Všichni nevinní. Kauza Nečasová dopadla pro žalobce fiaskem


napsal vlk

Tenhle  titulek jsem si půjčil z Novinek .cz. Ne proto, že  bych snad neuměl najít svůj , který by uváděl tu hrůzu, co odnes nalezl Obvodní soud pro Prahu 1, ale proto, že přesně ukazuje , jaký rozdíl je mezi tzv. „zpravodajstvím“, které se na nás  valí a mezi realitou , která nás  opravdu zahlcuje.

Ten titulek je  totiž jednak fatálně  mylný a  na druhé straně naprosto přesný. Popisuje totiž, co se  v několika málo hodinách strhne  v českém mediálním prostoru – štvanice na Ivo Ištvána a  Roberta  Šlachtu. Za to , že si dovolili vyšetřovat Nečase a jeho tehdejší konkubínu, dnes manželku. Že tím vyšetřováním přivodili pád  vlády, že si dovolili zavřít do vyšetřovačky  tzv. „hrdiny  z Afghanistánu“. Že nyní soud  už podruhé,  poprvé v případě trafikantů, označil jejich právní vývody, spojené s vyšetřováním a žalobami za  umělé neodůvodněné konstrukce. Už vidím Marka Bendu, Němcovou,Fialu, Kalouska a podobné,  na straně politiků a  jejich novinářskou klaku, například Šafra, Kaisera, Weisse, Slonkovou a  další jak si to užívají a buší do svých bubnů. My jsme to říkali, byla to zlovolná policejně prokurátorská šikana liliově čistého pana Čistého a jeho vlády! Naprosto neopodstatněná!  Kdysi jsem  na Kose  končil každý svůj článek větou – Bůh ochranuj Ivo Ištvána!  Začnu to ode dneška  psát znovu. A vždycky k tomu ještě  dodám – a nás  všechny s ním!

Ano ten titulek na Novinkách, je jednak fatálně mimo a na druhé straně chirurgicky přesný. Začnu tím, proč je přesný – protože popisuje, co zajímá tzv. „novináře.“ Ty nezajímá skutek jako takový  a zejména jeho dopady   a hlavně důsledky dnešního  skandálního rozsudku pro  společnost, její morálku a chápání práva,   ale půjdou po lesklém povrchu celé věci – budou mediálně lynčovat toho, kdo se  svou prací snažil hájit stát, demokracii  a zájem občanů. proti zvůli mocných. Tedy Ištvána  se Šlachtou! Ve smyslu, že sehlali. Že utrpěli fiasko.

A právě v tomhle  se  ten titulek děsivě plete – fiasko neutrpěl žalobce  a vyšetřovatel!!!! Fiasko utrpěl celý stát, jeho občané  a to, čemu  ještě pořád, ze  setrvačnosti, hlouposti a nezřízeného optimismu, naivity a  ničím neodůvodněné víry  v lepší příští říkáme  – demokracie  v ČR. Přesně  ti samí, co budou oslavovat tohle  vítězství pražského obvodního soudu nad  zdravým rozumem, logikou, důkazy,  spravedlností a  funkční justicí a elementární funkčností státu a nutnou korekcí  jeho speciálních služeb,   jsou ti samí, co hodlají poučovat  a poučují kde koho o lidských právech a správném chápání demokracie! A  to po celé zeměkouli.    Jsou to ti samí, co vystavují tak rádi červené  karty  jistému narcisistnímu, do sebe  zahleděnému a  zapšklému starci, za  jeho výroky  o čemsi.  Tihle  samí nyní spustí oslavný ryk.

Tihle  a jejich poskoci a  sympatizanti nyní budou chtít  Ištvánovu a  Šlachtovu hlavu! Pokud  dopadne podobně  i odvolací soud , nepochybně  ji dostanou. A  naše, všech nás , co věříme  opravdu na demokracii jako na soubor  závazných a pro všechny platných pravidel a na rovnost před  zákonem, tak ty dostanou návdavkem také!  Spolu s tou Ištvánovou a Šlachtovou. Protože  každý normální a  trochu příčetný policajt a státní zástupce  nyní dá od jakékoli politické kauzy  ruce pryč. Nutně musí dojít k názoru, že  at má důkazy a  argumentaci jakou chce,  musí ze všeho nejdříve  zjistit to nejdůležitější a nejpodstatnější – jestli jde o případ  Rath nebo o kauzu Nagyová. Jinými slovy  – jestli je politický zájem dostat dotyčnou celebritu za mříže  nebo ne! Tohle znamená dnešní rozsudek té podivné soudkyně  z Prahy1. Která prostě sledování neshledala  sledováním!!! Jen prý došlo k obcházení zákona!!!! Obcházení zákona, považte, u činnosti tajných služeb! Protože  kdyby  ano,  tak to všichni zúčastnění dostali nutně natvrdo. Tak jako půjde sedět nadlouho Rath.

Ráno jsem se rozhodoval, zda mám rezervovat čas spíše  na kauzu FIFA nebo případ Nagyová, vyšlo mi, že  že  spíše pro Nagyovou. A proč, protože  když jsem znovu projížděl dostupná fakta, došlo mi, že  že to vypadne takhle, jak to dopadlo a  že se nás  to týká  podstatně  více a hlavně  bezprostředněji, než kauza  kolem vedení světového fotbalu.. Dokonce jsem hned  ráno chtěl vydat malou flash  ve smyslu – nevěřím, že  u tohoto soudu dostane  Nagyová a spol. flastr. Bohužel jsem to neučinil. Mohl jsem být  za nového Slepého mládence  pur. Nyní si můžete  myslet, že  si jen tak honím triko.

A proč  jsem si to dnes  ráno myslel?

Především proto,  že  ten soud  šéfovala soudkyně , která  když rozhodovala  jako samosoudkyně v této věci,  rozhodla  už  stejně.  Musela by si nafackovat, kdyby nyní rozhodla zásadně jinak. Jestliže  původně  v podstatě  zprostila  Kovandu s Páleníkem a  Pohunka,  tak je přece nepošle do báně!  Zajímavé ovšem je, že v prvním rozhodnutí dostala  Nagyová podmínku. Tohle  je jediná změna. Nagyová, dříve pohledem soudkyně  byla vinna, nyní ani trochu.. Zvláštní kotrmelec, ale nikoli nevysvětlitelný.

Dalším argumentem pro mou skepsi bylo to, že  soudkyně  velmi šla obhajobě na ruku  s tím, že uzavírala  jednání pro veřejnost s odkazem, že  se projednávají utajované skutečnosti, kdykoli o to obhajoba  požádala!!!  Ačkoli , speciálně u tohoto procesu  bylo v zájmu spravedlnosti a veřejnosti, aby  v neveřejném režimu bylo projednáváno co nejméně. Protože  veřejnost byla  jistě  aprávem zvědava, kdo všechno, byl  ůpři ochraně paní Radky Nečasové“ sledován“. Výsledkem je to, že  dokonce podstatná část rozsudku případu o zneužití tajných služeb je NEVEŘEJNA!!!  Věřili byste  tomu?

Nejpodstatnějším a nejvážnějším důvodem mé ranní předrozsudkové depky  pak bylo  to, jak Nejvyšší soud  rozhodl v kauze  trafikantů!!! Když jsem si na tuhle právní šílenost, která říká, že projevem poslancovi vůle, kterou chrání indemita a imunita  je  vlastně  i korupce  na sněmovní půdě  a mimo ni  a  že po počáteční vlně  rozhořčení, kterou  reflektovali i čeští politikáři a slibovali, že  s tím něco udělají, se  nad tím rychle zavřela voda a nikdo se ani nepokusil poměry  změnit a  to třeba  tak, aby  tuhle neuvěřitelnou právní úvahu  Nejvyššího soudu mohl přezkoumat soud  Ústavní příslušnou zákonodárnou iniciativou. Takže  jsem z toho usoudil dvě  věci:

1- mezi politiky není zájem na změně  zákona, který jim vlastně  garantuje  naprostou nedotknutelnost a  dal návod , jak beztrestně  být korumpován nebo korumpovat.

2- že  onen nález Nejvyššího soudu  vlastně  vůbec nemusí být ojedinělou  právní podivností. Ale, že může  jít dokonce  o systémové rozhodnutí. Ve  smyslu  výroku jisté, dnes  už nezajímavé  a zapomenuté blondýny  jménem Krystýna Kočí : Oni leží na justici! A že pokud  to opravdu je  systémové a oni leží na justici, je osvobození na tuty! A ono to na tuty  fakt  bylo!

Takže jsme  se dočkali rozsudku, který máme! Je  to děs.  Nezbývá než  doufat, že  druhoinstanční soud  proběhne  úplně jinak. Že  přihlédne  k jasným důkazům. Zejména k odposlechům, ty, aspoň pro  mne, mluví jasnou řečí. A zejména se vypořádá s míněním,  že  se  žádné sledování nekonalo.  Že  šlo o preventivní ochranu paní Radky Nečasové. V tom případě by mi paní soudkyně, myslím Králová se jmenuje, měla  odpovědět na pár  otázek, vlastně mně ne, bude mi bohatě  stačit, když si je položí odvolací soud  a odpoví na ně sám sobě:

1- jak to, že  nejdříve  shledá Nagyovou vinou na podmínku a  následně ji osvobodí?

2- jak to, že trestním činem není ani jasné předávání informací z, řekněme, výstupů ochranného dohledu VOZ,  nad paní Radkou Nečasovou naprosto nepříslušné osobě , v tomto případě  Nagyové? Co má co velení vojenské tajné služby  vůbec někomu předávat nějaké informace o své činnosti?  Zejména , když zahajuje  pátrání na svoje triko? A  nějaké sekretářce k tomu?

3- jak do toho nesledování ,ale preventivní ochrany  Radky  Nečasové zapadá  zájem VOZ  o další dvě  osoby – vládního řidiče a jeho přítelkyně?  Těm taky  cosi hrozilo? V souvislsoti s paní Nečasovou? Nebo snad  s Grippeny?

Nezbývá mi než doufat,  že  odvolací soud  tohle  a mnohé další zváží a odpovědně  vypořádá  a  nalezne  nakonec úplně jiný verdikt,  než ta paní v taláru na Obvodním soudu Praha 1, pro které obcházení zákona  tajnou službou není důvodem k trestu.  Protože  pokud  ne, pak se  všichni musíme  smířit  s tím,  že máme  „justici“, která pošle na  13 let za katr  studenta Nečesaného, u kterého ignoruje  cokoli , co svědčilo v jeho prospěch a „justici“ pro Nagyovou, kde naopak je  těžce ignorováno vše, co svědčí o vině obžalované.

Jestliže  je tohle  ten stav, s  kterým máme  co do činění, tak mi nezbude, než se okamžitě hluboce a poníženě  omluvit Andreji Babišovi. Za všechno, co jsem zde o něm kdy napsal. protože on má pravdu – stvořili ho čeští politikáři.  A pokud má stát fungovat jako pražská justice v kauze  Nagyová a souvisejících, tak bude fakt lepší, když veškerou moc  předáme rovnou Andymu. Ten zavede jasné a srozumitelné pravidla. A zaručí jejich nekompromisní vymáhání. Ve svém zájmu.   A částečně i v našem. Ale  rozsudek  v případu Nagyová a spol. rozhodně není  v  našem zájmu ani trochu.  Ani tolik, co eventuální  změna  České republiky  na Babišland. Protože, jak jsem už uvedl – Andy nastolí jasná a čitelná pravidla a nepochybně vymůže  jejich dodržování. Bude čitelný. Že  to nebud e demokracie a,a le diktatura? A tohle, co tu máme  je demokracie? Ani omylem. Jen diktátorem je každou chvilku někdo jiný. Unavuje mne  věčně hádat, kdo právě nyní a před kým s emám hrbit. Chci mít jasno. Nebo opravdovou demokracii. Kde není možné beztrestné fízlování tajných služeb na objednávku žárlivých sekretářek. Kde za hrdiny nejsou prohlašováni zbabělci a kde   si soudy dělají z práva trhací kalendář.

Bůh ochranuj Ivo Ištvána!  A nás  všechny s ním!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.