Sedmero krkavců v Elmau


V Německu skončila  velká show  mocných našeho světa, známá  jako zasedání G 7. Podle  našich sdělovadel se zejména  účastníci shodli na tom,  že  Rusko je  pořád za  zlého kluka  na Ukrajině, takže, řečeno mluvidly Donalda  Tuska – „pokud  se bude jednat v nejbližší době o sankcích v  kontextu s Ruskem, tak pouze jen o jejich zostření!“

Německý informační mainstream vypichuje  vedle  sankcí ještě  dvě jiné věci – vlastně tři:

viz třeba :http://www.spiegel.de/wissenschaft/natur/g7-in-elmau-zum-klima-dekarbonisierung-bis-2100-a-1037776.html

že  dalšími vážnými tématy  byly

-boj proti ebole

-totální odklon od   fosilních  paliv  k  obnovitelným zdrojům a  to  až  do úrovně  NULA!!!!

Když jsem četl tenhle poslední výstup, nevěřil jsem vlastním očím!  K datu 1.1.2050 prý průmyslové země  sníží vypuštění škodlivin do ovzduší o celých 80%….Takže  oni opravdu chtějí totálně opustit energetickou základnu, na které je postavena  současná civilizace a  přejít  na vítr, solár, geotermál, řepku a kdo ví co ještě a  to tak, že  do konce tohoto století už  prý uhlí , nafta, plyn, jako energetický zdroj nebudou vůbec zapotřebí ?  A prý dokonce chudým zemím dají  mocnou finanční injekci, počínajíc  rokem 2020  ve výši 100  miliard  USD  každý rok! Do této finanční pomoci prý se  snad mají započítávat i investice soukromého sektoru  do těchto beneficienčních států.

A  tou třetí další záležitostí,  kterou vypichuje německý tisk je opět světoborná role  kancléřky  Merkelové při deklarování a  formulování oněch úžasných a převratných  klimatologických závěrů  pomazané Sedmy.

No je  to už sice  hodně  dávno, co jsem nejdříve  maturoval a  posléze  promoval   v oboru výroba, rozvod a využití  elektrické energie  a  moje znalosti vzal čas.  Nicméně nějaké základy  snad  ještě mám,  aby mi bylo jasno,  že  mezi vyprávěním o Třech zlatých vlasech děda Vševěda a  oním  klimatologickým velecílem těch sedmi z Elmau je jen jeden rozdíl:

totiž, že získat ty  3 zlaté vlasy onoho vševědoucího starce  je úkol daleko realističtější  a  snáze  dosažitelnější  než uskutečnění oné klimatologické sci fi. Tedy za předpokladu že:

-někdo neobjeví velmi  snadnou možnost jak efektivně  skladovat  a držet v zásobě  velká množství elektrické energie

– jak ji pomocí technicky  snadno uskutečnitelné technologie  supravodivosti snadno a pohotově distribuovat na kterékoli místo na zeměkouli

-že tyhle dva  základní předpoklady, stejně  jako samotná výroba energie z obnovitelných zdrojů bude rozumně ufinancovatelná a technologicky  i  instalačně dostupná všem státům světa

Bez splnění, v každém ohledu těchto tří k.o. kritérií / ale nepochybně je mnoho dalších podobných/, jde totiž  jen o blábol, který je v kontroverzi  nejen se zdravým rozumem, ale především s fyzikálními, matematickými a přírodními zákony / no ty ještě nebylo tak hrozné, historie  nás  učí,  že  lidé  jsou ochotni tvrdit, že  kámen volně  z ruky puštění sám od sebe  stoupá, v rozporu s gravitací, do oblak, když jsou k tomuto popření gravitačního zákona  vytvořeny  příslušné podmínky/, ale jdou především proti oněm mýtickým finančním trhům a  jejichž zájmům a  to zejména pravidlu č.1- za všech okolností maximalizuj zisk! A  to bez ohledu na dopady  na kohokoli a cokoli dalšího!

Samostatnou kapitolou  pak jsou ty  sliby  o finančních transferech pro chudé země, jako kompenzace  za  odklon od fosilních energetických zdrojů. Podle  Wikipedie dosahuje jen HDP  EU  cca 18,5 bilionu USD ročně. A  G7  je ochotna  posílat kompenzaci ve výši 100 miliard , jinými slovy – 0,54%  tohoto HDP  nikoli G7, ale   EU 28….. Být prezidentem Mosambiku nebo Středoafrické republiky,  tak  bych nejspíš omdlel. Nikoli štěstím. Protože  bych si vzpomněl  třeba na  závazek států EU, že na rozvojovou pomoc stejným zemím ročně vydají , nejpozději do roku 2015 0,7%  svého celkového HDP.  Tedy  asi tolik, kolik by  nyní chudé země  měly dostat jako energetickou kompenzaci. Přesto, že  tento slib  učinila  EU v roce 2005 dnes ho dosáhly  jen Francie, Británie, Německo, Švédsko, Nizozemsko, Lucembursko a Dánsko …. Celkově je  Eu někd ena  0,54%.

zdroj: http://ec.europa.eu/ceskarepublika/press/press_releases/11_410_cs.htm

A nyní přichází  další slib na další drobek….  Prostě – G7? Ne  sedmero krkavců! Vlastně  -sedmero slibujících krkavců.

Nicméně nejsem, naštěstí, občanem a už vůbec  ne prezidentem, žádné rozvojové země. V klasickém slova smyslu, protože  jinak dnešní Česká republika rozvojovou zemí, ve všech ohledech -ať už jde o státní správu, míru korupce, závislosti na zahraničním kapitálu, zjevně se rozpadající se sociální systémy a vzdělávací i zdravotnické systémy, energetickou, potravinovou, surovinovou, finanční  nesoběstačnost a politickou  závislostí a podřízeností zájmům  velkých států, už dávno nesporně je. Jen si to její elity  a  zejména  a bohužel -voliči odmítají přiznat.   Takže  neskončím tím, co jsem dosud  napsal.

Ještě trochu v Elmau zůstanu. Nebudu ztrácet  čas  s ebolou. To je prostě  jen další straka na vrbě. Jak by řekla moje  babička. A dokonce vynechám i ty protiruské sankce, na kterých s takovým gustem exhibuje    český a  vlastně  celý západní  mainstream. S  jednou jedinou výjimkou – respektive  otázkou – připadá vám ještě  divné, že na Ukrajině se  znovu bojuje? A právě nyní? Když  datum jednání v Elmau bylo nejméně dva roky předem všem notoricky známo a  když stejně tak je známo  že v nejbližších týdnech musí  EU rozhodnout  na svém  summitu jak se  sankcemi dál? A pro jistotu přidám ještě  jednu podobnou otázku – co byste  dělali na Porošenkově a  Jacenukově místě, když  vám půda  na Ukrajině hoří stále více pod nohama, protože  nejste schopni  naplnit  vůbec  žádná očekávání Ukrajinců na nový lepší život, naopak jejich životní úroveň se drasticky propadá, západní věřitelé nesouhlasí s ostřižením svých půjček , Západ Ukrajině poskytuje  více méně  jen sliby, instruktory  a mentory na všechno možné, ale žádné reálné peníze?  Já osobně bych zahájil novou válku. Ze všech výše  vyjmenovaných důvodů! A  přesně  před  začátkem G7… Abych se připomenul a znovu zahrál ruskou kartu.  Zejména proto, že  z minulosti bych věděl, že  ruský strašák se, nadmíru, hodí i těm Sedmi!   Protože odvrací  pozornost veřejnosti od  opravdových problémů s  fatálním dosahem –  Grexitem a  Řeckem vůbec  a  hlavně  – s přílivem uprchlíků do jižní Evropy. Které  už nemá  charakter  individuálního útěku před  válku, ale  stěhování národů, které je navíc už zjevně vysoce organizovaným byznysem velkého zločinu!

Do Řecka prý nyní přibývá 600  ilegálních migrantů denně, do Itálie  nejméně  tisícovka, data o primárních ilegálech, kteří proniknou do Francie, Španělska nebo Portugalska  jsem nenašel. Přidejte si k tomu masovou imigraci z Kosova a  ty, kteří přicházejí jinými kanály do všech ostatních evropských zemí!

Řecko a  nápor  imigrantů jsou  skutečně  existenčními problémy  dnešního západního světa. Zaznamenali jste  ve výstupech z Elmau, kromě informace, že  Obama  měl tlačit na Evropu, aby  znovu zvážila  situaci kolem Řecka  a  instrumentárium jejího řešení,  že  by se  ta  Sedma  tomu nějak věnovala?  Chápu,  že  USA a  zejména Japonsko  touhle  agendou právě nežijí.  Nicméně řešení středomořského a blízkovýchodního exodu bez USA a jejich přímé ingerence – zejména co do uklidnění  situace v zemích jako Irák, Sýrie, Libye, Sudan, Somálsko, Eritrea?  Nepředstavitelné!!!!

Ale o tom nenajdete  v oficiálních prohlášeních z Elmau nebo v nějakých doprovodných komentářích novinářských a politologických koryfejů  ani slovo. Oni radši řeší  ebolu,  tuny  skleníkových plynů v  atmosfeře, které do ní budou vypouštěny  v roce 2100 a  ruského strašáka!

A tohle  je prosím  souhrn pracovních  témat schůzky hlav sedmi nejmocnějších zemí světa!   A všichni dělají, že  je  tak správně……

Ostatně – umíte  si představit řešení v Iráku, Sýrii, Libyi atd.atd a  zejména  v nastavení nějakých vztahů s Iránem bez Ruska?  Oni asi ano. proto prý,  jak včera  konstatovala ČT v hlavních zprávách,   je  prý zostření sankcí hotovou věcí. I když to prý budou dělat ti z té Sedmy velmi neradi…

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.