Čtenářská gramotnost našeho národa není nic moc..


napsala Labiche

Už pár  dnů držím moc pěknou , ba přímo elegantní miniaturu, od kosířky  s nickem Labiche.  Když  jsem končil vydávání denní Ukrajinské svodky, uváděl jsem také,  že mi bylo nabídnuta spolupráce nad výběrem ukrajinských textů.   Ta  nabídka  byla něco, co jsem moc  chtěl. Ale přišla pozdě. Tahle skvělá miniaturka  nikoli.A je navíc  v dokonalém kontextu k Rebelově modifikaci  2000 slov.

Jsem si jist , že nemusím pro novou kosířskou autorku žádat hvězdy. Určitě je nasypete v míře větší než velké. D9ky předem. Je také otevřena diskuse pod článkem, protože pokud někdo hledá absolutní průkaz novinářské manipulace  či totální ignorance nebo snad kombinaci obojího, nemůže dostat lepší lepší případovou studii!! A nyní už Labiche:

Anebo jen čtenářská gramotnost čtenářů Novinek? Či jejich redaktorů…?

Autor dal svému článku bombastický titulek „Maďarsko je otevřené islámu, tvrdí najednou Orbán arabským bankéřům“, čímž podnítil zvědavost čtenářů, aby si tento článek přečetli.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/371874-madarsko-je-otevrene-islamu-tvrdi-najednou-orban-arabskym-bankerum.html

Také já jsem se nechala zlákat. Dočetla jsem článek až do konce, ale nenašla jsem v něm žádný argument, který by ono senzační tvrzení z nadpisu potvrzoval.

V úvodu autor cituje Orbánova slova:“ Nestydíme se někdy od vás (muslimů) učit,“ řekl Orbán arabským bankéřům. Dále zmiňuje Orbánovy  názory na hodnoty, které jsou důležité pro Araby i pro Maďary – rodina, Bůh, národ. Nakonec je parafrázován také Orbánův názor na fungování demokracie v různých částech světa. Z těchto kusých Orbánových tvrzení autor vyvozuje, že „Maďarsko je otevřené islámu“, což je podle něj v příkrém rozporu s Orbánovým vyjádřením z minulého týdne, kdy  „Na konferenci Nadace Konráda Adenauera Orbán varoval, že se na celém světě odehrává „moderní stěhování národů“, které může změnit civilizační podobu Evropy. Pokud se tak stane, už podle něj nebude cesty zpět.“

To je tedy umění, splácat zmíněné citace dohromady a vymyslet k nim zavádějící titulek! Docela by mě zajímalo doslovné znění Orbánova projevu:)

Je s podivem, že v příspěvcích pod článkem jen minimum čtenářů pochopilo, že Orbánova slova vyřčená s odstupem jednoho týdne si neprotiřečí – jak píše jedna čtenářka:  „jejda, jedno nevylučuje druhé, Novinky.. To ještě neznamená, že když nechci s někým bydlet, že si ho nevážím.. Vážím, pokud zůstane tam, kde je a přijde pouze na návštěvu a bude se chovat slušně“

Většina diskusních příspěvků nenechává na maďarském premiérovi nit suchou a určitě by ho jejich pisatelé ukamenovali, pokud by byl v jejich dosahu.

Jsme jako ovce – jeden bulvární titulek, a hned máme po ruce odsouzení a nenávist… Jak děsivé… Sedmá velmoc nás drží v šachu…

Vlkův dodatek:

Ačkoli věřím, že  drtivá  většina  čtenářů Kosy , má na rozdíl, od hlatačů Novinek.cz  jasno, dám sem základní informaci o fungování muslimského bankovního světa, která objasňuje, proč  Orbán mluvil k arabským bankéřům o tom, že… se nestydí od nich učit…

Korán totiž přísně zakazuje  hlavní bankovní nástroj – úrok. Muslimské banky pracují na principu provizí a řekněme spolupodílnictví na konkrétním obchodu….  Což není zdaleka žádný úlet!

Jak uvedeno na začátku – je otevřena diskuse.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

39 reakcí na Čtenářská gramotnost našeho národa není nic moc..

 1. zemedelec napsal:

  Naprosto věrný popis médii.
  Už bych to nenazval sedmá velmoc,prakticky,novinařina se vytratila,jenom se vydávají,opisují,překládají,různé propagandistické záměry politiků.
  Jinak k těm utečencům,vždyť ty země nejsou chudé,nebo nebyly.Podle mě se jedná o účel,dostat sem mladé muže,vycvičit je a nasměrovat na Rusko,když naše mládež o válku nestojí.Snad to potvrdí i další,co nastalo v naších médii,po volbě Zemana,nepochopitelné.

  • Targus napsal:

   A proč na Rusko?
   Hlavním cílem je přece dobytí Evropy, resp. její likvidace, coby ekonomického hráče.
   Kolik milionů lidí je schopna Evropa uživit?
   Kolik práce dá postavit do zbraně primitivy, jejichž jediné vzdělání je umění bezduše mumlat súry z Koránu a na slovo poslouchat svého přiděleného immáma?
   Cílem je přelidnění Evropy, vysátí peněz z této oblsti (jak privátních, tak státních), podlomení schopnosti ekonomické konkurence, zvýšení masy jedinců, která je ochotna se stát kanonenfutrem, na maximum.
   Rusko přijde na řadu až pak, ale to nám, Evropanům, už bude jaksi šumák. V té době se už budeme válet pětkrát denně po tébichu, anebo budem prdět do hlíny s hlavou na břiše.

   • zemedelec napsal:

    Pane Targus.
    Vesměs všechno je cíleno proti Rusku,tak mě to jen napadlo,co ti mladí muži budou asi dělat,zadarmo určitě ne.Když si porovnám z koho se rekrutuje většina žoldnéřů,třeba Francie,tak jsou to většinou cizinci.Jinak to vidím podobně,co se bude dít v Evropě,po té vlně přistěhovalců.

    • Šims. napsal:

     USA využije všechny nástroje pro své cíle. Byli zvyklí, ač mocensky téměř nejmladší udávat běh světa a nemohou přeci dopustit, aby se dětičky osamostatnily. Ona Evropa byla dost dlouho v útlumu a stínu svého bratra resp. svých velkých bratrů a po pádu opony pak nezbylo nic jiného než ty integrační prvky začít dusit. A z vedených kroků, kterých jsme dnes svědky se to docela daří. Nejdříve se rozpoutala mela na jihu, dnes na východě a poněvadž evropané mají ještě málo, pošlou na ně „uprchlíky“. Dojde k vyhladovění, rozvratu, nárůstu kriminality – zkrátka evropané budou mít plné rce práce a přejdou je integrační myšlenky, jak udělat velkostát. Nejhorší je, že ti usáci jsou většinou potomci právě těch evropanů, těch vystěhovalců a bohužel i dobrodruhů nejhoršího zrna. Ale odběhnu trochu jinam – když si zhodnotím to „emerické šíření demokracie“ a odvracení zla – stále nemohu pochopit, proč USA neudělají něco pro ty chudáky v Severní Koreji. Nyní vzali na milost i Kubu, je jasné, že mít základnu rusáků před humny by nebylo rozumné, tak se zkrátka musí něco obětovat. Ale proč se něco neudělá pro ty chudáky Korejce, kteří úpí v pracovních táborech. Vůdce ostřelje své podané raketovými střelami, no vždyť každý tochu soudný člověk vidí, že jde o říši zla, která nemá obdoby. A že jim tam vládne psychopat par excellence. Oni to ale vehementně prokazují na chování Putina, ten už nosí kacířskou čepici, jak náš Mistr Jan Hus. Je to s tím šířením demokracie nějak divné……….

     • zemedelec napsal:

      Paní Šims i pan Skogen.
      Díky,popostrčily jste to dál,jen pochopit více souvislostí.
      Snad jen tolik,když se manipuluje,lže o všem možném,tak i o té S.Koreji,určitě.
      Kdyby se takhle nepříčetně chovala Amirika,když by jim na území Mexika,nebo Kanady,zřizovalo Rusko základny,tak bych uvěřil o Ruské rozpínavosti.

     • Gerd napsal:

      Severní Korea je nepřítel v záloze. Nyní dočasně upozaděný, protože je dostatek jiných nepřátel. Třeba Rusko, kde čeká bohatší kořist. Ale USA vždy měly svého nepřítele. Nejdříve Brity a Indiány, pak Mexičany a Indiány, pak Španěly (na Kubě), pak Němce (v 1. sv. válce), pak Němce a Japonce (v 2. sv. válce), pak Rusy (ve studené válce), pak Iráčany, Srby, Afgánce, Tálibán, Al Kaidu, Irán. A dnes zase Rusy.
      Diktátor ze Severní Koreje si v ničem nezadá s diktátory ze Saúdské Arábie. Jeden je nepřítel, druhý podporovaný spojenec.
      Jsme jen kanonennfutter mediální masáží mobilizovaný do svatých válek. Jen té mobilizace je tolik a nepřátelé se střídají v přátele a naopak až tak častý jev, že mnozí už nevěří, další jsou zmateni, a zbyla jen tlupa užitečných idiotů. V tomto případě naprostých idiotů, protože jim lze nakukat cokoliv.
      USA nikdy nebyly bez vnějšího nepřítele, který by je spojoval. To je ten jednotící tmel kotle národů. Bez vnějšího nepřítele by už USA neexistovaly. a tka jej mají nadále a v záloze Severní Koreu.
      USA se staly válečnou ekonomikou, jejíž výrobky jsou nuceni odebírat „spojenci“ (ve skutečnosti vazalové) po celém světě. Tím přispívají k blahobytu americké společnosti a trvalému financování deficitu.
      Čína je dnes pro USA příliš velké sousto. Tak zkouší Rusko jako stát, kde se dá nejvíce vyzískat. Až jednou ve své snaze uspějí, budou na řadě další státy. Pohlcením celého světa by došlo ke kýženému vítězství, k tomuto cíli ale nedojde, má několik trhlin.
      Rusko zůstalo stejně válečnou ekonomikou stále schopnou efektivně vyrábět zbraně. A je největší konkurencí americkým zbrojovkám. Druhým důvodem je fakt, že přestáváme věřit USD. Jde už o silou vnucované platidlo, které čeká pád. Otázka není zda, ale kdy.
      Ronald Reagan uzbrojil jediný stát na světě, a to USA. Jejich zadlužení je astronomické, nesplatitelné. Tak potřebují vítěznou válku, která umožní smazat dluhy, nebo takovou vojenskou sílu, která umožní, aby nikdo na požadavek splatit dluh nemohl ani pomyslet.
      Jde zase o prachy.
      Třetím nebezpečím jsou hispánští imigranti v USA, kteří za 1 až 2 generace změní místní prostředí na hispánskou kulturu. Současné bílé obyvatele USA čeká osud Srbů v Kosovu při přílivu muslimských Albánců.
      Vnější nepřítel se vždycky hodí. Třeba jednou dojde k náhlému prozření a za nepřítele bude Saúdská Arábie? I to už se v nedávné minulosti USA stalo, dosavadní spojenec se stal nepřítelem.
      USA vládnou jako starověký Řím a jako Řím skončí.

     • evix napsal:

      Pani Šims, protože v Jižní Koreji není zájem. Mzdy by totiž rapidně klesly, proto je mezi mladší a mladou generaci tvrdý odpor proti sjednocení. To do nás hustili před 2 roky hostitelé.

   • Skogen napsal:

    Asi ano. Na Rusko, v závěrečném dějství. Vycházím z toho, co na Chicago Council on Global Affairs vyslovil Friedman. Totiž, že je třeba zabránit hlubšímu propojení Německa s Ruskem prostřednictvím „sanitárního koridoru“ od Baltu k Černému moři. Jenže nikdo se zatím nepozastavil nad tím, jak by měl takový sanitární koridor v praxi vlastně fungovat. A tady se nabízí elegantní (byť poněkud nepříjemná) možnost vytlačit islamisty ze západní Evropy právě do definované oblasti a vytvořit tak ono nárazníkové pásmo mezi západní Evropou a Ruskem (i Čínou). Odtud pak budou moci proudit uprchlíci na Ukrajinu jako na historicky druhou frontu (po středoasijských republikách, kde si Rusové zatím udělali pořádek) s Ruskem. Což si dále žádá destabilizaci Řecka či Makedonie. Pokud by EU zůstala en bloc, tato druhá fronta by byla závislá pouze na vlastních silách, případně na žoldácích, které by tam ovšem někdo musel s vědomím EU naimportovat, případně s otevřenou válkou, tedy vždy s jasnou odpovědností západu. Islamismus ovšem snese všechno. Je to cesta, jak se vyhnout horké válce, dokud protivník neztratil dostatečné množství krve.

    • Vahy napsal:

     Ano, něco na tom bude. Když si člověk dá do souvislosti co
     se děje ve světě. Zapadá to do sebe jako puzzle. Ze začátku
     to byli lidé, kteří prchali před válkou. Najednou jsou to lodi
     plné chlapů v nejlepších letech. Uvědomil jsem si, že Kaddáfi
     měl svou gardu složenou z profesionálních zabijáků ze
     Střední Afriky. Ti tam také zmizeli i s technikou a dělali tam
     paseku. Fotografie,, které jsem měl možnost vidět z poslední
     doby spíše připomínají organizovaný nábor a přesun do
     Evropy pod rouškou humanitární akce. V armádě IS je asi
     2000 uzbeckých muslimu. Friedman v Chicagu řekl jasně
     a nepokrytě, že karty jsou na stole.

     • evix napsal:

      By mě zajímalo co je pravdy na tvrzení ruských zdrojů, že Kerry byl těžce zraněn právě bojovníkem IS.

 2. Majka napsal:

  Bombastické titulky, které nevystihují obsah článku, jsou úplně běžné. Někdy se v posledním odstavci dokonce nejen titulek, ale i celý článek popře. Jenže kdopak čte poslední odstavce. Rovnou by tam mohli napsat třeba tohle:“Vážení čtenáři, nic z toho, o čem jsme tady blábolili, není pravda. Ale děkujeme vám, že jste si klikli na článek. Teď si polibte prdelky a my si jdeme pro penízky.“

  • Narcis napsal:

   Velmi výstižné! Ta forma článku kontra titulek se netýká jen Novinek, ale pro ně je charakteristická. Na diskusi na Novinkách se dívám jen velmi zřídka, je nepřehledná a neužitečná. Ale zcela mně fascinuje, kolik lidí se do takto nepřehledné diskuse zapojuje, pod jakýmkoli tématem. Nemají k věci co říci, ale přesto to musí napsat. Jinde bývá často diskuse lepší než vlastní článek, pokud diskutující uvedou související informace, ať už souhlasné nebo nesouhlasné. A prakticky všude je přehlednější.

   • Šims. napsal:

    velkým příkladem jsou např. parlamentní listy, tam to někdy vypadá jako v Blesku.

    • JF napsal:

     Přesně! Ten pan Voráček, na kterého upozorňuji v jiném svém vstupu, je šéfem Parlamentních Listů a zakladatelem Blesku, což hovoří za všechno…

 3. JF napsal:

  jestli Vám nebude líto času, zkuste shlédnout na YouTube

  „Dotazník pro Michala Voráčka – Informační válka“

  Vzhledem k tomu, že se zde často hovoří o nezávislých informačních webech, a tím tedy tak trochu i o Kose, doba, kterou tomu rozhovoru věnujete, pravděpodobně nebude úplně ztracený čas. Tenhle člověk, alespoň podle mého názoru, představuje representativní vzorek novináře současné doby. Nechci to víc komentovat, vydalo by to na tučný článek, ale přiznám se, že bych byl docela zvědav na vaši reakci. Jestli totiž všichni novináři mají podobné kvality, není se čemu divit.

  • Geordyn napsal:

   Potvrzuji Váš názor na novinářskou sebranku, pane JF. Je mezi nimi minimum těch, kterým občas dovolí šéfredaktor uveřejnit kritický článek na zlořády současnosti. Osobně jsem poznal osobu a její charakterové vlastnosti, sice kratší dobu, ale stačilo to. Redaktůrek závodního časopisu přivedl do jiného stavu dceru svého domácího, a aby unikl svatbě, využil invaze pěti armád a v Rakousku se živil coby sparing partner v tenisu. Napřed ovšem rozpoutal v západním tisku tirády na svou osobu, jak nesnesitelný je život redaktorů v komunistickém lágru, že musí hledat záchranu ve svobodném světě. Sledoval jsem, čistě ze zvědavosti, jak bude tento člověk přijat novinářskou komunitou po svém návratu. Ale jen krátce po převratu 89. Četl jsem jeho dvoustránkový popis, ve kterém se vykreslil coby bojovník proti komunismu. Zde mi opět svědomí nedá se zeptat – co to je ?Znám jen nezdařený pokus o něco, co lze nazvat zárodkem socialismu, a ten je i cílem Socialistické Internacionály / má to ve svých stanovách /, a to je pro ty co se nezajímají, centrála všech Sociálně demokratických stran. Snad má sídlo v Paříži, to nevím. Znám ale také novináře, absolventy příslušné fakulty, působící v brněnském rozhlase – na významných postech. Velmi rád slýchám jejich pořady. Jsou mimořádně lidské a dotýkají se toho, čím žije náš region. A proč jednoho nejmenovat a nepoděkovat mu za vše, co pro lidi, které má rád – myslím posluchače. Je to pan doktor Josef Veselý.

  • vlkp napsal:

   Voráček není novinář. Voráček je klasický pražský „podnikatel.“ S těžkými vazbami na pražskou ODS, kdy uměl vždycky „dostat“ kšeft. A to se nebavíme o žádných drobných. Je to kalibr Janoušek, jen není zdaleka tak profláknutý.
   Nicméně, PL podle mne dělá dobře. Na rozdíl od jiných tiskovin nebo serverů nechává na PL znít široké spektrum názorů. S tímhle je v ČR absolutně ojedinělý a mně nezbývá nic jiného než říci – zaplat osud za Voráčka a jeho PL.
   To jsem/jsme to dopracovali.

   • JF napsal:

    Jen mám takový dojem, že dokud se mu to bude vyplácet na sledovanosti, tak na jeho PL najdeme názory například Terezy Spencerové nebo Petra Žantovského, ale jakmile tento důvod pomine, ztratí se jako pára nad hrncem. Zatím ale – zaplaťpánbů za ty dary. A jestli tam má i mladého Novotného a Štětinu pro vyvážení – nemusím to přece číst. Ale osobně bych byl vděčný za server, jehož šéf by se v rozhovoru nekroutil jako žížala na háčku, jen aby neřekl něco, co by se mohlo podobat názoru.

   • Michal napsal:

    Kdovi, jak to s PL dopadne, prý o ně má zájem Ivo Valenta. A jedna perlička – manželkou Michala Voráčka je Michaela Jílková 🙂

  • evix napsal:

   PL čtu, hlavně Spencerovou, co se mi nelíbí, to nečtu a někdy ze zvědavosti prolítnu diskusi, občas je tam nějaký odkaz. Myslím, že PL jsou zatím to nejlepší co je na netu přístupné. Kdysi to bylo i centrum, to už otevírám jen kvůli mailu.

 4. Anonymní napsal:

  Bohužel mám dojem, že spousta lidí nejenom nedokáže číst delší souvislý text, ale neumí ani poslouchat delší mluvené slovo, buď se chytí první nebo poslední věty. Některým lidem se pak musí myšlenka složitě vysvětlovat a rozhovor se vine v pozici – Já o voze, ty o koze. Jsem z toho často frustrovaná, protože mám pocit, že hodně lidí žije z titulků v Blesku a na Internetu.

  Titulek je zásadní pro výběr článku, který si chceme přečíst a buď nás zláká nebo ne. Z celého článku se ale titulek pamatuje nejlépe, to je základ dnešní novinařiny, naučil mě to pan Čulík na BL, když mě k mému článku změnil titulek na přitažlivější. Proto je v mluveném slovu nejdůležitější první a poslední věta. Žijeme ve světě krátkých SMS zpráv a krátkých diskuzních příspěvků, všechno zkratkovitě a hlavně rychle. Holt myšlení bolí a dlouhodobé myšlení zvlášť.

  Jak se ale potom mají lidé vzájemně na něčem domluvit ?

 5. Ares napsal:

  „To je tedy umění, splácat zmíněné citace dohromady a vymyslet k nim zavádějící titulek!“

  Hlavně že Vy si pojmenujete článek „Čtenářská gramotnost našeho národa není nic moc.“ :-). To není vůbec zavádějící titulek. Vy snad musíte pracovat v médiích, to je ukázkový bulvární titulek, který má vzbudit emoce, přilákat pozornost a přitom je postaven na naprosto zcestných závěrech. Diskuze na novinkách a čtenářská gramotnost národa jsou opravdu trochu rozdílné věci :-).

  • Tacit napsal:

   No, nějaký rozdíl tu přece je. Na dosti bulvárních Novinkách šlo o zprávu. To je útvar, který má přesná pravidla, i když je otázka, zda ta pravidla platí i pro bulvár.
   Labiche píše komentář, blog. Tady konstatování, že čtenářská gramotnost není nic moc, bylo použito emotivně a záměrně. Jediné, co mi na tom názvu zcela nesedí je to, že poněkud netrefuje do obsahu a že úroveň diskutujících na novinkách je ztotožněna s čtenářskou gramotností celého národa. A to se dá obtížně dokázat.
   Ale je to od Labiche první článek na Kose, tak přihmuřme aspoň jedno oko 🙂
   Za mě hvězdička.

  • evix napsal:

   Na Aktuálně je článek, kterak v ČR roste otrav z jídla kvůli zabijačkám a je u něj i fotka z domácí zabíjačky. Po přečtení článku zjistíte, že se jedná o otravy jídlem z obchodních sítí a že se tu rozmáhají bakterie z jižních států.
   A to je fakt, ale nemohou za to zabíjačky z doma vykrmených čuníků, ale z dováženého masa, hlavně Španělska! Můžeme děkovat Teličkovi a ostatním politikům za poškození českých chovatelů prasat.

 6. Germanicus napsal:

  Moje generace si při tématu ovlivňování novinářů (žurnalistů, redaktorů, komentátorů a pod.) představuje institut cenzury (různé úřady pro tisk a informace) z předlistopadového období.
  Dnešní ovlivňování (řízení) novinářů již nepotřebuje žádné Fojtíky, Čmolíky a pod. Používá se (pod krycím pláštěm různých nadací, grantů, novinářských cen) metoda kontroly korunou (eurem, dolarem). Již před rokem to odhalil německý novinář Udo Ulfkotte.
  http://literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18529-udo-ulfkotte-koupeni-novinai
  Jména českých koupených novinářů si zajisté každý dosadíte sám…

  • zemedelec napsal:

   Jistě si vzpomenete co prohlásil pan Stejskal,když odcházel z Akt.
   Prý zajímaví projekt ze zahraničí,tak asi víme odkud.

 7. anita napsal:

  Už se velmi často stydím sama před sebou, když se nechám napálit na titulek na Novinkách. Si asi dělají z lidí šprťouchlata, projede mi hlavou. Kouknu do diskuze jestli jsem málo chápavá, ale ta mi pak vrazí tu správnou facku, že jsem se kdy naučila číst 😎

 8. tatko napsal:

  Dobrý deň!
  Než začnem zo záberov na utečencov,na ktorých je vidno mládých,urostlých a zdravých mužov čokoľvek dedukovať do „budúcnosti“,skúsim si najskôr prebrať ich „minulosť“.V tej vidím tisíce kilometrov primitívnou dopravou a pešo,zväčša nehostinným a nebezpečným,dokonca nepriateľským územím.Aj v prípade (asi najčastejšom) organizovaných skupín len s elementárnym zabezpečením životných potrieb o ktoré treba často bojovať.Ak už aj nie o stravu a vodu nekonečnou cestou cez niekoľko rovnobežiek a poludníkov (vezmime do úvahy,koľko ich máme na svojom území a dajme do protikladu k bežnej dľžke nedeľnajšieho turistického výletu),tak každý absolvuje celkom isto boj doslova na život a na smrť pri naloďovaní na pašerácke lode,čo je často nebezpečnejší moment než samotná plavba.Tiež ekonomicky znie logickejšie investovať zisk s predaja skromného majetku často širšej rodiny do jedného mladého a zdatného „živiteľa“,než do starca,ktorého však na skúmaných záberoch tiež občas vidno rovnako ako deti.Tie zábery na skupiny mladých zdatných mužov kľačiacich na pláži ktorých strážia ozbrojené osoby by mali nasledovať(a občasj nasledujú ) zábery na podobné skupiny žien a detí,čo je pri „prvom kontakte“ s „votrelcom“ logicky zdôvodniteľné rozdelenie ako čisto pragmatické riešenie aktuálnej bezpečnostnej situácie.(Na kontrolu sto neozbrojených žien s detmi stačia dve ozbrojené osoby,kdežto na účinnú kontrolu rovnakého počtu neozbrojených mužov je potrebný váčší počet ozbrojených osôb..) A tak sa dá pokračovať…Teda než z imigrantov postavím armádu,najprv by som rozmýšľal,ako im postavím latrínu 🙂 …

  • tatko napsal:

   Pardon! Môj príspevok v 15.15 mal byť reakciou na zemedelca 5.55….ale platí,myslím aj všeobecne,i keď mimo témy.. prepáčte,prosím.

  • zemedelec napsal:

   tatko,nadhodil jsem tuto možnost,která mě připadá,jako jedna z možností,jak se uplatní tito mladí muži.Vůbec nic nevíme o jejich vzdělání,pracovních návicích,ale to podstatné,najít si práci,aby jak píšete,mohli něco posílat domu svým příbuzným.Potom podle Vás,tam musí působit propaganda,že je v Evropě ráj na zemi.Tu latrínu,jim musíme postavit,tak jako tak,řekl bych první kategorie.

  • evix napsal:

   A vysvětlení k čemu latrína vlastně je, člověk by řekl, že když mají mobil a ví co s tím, tak ví i co je hygiena. Bohužel tohle neznají.

 9. tatko napsal:

  Ano,zemedelec,chápem Vás,a ani túto možnosť nevyvraciam..je jedna z tiež možných.Len som sa chytil toho pohľadu na „skupiny mladých,zdatných mužov..“,ktorý ste nepoužil len Vy,ale „varí“ z neho aj veľa ďaľších ľudí.Ten pohľad je totiž silne skreslený na to,aby sa z neho vyvodzovali závery,možno len slabé hypotézy..

 10. JF napsal:

  Při čekání na další reakce v diskusi ve vedlejším okně jsem prolézal server „Alex Jones Prison Planet“ a našel jsem toto: když v USA předložili náhodným obyvatelům na ulici falešnou petici podporující útok na Rusko nukleárními zbraněmi, většina jich petici podepsala. Když později udělala stejný pokus (falešná petice za použití nukleárních zbraní proti USA) televize RT v Moskvě, většinová reakce byla „Děláte si legraci?“ nebo „Vy jste se zbláznil!“ a skoro nikdo petici nepodepsal. Taky působení medií…

  • Gerd napsal:

   Jedna z možností jaderné války je odpálit jaderné zbraně na svém území s dostatečnou silou, aby jaderný spad následně zamořil zbytek planety. Kdyby někdo v Rusku svezl jaderné zbraně na nějakou skládku, třeba popílku z uhelné elektrárny, a při úderu ji poslední přeživší odpálil, zlikvidoval by tím vítěze spolehlivě bez nutnosti dopravit jaderné hlavice raketou někam daleko na území protivníka. U skládky rozsáhlého území by tomu nešlo zabránit, kdyby tam ještě byla možnost automatické reakce v případě úspěšného prvního úderu protivníka. Tedy zakopat tajně dvě podkritická množství plutonia nebo U238, která by spustil úder jediné hlavice. Popílek je přirozeně radiaktivní, hlavice zakopané dostatečně hluboko by nešlo odhalit. Tím by byl celý systém hvězdných válek v háji. Stačí se podívat, co způsobil výbuch Krakatoy.
   K likvidaci vítěze jaderné války stačí vážně velmi málo. Je zarážející, jak málo lidí si pořád ještě uvědomuje, že jadernou válku nelze vyhrát. Má jen oběti.

   • Pepa Sláma napsal:

    Ano, my všichni příznivci Stanleye Kubricka toto víme už pár desetiletí. To je totiž poselství Kubrickova filmu z roku 1964 Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (česky Doktor Divnoláska), v hlavní roli s nezapomenutelným Peterem Sellersem.
    Můj život po shlédnutí tohoto filmu už nebyl stejný, jako dříve. Myslím, že je dost typické, že tento film u nás těžko uvidíte, přitom patří ke zlatému fondu světové kinematografie. Proč ale zatěžovat obyvatelstvo nějakým myšlením, když je připravujeme na válku s Ruskem!
    Američané mohou jaderný úder proti Rusku vyhrát, ale my jej v každém případě prohrajeme, neboť nejsme dostatečně daleko. To by si ovšem měli uvědomit všichni váleční štváči z Rumunska, Pobaltí, Finska, Švédska a Norska, protože oni jsou ještě mnohem blíže!
    Asi by si měli položit otázku, co se stane s jadernou náloží, kterou nad jejich hlavami rozstřelí americká antiraketa, které s takovým nadšením poskytli naváděcí radar či odpalovací rampu.

  • evix napsal:

   Taky jsem to četla, tuším na Leva-net, nedokážu pochpit logiku Američanů, jsou prostě totálně mimo a značně nevzdělaní. Přitom kdo chce studovat a nemá na to, jde do Army, je to jeden z benefitů armady, kromě zranění a případné smrti v boji. I když i tohle odpadá při řízení dronu.

   • evix napsal:

    Zapomněla jsem napsat, že kdo se upíše armádě USA, může vystudovat prestižní universitu.

  • NavajaMM napsal:

   Presne táto petícia je dokladom o návyku nemyslieť, len reagovať, ktoré v nás pestujú médiá západného typu. Tí ľudia nepremýšľajú o tom, čo robia, len musia rýchlo urobiť, čo očakávajú diváci, aby nevyzerali blbo.

 11. NavajaMM napsal:

  Áno, článok presne popisuje jeden z aspektov novinárskej mizérie.
  Blbé na tom je aj to, že národ sa od týchto postupov učí a robí to isté. Často sa mi stáva, že diskutujúci v diskusiách ani neprečítajú celý príspevok, len začiatok alebo niekoľko slov, ktoré im padnú do očí a potom komentujú útržok textu. Je skôr výnimkou, že sa ľudia zamyslia, čo chcel diskutujúci povedať.

Komentáře nejsou povoleny.