Ernestova týdenní ukrajinská svodka


vybral , sestavil a přeložil Ernest.

Přehled je zpracován podle vk.com/strelkov info , ostatní prameny z ukrajinských zdrojů jsou uvedeny v textu.

16.6.2015 ostřelování je stále častější. Ostřelovány jsou města Doněck (rajony Petrovskij – zraněny tři osoby, osada Okťjabrskij a oblast letiště, v rajonu Kujbyševskij v oblasti chemického závodu byl zaznamenán dopad neznámé munice, tlaková vlna byla cítit v celém Doněcku), Gorlovka (Širokaja Balka – byla ostřelována od Dzeržinska, rozbit obytný dům), Dokučajevsk – ostřelován z Berezovoje ze samochodných děl a raketometů „Grad“, Elenovka. Obec Sokolniky byla ostřelována od osady Krymskoje. Také byly ostřelovány osady Veseloje, Novaja Laspa, Bělaja Kamenka, Michajlovka. V Širokinu probíhá intenzivní boj.

LLR – Byl ostřelováno město Pervomajsk (z tanků od obce Zolotoje, byla zabita žena a další dva lidé byli zraněni, poškozeny dva domy) a obce Želobok (byl ostřelován od osad Novotoškovskoje, Krymskoje, a od 29. kontrolního bodu, z raketometů), osada Doněckij (byly poškozeny dva obytné domy), Veselaja Gora (ostřelována od osady Obzornoje), pozice u památníku knížete Igora (ostřelovány od Stanici Luganskoj) . Celou noc se bojovalo na pozicích u řeky Severskij Doněc na obou březích.

V Charkově probíhá doslova „lov“ na brance – Ukři zablokují a pročesávají oblast a zadržují chlapce a muže v odvodovém věku, aby splnili plán mobilizace.

V Oděse se partyzáni pokusili vyhodit do vzduchu suvorovskou vojenskou správu, ale nálož byla objevena a zneškodněna.

16.6.15 Prohlášení ministra zahraničí DNR Alexandra Kofmana.

„DNR bude pokračovat v ofenzivě v případě útoku na ukrajinské Podněstří. V případě zhoršení situace v Podněstří, v případě, že budou obnoveny boje, bude domobrana DNR připravena podpořit PMR. Tam jsou naši bratři, a samozřejmě, že v případě útoku na ně jim musíme pomoci. Blokáda Podněstří, která se uskuteční v květnu v Moldavsku a na Ukrajině, zavírání přístupu ruským mírovým silám a zboží přes jejich území do Podněstří, bude mít za následek otevření druhé fronty, která zničí Ukrajinu. “

17.6.2015 byl na Ukrajině normální den příměří. Byla ostřelována města Doněck (osada Okťjabrskij, sídliště Trudovskije (mezi ním a Marinkou probíhal intenzivní boj), rajony Pertrovskij, Kyjevskij, Kujbyševskij) Byl zraněn jeden muž a poškozeno několik domů. Na okraj rajonu Kujbyševskij dopadla raketa s termobarickou hlavicí (jedná se o první použití této munice v této válce), která udělala kráter o hloubce 10m a průměru 30m – viz foto:

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/3009a/CE-X9OnWFDA.jpg

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/30088/xSXGCTurggc.jpg

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/3007f/OjTTeHlsoko.jpg

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/30076/H1O9035hTl4.jpg

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/3006d/QOBEqEpTrY8.jpg

http://vk.com/photo-57424472_369937227

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/3005b/VF2mn-z9b0k.jpg

http://cs540105.vk.me/c540103/v540103131/30064/p2B6ziZDvxs.jpg

Dále bylo ostřelováno město Gorlovka z Dzeržinska – byla poškozena poslední nedotčená ulice v oblasti osady 6/7, město Pervomajsk – ostřelován od osady Zolotoje z tanků a Marinka – ostřelována z Krasnogorovky. U Písků a Marinky probíhaly pěchotní boje.

Ostřelovány byly dále osady Doněckij z oblasti kontrolního bodu č.29 – byl poškozen obytný dům, Želtoje a Krasnyj Liman – ostřelovány z minometů a ručními zbraněmi od Trechizbenky, Sokolniky -ostřelovány od osady Krymskoje a z Krjakovky z protiletaldových a ručních zbraní , pozice u osady Krasnyj Pachar – ostřelovány z tanků a Širokino – ostřelováno těžkým dělostřelectvem. V oblasti Bachmutky u osady Zolotoje se bojuje a byl poškozen plynovod.

Podle rozvědky DNR se severně od Marinky střetly mezi sebou ukrajinské jednotky – prapory „Azov“, „Dnepr“, „Kyjev“ a 28. brigáda. Podle rádioodposlechu, výsledkem „přátelské palby“ je 6 padlých a 20 zraněných Ukrajinců „

Ukrajinská armáda přisunula k frontě 40 kusů techniky (z toho 29 raketometů „Grad“, čtyři raketomety „Uragan“ a tři samohybná děla, „Hyacint B“) a 300 novobranců.

Počet zakázané techniky ukrajinské armády na frontě je tak veliký, že velitelé ukrajinské armády už ani neskrývají porušení dohod.

18.6.2015 vyjela na Donbass 30.kolona s humanitární pomocí. 100 automobilů přiváží 1000 tunpotravin, léků a věcí denní potřeby. Zato Ukrajinci dnes zablokovali všechny přechody z DNR na Kyjevem kontrolované území. Uzavřeli autobusové spojení do mariupolské, charkovské, záporožské a dněpropetrovské oblasti. Tradiční příměří je dodržováno ostřelováním Doněcka (sídliště Trudovkych, osady Spartak, Okťjabrskij, rajon Kyjevskij, Putilovka, oblast „Metro“) dělostřelectvem a tanky z Avdějevky, Vodjanoje, Opitnoje, Kranogorovky a Marinky. Gorlovka je opět ostřelována od osady Šumy a šachty Južnaja. U osady Písky probíhá dělostřelecká přestřelka. U Marinky probíhá pěchotní boj. Domobrana zde minometnou palbou likvidovala asi 3 ukry a 14 bylo zraněno. Jasinovataja je ostřelována z Avdějevky a domobrana zde má ztráty. Ukři se pokusili o průlom přes Alexandrovku. Širokino je ostřelováno ukrajinskými raketomety z obce Lebedinskoje. Ostřelovány byly i Sokolniky, Želtoje, pozice domobrany u 29. a 31.kontrolního bodu. U osady Zolotoje se ukři pokusili o průlom, zde padlo kolem deseti domobranců a 20 Ukrajinců. Ukrajinci mají mnoho raněných. Osady Luganskoje a Lozovoje jsou ostřelovány od Svetlodarska. V oblasti Popasnoj a Trechizbenki se obě strany ostřelují z raketometů a klasického dělostřelectva. Pozice na Bachmutce jsou ostřelovány z Novotoškovského. Experti potvrdili, že včerejší mohutný výbuch v oblasti chemického závodu v rajonu Kujbyševskij byl způsoben raketou s termobarickou hlavicí, vystřelenou z raketometu „Směrč“ ukrajinskou stranou z Kurachova. Ztráty domobrany za den – 3 padlí a 47 raněných, ukrajinské armády – 12 padlých a 50 raněných a 1 tank, 2 BMP a 2 houfnice D-30.

Z Mariupolu hlásí, že je zde slyšet z vojenské jednotky 3057 střelba a dělostřelba z letiště.

Ukrajinský prapor „Tornado“ u Lisičanska zaujal kruhovou obranu a hrozí použitím zbraní. Titulky v ukrajinských sdělovacích prostředcích: Zadržen velitel a sedm dalších vojáků jednotky „Tornado“. Jsou podezřelí ze spáchání závažných trestných činů na území luganské oblasti. (http://korrespondent.net/ukraine/events/3528908-zaderzhany-komandyr-y-esche-sem-boitsov-roty-tornado-mvd ), Ministerstvo vnitra rozpustilo skandální jednotku Tornado. (http://korrespondent.net/ukraine/3529078-mvd-rasformyrovalo-skandalnuui-rotu-tornado). Podle ukrajinského prokurátora Matiose v suterénu střední školy města Privolje, byla vybavena mučírna, kde členové „Tornado“ znásilňovali hromadně muže, a natáčeli to na video. Prokurátor Matios také apeloval na ministra vnitra Arsena Avakova, protože jednotka má 170 ozbrojených lidí, včetně těžkých zbraní, a v případě že se přiblíží bezpečnostní síly, může být zahájena palba.
Údaje o jednotce „Tornado“ jsou z ukrajinských zdrojů!

19.6.2015 byla již tradičně ostřelována města Doněck ( rajony Petrovskij, Kyjevskij Kirovskij a Kujbyševskij, Putilovka, osady Scheglovka, Okťjabrskij, Spartak, oblast letiště) Podle předběžných údajů, zemřela 1 žena, jeden člověk byl zraněn a bylo zničeno 14 domů a budov. Vypukly požáry, v zasažených oblastech nejde elektřina a plyn. Palba byla vedena z osad Opytnoje, Vodjanoje a města Avdějevka, ostřelování prováděla ukrajinská 11. brigáda pod velením plukovníka Alexeje Saviče. Pěchotní boj probíhal v osadách Spartak a Žabunki. Na úseku fronty Marinka – Staromichajlovka-Krasnogorovka se bojovalo téměř neustále, Ukrajinci zde ztratili 7 padlých. Tanky u Marinky a Staromichajlovky, střílely směrem na sídliště Trudovkych a Žilploščadku. Domobrana DNR byla úspěšná v odvetné palbě proti bateriím, které ostřelovaly Doněck. Ukrajinské útoky v této oblasti byly odraženy. „

GorlovkaŠirokaja Balka a šachta Glubokaja a její halda byly ostřelovány z ručních i z těžkých zbraní od Novogorodska. Širokino je ze tří čtvrtin pod kontrolou domobrany a je ostřelováno ze Sachanky.

Střetný boj probíhal v LLR u Stachanova -dělostřelecká palba byla vedena z Novotoškovky.

Z města Štěstí ostřelovala ukrajinská armáda z BMP a ručních zbraní obec Veselaja Gora.

Slavjanoserbsk byl ostřelován z mnoha směrů od Severského Donce. Byl zasažen obytný dům.

U Pervomajsku bylo neklidno – byly boje u obcí Gorskoje a Karbonit. Elenovka byla ostřelována z osady Taramčuk, Stěpnoje a Berezovoje. Bojovalo se i u města Popasnaya a u osad Lozovoje a Kalinovka.

20.6.2015 další obyčejný den „příměří“. Doněck (ostřelovány rajony Petrovskij – sídliště Trudovskych, pokračuje ostřelování chemického závodu v rajonu Kujbyševskij – sklad radioaktivních odpadů nebyl zasažen, protože není přímo na území chemičky. Ukrajinci závod ostřelují, protože tam byl sklad výbušnin (ale už není – vše co mohlo vybuchnout už vybuchlo). Ostřelování provádějí ukronacisté od Marinky a Krasnogorovky. Rajon Kyjevskij je ostřelován z Písků a Avdějevky. Podle předběžných údajů tam jsou oběti. Dále je ostřelována oblast letiště a osada Spartak). U Staré Avdějevky a Marinky probíhají pěchotní boje, totéž je u Staromichajlovky a Krasnogorovky.

Gorlovka (šachta 6/7 a šachta Gagarina, oblast Širokaja Balka – Věchnětoreckoje – ostřelovány z Dzeržinska z tanků a těžkých minometů, lokální boje).

Marinka – Pěchtní boj, minomety, nastražená mina vybuchla a zabila muže a těžce zranila ženu.

Ostřelována je i Jasinovataja. Ukři podnikli pokus o průlom u Jasinovatoj a Žobunků

Pervomajsk, Stachanov a Kirovsk jsou následkem ostřelování částečně bez elektřiny a vody.

U Mariupolu nacisté ostřelovali obce Okťjabr a Krasnoarmějskoje z osad Sartana a Orlovskyj

Širokino je ostřelováno ze Sopina a Sartany

LLR –Bachmutka – obě strany se ostřelovaly z minometů, osadu Doněckij ostřelovali Ukrajinci z raketometů „Grad“a z minometů, dále byly ostřelovány na tomto úseku Sokolniky a 31. kontrolní bod. Ztráty na tomto úseku: domobrana – 3padlí a 38 raněných, 1 BTR, Ukrajinci – 14 padlých a 37 raněných, 3tanky, 2 baterie minometů a 2 protiletadlové zbraně.Pozice domobrany u Stanici Luganskoj ostřelovali odstřelovači. Veselaja Gora, Raevka – ostřelovány minomety ze Štěstí, zraněni dva domobranci. Pavlopol byl ostřelován z Vodjaného.

Porošenko podepsal nový zákon číslo 835/2014, který umožňuje adopci dětí na západ.

21.06.15 Situace na frontách Novorossii je patová, probíhá vzájemné ostřelování a přestřelky. V Doněcku pokračuje ostřelování rajonů Petrovskij, Kujbyševskij těžkými zbraněmi, doněckého letiště, Putilovky, osady Spartak, haldy dolu Panfilovkij. Je ostřelován z různých směrů – z Krasnogorovky a Avdějevky. U šachty Avakumov byla likvidována ukrajinská diverzní skupina, která pronikla přes frontu. Poziční boj probíhá u Marinky v Žobunkách, u osady Spartak a u Písků. Gorlovka je ostřelována samochodnými děla a raketomety. Mezi osadou Šumy, osadou6/7 a Golmem probíhá pěchotní boj. Dělostřelectvo domobrany vede odvetnou palbu na potlačení ukrajinského dělostřelectva. Ostřelováno je i město Jasinovataja, osady Krasnoarmějskoje, Pavlopol, Staromichajlovka, Pantelejmonovka a Zajčenko. Osady Černěnko a Piščevik domobrana opustila a obsadila je ukrajnská armáda.

Na severozápadě LLR je situace je nestabilní, probíhají zde pěchotní boje a ostřelování. Na příkaz „gubernátora luganské oblasti Moskala byla rozstřílena přímou střelbou trafostanice, která napájí elektřinou poslední čerpací stanici vody pro Lugansk. V Lugansku jsou zásoby vody pouze na dva dny. Nejintenzivnější ostřelování je na Bachmutce a v Slovjanoserbské oblasti. Bojovalo se u Smělogo. Vypukl boj u opěrného bodu №37 a v oblasti přepravy přes Severskij Doněc. U města Štěstí probíhají minometné souboje – ostřelují pozice domobrany u osady Rajevka. Byla zasažena trafostanice. V oblasti Stanici Luganskoj probíhá poziční boj s dělostřelectvem. U Bolotenogo a Sizogo se snaží ukrajinská armáda vytlačit domobranu zpět na druhou stranu řeky. U Širokina se tvrdě bojuje, fronta se nepohybuje. Je ostřelováno z osad Sartana a Sopino. Pod palbou samochodných děl je Dokučajevsk – Ukrajinci střílí od Nikolajevky a od Novotrojického. „

Ztráta v LLR tento den: domobrana – 17 zraněných, dva BTR poškozeny (již jsou v opravě) zničena protiletadlová zbraň, okupanti – 4 padlí, 19 zraněných, 17 zničených opěrných bodů, zničeny dvě minometné baterie a jedna houfnice D-30 „.

Obyvatelé Doněcku – osady Okťjabrskij protestovali proti tomu, že domobrana dodržuje dohody z Minska, i když Ukrajinci ostřelují obce a osady a zabíjejí civilisty. Zacharčenko k lidem promluvil a slíbil zajistit jejich evakuaci a bezpečné ubytování. Dnes úřady DNR začaly evakuaci ostřelovaných osad Okťjabrskij a Severnij, aby se zabránilo ztrátám civilního obyvatelstva.

22.6.2015 Doněck – ostřelovány rajony Kyjevskij, Kujbyševskij (osada Gornjak – zraněny dvě ženy a jeden muž) a Petrovskij (osada Alexandrovka -žádní zranění), šachta Okťjabrskaja, osada Spartak a oblast letiště. Ostřelování ze strany Avdějevky a z Písků. Ostřelována byla znovu Gorlovka.V Marince probíhaly pěchotní boje, je ostřelována z minometů a obyvatelé hromadně odcházejí. Mezi Svetlodarskem (DNR) a Uglegorskem probíhaly pěchotní boje s použitím dělostřelectva. Ostřelovány byly také osady Nižněje, Toškovka, Smoljaninovo a Maximovka, Žabičevo, Kalinovka Novotrojickoje, Bělaja Kamenka, Ozerjanovka a Vasilijevka.

V Širokinu probíhá pěchotní boj, pracují odstřelovači.

LLR -ostřelováno město Pervomajsk z osady Zolotoje a z Popasnoj z 122mm houfnic.

Bachmutka – u vesnice Bolotenoje se bojovalo o most přes řeku Severskij Doněc s použitím všech dostupných druhů zbraní. U obce Sokolniky se Ukrajinci pokusili o útok, ale byli odraženi. Domobrana palbu opětovala. Byla ostřelována osada Směloje z výšiny 175,9m.

Obec Želobok byla silně ostřelována ukrajinskými samochodnými houfnicemi. Ztráta na tomto úseku – domobrana – 1 padlý (zabil jej odstřelovač), 21 raněných, poškozen tank a BTR(jsou již v opravě), Ukrajinci – 7 padlých,potvrzeno 14 raněných, 1BTR, 2 tanky, 2 minomety1 protiletadlová zbraň, 1 houfnice MSTA-B.

Na stranu Doněcké lidové republiky přešel generálmajor ukrajinské armády, hlavní analytik obrany a bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny Alexandr Kolomijec . Do Doněcka přivezl nejen rodinu, ale také velké množství informací.
Video z tiskové konference: http://vk.com/video-57424472_171419863?list=002045b30b75088d18

Výchova po ukrajinsku: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iupD-R5jRXE

Ostatní Ukrajina

http://korrespondent.net/world/3528903-belhyia-nalozhyla-arest-na-hosaktyvy-rossyy-po-delu-yukosa

Belgie zablokovala majetek ruského státu kvůli Jukosu
Kvůli žalobě kvůli Jukosu byla v Belgii zablokována ruská státní aktiva ve výši 1,6 mld eur.

http://korrespondent.net/world/3529092-vlasty-frantsyy-vsled-za-belhyei-arestovaly-rossyiskye-aktyvy

Francouzské úřady zablokovaly ruská aktiva jako Belgie
Moskva má v úmyslu napadnout u soudu zabavení majetku státu v zahraničí.

http://korrespondent.net/world/3529189-v-rosnefty-predlozhyly-arestovat-vse-aktyvy-frantsyy-v-rossyy

Rosněfť navrhl zablokovat všechna aktiva Francie v Rusku

http://korrespondent.net/ukraine/3529226-v-donbasse-sylovyky-khodiat-po-domam-y-proveriauit-http://korrespondent.net/world/3529217-frantsuzskye-prystavy-prystupyly-k-arestu-ymuschestva-rossyy

Francouzští exekutoři přistoupili k zabavování ruskáho majetku

http://korrespondent.net/world/3529362-rossyia-pryhrozyla-belhyy-otvetnym-arestom-ymuschestva

Rusko pohrozilo odvetou za zablokování majetku v Belgii
Byly zablokovány účty ruského velvyslanectví v Belgii, zástupce Ruska do EU a NATO v Bruselu, a několika dalších organizací.

http://korrespondent.net/world/3529335-avstryia-arestovala-rossyiskye-hosaktyvy

Rakousko zablokovalo ruský státní majetek
Ruské ministerstvo zahraničí se dosud na Rakousko neobrátilo, upozornil diplomat.

http://korrespondent.net/world/3529597-es-dystantsyruetsia-ot-ystoryy-s-arestom-aktyvov-rf-v-belhyy-smy

EU se distancuje od historie se zabavením majetku Ruské federace v Belgii – Media
EU se domnívá, že zabavení ruského státního majetku v Belgii je záležitostí mezi Moskvou a Bruselem.

http://korrespondent.net/business/financial/3529766-vo-frantsyy-rastet-chyslo-bankov-arestovavshykh-scheta-rf

Ve Francii roste počet bank, které zablokovaly účty Ruské federace
Šéf banky VTB nepovažuje zabavení majetku Ruské federace ve Francii za politický akt.

http://korrespondent.net/world/3530781-sudebnyi-protsess-po-arestu-rossyiskykh-aktyvov-otkryt-v-brytanyy

Soudní proces o zabavená ruská aktiva byl zahájen v Británii

http://korrespondent.net/ukraine/3528130-dva-ofytsera-vneshnei-razvedky-pereshly-k-separatystam-sbu

Dva důstojníci zahraniční rozvědky přešli k separatistům – SBU
Proti dvěma důstojníkům rozvědky bylo zahájeno trestní řízení pro zradu.

http://korrespondent.net/ukraine/3530597-na-storonu-separatystov-pereshel-byvshyi-pomoschnyk-mynystra-oborony

Na stranu separatistů se připojil bývalý náměstek ministra obrany
Generálmajor Kolomijec řekl, že se vzal rodinu a ujel z Kyjeva do Doněcku.

http://korrespondent.net/business/economics/3528072-hlava-mynfyna-ukrayna-pryznaet-dolh-pered-rossyei

Ministr financí: Ukrajina uznává dluh vůči Rusku
Ukrajina uznává dluh tři miliardy jako jakýkoliv evropský dluhopis, řekla Jaresková.

http://korrespondent.net/business/companies/3530684-dve-trety-ukraynskykh-predpryiatyi-ne-platiat-nalohy

Dvě třetiny ukrajinských společností neplatí daně

http://korrespondent.net/business/financial/3530642-rentu-za-polzovanye-nedramy-snyziat-pochty-v-dva-raza

Nájemné za podpovrchovou těžbu sníží téměř o polovinu
V nadcházejících měsících nájemné za využívání nerostných zdrojů při těžbě ropy a zemního plynu bude sníženo s cílem přilákat investory.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3529366-evrosouiz-vydelyt-kyevu-dopolnytelno-70-myllyonov-evro

EU dá Kyjevu dalších 70 milionů EUR
Ruská servis DW dnes 20:51
Nové prostředky jsou přiděleny Kyjevu z takzvaného „zastřešujícího fondu“.

http://korrespondent.net/ukraine/3530616-kyevu-ne-khvataet-myllyarda-dollarov-na-haz-Reuters

Kyjevu se nedostává jedna miliarda na plyn – Reuters
DW, Dnes, 14:28

Nový „zimní plynový balíček“ pro Ukrajinu bude stát asi 1,5 miliardy dolarů. Tyto finanční prostředky jsou nutné pro zajištění dodávek plynu do země v nadcházející topné sezóně, píše se v německém vládním dokumentu, který má k dispozici agentura Reuters, v pondělí 22. června. Přitom Ukrajina nemá jednu miliardu na platby za plyn.
Dokument
vznikl dne 10. června na základě výsledků jednání s komisařem EU pro energetiku Marošem Šefčovičem, které se konalo 8. června.

http://korrespondent.net/business/financial/3529705-ukrayna-vyplatyt-protsenty-po-kredytu-rf-kotoryi-vzial-yanukovych

Ukrajina zaplatí úroky z úvěru Ruské federace, který dostal Janukovič

http://korrespondent.net/business/economics/3529808-mynfyn-napravyl-kredytoram-obnovlennoe-predlozhenye-po-dolhu

Ministerstvo financí zaslalo věřitelům aktualizovaný návrh týkající se dluhu

http://korrespondent.net/business/economics/3529824-mvf-podderzhyt-ukraynu-bez-dopolnytelnykh-uslovyi-lahard

Mezinárodní měnový fond podpoří Ukrajinu bez jakýchkoliv podmínek – Lagardeová

http://korrespondent.net/ukraine/3528056-pod-radoi-mytynhuuit-profsouizy-y-fynansovyi-maidan#4

Před parlamentem je mítink odborů a finančního Maidanu
Více než pět set lidí, demonstruje před Nejvyšší radou v Kyjevě. Demonstranti obsadili náměstí Konstituce. Drží vlajky federace odborových svazů, Konfederace svobodných odborů, finančního Maidanu a požadují valorizaci mezd a důchodů.

http://korrespondent.net/ukraine/3528661-vozle-posolstva-ssha-v-kyeve-proshel-antyvoennyi-mytynh#8

Před americkým velvyslanectvím v Kyjevě proběhl protiválečný mítink
Aktivisté požadují, aby Washington stáhl své vojáky z Ukrajiny.

http://korrespondent.net/ukraine/3528587-vo-lvove-aktyvysty-zablokyrovaly-zdanye-nalohovoi

Ve Lvově aktivisté zablokovali budovu finanční správy

http://korrespondent.net/ukraine/3528370-hlavu-profsouiza-horniakov-volyntsa-vyzvaly-v-sbu

Předseda odborového svazu horníků Volyněc byl předvolán do SBU
Volynec je přesvědčen, že vláda se ho snaží se zastrašit.

http://korrespondent.net/ukraine/3529160-hlava-profsouiza-horniakov-volynets-obiavyl-holodovku-v-sbu

Vedoucí odborového svazu horníků Volynec začal hladovku v SBU
Šéf konfederace svobodných odborů Ukrajiny a Nezávislého Odborového svazu horníků Ukrajiny Michail Volynec vyhlásil časově neomezenou hladovku v prostorách Bezpečnostní služby Ukrajiny. Oznámila to jeho zástupkyně Natalia Levická ve čtvrtek, 18 června. Dříve Volynec řekl, že před výslechem mluvil s vedoucím odboru vyšetřování SBU, generálmajorem Vasilijem Volkovem a vyšetřovatelem SBU (jméno neznámé), a informoval je o nepřípustnosti porušování odborové činnosti bezpečnostními orgány a zjevném nátlaku na předsedy základních odborových organizací.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3528440-uzhe-po-novomu-delu-shokyn-prosyt-radu-dat-razreshenye-na-arest-kluieva

Nové stíhání. Šokin žádá, parlament, aby povolil zatčení Kljujeva
Generální prokurátor Viktor Šokin žádá, parlament o souhlas se stíháním poslance Sergeje Kljujeva.

http://korrespondent.net/ukraine/3528808-hpu-podozrevaet-yanukovycha-v-poluchenyy-krupnoi-vziatky-ot-kluieva

GPU podezírá Janukovyče v souvislosti s přijetím velkého úplatku od Klujeva
Generální prokuratura sdělila podezření ex-prezidentovi.

http://korrespondent.net/ukraine/3528312-uzhe-58-v-rade-sobyrauit-podpysy-za-otstavku-shokyna

Již 58. V parlamentu sbírají podpisy pro návrh na odvolání Šokina
Na podporu návrhu na odvolání generálního prokurátora se nepodařilo dosud shromáždit podpisy jedné třetiny poslanců.
V Nejvyšší radě sbírají podpisy pro návrh na odvolání generálního prokurátora Viktor Šokina. Oznámil to lídr Oleg Ljaško na zasedání parlamentu v úterý 16.června.
Poznamenal, že frakce radikální strany iniciuje odvolání generálního prokurátora Viktora Šokina kvůli útěku Kljujeva.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3528873-poroshenko-ne-podderzhyvaet-otstavku-shokyna-nardep

Porošenko nepodporuje odvolání Šokina
Prezident je přesvědčen, že generální prokurátor nenese vinu za únik poslance Kljueva.

http://korrespondent.net/ukraine/3528065-sbu-podozrevaet-hlavu-konstytutsyonnoho-suda-v-zloupotreblenyy-vlastui

Bezpečnostní služba podezřívá šéfa Ústavního soudu ze zneužití pravomoci
Náčelník Bezpečnostní služby Ukrajiny Valentin Nalivajčenko podepsal a zaslal generálnímu prokurátorovi důkazy pro návrh obvinění předsedy Ústavního soudu Baulina, uvedlo tiskové centrum SBU.

Podle zprávy Baulina podezřívají ze spáchání trestného činu podle části 2 článku 364 trestního zákona (zneužití pravomoci), „což mělo za následek vážné důsledky – uchvácení moci Viktorem Janukovyčem“.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3529087-rada-otpravyla-hlavu-sbu-v-otstavku

Parlament odvolal náčelníka SBU
Nejvyšší rada schválila návrh prezidenta na odvolání z Valentina Nalivajčenka z funkce náčelníka bezpečnostní služby Ukrajiny.“

http://korrespondent.net/ukraine/3529047-avakov-rasskazal-o-podozrevaemykh-v-ubyistve-buzyny

Avakov informoval o podezřelých z vraždy Buziny
„Dnes ráno byli zadrženi dva podezřelí dva lidé z Kyjeva: Andrej Medvedko, narozen 27.09.1989, a Denis Poliščuk, narozen 14.6.1990. Zjistili jsme, kdy, kde a kdo tyto osoby získal vůz, kterým pak sledovali novináře Buzinu a tímto vozem zločinci uprchli z místa činu“-. napsal ministr.

http://korrespondent.net/ukraine/3529125-podozrevaemye-v-ubyistve-buzyny-natsyonalysty-uchastnyky-maidana-y-ato

Podezřelí z vraždy Buziny: nacionalisté, účastníci Majdanu a ATO
Jeden z podezřelých byl kandidátem na poslance.

http://korrespondent.net/ukraine/3528813-poroshenko-predlozhyl-tony-bleru-rabotu-v-ukrayne

Porošenko nabídl Tony Blairovi práci na Ukrajině
Prezident nabídl bývalému premiérovi Británie aby pracoval pro radu pro reformy .

http://korrespondent.net/business/companies/3529350-hazprom-prolozhyt-novye-vetky-severnoho-potoka-do-hermanyy

Gazprom připravuje novou větev plynovodu Nord Stream do Německa
Společnost má v úmyslu postavit druhý plynovod od pobřeží Ruska přes Baltské moře k německému pobřeží.
Ruský Gazprom oznámil dohodu se společnostmi E.ON, Anglo-Dutch Shell a OMV o výstavbě plynovodu z Ruské federace do Německa přes Baltské moře s kapacitou 55 miliard metrů krychlových za rok, uvedla firma.

http://korrespondent.net/business/companies/3529633-rossyia-y-hretsyia-dohovorylys-o-prodlenyy-turetskoho-potoka

Rusko a Řecko se dohodly na prodloužení tureckého plynovodu
DW, Dnes, 14:24

http://korrespondent.net/ukraine/3529188-shokyn-prosyt-ssha-pomoch-rassledovat-delo-o-kryshevanyy-brsm-nafta

Šokin žádá USA o pomoc při vyšetřování korupce firmy BRSM-Nafta
Generální prokurátor chce přizvat odborníky USA k vyšetřování případu požáru skladu nafty, oznámeným Nalivajčenkem.

http://korrespondent.net/ukraine/3529936-apelliatsyonnyi-sud-uzhe-sutky-blokyruuit-vooruzhennye-luidy-smy

Odvolací soud blokují už den ozbrojení lidé – média
Ozbrojení neidentifikovaní lidé už celý den blokují budovu odvolacího soudu v Kyjevě, s předsedou soudu Antonem Černušenkem není spojení, řekl Ukrajinské Pravdě jeho syn Dmitrij.
„Včera kolem 09:00 neidentifikovaní ozbrojení muži v maskovacích uniformách vstoupili do budovy odvolacího soudu, blokují jeho práci a komentáře žádné nedávají, proč se zde nacházejí není známo, na kontakt nejdou. Co se tam děje není známo. Se svým otcem se spojit nikdo z rodiny nemůže – dosud je v zablokované budově“- řekl Dmitrij Černušenko.
Podle něj z území soudu nemůže, protože „plot kolem také blokují“.
Syn Černušenka poznamenal, že situace hlásili na policii, ale marně: „. Zavolali jsme policii, obdržel potvrzení, že je hovor přijat, avšak po dobu 1,5 hodiny sem žádná policejní hlídka nepřijela“
Dříve, média uvedla, že na odvolacím soudu v Kyjevě policisté údajně provádějí prohlídky.

http://korrespondent.net/ukraine/3529988-yz-apelliatsyonnoho-suda-uvezly-hlavu-apparata-smy

Od Odvolacího soudu odvezli šéfa úřadu – média
Lidé v uniformě blokují soud již celý den.

http://korrespondent.net/business/economics/3529897-ukrayna-planyruet-nachat-pryvatyzatsyui-do-kontsa-2015-hoda

Ukrajina plánuje zahájení privatizace do konce roku 2015
Ruský servis DW dnes 09:24

Největší zájem investorů vyvolává Oděský přístav.

http://korrespondent.net/ukraine/3530031-v-henshtabe-rasskazaly-o-kolychestve-dezertyrov-za-vremia-ato

Generální štáb mluvil o počtu dezertérů během ATO
V letošním roce počet dezertérů výrazně poklesl ve srovnání s rokem 2014.
V průbšhu ATO v letech 2014-2015 bylo v řadách ukrajinské armády více než 10.000 případů dezerce.
Řekl to náčelník vojenské policie ukrajinské armády Alexandr Dublianj, uvádí RBK Ukrajina.

http://korrespondent.net/business/economics/3530184-v-lytve-zaiavliauit-chto-rossyia-meshaet-postavliat-szhyzhennyi-haz-ukrayne

Litva tvrdí, že Rusko brání dodávkám zkapalněného plynu na Ukrajinu
Litva je připravena dodávat plyn Ukrajině z LNG-terminálu, ale brání tomu Gazprom.

http://korrespondent.net/ukraine/politics/3530336-mynoborony-u-nas-odna-tsel-stat-chlenom-nato

Ministerstvo obrany: Máme jediný cíl – stát se členem NATO

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.