Transatlantickí „upokojovači“.


napsal Pacho

Tak sme sa predsa len „dočkali“. Aj naša generácia. Vraj sme poriadne znepokojený spojenec. Preto sa rozhodli „upokojiť“ aj nás…a zase tankami. Akoby jedna lekcia z minulosti nestačila. Afganistan, Irak a Lýbiu už „upokojili“. Pre istotu bombami. Sýriu už asi tri roky „upokojujú“ všetkým možným tiež. Aj Ukrajina od začiatku misie „upokojovačky“ Nuland zažíva neskutočný „upokojujúci boom“. Takže…Choré mozgy vytvoriac si svojho ďalšieho nepriateľa presvedčili samých seba, že je na čase „upokojiť“ ďalších. Tento krát vo východnej Európe.

S „upokojovaním“ majú za oceánom už od svojho výskytu bohaté skúsenosti. Získali ich keď po stáročia „upokojovali“ domácich „červenokožcov“. Žiadnu zmluvu a ani slovo nikdy nedodržali. Najúčinnejším „upokojovacím“ prostriedkom vtedy boli deky nakazené kiahňami. Tých čo prežili ako zver nahnali do rezervácii. Po čase sa rozhodli, že „upokojenie“ potrebujú ďalší. Na rad prišli Vietnamci. Tam sa ako najúčinnejší „upokojovací“ prostriedok ukázal napalm a tiež chemikália Agent Orange. Afgancov doteraz „upokojujú“ drony. Hlavne svadobčanov. Iračanov a Srbov „upokojovali“ muníciou s ochudobneným uránom. Rodia sa tam postihnuté deti. Ale koho by to už len dnes zaujímalo…No a takto by sme mohli pokračovať donekonečna. Nikto nikdy nespočíta koľko miliónov navždy „upokojených“ nevinných spia svoj takto vnútený demokratický sen. Ak niekto verí transatlantickým „upokojovačom“, tak je to jeho vec. Ja mám o tomto vážne pochybnosti.

„Upokojovači“ z poza mora majú svojich „upokojovacích“ prorokov alebo poskokov. Aj u nás. No a ktože ma to presviedča, že presne tieto metódy sú pre nás tie najpotrebnejšie? Že tie „upokojovacie“ tanky sú teraz už tie správne? Kto sú títo „upokojovačskí“ duchovní vodcovia? Takí Duleba s Mesežnikovom študovali v osemdesiatich rokoch v Sovietskom zväze. Aj vyštudovali. Ak by sa nerozpadol, tak by mali skvelú kariéru. Doteraz by sme ich možno na prvého mája zdravili niekde na tribúnach. Ďalší „upokojovač“ Šebej neustále sa chystajúci vziať do ruky zbraň, „bojoval“ tak tvrdo, že až vtedy prednášal na vysokej škole. Boli nenormálne zlí tí z minulého režimu, keď proti nim „bojoval“ a oni mu to umožňovali. Len tak mimochodom. Majú šťastie títo „guru“ a aj ďalší, že nežijú v časoch dávno minulých. Takí Džingischán, Nero a ani ostatní by sa s úlisnými prevracačmi kabátov, vtedy nazývanými rovno zradcami, príliš nemaznali. Neverili by jedinému ich slovu. Že nezradia, teda neprevrátia kabát aj pri nich. Tak neviem prečo by som týmto lživým „prorokom jedinej pravdy“ mal veriť práve ja.

„Upokojiť“ do Bratislavy nás prišiel aj „senátor všetkých senátorov“. Naozaj „dôstojný“ pokračovateľ mena svojho Kainovského biblického bratovraha /len to Mc pred menom asi znamená, že jeho lietadlo vo Vietname zabilo viac ľudí ako jeho predchodca opísaný v knihe kníh/. S vervou sa pustil do „práce“. Na stretnutí pred časom skutočne upokojil ISIS /terajší Islamský štát/. Verný svojmu naturelu vyznamenal pár odrezávačov hláv a rokoval s teroristami vrátane Baghdádiho. Ako rovný s rovným ich ubezpečil o podpore. Neviem či na bezpečnostnej konferencii v Bratislave rokoval aj pod „našou“ natovskou vlajkou tak ako pod ich čiernou. Ale podaním ruky nášmu ministrovi vnútra /tiež ako rovný s rovným/ ho tiež „ubezpečil“, že zdieľame spoločné hodnoty a že sme spolu na jednej lodi. Len teraz neviem aké hodnoty. Či aj tie Baghdádiho a s kým to vlastne na jednej lodi sme. No a tiež kde a proti komu tá loď smeruje. Čosi mi našepkáva, že s polobláznami najúbohejších /Mc/ Kainovských morálnych hodnôt, sme samovražedným kurzom nabrali smer najskôr kdesi na plytčinu. V horšom prípade rovno do vojnovej psej matere.

Teda aspoň niečo na ospravedlnenie ministra vnútra Kaliňáka. Predstavovať si, že v dnešnej „demokratickej“ spoločnosti máme viac samostatnosti v rozhodovaní ako v časoch Brežnevovskej „obmedzenej suverenity“ je totálne naivné. Hlavným mestom EÚ je proste Washington a tam sa rozhoduje o všetkom.

Vodca terajšieho Islamského štátu Baghdádi na stretnutí s Mc Cainom. Tá istá tvár a rôzne mená.

Cain

Zdroj:http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/isil-ropa-masakry https://syrianfreepress.wordpress.com/2015/01/09/report-40695/ http://www.sme.sk/c/7870788/kalinak-americania-maju-zaujem-o-slovensky-system-ochrany-hranic.html

„Staré dobré časy sa skončili, čakajú nás roky nestability“, hrmel náš prezident Kiska na konferencii GLOBSEC. V snahe zapáčiť sa prítomnému senátorovi, nijako nešetril teraz toho zlého. Teda Rusko. Nenormálne nás tým všetkých „upokojil“. Teda neviem presne aké dobré časy to mal na mysli. Vychádza mi to tak, že s najväčšou pravdepodobnosťou tie do 89. Tam sa aspoň veľkí jeden druhého báli a žiadna vojna akú máme teraz za humnami nehrozila. Lebo mať kosti demokraticky „upokojené“ do biela to sa mi fakt nechce. Ale ak je presvedčený podľa fráze poručíka Hamáčka z československého filmu Černí baróni, že: „Kefalín -lidí je na zemi jako sraček“ a nezaškodí ich trochu, akoukoľvek vojnou za demokraciu a proti hocikomu preriediť, teda po demokraticky „upokojiť“, tak je to jeho vec. Ja takýto názor absolútne nezdieľam. Utečenci, ktorým naordinovali v ich krajinách leteckými infúziami demokratický „upokojovací“ elixír /teda tí, ktorí zázrakom prežili/, sú toho živým dôkazom. Že to „veľkí demokrati“ ku ktorým sa Kiska hrdo hlási, rozbombardovaním ich domovov poriadne prehnali o tom žiadnych pochýb absolútne niet.

Takže ak si niekto myslí, že tu u nás potrebujeme na upokojenie americkú ťažkú vojnovú techniku, tak len odkazujem, že ja nervózny nie som. Z ruskej „agresie“ určite nie. Skôr znepokojený a zamyslený…čo za „dôveryhodní“ ľudia to o nej rozprávajú a s kým z IS /pred ktorým nás tá technika akože má tiež „chrániť“/, sa stretávajú a podávajú si ruky. Ale ak je náš prezident z niečoho nervózny, tak nech si ide dať predpísať nejaký elixír /nie ten demokratický, to by ho „upokojilo“ nadobro a to nikomu neželám/. Alebo nech si dá radšej poldeci dobrej Staroľubovnianskej borovičky. To by mohlo stačiť.

Nakoniec. Už starí Mayovia verili, že všetko na svete existuje v akýchsi cykloch. Jeden skončí, druhý začne a všetko sa to po čase zopakuje. Svedčí o tom aj ich fenomenálny kalendár. Neviem či pesničkár s poriadne veľkou dávkou Nostradamovskej krvi Karel Kryl o tom niečo vedel. Ale už pred časom v jednej svojej piesni spieval:

„Tak Vás tu máme bratři z krve /Mc/ Kainovi“, poslové noci která do zad bodá dýku…“

Jednoducho povedané vražda bude všade vraždou. Prevrat prevratom, nech už sa udeje v Argentíne, Chile alebo na Ukrajine. Vojnový zločinec s krvavými paprčami vojnovým zločincom s krvavými paprčami, či už sa volá Bush, Blair, Sarkozy alebo Porošenko. Ale čo je najhlavnejšie Kain zostane vždy Kainom nech už budú hviezdy na jeho tankoch červené alebo biele…Len tá biedna úloha Ábela akoby zase pripadla nám.

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.