Bojovníci z Majdanu – válka v Mukačevě!


vybral, přeložil  a upravil Ernest

http://korrespondent.net/ukraine/events/3538246-pravyi-sektor-podnial-po-trevohe-vsekh-boitsov-zapadnoi-ukrayny-smy

Pravý sektor vyhlásil poplach všem bojovníkům v západní Ukrajině – média
Z Korrespondent.net dnes 16:51

Pravý sektor vyhlásil poplach všem bojovníkům v západní Ukrajině. To uvádí internetový list Zakarpatí online s odvoláním na zdroj v Pravém sektoru.
Rovněž uvedl, že do Mukačeva se vypravilo asi desítka aut Pravého sektoru z Užhorod, a rovněž speciální jednotky policie – bývalý Berkut a Sokol.
Oficiálně to potvrzeno nebylo. V Pravém sektoru také dosud nekomentovali situaci.
Ve stejné době, mluvčí úřadu zakarpatské oblastní prokuratury Viktoria Popovičová ve vysílání TV 112 Ukrajina řekla, že situace v Mukačevě je pod kontrolou.

Státní zastupitelství ze Zakarpatí uvádí, že situace je pod kontrolou.Prokuratura dále  oznámila čtyři zraněné mezi policisty, o obětech ještě informace nejsou k dispozici. „Žádáme všechny, aby zachovali klid,“ – řekl Popovičová.
Na druhé straně, voják praporu Donbass Evgenij Ševčenko na Facebooku oznámil čtyři zabité v Mukačevě.

„V současné době jsou potvrzeni 4 mrtví – dva „pravosekové“ a dva „sportovci“, – uvedl.
„V Mukačevě se bojuje mezi místní mafií a gangem, který se nazývá „záložním praporem PS-Zakarpatí“ – o podíl na finančních tocích a kanálech pašování. Byly použity ruční zbraně, kulomet “ Utes-12,7″ a granátomety. Hoří čerpací stanice“ – poznamenal.
Dříve bylo oznámeno, že střelbu v Mukačevu zahájili lidé, kteří se představují jako Pravý  sektor. Zraněno bylo asi 10 lidí, většina policistů.

http://korrespondent.net/ukraine/events/3538320-zaderzhan-podozrevaemyi-v-strelbe-v-mukachevo-smy

Zadržen podezřelý ze střelby v Mukačevu

Korrespondent.net

Zatčen byl 18-letý student. Mladému muži byla zabavena hotovost a zbraň.
Policisté zadrželi podezřelého ve střelbě v Mukačevo, hlásila TV 112 Ukrajina.
„Je to student 18 let, říká, že přišel z Nikolajevské oblasti. Byl zadržen v hotelu nedaleko dálnice“ – uvádí se v prohlášení.
Je třeba poznamenat, že mladému muži byly odebrána hotovost ve výši 5000 hřiven a zbraň. V současné době je vyslýchán.
Připomeňme, že v pravém sektoru, oznámili, že v Mukačevě zemřeli dva jejich bojovníci, po čemž ustoupili do hor. Také organizace oznámila, že vyhlásila bojovou pohotovost celému Pravému sektoru.
Bojovníci Pravého sektoru uvedli, že se vzdají jen na rozkaz vůdce organizace Dmitrije Jaroše.
Na prokuratuře řekli, že 11. července v Mukačevu kolem 14:00 dvě desítky ozbrojených mužů „oblečených v maskovacích uniformách s nápisy „Pravý sektor“ vyvolaly schůzku za účelem rozdělení sfér vlivu, s místními obyvateli v jedné z kaváren.“
Při vzniklém konfliktu zahájili palbu ze střelných zbraní. Policisty, kteří přišli na místo činu, byl zablokován výjezd z kavárny, po čemž ozbrojenci zahájili palbu na orgány ministerstva vnitra z granátometů RPG 7, samopalů Kalašnikov, kulometu DŠK a dalších střelných zbraní.
Palbou byla zničena dvě auta policie a poškozena auta civilistů.
Podle předběžné informace, bylo palbou zraněno šest policistů a tři civilisté. Je také také pět zraněných ozbrojených mužů označených slovy „Pravý sektor“.
Poté, co neuposlechli výzvy donucovacích orgánů a zahájili ozbrojený odpor, lidé v maskáčích v uprchli do k chatové oblasti poblíž města Mukačeva, kde se zabarikádovali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.