Majdan pokračuje?


vybral, přeložil a sestavil Ernest

http://korrespondent.net/ukraine/3538451-aktsyy-protesta-pravoho-sektora-okhvatyly-esche-shest-horodov

Protest Pravého sektoru zasáhl šest měst
Z Korrespondent.net dnes 15:06

Aktivisté Pravého sektoru demonstrují v Oděse, Sumách, Čerkassech, ​​Nikolajevu, Mariupolu a Kramatorsku.
Zástupci Pravého sektoru v různých městech Ukrajiny zahájili na dobu neurčitou protest z důvodu ozbrojeného konfliktu v Mukačevu a „nezákonného jednání policie v Karpatech“.
Jak uvádí aktivisté PS v sociálních sítích, v Čerkasech se demonstrace  bude konat na náměstí u katedrály v blízkosti budovy krajské administrativy.
V Sumách Pravý sektor demonstruje u regionálního policejního oddělení. V poledne, asi 20 aktivistů v maskovacích uniformách dorazilo k budově ministerstva vnitra v sumském regionu. K účastníkům demonstrace přišel šéf oddělení ministerstva vnitra Anatolij Ričkal a pozval několik aktivistů do jeho kanceláře, včetně vedoucího oblastní organizace Vitalije Ljaška.

Později se k demonstrantům připojil zástupce společenské organizace a člen výkonného výboru organizace Majdan AndreJ Baranov. Požadavky aktivistů:

zatčení poslance Michaela Lano, který, podle jejich názoru, je zapojen do pašování na Zakarpatí a vůdce hnutí „Ukrajinská volba“ Viktora Medvedčuka,

rezignaci ministra vnitra Arsena Avakova a také odvolání a potrestání zaměstnanců a vedení Ministerstva vnitra v Zakarpatské oblasti, kteří, podle jejich názoru, kryjí pašování.
Podle ministerstva vnitra v oblasti Sumů, nyní se u regionálního oddělení policie nachází asi 30 lidí, shromáždění je klidné.

V Oděse Pravý sektor demonstruje u budovy hlavního odboru Ministerstva vnitra v tomto regionu v souvislosti s nedávnými událostmi v Mukačevu. Více než 100 lidí se shromáždilo před budovou, která se nachází v centru města – na ulici Židovská. Vozovka k budově hlavního oddělení MV není blokována , ozbrojená ochrana budovy není.
Kromě toho, Ministerstvo vnitra v Doněcké oblasti informuje, že se dnes protesty konaly v Mariupolu a Kramatorsku. U obvodního oddělení policie v Mariupolu a budovy, kde sídlila doněcká vojenská civilní administrativa v Kramatorsku, se shromáždilo několik desítek lidí z ukrajinskou symbolikou.

Hlavním požadavkem akcí bylo spravedlivé vyšetřování událostí v Mukačevu. Veřejný pořádek porušen nebyl.
V Nikolajevu s podobnými požadavky demonstrují u budovy státní správy. Aktivisté prohlašují, že budou u budovy státní správy tak dlouho, dokud na centrální úrovni, nebudou splněny jejich požadavky.
V Kyjevě demonstruje u budovy prezidentské administrativy asi 200 lidí, většina v uniformě. Banková ulice před budovou prezidentské administrativy je blokována kordonem vojáků Národní gardy v počtu asi 60 lidí. Bojovníci Pravého sektoru postavili u budovy stany.
Dříve bylo oznámeno,, že Pravý sektor demonstruje u budov státní správy ve Lvově a Záporoží.

http://korrespondent.net/ukraine/3538433-na-zakarpate-obnaruzhyly-dvyzhenye-kolonny-bronetekhnyky

V Zakarpatí byl pozorován pohyb kolony obrněných vozidel
Z Korrespondent.net dnes 13:48

Do okresu Mukačevo stahují těžkou techniku, sděluje v pravý sektor.
V Zakarpatí místní obyvatelé zaznamenali pohyb kolony obrněných vozidel, uvádějí místní sdělovací prostředky.
„Tyto fotografie byly pořízeny dnes v 10:00, ve vesnicích Stryju a Plavu. Jedou do Mukačeva“ – píše se ve zprávě.

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651983.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651982.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651979.jpg

http://kor.ill.in.ua/m/610×0/1651977.jpg

Vlkův dodatek:

Na včerejší Ernestův  článek o bojích v Mukačevu mi  došlo mailem několik reakcí. Všechny  upozornují na následující video na You Tube, které mělo být během přestřelky  v Mukačevu natočeno:

Pokud  tomu tak opravdu je, pak  jsou na něm docela pozoruhodné skutečnosti:

1- nejméně  jeden z ozbrojenců střílí nikoli z Kalašnikova, ale z jeho československé verze  SA 58  S

2- Na videu, pokud  jsem stačil identifikovat  jsou zachycena  nejméně  tři vozidla s neukrajinskou poznávací značkou, která ozbrojenci prokazatelně  využívají.

Pick up s  namontovaným velkorážným kulometem na korbě  má jasnou polskou registraci, další dva  offroady  mají naopak SPZ   České republiky. U jednoho z nich jsme ji stačil identifikovat  -3AR 44 35.

Budu věřit, že

1- se tím videem  a  identifikací vozidel a jejích  majitelů a také zjištování , jak se obě  auta  s českou registrací dostala  na Ukrajinu věnují k tomu příslušné složky – dopravní policií počínaje  a  Vojenským obranným zpravodajstvím konče.

2- předpokládám, že  zjistí, že obě  auta  byla  v ČR ukradena

Mimochodem – jedno z těch dvou  aut s naší poznávací značkou kdosi vyfotil také v Praze  v únoru 2012…

autoPatří k němu  tento článek na serveru Lidovky.cz

http://www.lidovky.cz/ridici-parkuji-na-snizenych-chodnicich-pro-vozickare-p05-/zpravy-domov.aspx?c=A120221_154457_ln_domov_spa

Příspěvek byl publikován v rubrice Ernestova svodka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.