Co rozhodl Ustavní soud včera jste si mohli přečíst na Kose už před třemi roky.


Pokud  jste  sledovali včerejší zprávy nemohla  vám uniknout, v podstatě  hlavní zpráva  dne:

Pojišťovny by měly vyplácet v případě krachu cestovní kanceláře plnou cenu neuskutečněného zájezdu. Rozhodl tak dnes v Brně Ústavní soud, když se zabýval stížností Generali Pojišťovny. Stížnost pojišťovny soud zamítl.

přiznávám, že  jsem  tomuto rozhodnutí velmi rád!  A ještě radši  jsem, že se věc dostala  až před  nejvyšší  soudní instanci země -Ustavní soud.

Už proto, že  když tenhle případ  vznikl, byla Kosa  u toho. Na rozdíl  od  mainstreamových sdělovadel. Ty tehdy případ  klientů  zkrachovalé  cestovky  BG  Travel  nechal naprosto chladnými. Byla  to jen nezajímavá blbinka, ani ne  minisenzace.  Prostě nějakej Novák přišel vo prachy, když si myslel, že  pojištění cestovky  znamená, že dostane  zpět  svoje prachy, když  cestovka  zkrachuje    a  zájezd  se neuskuteční! Takovej blbec!

Proč by zpravodajství českých sdělovacích prostředků mělo něco takového vůbec zajímat?  Ty mají hlavu plnou úplně jiných věcí. Škubání  Nováků považují za exkluzivní sport elitních gentlemanů a opor  českého státu.

Dělá mi mimořádně dobře, že  jsem touž tenkrát, přesně před  třemi roky  zaznamenal, nepominul  a  viděl to přibližně   tak, jak včera rozhodl Ustavní soud!!!

Viz článek Kosy

Pojišťovna a Bananistán

Veškerá tehdejší argumentace platí: Klienti se nedali a šli za svým.

Generali se chce odvolat k Evropskému soudnímu dvoru.  Prý je  ten rozsudek zbavuje právní jistoty. Já s  tím souhlasím – zbavuje  je jistoty! Že mohou brát pojistnou premii  a poskytovat  žádné nebo velmi omezené plnění a  hejlovi Novákovi  nechat dojem, že  pojištění je opravdu  nástroj, kompenzující ztráty  v případě nečekané události. Co je jim do něj? Je zajímá jen jejich inkaso!

Pojištovna  se brání, že nemůže  plnit neomezeně. A že prostě  tyhle služby  nebude poskytovat – s podtextem , když nepojistíme, tak cestovky  skončí. Pojištovna  záměrně  vypouští mlhu.  Mlhu keců, jak jinak.

Nevěřím, že  z tohoto trhu odejdou nebo rozhodně ne navždy. Kšeft je  kšeft.  Jen si ten byznys lépe ohlídají. Tak jak měli  už dávno. Místo toho, aby kalkulovala , že se z plnění vylže.

Nechápu, co jí tenkrát motivovalo k tomu, aby přijala  tu  směšnou smlouvu s BG Travel. Tedy kromě hrabivosti. protože jí muselo být jasné, že je cestovka těžce podpojištěná a jen naoko. Generali chtěla prostě snadné inkaso, bez rizika. Zájem klienta  byl někde  na  1037. místě  důležitosti. A že nemůže  ručit neomezeně?  A proč  by měla?  Je tak těžké zamontovat například  do smlouvy  a dát veřejně na vědomí, že pojištění se vztahuje na objem prodaných a ještě nerealizovaných  zájezdů  do celkové částky XY a pokud  tato hranice bude překročena, pak cestovka okamžitě  zaplatí další pojistnou premii  ve výši  WZ a bude si počet   „živých“ zájezdů průběžně  sledovat? V době počítačů naprostá brnkačka.

Ale oni nejdřív půjdou do toho Štrasburku… proč přemýšlet nad  obchodními modely  a řízením rizik, když  Generali a  spol. mají pořád ještě  šanci oškubat blbce  Nováka?   Naštěstí po včerejšku významně  menší.

Nicméně, nezávisle  na tom platí – co rozhodl Ustavní soud  včera, jste si na Kose mohli přečíst už před třemi roky.

Tohle je  ale  naprosto nedůležité ve srovnání s něčím jiným – totiž s  tím, že  člověk, když se sám nepostará a zůstane  jen hloupým Novákem, co se bez protestu nechá těmi velkými a všemocnými odírat, je prostě odírán. všichni rozumí  jen síle  a občanskému vzdoru.Je to na nás. Každý další den.

A nemohu si neodpustit- tehdy článek obdržel celkem jen devět hvězdičkových hodnocení, za  celou dobu své existence. Dneska, o půl sedmé ráno jich už bylo 12…

A stojí za  to mrknout i do tehdejší diskuse. Tímto zdravím zejména nick čtenář – čas nás  naprosto přesvědčivě  rozsoudil….No vlastně čas  ne -Ustavní soud.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.