Uprchlíci I. – o tvrdých datech díl první!


Než začnu s témaem tohoto týdne, musím se omluvit. A hned   vdakrát

1. Na konci nedělního článku pana Lea K. jsem avizoval, že se k tématu imigrantů vrátím hned  v pondělí. Myslel jsem, že první díl stihnu napsat ještě  v klidu v neděli. Přecenil jsem se. Navíc mi Gerd poslal skvělý materiál,jak jste včera jistě zjistili.

2. Bohužel mi na chvilku na Kosu unikla  nedokončená verze, která se ovšem nalinkovala na  facebookové stránce Kosy. Tímto se omlouvám i  za tuto nedokonalost.

A nyní můžeme přejít k věci.

Na téma  o uprchlíků se chystám napsat něco už v podstatě několik měsíců.  Už když  před  časem psal tatko svůj sloupek  – mimořádně humanisticky  laděný na toto téma, který mne opravdu chytil za srdce, -viz

Krabička poslednej záchrany.

odepsal jsem mu v  naší soukromé mailové korespondenci,  že  mi jeho pohled na problém imponuje, ale nesdílím jej.  Včerejší úvaha  pana Leo K. vzbudila  velmi bouřlivou reakci!  Nejméně na  mém  mailu. Bylo mi vyčítáno kde co,  třeba to, že podporuji pravdaláskaře,  že  jsem nepustil diskusi,  že  je to vůbec  humus. A  že  jsem kohosi zase zklamal. Abych to jednoduše  shrnul. Nemluvě  o tom, že  přišly i naprosto odpudivé osobní invektivy na  adresu pana Lea K.

Myslím, že  došlo k obrovskému omylu nebo prostě  dělám Kosu špatně a bude na čase ji zavřít. To není  výhrůžka. To je prostě konstatování. Pokud sem na Kosu  někdo chodí jen proto, aby  si potvrdil svoje názory a upevnil se ve víře, té  jedině pravé  a nezpochybnitelné,  pak je tady  špatně. A bude tu špatně.

Kosa, alespon trochu je širokonázorová a  bude otiskovat různé názory. Podmínkou je, aby  byly tyto zajímavé, obohacující   a opřené o argumenty. Chci , aby Kosa rozšiřovala, nikoli zužovala obzory. A  říkám rovnou , že  jsem ochoten za  dodržení tohoto principu obětovat i čtenost. Tak jako se tak stalo před  časem udělal v případě  hlavního čtenářského artiklu blogu  – denní Ukrajinské svodky.  Tohle  byl extra label Kosy!  Který ji odděloval naprosto zásadně od  stovek  podobných nezávislých blogů a serverů. Osobně soudím, že  už sotva někdy v budoucnu bude mít  něco podobného. Přesto denní svodka  skončila. Z několika důvodů. Tím prvním byla nutnost, abych, ze zdravotních důvodů něco zásadně změnil.

Tím dalším, že   téma, dle mého odhadu  se vyčerpalo a konflikt zapadá za obzor. A to hodně. Aniž by byl nějak vyřešen. A byly  ještě dva nebo tři další.

Nicméně , kdyby mi šlo jen a jen o čtenost, byl bych Svodku držel za  každou cenu, až do úplného vyčerpání tématu. Jenže o to nejde., proto Kosa nevznikla. A není udržována při životě. Chci jí pestrou. Jako je  život sám.  Pokud  je  její návštěvník schopen a OCHOTEN / což není ani náhodou totéž/ tento můj pohled  akceptovat, je  tu správně  a nemůže být zklamán. Dočká se různých pohledů a může  si svobodně  vybrat.  Po náležitém rozvážení všech pro a proti.

Tolik na úvod. Bylo to nutné kvůli nedělnímu názorovému přívalu ohledně článku pan Lea. K.  a také kvůli mém dnešnímu textu. Který se  také leckomu líbit  nebude.  Předem říkám, že  mi to nejen nevadí, ale  dokonce s tím počítám. Protože  téma  imigrační vlna musí nutně  vést k diferenciaci. Tvrdému rozdělení na ty pro a na ty proti, ale  toto rozdělení by mělo být fundované, nikoli pocitové!

Myslím, že  mi téma  předběžně  vyjde na  nejméně  čtyři články – první dnes a  zítra bude o holých faktech, třetí – s předběžným názvem Uprchlíci III – proč  západní elity  nejsou  ochotny  řešit  imigraci zásadním způsobem pozítří,  čtvrtý, který jsem si pojmenoval Uprchlíci VI – imigrační problém z hlediska  České republiky, v  pátek.  Ve všech se pokusím odprezentovat  to, co já sám v celé diskusi o imigrantech zásadně postrádám – totiž absenci tvrdých dat a domýšlení souvislostí na základě  existujících ověřitelných skutečností. Protože  nejvíce ze  všeho jsou  hlavní linkou psaní o uprchlické vlně – emoce.

Pro mne vyjádřené naprosto stupidním heslem Třidme  odpad a ne lidi!

Nenadávejte na uprchlíky, škůdci jsou někde úplně jinde. Třídí se odpad, ne lidi. V Ostravě rozdávali jídlo, recitovali verše a srovnávali s Německem před Hitlerem

Ale pojdme na  věc konkrétně!

Jak už jsem uvedl výše – co v diskusi o uprchlících absentuje  naprosto zjevně  a dokonale, jsou  nějaká tvrdá fakta. Slyšíme  zejména tisíce citových a pocitových „argumentů“ proč by  měli být  uprchlíci přijímání  nebo nepřijímáni.  Aniž by se někdo obtěžoval s nějakými doložitelnými čísly  a fakty. Kdybych chtěl hrát  na tuhle notu, napráskám na Kosu  každý den řadu obrázků typu

up up1pojala ta vás ta správná hrůza  z té masy, co se  na nás  valí?

nebo naopak obrázků trpících  prchajících přes moře  dětí, rodin  s dětmi z uprchlických táborů v Libyii, Turecku  nebo Jordánsku

up8

přes jejich bezprostřední záchranu

up4nemáte  nyní duši plnou soucitu?

Gesellschaft, Flüchtlinge, Flüchtling, Bayern, CSU, Horst Seehofer, Asylrecht, Rechtsextremismus

abyste si nakonec u posledního  obrázku štastně  vydechli,  že  jako Happy End?

Tak jako to dělá drtivá většina ostatních. Od ústředních medií a  až po poslední nezávislý mikroserver a  hlavně  ti věčné diskutéry  z obou stran!  Stačilo by vám to? Mně ne! Tohle nemá Kosa  zapotřebí a  nic takového   vám servírovat nebude!   At v té či oné formě.

Už skoro před dvěma  měsíci mi pan Ing. I.Š., v jiné souvislosti,  poslal  úžasný link. Když  jsem ho rozbalil, okamžitě mi doklaplo, že  ho musím uschovat, protože  se nevyhnu tématu imigrační vlna a  že je to přesně to, co by mělo znít ve všech diskusích a  při tom se nikdo s takovou nebo podobnou argumentací vůbec neobtěžuje!!!! Ale než sem tohle  pustím, bude dobře, když si  současnou migraci směr  Evropa  detailněji popíšeme!

Nejdříve  si dáme tuto grafiku z iDnes:

Hlavní trasy migrantů do Evropy

A nyní pár  citací  článku, kde byla otištěna:

Proč v současné krizi představuje tak velký problém Libye?

V severoafrické zemi panuje od pádu diktátora Kaddáfího chaos. O moc bojují dvě znepřátelené vlády, v zemi vznikla i milice hlásící se k Islámského státu. Totální rozvrat hraje do karet pašerákům lidí, jejichž lodě kotví v libyjských přístavech. Reakce úřadů není dostatečná. EU a OSN doufají, že by alespoň nějakou stabilitu v Libyi mohla obnovit politická dohoda, ale mír je zatím v nedohlednu.

Kolik migranty stojí cesta do Evropy?

Cena za převoz z Afriky do Evropy se u jednotlivých pašeráků lidí liší, v průměru uprchlíky přijde na tři tisíce dolarů za osobu (asi 75 tisíc korun). Asi deset procent z této částky si vezme zprostředkovatel.

Co způsobilo nárůst počtu migrantů?

Jedním z největších motorů migrace do Evropy jsou války v Sýrii a Iráku. Země v sousedství Sýrie už přijaly zhruba tři miliony emigrantů, ve válkou rozvrácené dále zůstávají miliony lidí, kteří uprchli ze svých rozbombardovaných domovů.Další skupinu migrantů tvoří lidé prchající ze zbídačených zemí Afrického rohu. Somálsko je zničené dlouholetou válkou, v případě Eritreje značnou část uprchlíků tvoří mladíci prchající před povinnou vojenskou službou.

A neustává ani příliv afghánských uprchlíků, kteří se snaží uniknout bídě ve své zemi, kde neustávají útoky ozbrojenců radikálního hnutí Taliban i běžných zločineckých gangů

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/otazky-a-odpovedi-evropa-celi-prilivu-uprchliku-ful-/zahranicni.aspx?c=A150421_120654_zahranicni_ert

Článek z i Dnes doplním o grafiku nacionality  imigrantů, kteří přišli  v prvním půlroce 2015 do Německa:

up3Z  grafu je vidět, že  uprchlíci z Kosova, Albánie, Makedonie a Srbska tvoří 1/3 ze  všech imigrantů do Německa a  pokud  počet přistěhovalců redukujeme o položku Ostatní -Sonstige, což  jsou ti co do Německa  přicházejí zejména z chudších zemí EU /Bulharsko, Rumunsko, Polsko/ pak podíl vzroste  nad  50%!! Viz jiný graf:

up2

Možná  mi řeknete, že tohle všechno jste  věděli, aniž byste museli mrhat čas na Kose. Máte pravdu. Ale  musím svou argumentaci vystavět na nějakých základech. Zejména kvůli pokračování v dílech III .  a IV.

Mým záměrem je  nejdříve předložit relevantní čísla  údaje, než začnu definovat nějaké závěry. Jsem přesvědčen, že  jen přes fakta je možná nějaká smysluplná debata, která může  vést k praktickým závěrům!

Takže přidám další porci grafů a čísel. Tentokráte  pocházejí ze  zdroje, který by měl být nejpovolanější – Z úřadu Vysokého komisaře  pro uprchlíky  OSN.

Zájemci o bližší detail, než dám já  ji naleznou zde:

http://unhcr.org/5592bd059.html

Já pro vás vybral následující serii grafů:

Příliv  uprchlíků  přes moře do jednotlivých „pobřežních“ středomořských  států EU za  1/-6 2015

up5

Počty  středomořských migrantů do EU  v letech 2010-2015

up6

Meziroční nárůsty  mořských migrantů 2014-2015 v jednotlivých měsících roku

up7

TOP národností mořských migrantů

up10

Počty potenciálních migrantů v uprchlických táborech v některých zemích odkud  následně proudí do Evropy na konci roku 2014

up11

Zajímavé, že ? Ale nejvíce šokující mi přijde ten poslední graf!!!!!!

Všimněte  si prosím toho černého kruhu na úrovni tzv. Afrického rohu s nápisem  1 Milion. Ten říká toto:

V Pakistánu a Turecku čekají vždy  potencionálně  2 miliony  lidí, kteří by rádi do Evropy

V Libanononu 1,5 milionu

Milion pak v Iránu

0,5 milionu v Jordánsku

A další milion v součtu Etiopie, Kenya, Uganda, Čad….

Dohromady nejméně 8 milionů potencionálních běženců směr  Evropa! Znovu opakuji zdroj informací – Vysoký komisariát pro uprchlíky  OSN!!! To abych nebyl označen za  účelového panikáře a vyvolavače xenofobních nálad!  Přidejte si k tomu ještě  uprchlický potenciál západního Balkánu – viz německé grafy výše, k tomu zkolabované  protektorátní Řecko a Ukrajinu, kde  je velká emigrační vlna  jen otázkou času….

Jistě  uznáte, že  ve  světle  čísel a vyzdrojovaných grafů nemají  pražádné, emoce  vyvolávající obrázky smysl!  Realita  nás  dohoní.

Jak  že to vykřikují  ti  majitelé absolutního práva na morálku a jedinou platnou pravdu na  onom prvním obrázku?

Třidme odpad, ne lidi!!!!

Už jsem napsal, že to heslo pokládám za  stupidní , jako už dlouho žádné ne.Tedy  s jednou výjimkou, kterou snad nemusím uvádět.

A nyní je  čas, abych se vrátil k onomu avizovanému , pro mne naprosto fantastickému linku od čtenáře  Ing. IŠ., z úvodu tohoto sloupku. Už je  čas. Ale když dovolíte, tohle  a věřte   že těžké střelivo, pustím na sklo až zítra!!! A máte se opravdu na co těšit! Protože  ten ty dnešní grafy  naplní obsahem. Z toho, co imigrace   generuje do denního života  přijímajícího státu. Přísně  faktograficky. Žádné násilnické fotky  rozběsněných imigrantů z Londýna, vyhrožující nám všem domorodým nevěrcům krutou smrtí,  které kolují  houfně internetem. Nicméně   ta  čísla budou daleko mrazivější než  ty londýnské fotografie!  Bude  to nářez. Tak zase  zítra!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.