Uprchlíci IX. – pořádáme Mistrovství Evropy v idiocii?


Tenhle  díl serie o uprchlících  měl vyjít daleko dříve. A popravdě  řečeno, představoval jsem si ho úplně  jinak. Protože  jinak byl v  hlavě  poskládán celých 14 dní, než  došlo ke kontaktu s  klávesnicí. Jenže  jak šly  dny  a týdny, stále  častěji bylo zřejmé, že psát na téma – co se s tím dá rozumného dělat, jak tu imigrantskou  vlnu zvládat a vyzdvihnout  nějaké případy  rozumných řešení a chytrých nápadů,  bude stále obtížnější, respektive  – nemožné. A když jsem navíc  ještě  viděl v sobotních večerních zprávách záběry  z Prague  Pride, došlo mi, že  na  článek o rozumných řešeních mohu,  či spíše musím – zapomenout.  Zejména tehdy, když  do toho přišla  děsivá  smršt  kritiky na fotbalové ultras za to, že  si dovolili…  co  vlastně?  Nikoli vyvolat  rvačky, ničit  stadiony  svést regulérní bitvu mezi sebou či s policejními těžkooděnci, ale vyjádřit  svůj názor  na zdaleka  nejožehavější politický celoevropský problém dneška.  Ale popořadě.

Protože  dění kolem migrantské vlny a  a reakce na ni, zejména od těch, co nesou globální odpovědnost v rámci kontinentu,  to je opravdu  opravdu  dokonalé mistrovství Evropy  v duševní nedostatečnosti. Jinak se to nazvat nedá.

První obrovskou trhlinu napsat  tenhle  díl uprchlického seriálu tak, jak jsem původně  chtěl,  dostal můj záměr  v okamžiku , když mne Maneca zaslala následující link

http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/fabrice-leggeri-paseraci-se-vratili-pro-lode-s-kalasnikovy-1213308#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Po jeho rozkliknutí  a následném přečtení mi bylo lze všeho okamžitě  zanechat  a  okamžitě  si dát studenou sprchu, protože  bylo třeba získat jistotu, že   že  vlna veder  nezanechala  na mojí schopnosti vnímat  nějaký trvalý následek….

Reportér E15 interwievoval  Fabrice Leggeriho . Bývalý vysoký úředník francouzského ministerstva vnitra nyní  vede unijní agenturu Frontex, která má na starost ochranu vnějších hranic EU.

Já sem z tohoto rozhovoru vytáhnu jen ty skutečně  nejlibovější kousky. A vůbec nepochybuji, že  si zbytek z vlastního  zájmu dočtete  sami. protože ono je to libové od začátku až do konce!

Co dělají lodě Frontexu v operaci Triton? Vydávají se také mimo italské vody, třeba do Libye?

Máme operační plán schválený italskými úřady. Naší každodenní standardní prací je sledování hranic. Jakmile ale zachytíme tísňové volání, stávají se z nás záchranáři pod velením italských úřadů. Když záchranná akce skončí, pomůžeme zachráněné migranty odvézt na pevninu v Itálii. Tam máme tým hraniční kontroly, který migranty zkoumá. Jde o to, určit jejich národnost, kterou většinou nechtějí prozradit. V závislosti na jejich národnosti pak rozhodneme, zda mohou potřebovat ochranu, anebo jestli jsou to ilegální migranti, kteří mají být vráceni.

Operují tam naši experti na debriefing, kteří se toho snaží co nejvíce zjistit hlavně o minulosti migrantů, jestli sem přišli za asistence kriminálních organizací, převaděčů, pašeráků. Snažíme se od nich získat informace použitelné v policejním vyšetřování. Ty předáváme národním policejním složkám, ale spolupracujeme také s Europolem. Každý měsíc také vracíme letadlem nelegální migranty zpět. Ovšem až poté, co o jejich návratu předtím rozhodly členské vlády. Na úrovni EU se teď diskutuje o tom, jak rozšířit mandát Frontexu.

Takže když zachytíte loď s uprchlíky, tak je vždy odvezete do Itálie, nebo je někdy automaticky vrátíte?

Existují určitá pravidla. Nesmíme migranty vysadit ve třetí zemi, tedy zemi vně EU, kde by jejich život mohl být ohrožen. Takže rozhodně ne v Libyi. Podle pravidel EU je musíme vysadit v zemi EU, kde operujeme, tedy v případě operace Triton v Itálii a v případě operace Poseidon v Řecku. Když však migranty zachrání třeba tuniská loď, vysadí je v Tunisu. Turecká v Turecku. Když zazní tísňové volání, každý má povinnost pomoci. Ať už soukromá, nebo státní loď. To jsou námořní zákony.

Jak probíhá záchrana uprchlíků? Snaží se před vámi utíkat, nebo se nechají ochotně naložit?

Uprchlíci chtějí být zachráněni, takže spolupracují.

Ale kapitán lodi třeba vždycky ne.

Ten někdy náhle zmizí.

Nebo se z něj stane uprchlík.

Ano. Přinejmenším v případě Libye jsou lidé převážející migranty sami migranty. Pašeráci jim nabídli cestu zdarma, nebo aspoň slevu. Jejich úkolem je pak přivézt loď na místo, kde uprchlíci mohou být zachráněni evropskými loděmi.

Jsou to tedy takoví námořníci amatéři.

Ano. Mají nějaký minimální výcvik, jehož cílem samozřejmě není dobře je připravit, ale jen naučit je dovézt loď pryč z libyjských vod na místo, kde mohou vyslat tísňové volání, uvést svoji přesnou polohu a čekat na záchranu.

A pak už to pašeráky nezajímá…

Přijde na to. Vyšetřování může zjistit, jestli jsou na palubě také pašeráci nebo jestli je kapitán sám uprchlíkem. Letos se nám poprvé stalo, že poté, co jsme z moře zachránili migranty, pašeráci se vrátili pro lodě s kalašnikovy v rukou. V některých případech nejsou pašeráci příliš daleko. Pak je to velmi nebezpečné. 

Co jste tedy udělali?

K tomuto incidentu došlo v době, kdy se přemisťovalo 250 lidí z jednoho plavidla na druhé. Nejde tedy jen o bezpečnost posádky našich lodí, ale také o životy imigrantů. Při tomto incidentu byla přítomna loď pobřežní stráže, která ozbrojena je. Ale rozhodli se zbraně nepoužít, protože by mohli ohrozit migranty. Kdyby začali střílet, byly by vysoké ztráty.

Takže pašerákům odevzdali lodě.

Ano.

U nás v Česku vyvolalo vášnivé debaty, že by Unie mohla ničit a potápět lodě používané uprchlíky. Už jste nějaké zničili?

Ne. Není to v mandátu Frontexu. V našem mandátu je, že žádná loď nesmí zůstat volně plout na moři. Popsal jsem vám ale ten incident s kalašnikovy… 

Přiznám se, že  si neumím představit  sám sebe  na místě  Fabrice Leggeriho! Tohle je dokonalá Hlava XXII!!! K  čemu že  má sloužit Frontex?

Wikipedie  o jeho poslání tvrdí toto:

Frontex (from French: Frontières extérieures for „external borders“) is the agency of the European Union (EU) that manages the cooperation between national border guards that is undertaken to secure the external borders of the union, including from illegal immigration, human trafficking and terrorist infiltration

https://en.wikipedia.org/wiki/Frontex

Moje žádná angličtina  to překládá jako že to je  celoevropská agentura, vytvořená EU k ochraně  jejích vnějších hranic a to včetně  potírání nelegální migrace, obchodu a  pašování lidí a infiltraci teroristů.   Nevěřím, že  se nějak zásadně mýlím.

A  jaké že má skutečné zadání, jak ho popisuje šéf  Frontexu?   V podstatě  slouží  jako námořní velkotaxi -takový Unií financovaný  námořní systém UBER. Zavolej, kde zrovna  jsi, udej polohu, a  přijede pro tebe  nejbližší taxík, který jede zrovna  kolem! Rozdíl je jen v tom, že  tohle námořní taxi je zcela zdarma!! Pro pasažéry.

Že pasažér je nelegální imigrant, že  ti co jeho cestu organizují  a kasírují za každého imigranta  obrovské peníze přesně  tenhle postup zahrnuli do svých byznysplánů? Že provozují  human trafficking? A že před tím vším měl Frontex Evropu chránit a proto byl zřízen?

To nikoho zjevně nezajímá a dokonce ani netrápí!  Všichni   jsou, zdá se, navýsost spokojeni s  tím, jak Frontex  plní své poslání. Znovu opakuji být v kůži Fabrice Leggeriho, tak už jsem dávno na  tohle  místo evropského obecního blázna  rezignoval!

Nicméně  on pro mne není  Evropským šampionem v duševní nedostatečnosti. těmi jsou ti, kteří mu to praktické  zadání  předepsali a takto ho zaúkolovali. Ti , bezesporu si tu velkou zlatou medaili zaslouží. U něj osobně se  podivuji pouze  tomu, že  přijal svou roli evropského Škrholy.

Že  nevíte, kdo nebo co je Škrhola? No je  vidět, že nejste  z Plzně  a nejste  pamětníci. Kdysi dávno doprovázel i Spejbla, ještě než  ho vystřídal Hurvínek. Více, ale jen o málo zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0krhola

Takže  zlatou medaili bychom měli udělenou. Ale jak známo, ještě  existuje  stříbrná a bronzová. Tady  mi splývá , zda  mám stříbro dát Merkelové a jejímu vicekancléři Siegmaru Gabrielovi přidělit bronz nebo naopak. Takže  udělíme  stříbrnobronzovou – pěkně půl napůl kov i persona. Myslím, že si to zaslouží.

Merkelová  totiž konstatovala a to prosím naprosto veřejně, že musí skončit  doba kdy některé evropské země odmítají  převzít uprchlíky od  těch, kteří jsou jimi zavaleni a nejsou solidární. A že prostě  všichni budou povinně fasovat.

Vicekancléř  a šéf německých soc dem Gabriel šel ještě  dále – ten rovnou prohlásil, že  neexistuje, aby některé země měli směrem k EU nataženou ruku, když jde o peníze, ale když  mají sami prokázat solidaritu, tak je slyšet jejich ne! A taková praxe  že nebude trpěna a  skončí!

Viz jeho

. „Ein Teil der EU-Staaten empfindet Europa offensichtlich als eine Art Zugewinngemeinschaft, bei der man nur mitmacht, wenn es Geld gibt. Und bei der man aussteigt, wenn es um Verantwortung geht.“

Zdroj: http://www.t-online.de/nachrichten/ausland/eu/id_75007462/fluechtlinge-in-eu-sigmar-gabriel-prangert-egoismus-bei-aufnahme-an.html

Nejsem tím naprosto překvapen – ostatně hned  v prvním dílu Uprchlíků jsem napsal,  že  imigranti k nám přijdou. A  v jiném, že  politici zvolí nejmenší cestu odporu, tedy  že  budou přesvědčovat svoje  voliče, že  v případě migrantů a jejich akceptace  kámen volně puštěný z ruky stoupá vzhůru. Tak o  tomhle  jsou ty dva výroky německé jedničky  a dvojky. Ti nebudou tlačit  na to, aby  Frontex konal to, co má, ale  radši přidělují německým obcím a spolkovým zemím kvoty, kolik uprchlíků musí přijmout, bez ohledu  na to, jaké jsou jejich možnosti – technické i finanční a protože Německo nezvládá, tak začíná tlak na ostatní, méně zasažené země.

A také jsem se, jiném díle Uprchlíků, dopustil tvrzení, že  tahle  šílená politika bude fungovat tak dlouho, dokud  ztráta  voličských hlasů z migrantských  či původně migrantských kruhů, nebude  menší než ztráta klasického elektorátu. Pak že  otočí.

Důkaz přišel velmi rychle, ba bleskově.. Francie má před volbami. Začíná tzv. horká kampan.A  Maria Le Penová boduje. Jenže o té to dnes nebude. Na politické kolbiště  se nám zase vrací „Mistr zduřelé ego“  – Nicolas  Sarkozy.

Ten evidentně  nestrávil, jak před  5-ti roky musel potupně opustit Elysejský palác a chce  tam zpět.  Za  každou cenu. Takže  je ochoten nyní akceptovat normální rozum a dovolil si Merkelové a Gabrielovi opáčit, že  připomínají člověka, kterému v baráku prasklo vodovodní potrubí a on dbá pouze na to, aby voda  hrnoucí se z potrubí do bytu   rovnoměrně zaplavovala  všechny místnosti jeho kvartýru.

Zdroj: http://www.zeit.de/politik/2015-06/sarkozy-migranten-debatte

Sarky pod  tlakem Le Penové pochopil. Otázkou je – na jak dlouho. Velmi se bojím, že jakmile  by se mu povedl prezidentský come back, začne soutěžit s  Merkelovou a  Gabrielem. O ty medaile. Nicméně  – momentálně  má pravdu. I to je  pozitivum.

V  Čechách a  na Slovensku ZATIM nejsme  kvalifikováni – naštěstí, abychom se účastnili evropského šampionátu v téhle zvláštní disciplině. Takže  si  pořádáme své vlastní národní mistrovství v duševní nedostatečnosti. Celkovým vítězem jsou pro mne ti, kterým říkám třidiči.  Nicméně  musím se – pokud  jde o ČR o dvou opravdu pozoruhodných výkonech.  Jeden jde za  Prague Pride a organizátory  téhle akce a druhý  za Fotbalovou asociací a  samozřejmě v kontextu obého na  český informační mainstream. Který samozřejmě  nadšeně  podporuje jak Prague Pride a veškeré dění kolem něj, tak pokuty, které FAČR nadělil Plzni a Jablonci a zřejmě  ještě  namázne  i Spartě.

Nepochybně, pokud  třídiči a  jim na roveń postavení dočetli  až sem, mají jasno – vlk je  nejen xenofob, možná i rasista a nyní dokonce i utiskovatel menšin a ani se tím netají. Máme ho – toho duševního Hitlera!

Nemáte, věřte, že nemáte. Mám se 4 %  minoritou osobní  zkušenost. Dlouholetou  a  velmi pohodovou. Dodávám , že pracovní a obecně komunikativní. Žádnou jinou. Jen pracovní a  z ní vyplývající osobní interpersonální komunikaci. V posledním zaměstnání, kde jsem byl 10 let, mi jeden minorita  dělal šéfa. V předposledním zaměstnání mi 8 let dělal zástupce  a nejbližšího podřízeného jiný menšinový. Pro oba platilo společně, že to byli velmi schopní, pracovití a lidsky velmi osobnostně integrální lidé. S velkými znalostmi, skvělým pracovním nasazením a smyslem pro fair play. Oba  velmi tendovali ke kultuře a měli umělecké nadání a široký rozhled. Obou si velmi vážíma podle možností s nimi udržuji dál kontakt. Jakkoli oba  jsou v Praze.  A nikdy mezi námi nebyli, co se jejich založení  týče, sebemenší diskrepance. Nikdy by mne  ani nenapadlo mít sebemenší výhradu, že  zatímco mně se líbí holky tak jim učarovaly vdolky…  Tohle je prokazatelné a doložitelné.MAjí mou plnou akceptanci. V každém ohledu.

Takže proč  jsme do toho zatáhl Prague  Pride?  Protože  tam bylo k vidění leccos. V reportáži odvysílané v TV například  toto -alegorický vůz s papírovou sochou prezidenta Obamy a nápisem US Embassy  a velké množství balonků s osobním doprovodem  Andrewa Schapira. Za alegorickým vozem ambasády následuje maketa lodi s uprchlíky. S nápisem I vy můžete  být zítra uprchlíkem…..

Takže vážení  držitelé klacku na  vlka,co ho takhle  pustit z  ruky? Téma spojení Prague Pride a  imigrační vlny nevymyslel xenofob, ba Hitler   vlk, ale sami organizátoři toho „úžasného“  pražského tepla, jak tomu sami říkali.

Cenu za idiocii si nepochybně  ti, z organizátorů duhového průvodu, kteří tu maketu uprchlické lodi vymysleli a  do  průvodu ji zařadili, bezesporu zaslouží.

Protože  názorně  předvedli,  jak v praxi vypadá přísloví o podaném prstu a  ztrátě  celé ruky!!!!A to hned v několika ohledech.

Prague Pride je prý průvodem a demonstrací HRDOSTI. Na svou jinakost  na  právo, aby tato jinakost byla  uznána  ostatní společností. Tomu prý slouží!  Nechápu jak, když  akceptace  4% jinakostí společností je prý v majoritě celých  90%.

Už jsem  psal, že  nemám s jinakými problém. Nejen, že mi nevadí, ale  nevyhýbám se styku a společssnkému kohabitování s nimi. Naopak s některými si jejich společnost užívám. Co mi ovšem vadí velmi, je tohle  militantní vnucování  prostřednictvím průvodů, to okázalé se vlamování do naprosto otevřených dveří!!!  To, v podstatě drzé nárokování veřejného prostoru a ono nabubřelé  předvádění se.

A  uvažuji nad  tím,   jak dlouho bude trvat, než  po vzoru Prague  Pride přijde nějaká Migrant  či  Islamic Pride v Praze. Až zde budeme mít etablovanou komunitu dnešních imigrantů. S požadavky , stejně rasantními, leč  důsledkově  daleko závažnějšími vůči většinové společnosti, která zase  nebude dostatečně  chápat tohle.. tamto  a ono… a její provinění a  věčný hřích bude v tom, že bude chtít  žít ve svém státě  tak, jak žila posledních 1500 let! Když tohle mohou duhoví, tak proč ne dnešní migranti a jejich následovníci?

Zkuste  si pospekulovat, jak by  asi vypadaly případné obrázky  z Islamic  Pride, rovnocenné těmhle záběrům z z Duhové hrdosti:

Zdroj: https://www.google.cz/search?q=Prague+Pride&tbm=isch&imgil=DiB11wINuPzABM%253A%253BnxZFp6FE86GJVM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.lidovky.cz%25252Fduhovy-pruvod-prague-pride-zacal-jdou-v-nem-tisice-lidi-pgt-%25252Fzpravy-domov.aspx%25253Fc%2525253DA120818_134417_ln_domov_kim&source=iu&pf=m&fir=DiB11wINuPzABM%253A%252CnxZFp6FE86GJVM%252C_&biw=1440&bih=788&ved=0CF0QyjdqFQoTCP22_6mSrscCFQnaGgodJjEHXw&ei=dcrQVb0oibRrpuKc-AU&usg=__HDoRqhW9LFRojnZ7tChb1A6CpTg%3D#imgrc=DiB11wINuPzABM%3A&usg=__HDoRqhW9LFRojnZ7tChb1A6CpTg%3D

Nejde  mi o laciné kázání morálky, Nepochybně bych byl označen za maloměštáka  a šosáka, ale skutečně zkouším si představit ekvivalent v nějakém tom budoucím  průvodu Islamic Pride. Když  duhová hrdost potřebuje  tohle a  takovéhle  výstřelky.Jinak by zřejmě  hrdost nebyla.

Jak by  taková Islámská hrdost mohla  v Praze vypadat si lze udělat  celkem jasnou představu v rámci tohoto  videa  na YouTube  na které mne upozornil  White Dragon

Takže  za tohle  do pražské duhy přidávám národní zlato duševní nedostatečnosti. Ovšem jen v případě, že  si většinová společnost  uvědomí, co jim vlastně  4% tou alegorickou uprchlickou lodí vzkázali. Nikdo je k tomu vzkazu nenutil.

Stříbrnou, jak už napsáno, uděluji , bez rozmýšlení  Fotbalové asociaci! Ta totiž potrestala sto tisícovou pokutou jak plzenskou Viktorku, tak Peltův  Jablonec za to, že si jejich fandové dovolili předvést tato chorea

Evropo, probuď se, vzkazovali plzeňští fanoušci ve své choreografii při zápase se Slavií. Klub za extrémisticky laděné choreo zaplatí vysokou pokutu.

images/clanky/vyjadreni-fanousku-fk-jablonec-7042.jpg

Nebudu předstírat, že  se mi malůvky  plzenského nebo jabloneckého kotle  nějak líbí. Nelíbí. Na druhé straně  soudím, že mají plné právo vyjádřit  svůj názor, pokud  je to pokojnou formou, bez násilí.  Nejméně takové, jako účastníci Prague  Pride  citíli potřebu se  veřejně předvádět- viz předchozí fota. Aniž by se starali, jestli jejich počínání někoho pohoršuje. To je jeden závěr. Tím druhým je  tragická pravda tohoto transparentu, který viktoriánští Výjezdáci nesměli vzít  do hlediště  na utkání v Teplicích:

fansTa otázka  je tragicky  pravdivá!!!!!!  ne opravdu nejsme  Charlie! Ani trochu.

Jeden z klasických pražských kavárníků a  červenokaretníků na tuto námitku suše odvětil, že to viktoriánské  i jablonecké choreo je bez vtipu, nevkusné a rasistické. na rozdíl od  karikatur  Charlieho. Takže  si těch pár  vtipných  dáme konkrétně!

Prostě fotbaloví  bafunáři  a novinářský mainstream se zase předvedli. I u nich si dovolím rozdělit mezi ně  stříbrnou a  bronzovou placku. V národním šampionátu duševní idiocie.

Jen dodám, že  Spartu flastr teprve  čeká, protože  její ultras  v Boleslavi v pátek reagovali solidárně  se  smrtelným nepřítelem z Plzně a nepřítelem z Jablonce

fans1Už se těším, co  o tom pak napíší těžce moralizující psáči ze Křetínského iSport.cz kalibru Petr Adam nebo Hynek Preisler….

Ještě  drobnost k fotbalovým fans. Jako takoví zase tahle komunita politikou a to ani imigrační krizí zase nějak superintenzivně nežije. Udělal jsem si  otitž před  časem, když jsem začal psát Uprchlíky takový  malý test.  Jeden z dílů Uprchlíků – konkrétně  ten zásadní – t.j. Uprchlíci II jsem  nalinkoval na  fans foru Viktorky. A  byl zvědav, kolik návštěv odtamtud  přijde. Byla  jich přesně  1/3 oproti těm, kteří na Kosu zavítali na článek k zahájení fotbalové ligy… Takže  fotbalové fans politika  to ani ta  nejožehavější zas  až tak moc nebere.

Co mi  daleko více vadí, je   řádění ostravských chuligánů na zápase ve  Zlíně!!! Jsem zvědav,  jak incident, kde  šlo jistě  o zdraví a možná také o holý život  finančně otaxují! Vsadím boty , že za násilí stolitrový štráf nebude.

A protože  tu máme  i slovenské kosíře byla  by  škoda  se nezmínit  o  slovenském mistrovství v  téhle  neotřelé disciplině. Na  rozdíl od  Česka  si ho uspořádali jen jako skutečně národní mistrovství. Nikoli s mezinárodní účastí, jako tomu bylo u nás  v Čechách.  Na druhou stranu o tom mám daleko menší povědomost.  Takže  nebudu udělovat medaile, jen se zmíním o vrcholném výkonu, který podle  mne , co do důsledků nejspíš bude překonávat všechno, co bylo k vidění na českém přeboru!

Do absolutního vytržení mne dostal slovenský prezident  Kiska. Ten ve  svém prohlášení k výsledku místního referenda v Gabčíkově, kam slovenská vláda plánuje  umístit asi 500 uprchlíků z Rakouska, po jeho výsledku, přirozeně  zamítavém, do Gabčíkova  občanům v podstatě vzkázal-  v referendu si můžete  odhlasovat, co bude chtít. Uprchlíky  vám tam stejně  dáme a  basta! Alespon já, ve  své jednoduché češtině  si takto jeho vyjádření

https://www.prezident.sk/article/vyhlasenie-prezidenta-k-referendu-v-gabcikove/

vykládám a chápu. Prostě  – bagoune  z Gabčíkova, kušuj a koukej platit  daně. Já tomu rozumím daleko líp než ty!

Nepřekvapuje  mne  ani tak Kiskova arogance a sebepóza  jediného spravedlivého. Možná, že nikdy neslyšel třeba o Frontexu. Co mne  ovšem dostalo, byla  nebetyčná praktické hloupost toho prohlášení. A to hned  dvojí!!!

1- hloupost obecná a komunikační

Já osobně ten slovenský nápad  s převzetím uprchlíků z Rakouska  měl za geniální! Naprosto geniální!  Chtěl jsem ho dát  za příklad  jednoho z mála opravdu inteligentních řešení v uprchlické story, kterou jsem v Evropě zaznamenal. Ani ČR ani Slovensko se prostě nevyhnou tomu, že  uprchlíky budou muset na  svém území přijmout. Odpor  bude trestán. O to už se Merkelová s Gabrielem postarají. Ten kdo na Slovensku vymyslel to Gabčíkovo by měl okamžitě  získat nejvyšší metál a doživotní rentu. Proč? Protože  Slovensko si s Rakouskem vyjednalo, že  ti uprchlíci budou pod rakouskou odpovědností. Že pokud poruší slovenské zákony, budou Rakušanům štando pede vráceni. A vedle toho Víden se zavázala ten pobyt financovat. Slováci provedli dokonalý útěk vpřed, jak tohle  trefně  nazývají Němci! Ví, že přijmout musí, tak to udělali tak, aby minimalizovali rizika  a náklady. A Kiska, místo toho, aby komunikoval tohle, tak říká občanům Gabčíkova, že  jsou idioti. A  všem dalším, kteří by si dovolili mít stejný názor. V budoucnu!!!

2- hloupost historického rozměru

Tahle, být Slovákem , by mi vadila podstatně  více! zatraceně  více. Arogance a pocit  vlastní výjimečnosti je prostě  politikům v našich zeměpisných šířkách druhou přirozeností. Ale málo kdy  se  dopustí hloupého výroku s možností velmi dlouhých historických konsekvencí!!! A  právě to se Kiskovi podařilo! Ono Gabčíkovo, jehož obyvatelům v zásadě vzkázal, aby si trhli protézou, totiž neleží někde  na Spiši nebo na Kysucích, tedy v jasně slovenských regionech, ale na území madarské menšiny. Jejíž loajalitou ke společnému státu si národnostněji orientovaná část Slováků jaksi vůbec dlouhodobě  není jistá. Zejména  když Budapešt rozdává pasy  zahraničním soukmenovcům. Nehodlám se vůbec míchat do slovenských vnitřních záležitostí a už vůbec ne přikládat pod slovensko madarský ohýnek. Nicméně zkuste  se vžít do role  obyvatele Gabčíkova, který mluví madarsky…Který večer  pouští na televizi Budapešt a vidí tam Viktora Orbána, který se, snad jako jediný politik menšího a nového členského státu, pere s Bruselem a velkými eurounijními hráči. A zakalkulujte  Kiskův výrok, že občan má držet ústa  a krok! Jak nepravděpodobné  je , že důsledkem toho všeho může  být výrazné odcizení Slovenské republice  a povzdech – jo Orbán, to by byl můj představitel!!! A ne ten předpodělanej Slovák!!! Se  všemi důsledky  pro budoucnost!

Prostě Kiska promrhal opravdu jedinečnou příležitost – nikoli mlčet, ale správně vykomunikovat jinak geniální nápad. Místo toho urazil a naštval slovenské Madary…..

Nemluvě o tom, co zkomunikovat nemohl – že část přemístěných migrantů nepochybně  uteče. takže by to do toho Rakouska neměli zas  až mít tak moc  daleko.  Z Medzilaborců nebo Bardejova  by to bylo daleko problematičtější.

Tudíž  Zvláštní cena, jak uznáte, putuje, po zásluze na adresu Bratislava, Grasalkovičův palác.

Jo původně měl být tenhle díl o chytrých řešeních imigrační vlny…. vlk míní, politik , bafunář a mainstreamový psáč  mění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Uprchlíci IX. – pořádáme Mistrovství Evropy v idiocii?

 1. NavajaMM napsal:

  To zhodnotenie Kiskovho počínania je úplne trefné. Počas kampane sa prezentoval ako demokrat a protiváha vláde v prospech občanov. Robí presný opak – chová sa k občanom ako ku nesvojprávnym.
  Ten obrázok Kisku – mimoňa ste už asi videli…

  • kopelman napsal:

   Abyste ho nemuseli hledat…

  • zemedelec napsal:

   Pán NavajaMM.
   Měl bych na Vás otázečku,někde jsem zaslechl,že Fico má někde uložené mil.dolarů.
   Takže už po něm jedou?

   • NavajaMM napsal:

    Pane zemedelec, o tejto veci nemám podrobné informácie, ale verím tomu

   • Rys Ostrovid napsal:

    Pán Zemedelec,

    najprv do firmy, ktorú v minulosti vlastnil jeden súčasný opozičný politik napochodovala slovenská polícia a odniesla si server a disky s účtovníctvom firmy. Tuším to bolo podozrenie na krátenie daní. O pár dní neskôr dotyčný opozičný politik obvinil slovenského premiéra, že za tým stojí on a že si spolu so svojou ženou založili kdesi v zahraničí účet, na ktorom je dnes cca trištvrte miliardy eur. Nato slovenský premiér (spolu s manželkou) oznámil na tlačovke, že na tohto opozičného politika podáva trestné oznámenie. V nasledujúcej tlačovke opozičný politik ohlásil, že má doklady (ktoré majú znaky hodnovernosti), ktorými to môže dokázať ale že tak urobí až začiatkom septembra, pretože teraz musí ešte overovať ich hodnovernosť a odcestovať s rodinou na dovolenku, ktorú plánujú už dlhšiu dobu. Pre úplnosť dodajme, že dotyčný opozičný politik (tešiaci sa prezývke „zabávač“) sa preslávil kauzou „nahrávka“, kedy si nahral konverzáciu s jedným z opozičných kandidátov na prezidenta v roku 2014 – išlo v nej o poskytovanie služieb súvisiacich s predvolebnou kampaňou, a to mimo faktúry. Zverejnil ju ale až po prezidentských voľbách a to potom, ako začala strana onoho prezidentského kandidáta povážlivo oberať o preferencie majiteľa „nahrávky“. Dodajme, že slovenská polícia vyšetrovanie nahrávky – aspoň podľa toho, čo viem z médií, zastavila a nikoho neobvinila.

    Analýza: mne sa zdá zaujímavé, že onen opozičný politik, napriek tomu, že je momentálne v defenzíve (obvinil premiéra až potom ako si polícia odniesla servery s podozrením na nejaký skutok) a že mu to môže spôsobiť výraznú stratu preferencií, si dáva tak načas. 2 týždne, ktoré zostávajú do septembra sú dosť dlhá doba a bolo by iba logické, ak by z tých „hodnoverných“ dokladov aspoň čo to zverejnil a ono by sa už médiá toho chytili veľmi ochotne a bolo by po uhorkovej sezóne. Z toho, že tak neurobil, ja osobne usudzujem, že to skrátka ešte nie je „pripravené“. Ono totiž obviniť niekoho z toho, že si ulial bokom trištvrte miliardy eur a argumentovať akýmisi dokladmi z verejných obstarávaní či JCD a faktúrami, to vyžaduje, aby to celé dohromady tvorilo nejakú konštrukcie, viete. A tá možno ešte nie je hotová. Z toho mne plynie nasledujúci poznatok: Jeho reakcia je buď iba (panickou) reakciou na postup slovenskej polície alebo je to prejav stavu, kedy diskreditačná kampaň, ktorá sa na slovenského premiéra chystala na jeseň, musí odštartovať predčasne a to nie z vlastného popudu ale ako reakcia na preventívny úder protistrany. Z toho by sa dalo ale potom aj usudzovať, že aj onen postup polície, na základe anonymu tuším, mohol byť načasovaným krokom druhej strany, ktorá vedomá si toho, že vecne ju niet ako atakovať (Slovensko je jasne na rastovej trajektórii a začína sa to prejavovať aj v reálnom živote ľudí) môže v predvolebnej kampani očakávať len jedinú formu atakov: korupčnú diskreditáciu. Pôvodcov takých atakov nie je ťažké určiť, v zásade sú v opozícii len 2 subjekty, ktoré sú schopné vyprodukovať niečo, čo nie je hlúpe už na prvý pohľad.

    V zásade sú možné dve varianty ďalšieho vývoja: v priebehu 2 nasledujúcich týždňov vyznie celá aféra do stratena, čo bude znamenať, že posolstvo „Vieme, čo chystáte, sme pripravení a budeme sa brániť rovnako“, ktoré v takom prípade poslala zrejme protistrana, bolo obdržané a pochopené. Alebo bude celá záležitosť akcelerovať, čomu by naopak nasvedčovali klesajúce preferencie dotyčného opozičného politika, ktoré nie sú ani zďaleka na hodnotách, ktoré jeho novovytvorenej aliancii (s iným opozičným politikom) ešte prednedávnom prisudzovali prieskumné agentúry.

    Posledná možnosť je, že za celou vecou je niekto ešte úplne iný z opozície, kto sa bude z ticha pozerať a dobre baviť. Možno niekto, o kom sa v súvislosti s inou kauzou diskutovalo celé leto…

 2. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Já úplně rozlišuji emigraci,utečenci,jak se dělo před druhou světovou,po ní,řekneme až do rozbití Jugoslávie.Od Jugoslávie,to už není emigrace,ale přímo útěk před hrozbou o přežití,vyvolaný válčením.To co se děje v poslední době,je stejný důvod,jen válčením na větším prostoru,takže i větším počtem utečenců.Ta vstřícnost Německých politiků,má asi i jiný důvod,dostat do Evropy mladé bojeschopné muže.Přečetl jsem si komentář Zbořila a jen mě v tom utvrzuje.
  Proto napíší i toto,než aby USA přiznali potupu,jak s politikou,hospodářstvím,dolarem,raději vyvolají ozbrojený útok.

 3. Anonymní napsal:

  Dost emotivně laděný primitivismus, nemající oporu ve vědomostech. Předně neexistuje „nelagální migrant“ to by si akademicky prostoduší měli už konečně „načíst“.

  Právnička Věra Honusková k tomu píše: „V debatě se setkáváme i s dalšími pojmy, kupříkladu nelegální/ilegální/neregulérní migranti, váleční uprchlíci, ekonomičtí migranti, političtí uprchlíci, zaregistrovala jsem i pojem sňatkový uprchlík. Pojem ilegální migrace označuje fakt, že nějaké osoby přijdou bez platného víza či povolení k pobytu, tedy bez povolení České republiky na její území vejít. Tyto osoby budou vyhoštěny, neboť porušily cizinecký zákon. Bez povolení či víza mohou vstoupit pouze uprchlíci či osoby, kterým bude udělena doplňková ochrana, těm je z důvodů, že opravdu potřebují ochranu a není pro ně často možné vízum získat, ,právně odpuštěno“

  Článek 31 Konvence o uprchlících z roku 1951 zakazuje státům, aby trestaly uprchlíka za ilegální vstup na jejich území, pokud je jeho účelem žádat o azyl. Základním principem Konvence o uprchlících z roku 1951 je zákaz vracení uprchlíků do situace, kde by mohl být ohrožen jejich život či jejich svoboda. Konvence o uprchlících z roku 1951 platí pro všechny lidi, bez diskriminace na základě rasy, náboženství či země původu. Uprchlíci nesmějí být trestáni za vstup na území jiného státu. Konvence o uprchlících uznává, že při vyhledávání azylu může být uprchlík nucen porušit imigrační předpisy.
  Konvence zakazuje trestat uprchlíky za porušování imigračních předpisů a zakazuje státům svévolně zadržovat uprchlíky na základě jejich úsilí získat azyl. Konvence především obsahuje četné záruky, že uprchlíci nesmějí být deportováni.
  Konvence také definuje základní minimální standardy pro zacházení s uprchlíky. Uprchlíci musejí mít právo přístupu k soudům (to ČR porušuje), k základnímu vzdělání, právo pracovat a právo získat osobní dokumenty, včetně uprchlického cestovního pasu.

  http://www.unhcr.org/4ec262df9.html

  Aspoň s překladačem si to přečtěte.

  Jinak co se týče tvrdých čísel. Ten Sarazzinův pamflet údajně dokazující že Hitler měl ohledně eugeniky pravdu, zpochybňuje člověk nadmíru v této věci znalý (ne hloupý ekonom a zástupce nadnárodních ekonomických elit) ale etnolog a sociolog, Reiner Klingholz, ředitel berlínského Institutu Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung a trhá Sarrazinovu rasistickou neurogenetiku jako kalendář.

  1. 2009 stellte Reiner Klingholz, Direktor des Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung, in seiner Studie zur Lage der Integration in Deutschland fest, dass vieles von dem, was Sarrazin behauptet, statistisch nicht belegbar sei. Etwa seine Behaup­tung, dass 70 % der türkischen und 90 % der arabischen Bevölkerung Berlins den Staat ablehnten. Stefan Klaus zitierte am 1.3.2010 in der Süddeutschen Zeitung Sarrazins Reaktion auf diesen Vorwurf: Wenn man keine Zahl habe, sagt er, dann müsse „man eine schöpfen, die in die richtige Richtung weist, und wenn sie keiner widerlegen kann, dann setze ich mich mit meiner Schätzung durch.“
  Die Unseriösität dieser Methode spricht für sich selber. Zu manchen Themen weiß die Wissenschaft zu wenig, um seriös Zahlen zu nennen. Darf da Sarrazin beliebig Wirklichkeit „schöpfen“?

  2. Bei den in Deutschland lebenden Migranten der dritten Generation übersieht Sarrazin zwei wichtige Hintergrundvariable:
  Sie stammen oft von bildungsferneren Familien, die man ja bewusst für einfache Arbeiten aus dem Ausland geholt hat.
  Unser Bildungssystem ist – wie PISA seit Jahren im Gegensatz zu anderen Ländern immer betont – sehr undurchlässig.
  Es ist also kein Wunder, dass Kinder aus bildungsferneren Schichten in einem undurchlässigen System nicht hoch gebildet sind. Das hat aber nichts mit deren Genen zu tun, wie auch die Erfolge von Migranten in anderen Ländern zeigen.

  3. „In Berlin werden 20 Prozent aller Gewalttaten von nur 1000 türkischen und arabischen jugendlichen Tätern begangen…“ (S. 297) Dieser Satz erscheint dem erfahrenen Statistiker schon wegen beiden glatten Zahlen verdächtig. In der Tat ergeben sich aus den Zahlen, die das Berliner Polizeipräsidium vorlegte, ganz andere Größenverhältnisse. Wir zitieren aus einem Schreiben des Polizeipräsidiums vom 2.9.2010 an Dr. Naika Foroutan: „Im Jahr 2009 wurden 18.899 Fälle der Gewalt­kriminalität in der PKS [polizeilichen Kriminalstatistik] registriert. Von diesen wurden 1.651 Fälle durch TV [Tatverdächtige] begangen, die entweder türkischer Nationalität oder dem arabischen Raum zuzuordnen waren… Diese Personengruppe ist für einen Anteil von 8,7% der Gewaltkriminalität verantwortlich gewesen. Erweitert man die Personen­gruppe um die Personen, deren Nationalität als „Unbekannt“ … erfasst wurden …, erhöht sich die Zahl der Fälle auf 2.509, was einem Anteil von 13,3% an allen Fällen der Gewalt­krimi­nalität entspricht. Wollte man diese Personengruppe noch auf jugendliche Tatverdächtige einengen, würde der Anteil … natürlich noch deutlich geringer.“ Und die Reduktion auf 1000 Täter senkt die Prozentzahl noch ein Mal.

  4. Auch mit dem Rechnen selber tut sich Sarrazin schwer: Auf S. 282 seines Buches schreibt er: „Bei den muslimischen Migranten entfallen auf 100 Menschen, die ihren Lebens­unterhalt überwiegend aus Erwerbstätigkeit bestreiten, 43,6 Menschen, die überwiegend von Arbeitslosengeld und Hartz IV leben…“ In einem Interview vom 24.8.2010 sagte er: „Es geht nicht an, dass wir es zulassen, dass etwa 40 Prozent der muslimischen Migranten bei uns von Transferleistungen leben…“ (Zitiert nach N. Foroutan: Sarrazins Thesen auf dem Prüfstand, S. 28).
  43,6 von 143,6 sind rund 30 % und nicht 40 %. Diesen Rechenfehler haben wir auch schon bei anderen Autoren gefunden; er spricht aber eindeutig gegen die Fähigkeit von Sarrazin, mit Zahlen richtig umzugehen.
  Auch die Zahl von 30 % widerspricht Sarrazins Zahlen auf Seite 63 seines Buches: Danach lebten 16 % der aus der Türkei stammenden Migranten (und 24 % der aus Afrika stammenden) von Transfer­leistungen. Beide Gruppen zählt Sarrazin komplett zu den muslimischen Migranten.

  5. Widersprüchliche Zahlen finden sich auch zu einem weiteren, für Sarrazin wichtigen Bereich. So wiederholt er in Kapitel 3 die längst widerlegte Behauptung, „dass der Anteil der kinderlosen Universitätsabsolventinnen die 40-Prozent-Marke übersteigt…“ (S. 90) In anderen Zusammenhängen hat Sarrazin selbst die aktuell erhobene Zahl von 26 % benutzt.

  6. Im gleichen Kapitel behauptet er: „Denn ganz gleich, wie die Intelligenz zu Stande kommt: Bei höherer relativer Fruchtbarkeit der weniger Intelligenten sinkt die durchschnittliche Intelligenz der Grundgesamtheit.“ Dieser Satz ist logisch völlig falsch. Die Folgerung gilt nur, wenn Intelligenz stark genetisch bedingt ist. Sein „Weichspüler“ zum Satzbeginn, soll wohl eher beruhigende Wirkung haben.

  Fazit:
  Sarrazin verbreitet als Belege für seine Thesen falsche Zahlen, widerspricht sich selber bei zitierten Zahlen, bildet aus existierenden Zahlen falsche Prozentangaben, argumentiert logisch falsch, übersieht bei den Themen ganz elementar wichtige Hintergrundvariable. Alleine die aufgeführten Fehler zeigen eindeutig, dass Sarrazin nicht behaupten darf, er hätte seine Thesen mit Fakten belegt. Eigentlich hat er das ja mit seiner Bemerkung zum „Schöpfen von Zahlen“ auch schon selber zugegeben.

  Zum politisch-ideologischen Charakter seiner Thesen haben sich Berufenere als wir geäußert. Gefallen hat uns die Einschätzung von Claus Leggewie: „Das war das letzte Aufbäumen des alten Denkens!“ (Kölner Stadt-Anzeiger, 1.3.2011)

  Köln/Bielefeld, 22. April 2011

  • zemedelec napsal:

   Pro Anonymní.
   Vážený pane.
   Nemám problém s Konvencí o uprchlících,jak jsem napsal,do rozbití Jugoslávie,domnívám se,že to bylo splňováno ve všech státech.Pokud se uvažuje,nebo píše,až o 60mil.utečenců,tak to není normální situace,proto se to musí řešit nenormálně.Co když už ten Sarrazin,tohle všechno předvídal právě i na situaci Jugoslávie,může se vést odborná debata kolem jeho postoje,ale pro mě to ukazuje,že se trefil do utečenecké vlny.

  • vlkp napsal:

   MIlej pane
   nelegální migrant na našem území je nelegální migrant. Protože sem přišel bez víza a bez pozvání. Místo těch odsuzujících rádo by intelektuálně nadřazených blábolů si laskavě nastudujte něco o Schengenském prostoru a jeho pravidlech a Dublinský proces. Sem s emigrant, žádající o asyl, podle vašich blábolů může dostat jedinou cestou – letecky na Ruzyn. Nijak jinak.
   Protože podle pravidel Schengenského prostoru a Dublinského procesu je POVINNEN požádat o asyl, pokud tak chce učinit hned v první zemi Unie po překročení jejích hranic. Tím, že tak neučiní porušuje vnitřní předpisy Unie a každé jednotlivé země.
   Ale nemám problém s tím, že lidé jako vy jsou ochotni mluvit o dodržování zákonů jen tehdy, když se jim to hodí. Jinak jde o hloupé zákony, které není třeba brát vážně. Nejste ani první a ni poslední z téhle sorty se kterým mám co do činění. Použil jste termín primitiv. To mi dává plné oprávnění mluvit s vámi stejným jazykem, tedy jazykem kterému budete opravdu rozumět. Takže konstatuji, že nejste nic jiného než nafoukaný a namyšlený hlupák. Velmi mi připomínáte jistého nicka Fagana, který tady jistý čas exhiboval. Dokonce si dovolím tvrdit, že jste Fagan.

   A tenněmecký text, který má zpochybnit Sarrazina, to jste myslel skutečně vážně? Rozumíte mu vůbec? Aspon trochu. Protože ty strojové překlady nebývají právě nejlepší. Takže vám jako vzorek té „duchaplné a faktů plné kritika Thila Sarrazina přeložíma okomentuji drobnou ukázku toho, co jste poslal.

   Tohle
   2. Bei den in Deutschland lebenden Migranten der dritten Generation übersieht Sarrazin zwei wichtige Hintergrundvariable:
   Sie stammen oft von bildungsferneren Familien, die man ja bewusst für einfache Arbeiten aus dem Ausland geholt hat.
   Unser Bildungssystem ist – wie PISA seit Jahren im Gegensatz zu anderen Ländern immer betont – sehr undurchlässig.
   Es ist also kein Wunder, dass Kinder aus bildungsferneren Schichten in einem undurchlässigen System nicht hoch gebildet sind. Das hat aber nichts mit deren Genen zu tun, wie auch die Erfolge von Migranten in anderen Ländern zeigen.

   V češtině znamená:
   U imigrantů TŘETI generace, žijících v Německu Sarrazin přehlíží dvě důležité věc:
   Pocházejí z málo vzdělaných rodin, které byly do Německa získány a málo kvalifikovanou práci.
   Náš vzdělávací systém, jak dokumentuje PISA opakovaně při srovnání s jinými zeměmi, je velmi neprůchodný.Není tedy žádný div, že míně vzdělané vrstvy v neprůchodném vzdělávacím systému nemohou nabýt vyššího vzdělání.To ale nemá co dělat s geny, jak ukazují úspěchy migrantů v jiných zemích….

   Brát tohle jako vážnou námitku nemohu, pokud bych nepožil nebo neaplikoval nějakou psychotropní látku. Což, třeba vás to překvapí, opravdu nehodlám a nemám zapotřebí. To přenechám geniům vašeho typu.

   Tak migranti – dokonce ve třetí generaci vlastně za nic nemohou. Protože jejich prarodiče přišli do Německa, aby konali těžkou práci!!!!! To nemá chybu. Vtip je v tom, ten váš protiargumentující prostě lže. A bez zábran. Sarrazin, jak s e lze snadno přesvědčit, popisuje jednotlivé přistěhovalecké skupiny podle jejich přístupu ke vzdělání. A výslovně uvádí, že děti Indů a Vietnamc jsou zpravidla vynikající, Italové Španělé a podobní dobří. Ale obtížně vzdělatelní jsou Turci, Arabové a Balkánci. Pěkně s se statistickými čísly.
   Zatímco ten vámi používaný tlučhuba operu je s pojmem migranti an block!
   A ještě to vylepší tím, že všechno svede na německý vzdělávací systém! Který ovšem produkuje stabilně nositele Nobelových cen a vynikající techniky, programátory, organizátory a kdo ví koho ještě, takže Německo je celosvětovým lídrem ve vývozu. Minimálně High tech zboží a služeb.
   prostě jasný blud a lež.
   Ale mám porozumění, že nafoukanci vašeho typu stačí cosi převzít, co vám vyhovuje, takže přitom netřeba myslet kriticky, co jste vlastně přebral. To ostatní je úplně stejné. Vám místo myšlení stačí hrát si na páva a rozvinout svůj duševní ohon.

   • český maloměšťák napsal:

    Otázkou je, kolik z toho vývozu je jen reexport, tedy svým způsobem parazitismus na produkci někoho jiného. Byť je přidaná hodnota velká (např. díky nenasycenosti trhů zemí jako je Čína). Disponuji pouze stašími čísly (shrnutá Gaborem Steingardem), tak je sem dávat nebudu.
    Prof. Zelený pak mj. nedávno napsal , že je třeba neskrývat historický propad podílu Německa na světovém HDP: nejprudší ze všech vyspělých zemí: z 5,96 na 3,72%.

    Někteří lidi si udělali modlu z lidských práv (a klidně kvůli ní i vraždí), jiní ze Sarrazina, najdou se stále i tací, kteří věří v utopii globálního laissez faire (ale jen do doby, kdy jim volný pohyb osob začne zatápět jejech vlastní kurník).
    V podstatě jde každému o to, aby vydělal víc než ten druhý.
    Což se ale často vymstí, pokud se to provádí plošně a jednosměrně. Hodně se to vymstí.

    Nikde v bibli evoluce není napsáno, že zdejší civilizační model je tím , který má přežít. Dokonce je možné, že ani žádná taková bible neexistuje.

   • Anonymní napsal:

    Nafoukanec co má vzdělání na to aby tyto věci posuzoval, trouufám si tvrdit, podstatně větší než máte a eugenik Sarrazin. Jestli mi chcete poučovat o překladu z Němčiny, pak jste to Vy, kdo má problém německý text přeložit tak, abyste z češtiny neudělal „Massa Bob Sprache“, skloňování a časování máte na takové úrovni, že se jen z Vašich emotivních výkřiků o tom kdo je větší blb, jestli tento dozent či profesor, že jsem se schopen dovědět, co mi tím vůbec chcete sdělit.

    Kdybyste se někdy dostal do Frankfurtu jinak než se zájezdem ze Slevomatu, zjistil byste např. toto.

    http://www.frankfurt.de/sixcms/detail.php?id=3268118&_ffmpar%5B_id_inhalt%5D=4692904

    že Turci převážně pracující jako živnostníci a drobní podnikatelé, kteří od státu nic nechtějí, nestonají, nejsou nezaměstnaní a v práci nereptají. Platí daně a o svoji rodinu se postarají více solidárně, než Češi, co jako jediní v EU čerpají státní důchod z průběžného pilíře a jsou na něm závislí z více než 94% jako na jediný zdroj příjmu. Něco nejenže Turci rozhodně od státu nemají (stejně jako placenou mateřskou do 4 let dítěte Čecháčci v Česku), ale pozbyli by i svoji hrdost říci své mámě: „Bež do domova důchodců, stát ti to zaplatí“.

    V každém případě pan Sarazzin si svoji knihou jen a toliko chtěl vydělal asi jako Ivanka Trumpová a zkrachovalé důchodcovské celebrity Reaganovy éry píšící paměti, jak máme mít respekt k Rusku, protože mít úctu k národu a jeho tradicím je respekt, který musí každý mít národ nezasažený zhoubou liberálního individualismu. Fousy na fousy, jak se říkalo, jedno jestli patří mulláhovi nebo popovi – oba hájí kulturní identitu s rákoskou v ruce.

    Pan Sarazzin byl vyobcován nejen vlastní stranou, ale dokonce se proti němu vzedmul odpor svazu německých židovských obcí, dokonce i Die Linke na regionálních úrovních proti němu vystoupila jako proti rasistovi co statistiky upravuje resp. extrapoluuje tak, jak každý ví, že reprezentativnost, či modelová schematu společenských vztahů musí být reprezentovány. On ale jen používá lineární algebru.

    Jestli chcete jet s extremisty na jednom šlapacím kole, tak tím se sám vylučujete z demokratické společnosti. Ale jistě víte sám nejlépe, kde s kým vám bude dobře. S Hájky, Vandasy, Bartoši, Lepeneovými a Wildersy a proruskými zemanovskými (staro)komunisty. Každý před Vámi přejde na druhý chodník a nikdo se s lidmi nebude vůbec o ničem bavit. Nejen proto, že bezezbytku svým projevem splňujete sociologický profil voliče tendujícího k autoritářství, ale i pro formu jakou vedete své promluvy k současným problémům. Většina lingvistů by identifikovala zjevné atributy jazyka, používající osobně zabarvené dehonestační odsudky a útoky a srovnání, která přesně vystihují převažující rysy publika, ke kterému touto řečí promlouváte. Hrajete na pocity zloby pocity vlastní frustrace a strachu z vlastní slabosti ve společnosti, kde je oceňována vysoká kvalifikace a schopnost adaptace na moderní „novou“ ekonomiku. Máte samozřejmě početné publikum, přesně podle vymezení kvality „společenských zdrojů“ podle Gaussovy křivky.

    • vlkp napsal:

     Ale, ale tak přec e nafoukaný žvanil Fagan. No nejsem překvapen.Ani zaskočen. Jen mne překapuje , že jste nepochopil velmi jednoduché sdělení – že ten blábolista, který vám tak učaroval orpavdu jen blábolí. A také lže. Lže proto, že zcel a záměrně pomíjí přesnou Sarrazinovu argumenatci opřenou o čísla a jak je pro vás – žvanili typické, tak kde jsou konkrétní data , on používá všeobjímající – imigranti.
     Dále jsem vám chtěl sdělit, že svádět problémy nevzdělanosti, či lépe nevzdělatelnosti 3. generace migrantů na německý školský systém, je natolik idiotská argumenatce, že to mělo nápadné i vám.
     Ale to jsem s ehluboce mýlil. Aby k tomu omylu nedošlo, byl bych musel tušit s jakou „duševní“ artilerií na mne narazíte ohledně Turků.- tedy to, že mají obchůdky a jejich ženy nečerpají mateřskou a oni důchod. No do Frankfurtu opravdu nejezdím často. Za to jsem býval celkem často v Mnichově, Regensburgu a Hofu. Služebně. Chápu, že uvedená města weltmana jako jste vy neosloví. Nicméně v Mnichově a Regensburgu jsou ty turecké obchody také. Sic e asi ne v té míře jako vKreuzbergu v Berlíně , ale dostatečně. A ten fenomen mne zaujal. Takže jsem svým německým známým položil celkem jednoduchou otázku – jak j e možné, že se tyhle krámy tak masově drží v konkurenci super hypermarketů, kterým nemohou konkurovat ani cenou ani sortimentem a německé Laden Tante Emas /zkuste překladač/ zanikají a v podstatě už eexistují?
     Odpovědí bylo pokrčení ramen nebo speciální gesta . Cosi značící. Jste schopen uhodnou co asi?
     A protože máte Fagane skutečně docela slušné formální vzdělání, které ovšem vás pro život , kromě kusu popsaného papíru už nijak zvlášt nevybavilo, tedy mimo nesmírné žvavosti a sebevědomí, tak je mi jasné, že víte, že vědomě lžete, pokud tady blábolíte o tom, co Turci jo a co Turci ne.
     Turci by nepochybně inkasovalis tejnou mateřeskou jako Češi. Kdyby ji měli. Češi, kteří dělají stejně let jako Němci než jdou do důchodu, by zase rádi měli německý důchod. Jenže nikoho z Čechů ani nenapadne blábolit jako vy. Prostě vědí, že žijí tady a mají nárok jen na to, co jim naše předpisy umožní.
     Jen opravdu skvostnou tečkou za vaším blábolením o Turcích je pak prohlášení že Turci, majitelé krámků nestonají. Netušil jsem, že absolutní celoživotní terapie dokonalé zdraví je podmíněno tureckým původem a provozováním krámku v Německu! Inu od vzdělance alfabeta vašeho typu se lze dočkat všelikého překvapení.
     Ale vy lžete čím dál více. Ta Sarrazin si v nouzi chtěl přivydělat nějakou knihou? Jako člen představenstva Bundesbanky??? Pokud byste tohle nemyslel jako drzou a hloupou lež, tak necht Vám někdo zavolá rychlou pomoc. On tu knihu zaplatil ztrátou pozice opatřenou benefity o kterých se vám ani nezdá.
     No a pak už to jde ráz na ráz.Podle očekávání – Rusko, Hájkové, Vandasové, Bartošové, Le Penové, Wildersové…
     Ani jedne argument, Konkrétní a hmataelný . To jste zkusil jen v té první části tím blábolem o nelegálních migrantech. Což bylo , ohledně Schengenského prostoru a Dublinu neudržitelné. Takže hájkové a BArtošové a Wildersové. Nálepky a zase nálepky.
     Vy a vám podobní totiž, pokud zrovna vyloženě nelžou, totiž nic jiného, než nálepkovat neumí. Ovšem prozradím vám sladké tajemství – ani Hájek, ani Bartoš, ani Vandas ani nikdo podobný NIKDY na Kose nedostanou ani milimetr prostoru.
     Mimochodem Faganem – máte už dávno červenou. Nechápu , proč na Kosu opakovaně a stále lezete, ačkoli jste zde v kategorii usvědčený lhář a dneska jste to znovu potvrdil. Že by vedle potřeby blábolit za každou cenu ještě rysy psychopata? Takže opakovaně červená.

 4. okolojdoucí napsal:

  To není idiocie, to je dlouhodobý záměr. Evropští politici hlavního proudu se liší jen mírou ochoty jej realizovat, popř. mu alespoň nebránit v uskutečnění. Komu se to zdá přehnané, nechť pohledá částky, které jsou směřovány z veřejných zdrojů všem možným organizacím podporujícím uprchlíky a (pokusy o) jejich integraci. Podpora ambasády US včetně osobní účasti velvyslance jak té pražské parádě, tak implicite i přijímání uprchlíků, je z pohledu obvyklých diplomatických vztahů zvláštní, pro přístup US k naší zemi však bohužel typická.

  Co se týče pokrytectví ohledně posuzování té správné a té špatné blasfémie, není nic výstižnějšího, než ten „nevpuštěný“ transparent. Orwell a jeho doublethink na kvadrát.

 5. Šims. napsal:

  S tímto se střetávají v Maďarsk, až to přijde k nám bude politikům jasněji? No, ale nyní jsme zaměstnání Českou poštou, vždyť je to tak nebezpečné, že se kvůli tomu svolává Rada bezpečnosti státu, kvůli tomuhle se nic svolávat nebude?

 6. český maloměšťák napsal:

  Až začne dav přemýšlet jak pomoct uprchlíkům, a ne sobě samému…až pak bude možné nastínit nějaká řešení. Řešením není stavět zdi a vytvářet tak nová a další a další ohniska nenávisti.

  Je suis Charlie ?
  Hmmmmm………

  Je toto (viz odkaz) v duchu “ Je suis Charlie“ ?

  Click to access Poisonous%20Mushroom%20stories%20and%20questions.pdf

  Je to věcí vkusu a vzdělanosti. Bohužel nosí se klackovitost, primitivnost a hysterie. Zřejmě v důsledku dlouhodobé a snad i systematické feminizace zdejšího školství.

 7. rwiener018 napsal:

  Nepodařilo se mi sem dostat obrázek, tak s malou dopomocí:

  https://rwiener018.wordpress.com/o-uprchlicich/

Komentáře nejsou povoleny.