Od usmiřování a omluv přes Krystlíka až k Hitlerjugend Jamnitz


Ve  druhé světové válce  celkově  zahynulo nejméně  60 milionů osob. Na  frontě  i v zázemí.  Ta válka skončila před  70 roky  výbuchem dvou  jaderných pum, které lidstvu jasně  sdělily, že příští světová válka bude už tou úplně poslední válkou v jeho dějinách a  stejně tak i posledním násilným střetnutím jakéhokoli živočišného druhu na  planetě  Zemi.

Jeden by si myslel, že  takovému varování  každý rozumí a  dá si sakra pozor, aby  už nikdy nevypouštěl nějakého toho džina  z láhve. Jenže  opět  platí ono pořekadlo jednoho z  mých středoškolských profesorů, které často cituji – myslet  znamená kulové vědět. Dnes  si troufnu nebožtíku profesoru Benešovi opáčit  – nemyslet, pane profesore znamená  daleko větší průšvih. Dneska byste mohl přijít k velké újmě, kdybyste chtěl znovu vyprávět svou historku o tom, jak jste po válce v Plasích hlídal s brokovnicí v ruce tábor  Němců.  Dneska by vás takové veřejné přiznání lehce mohlo stát existenci.

Letošní rok byl opravdu ve znamení konce 2.ww. Dočkali jsme se při tom mnohého – od přepisovačů dějin názoru, že  vlastně  osvobození nebylo osvobozením, ale jen další a daleko horší okupací, od  našich elit  pak cílené urážky toho, kdo za vítězství nad  nacismem a záchranu tohoto národa před konečným vyhlazením  zaplatil daleko nejvyšší cenu  – Ruska, protože se našemu současnému Velkému bratrovi nehodí do jeho MOMENTALNI /tohle je klíčové slovo  –momentální/ geopolitické mapy, což ovšem neznamená, že mu do ní velmi nezačne  zapadat příští měsíc  nebo napřesrok.

Dočkali jsme se  i naprosto trapných, vtíravých a ponížených omluv  odsunutým sudetským Němcům. Z brněnského magistrátu, ale i  z úst místopředsedy vlády lidovce Bělobrádka. S odůvodněním, že  jsou jiní a že vzdali práva na  jakýkoli revanš a  ČR z jejich strany prý nehrozí žádná  újma. Ačkoli nic  z toho není pravda. Německý svaz vyhnanců se  sice pokusil v tomto směru stanovy, ale radikální křídlo kolem Wittikobundu to soudně  napadlo. Ostatně  tom Kosa zevrubně psala  před dvěma  měsíci zde:

Brněnská omluva sudetským Němcům a české pohraničí v roce 1945

A jak je to s rakouskými sudetskými nároky a jak přijímají české omluvy se přesvědčil při oficiální návštěvě  Rakouska ministr zahraničí Zaorálek osobně, když na závěrečné tiskové konferenci /sic!/ se vedle  něj a jeho rakouského kolegy dostal k mikrofonu i šéf  tamního sudetského Landsmaschaftu, jakýsi Peter Ludwig, který mu veřejně  a bez obalu sdělil, že z ankety mezi členy jeho spolku vyplynulo, že velká většina z nich by se stále nechtěla vzdát nároku na svůj majetek v Česku. Později upřesnil, že takové přesvědčení vyjádřilo v korespondenčním hlasování 95 procent dotázaných. A prý o tom má informovat českou vládu….

Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/sudetsti-nemci-z-rakouska-chteji-odskodneni-za-majetek-z-cr_352757.html

Nechápu, jak na oficiální tiskové konferenci dvou ministrů zahraničí se vůbec něco takového může  přihodit. To je ovšem naprosto podružná věc.  Důležité mi přijde zda tato prohlášení zaregistroval  Bělobrádek, brněnská radnice  s primátorem v čele  a další a další omlouvači a vcitovači….   Včetně všech s touto ambicí do budoucna.

Nicméně – jedna věc ovšem zatím byla pro všechny, kromě vyslovených   pohrobků a  obdivovatelů nácků a nacismu naprosto tabu – totiž odšpuntování láhve  s hnědým džinem. To si zatím netroufl skoro nikdo a když, tak příslušné orgány  se snažily  nějak reagovat. jako v případě vydání Mein Kampfu.  V poslední době  se to ovšem začíná měnit. Zcela  nedávno vyšla v Praze antisemitská kniha z Protektorátu  z pera  těžce kolaborujícího novináře, který byl hned po válce kvůli kolaboraci popraven. A  všichni dělají, jako že se nechumelí a  nacistický antisemitismus není téma. Nejen to, jistý Krystlík zcela otevřeně a veřejně  provádí  naprosto systematické hnědé popírání českých dějin, aniž by kdokoli reagoval.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-Plukovnik-Pavel-Vransky-nerika-pravdu-384937

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-Pan-Ransdorf-vedome-argumentuje-nepravdivymi-udaji-385346

Atd. atd.

Ostatně  – jako Krystlík ohledně Heydricha a heydrichiády  argumentovala před  časem i dnes už exministryně  Válková, které to tehdy  v klidu prošlo a  vaz jí zlomil až osobní střet nad  čímsi s Babišem…

Prostě  hnědý džin je  venku s plnou parádou.

Korunu všemu- zatím- nasadilo  dějepisné soutěžení vybraných týmů základních škol a gymnasii kraje  Vysočina soutěžení, které mělo letos podtitul „Ve víru šílenství aneb 2. světová válka 1939 – 1945“ a konalo letos 8. června v areálu třebíčského zámku. Soutěž pořádá Muzeum Vysočiny Třebíč, které zřizuje krajský úřad Kraje Vysočina. Třetí místo ze  24 zúčastněných družstev a titul nejsympatičtějšího účastníka  si odneslo družstvo z Jemnice. Pardon – z Jamnitz. Protože  ta partička  tamní školy  si pro toto historické klání zvolila  jméno Hitlerjugend Jamnitz.  Nepochybně s plným vědomím a podporou vedení tamní školy.  A opět – nikomu, včetně  organizátorů soutěže,  to nepřišlo jaksi divné a to ani potom, co soutěžící mladí „historici“ napochodovali do soutěžního sálu za zvuku bubnu a mladonacistické fanfáry  v kroji Hitlerjugend.

Zdroj: Echo 24

Zde se dozvíte  další podrobnosti:

http://echo24.cz/a/wKzuT/nejsympatictejsi-skolni-tym-vysociny–hitlerjugend

Nevadilo to rodičům, nevadilo to pořadatelům, nevadilo to hodnotící komisi, nevadilo to škole. Ta se dokonce výsledkem hochů a jejich ústrojem chválila  na internetových stránkách. Dokud  si toho nevšimli nějací novináři. Pak teprve škola  fotky  a pár  dalších údajů odstranila.

Nevadí to ani věčným kazatelům morálky  z pražské kavárny  a napojených kruhů. Zdá se, že  nacismus  a náckové, pokud  jaksi už nejsou vůbec in, tak jsou tak nějak společensky přijatelní. Když nevadí na Ukrajině a oficiálně  je podporujeme, tak proč by měli vadit  v Jamnitz??? Kde je páter Halík, Kocáb, Štětina, Kalousek, Jan Urban,  občan Schwarzenberg a další a  další kazatelé té správné  a nejsprávnější morálky? Nikde!   Zřejmě  je to nezajímá a nevadí jim to.

Ovšem zkouším si představit, jak by tihle  všichni vyšilovali, kdyby  ti nostalgičtí Hitlerovi mládežníci místo stejnokroje HJ napochodovali do sálu v uniformě  uzavíracích jednotek NKVD  nebo speciální jednotek Smeršč!  To by byl mediální tajfun !! Školská inspekce by už dávno převrátila  ZŠ  Jamnitz, pardon Jemnice  nejméně dvakrát  na hlavu. Tedy nejprve na hlavu a následně zase z hlavy na nohy a ředitel školy  by už dávno byl na  pracáku a učitel dějepisu nejspíš  také.

Ale  když jde jen o Hitlerjugend  Jamnitz?  Inu to je jen taková rozverná taškařice….  Chlapci chtěli co nejvíce ilustrovat tu temnou dobu o které mají přece hluboké znalosti, takže žádné nebezpečí nehrozí. Vždyt na výročí 21.8. jsme se, podle očekávání dozvěděli, že  bolšán z Kremlu už zase po nás  natahuje  svůj krvelačný pařát. To ostatně  tehdy Emanuel Moravec tvrdil také.

Ovšem když takový princ  Harry přišel kamsi na maškarní soukromou party  v naci uniformě, byl z toho v Británii řádný skandál. A  v Německu? Tak tam by žádná škola na nic podobného ani nepomyslela. Jen u nás  to už jaksi nevadí. Nikomu nevadí. Rodičům, škole, historikům, kraji, ministerstvu školství, mainstreamovým žumpalistům ani páteru Halíkovi a spol.

Dávím se.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.