Uprchlíci XII. – absurdity! Velké a malé!


Tohle uprchlické   téma  snad nebude mít konce. Po Uprchlících XI. mne zachvátila  naivní představa, že  už bylo uvedeno vše, co se k migrační krizi dá říci. Pustila mne  ani ne za hodinu. když se objevily první informace o utopeném malém syrském klukovi na pobřeží, ostrova Kos. Ta fotka oběhla  celý svět. Sluší se jí dát i sem.

Tělo syrského chlapce moře vyplavilo na pláž poblíž tureckého Bodrumu.

Tragedie!!! Bezesporu!  Jenže  nevratná.  A nutně vyvstává otázka  – kolik podobných bylo možno sv uplynulém půldruha roku nafotil na rozstříleném Donbasu? Aniž by to světová media zajímalo????

Absurdita  první – má jedno mrtvé dítě  hodnotu větší než druhé?

Absurdita druhá – tragická.: jakže  tu fotku pojímá tzv. světový tisk? Plně v souladu s následujícím komentářem britského Independentu:

„Jestli tyto mimořádně působivé snímky mrtvého syrského dítěte na pláži nezmění postoj Evropy k uprchlíkům, co jej změní?“ Totéž , v různých modifikacích lze nalézt třeba v Le Monde, The Guardian, El País či The New York Times či  Frankfurter Allgemeine Zeitung.

A  všude, aby  ta  absurdita  byla ještě  dále vygradována až  do úplné hysterie, je mistrována a  doslova bičována lhostejná Evropa, která má toho malého kluka svou neochotou a nepochopením k uprchlíkům, na svědomí! Kterým prý by měla  zajistit  bezpečnou dopravu na evropský kontinent. Kdybyste  si mysleli, že  jsem se nejspíš  zbláznil, vězte , že nikoli. Malou kostprobu tohohle  šíleného pohledu najdete dokonce i v českém informačním, navíc  alternativním, prostoru – například na už naprosto mimo jakoukoli realitu a  racionálno fungující Britské listy – viz třeba :

http://blisty.cz/art/78751.html

Tohle je pro mne naprosto obludární absurdita!  Viníkem není lhostejná Evropa a už vůbec ne davový primitivismus české šošácké společnosti, jak se snaží sdělit BL.

Je to důsledek přesně opačného postupu! A všichni to vědí. Ti uprchlíci prý utíkají do bezpečí  a před válkou….. Kde  že k té  tragedii došlo? U pobřeží ostrova Kos? A odkud, že  ten člun s uprchlíky vyplul? Z ani ne 4 km vzdáleného tureckého pobřeží?

Jak tedy mohli rodiče toho malého kluka  a jeho stejně tragicky zemřelého staršího bratříčka utíkat před  válkou? Turecko je jasně bezpečná země. Kde se neválčí. A celá rodina byla v Turecku!Už utíkat nemuseli. Před  válkou rozhodně ne.

Ta  rodina se vydala na moře nikoli kvůli tomu, že prchala  před konfliktem, ale ona  šla za lepším!  Rodiče těch dětí na sebe  zcela  vědomě vzali riziko cesty! Za sebe i za své děti! věděli o něm.  Nikdo jim nic neskrýval!  Tohle je primární vina. Přesto menší než ta sekundární. Ano Evropa skutečně může  za smrt toho malého kluka! Má ho opravdu  na svědomí!  Evropa kancléřky Merkelové, která chce přijmout , bez Dublinských formalit  každého Syřana! Řekla to veřejně!  Takže  rodiče to nejspíš  brali jako pokyn k cestě!  Kdyby věděli, že  nemají šanci na příchod do vysněného Německa, nejspíš  by v Turecku zůstali a čekali, až válka skončí A oba kluci by byli naživu. protože přece utíkali před  válkou a ta v Turecku NENI!

Myslíte si, že  jsme právě dosáhli vrcholu absurdity? Omyl! v onom totálně  absurdním článku na BL se dočítáme totiž tohle:
Organizace jako Human Rights Watch dlouhodobě upozorňují na to, že lidé prchající před smrtí volí riskantní, draze zaplacenou cestu na pašeráckých lodích přes Středozemní moře pouze proto, že neexistuje žádná bezpečná alternativa. Ta alternativa neexistuje proto, že evropské společnosti nejsou ochotné takovou bezpečnou cestu vytvořit.

Přeloženo do srozumitelné češtiny – Evropa, aby vyhověla zastáncům absurdního pohledu na uprchlickou krizi by měla  – nejspíše ještě na svůj náklad  zřídit pravidelnou velkokapacitní lodní  linku, či lépe  – linky Turecko -EU a přirozeně  také Libye -EU! Alespon já tak čtu, ve  své české primitivnosti, abych zachoval slovník jistého Bohumila Kartouse z BL, použitou v tom jeho článku.

Kdybych mohl, rád  bych se ho zeptal – a  když takhle náhodou vypukne  nějaká válka v Indii, zřídíme  linku i do Indie? S její 1,3 miliardou obyvatel?

S podobnými podružnými otázkami si spasitelé lidstva- Kartousové starost rozhodně nedělají. O ně ale, konec konců – nejde. Jsou bezvýznamní, Uplně stejně jako nějaký vlk a jeho Kosa.  Tragedií je, že  stejný, naprosto nesmyslný, neodpovědný a ve svých důsledcích zabijácký a konkrétně  vražedný postoj zastávají i prestižní  a  silně vlivová media  typu těch vyjmenovaných na začátku a ta část veřejnosti, která jejich, na těžké emoci vykalkulovaných artiklech na prvních stránkách, akceptuje.  Mesiášský komplex!!!

A bohužel jich zatím rozhodně není málo, nýbrž silně nadkritické množství, které bude zuby nehty  bránit nutným  a potřebným opatřením, aby k dalším tragediím, jako ta na pobřeží Kosu , pokud možno, nedocházelo.Oni prostě  chtějí páchat dobro. Stůj co stůj. Jakkoli by jim nejspíš přišlo totálně  absurdní, kdyby  jim někdo řekl – běžte do nejbližšího sirotčince  vezměte  si každý jeden z vás domů všechny opuštěné děti, které tam momentálně jsou a těžce strádají deficitem soucitu a lásky a starejte se o ně  jako o vlastní! Nepochybně  by argumentovali, že to není možné, že by to nezvládli ani prostorově, ani kapacitně ani finančně, ani obslužně. A měli by pravdu. Ovšem když  jde o uprchlíky? Tak tahle logika přestává platit. Protože se nemají postarat oni sami, ale stát,.

To už naprosto nepíši o absurditě  totálního cynismu, s kterým ty fotky používají sdělovací prostředky a podněcují doprovodnými emocemi zcela záměrně davovou hysterii! Všichni už dávno všichni znají starou mediální pravdu, že  správná zpráva do novin je pouze  špatná zpráva. A  od lidí z novinářské branže  jsem slyšel,  je zcela spolehlivým absolutním tahákem jsou špatné zprávy spojené s  dětmi! To prý táhne  a prodává zaručeně a  ze všeho nejvíc..

Takže  když tenhle výčet  absurdit spojený s tou tragedií malého utonulého kluka a jeho brášky sečtu, pak za jeho smrt nemůže nedostatek lidskosti a soucitu, nýbrž

1- jeho rodiče, kteří na sebe vzali příslušné  riziko. Nikdo je nenutil to udělat. Byli v bezpečné zemi

2- daleko větší podíl na té tragedii mají ovšem ti, co udávají ton v EU. Svou naprostou neschopností řešit   uprchlický problém. Míním účinně a reálně. Což tedy rozhodně není přerozdělování běženců.

3-největší díl z této skupiny má pak na triku Merkelová osobně, kvůli jejímu prohlášení ohledně přijímání Syřanů! Být  na jejím místě, zjevoval by se mi tek kluk každou noc až do smrti.

4- dalšími viníky  je evropská veřejnost, bezmyšlenkovitě podléhající emocím,  které vyvolává viník největší

5- senzace chtivý mědiální prostor navíc podporovaný samozvanými elitami, které začínají fungovat v našem prostoru na stejně bigotním  a rigorozním principu určování té „správné“ morálky, s jakou funguje  neblaze proslulá náboženská policie  v Saudské Arábii.

Tihle  všichni, rukou společnou a nerozdílnou jsou strůjci té hrůzné fotografie! A ještě se ptají, zda ten jimi usmrcený malý kluk pohne svědomím Evropy…..

Jak to, že jejich svědomím nepohla  už dávno   třeba tahle fotografie? Jak to, že se  vůbec nedočkala jejich mediálního zájmu a publikace?

SA

Mimochodem, napadlo někoho z těch novodobých inkvizitorů humánnosti proč  ta  syrská rodina neemigrovala  třeba  do Saudské Arábie  nebo třeba Kataru? A proč je následující karikatura nikoli trapným vtipem, ale hořkou realitou?

saudi

Nepochybně budu nazván xenofobem, primitivem, nelidou  a kdo ví jak všelijak. Je mi to jedno. Jestli těch mrtvých nemá být mnohem víc , je potřeba se podívat pravdě do očí. A neuhýbat před  pravdou.

Tak jako to udělal maďarský premier Viktor Orbán, jeden z mála  evropských lídrů, který osvědčuje elementární rozum a přijímá praktická opatření, včera v Bruselu. Viz informace z Novinek. cz

. „To není evropský problém, je to německý problém,” prohlásil Orbán a dodal, že „všichni se chtějí dostat do Německa”. „Nikdo nechce zůstat v Maďarsku, na Slovensku, v Polsku nebo v Estonsku,” podotkl.

Orbán narážel nejen na skutečnost, že většina azylantů chce do Německa, ale také na to, že Berlín pozastavil platnost Dublinských dohod a oznámil, že vyřídí žádost každého Syřana, který míří do Německa, i kdyby se jeho případem podle dohod měla zabývat jiná evropská země.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/379518-bezenci-jsou-nemecky-problem-prohlasil-v-bruselu-madarsky-premier.html

Osobně  čekám, že  místo potlesku sklidí další velký verbální lynč!  V Bruselu určitě. A nejen verbální. Dnešní Uprchlíci jsou o absurditách. Takže se podívejme, jak Brusel zachází s finančními dotacemi na uprchlíky, když jde o Maďarsko, které , momentálně , po Německu nese hlavní zátěž -viz následující grafy:

uprchlíků:

Finanční prostředky přidělené Evropskou unií členským státům na výdaje s uprchlickou krizí.

Pramen: Eurostat

Při přepočtu uprchlíků na počet obyvatel je Maďarsko dokonce s odstupem zemí s nejvyšším počtem žádostí o azyl:

Počty žádostí o azyl na počet obyvatel.

Pramen: Eurostat

A jak Brusel Maďary finančně  nadotoval, když naposled přiděloval mimořádné peníze na uprchlíky?  Takhle:

Dokonce když nedávno EU uvolnila nové prostředky členským státům na výdaje s uprchlickou krizí, vyšlo Maďarsko relativně vzato téměř naprázdno: z 2,4 miliardy eur ffinančních prostředků přidělených členským státům dostane Maďarsko jen asi 60 milionů eur (2,5 procenta), méně než Bulharsko, Řecko, Itálie, Malta, Polsko, Rumunsko, Španělsko nebo Švédsko.

Je naprosto nepochopitelné, podle jakého klíče evropští úředníci tyto peníze přidělují, ale podle skutečné potřeby to určitě není – jak by mohlo jinak například Polsko s 1290 uprchlíky dostat 69 milionů eur, tedy téměř dvacetkrát víc na každého uprchlíka než Maďarsko?

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/madarsky-plot-aneb-zahada-teleportovanych-uprchliku-p0d-/tema.aspx?c=A150831_145410_pozice-tema_kasa

Jak to, že tohle  není napříč  evropským mediálním světem komunikováno a  tvrdě kritizováno? Chápe někdo tu šílenou absurditu? Zejména, když je Budapešť na pranýři kvůli plotu?!

Myslíte, že  tím můj dnešní přehled  absurdit  končí?

Omyl!!!!

Skoro bych řekl, že právě začíná. V minulém díle jsem si dovolil tvrzení, že  nadcházející summit EU o  migraci pro nás klidně může mít rozměr  Mnichova 38 nebo Moskvy 68. Že tam dojde k obrovskému tlaku ze strany Německa a Francie na tzv. nové členské země, aby  se přestaly  bránit povinným kvótám. A že se jim budou snažit za každou cenu vnutit migrační politiku svého střihu.Bez ohledu na to, že  migranti prostě  v nich být vůbec nechtějí! Vyhrají totiž v každém případě – když prosadí svou,  oddálí nutnost najít skutečná řešení zase o nějaký čas. Když neuspějí, pak našli,  pro své  domácí voliče ideálního  univerzálního viníka  – žebravého, hamižného východoevropského xenofoba!!!! Ani ve snu jsem netušil, že na potvrzení této teorie nebudeme muset  čekat ani  24 hodin!

Už včera večer  se objevilo společné prohlášení Německa, Francie  a Itálie, že  MUSÍ dojít k nové definici asylové politiky  v EU, která prý už neodpovídá potřebám doby. Myšleny jsou samozřejmě  povinné kvóty a doprovodné efekty! Takže  je jasno!  Ten tlak bude opravdu brutální.  Tři z pěti nejtěžších vah EU/sem počítám ještě Brity a Španěly/ už své rozhodnutí oznámily.Očekávám, že Španělsko se rádo připojí. Británie  asi ne.Proč? Kvůli EUROMEDu! Tedy přesněji Euro-Mediterranean Partnership.

Já o tom, že něco takového existuje, měl jen nejasnou povědomost, ale už vůbec netušil, co to obnáší. Dokud  jsem si nepřečetl dva linky, které mi zaslal jeden ze slovenských kosířů.

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/projekt-euromed

http://www.svornost.com/david-kohut-euromed-migration/

Budu z nich citovat jádrové informace:
Smyslem projektu, který se původně vyvinul z dohody o volném obchodě mezi EU a zeměmi v oblasti Středozemního moře (EU – MEFTA) je posílení spolupráce v oblasti správy cílené migrace mezi partnerskými státy. Kromě států Evropské unie sem patří Alžírsko, Egypt, Izrael, Jordánsko, Libanon, Sýrie, Maroko, Tunisko a Palestina. Deklarovanými cíly jsou propagace možnosti legální migrace, vysvětlování výhod migrace vzhledem k trvale udržitelnému rozvoji, boj proti nelegálnímu obchodu a ilegální migraci. Za projektem stojí Evropská komise a DG EurpeAid, které jej i financují.

Program počítá s přistěhováním 56 miliónů muslimů do zemí sedmadvacítky mezi lety 2010 – 2050. K této číslici dospěl statistický úřad EU Eurostat. Předběžný odhad 56 miliónů či dokonce 80 miliónů migrantů, jak uvádí Salim Murad z New York University in Prague, má vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě.

Další detaily o Euromedu zde:

http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Aby bylo úplně  jasno – ty nalinkované články pocházejí z let  2010 a 2012!!!! Tedy  dávno před nástupem momentální uprchlické vlny!!!! Nejde tedy o nějaký účelový xenofobní fabrikát, xenofobně a účelově  zahuštující už tak složitou situaci. Dodejme, že  podle

https://en.wikipedia.org/wiki/Euro-Mediterranean_free_trade_area

byl onen Barcelonský proces nastartován a dokončen mezi roky 1997–2006!!!!

Co že  tvrdí Eurostat, kolik migrantů že by z arabského středomoří mělo dorazit do Evropy do roku 2050? Nejméně  56 milionů? A co nám tvrdí od včerejška  vlády Německa, Francie a Itálie o pravidlech řízení migrace? Že jsou zastaralá a neodpovídají době!

A  co že tvrdí ony několik let staré linky o EUROMEDu? Že těch nejméně  56 milionů muslimských migrantů mělo původně přijít  během 40 let do roku 2050. Kolik že je to v průměru ročně?  Řádově  1,5 milionu osob!!!! Takže  1,5 milionu legálních migrantů by EU zvládla  a momentálně  1 milion nelegálních nikoli  a  je nutno měnit  přijatá pravidla? Nevím jak vy, ale já se  rozhoduji jestli se   v Berlíně, Paříži a Římě vrcholní politici kolektivně  nakazili nějakou neznámou nervově paralytickou chorobou nebo jestli nám jednotně, bezskrupulozně a  tvrdě účelově  lžou! Protože ta řízená migrace  v rozměru 1,5 milionu osob by určitě neměla zájem o Polsko, Maďarsko, Lotyško, Slovensko nebo Česko. Ale zase jen o ty samé adresy jako nyní.A  nikoho dříve  ani v nejmenším nenapadlo kvůli EUROMEDu upravovat migrační politiky  členských států EU! Současná pravidla byla evidentně klasifikována jako postačující!

Tohle už není absurdita, to je  obludiární absurdita!

Než sami rozhodnete, zdaním je skutečně lháno či nikoli, tak si dáme  další příděl obludární absurdity. Ono se ostatně nemusí jen cíleně blábolit,  případně cíleně  a účelově  lhát! Ono lze  také účelově  mlžit a  zamlčovat.

Dám se výseky  z článku, který původně  vyšel  /autor Pavel Kohout/ v Lidovkách a následně byl, naštěstí, celý převzatý Parlamentními listy – viz

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Elitni-ekonom-k-migraci-O-tomto-se-ve-Svedsku-nesmi-mluvit-mam-cisla-Musime-rict-Ne-nedostanete-tady-nic-Je-to-tu-jak-v-50-letech-tresty-za-nespravne-nazory-397384

I z něj zveřejním klíčové partie:

Samozřejmě mi vadí i ti, kteří mají tendence ke kriminalitě. Ve Švédsku dramaticky vzrostla kriminalita v průběhu let, kdy se země otevřela masové imigraci. Počet přepadení a násilných přepadení v přepočtu na 10 000 obyvatel vzrostl od roku 1950 do roku 2014 celkem 8,18 krát. Zdivočeli snad Švédové? Ale ne. Jen si dovezli imigranty ze zemí, kde panují drsnější mravy.

Statistiky švédského Úřadu pro prevenci kriminality (Brottsförebyggande rådet) celkem přesně vyčíslují míru rizika jednotlivých menšin. Například imigrant ze severní Afriky má 4,7 krát vyšší pravděpodobnost než etnický Švéd, že získá záznam v trestním rejstříku. Imigrant z rovníkové Afriky má 5,3 krát větší pravděpodobnost, že bude odsouzen. To jsou tvrdá data z oficiálních zdrojů. Ve Švédsku je ovšem tabu o nich psát a veřejně diskutovat. Mimo Švédsko se o nich neví, protože tyto zdroje se nepřekládají do jiných jazyků.

Například mapu sedmnácti rizikových předměstí Stockholmu také nedostanete v turistickém informačním středisku. Ale máte možnost nahlédnout do odtajněného dokumentu švédské policie, kde na straně 20 začínají mapy švédských měst se zakreslenými rizikovými oblastmi (utsatta områden), respektive segregovanými čtvrtěmi (segregerade bostadsområden).

Chápete to? Nejotevřenější a vůči imigrantům nejvstřícnější evropská země má ve všech svých velkých městech segregované oblasti, které švédská policie mapuje kvůli organizovanému zločinu! Integrace přistěhovalců je jedno velké fiasko.

Znalci švédštiny si mohou přečíst třeba i tento dokument s názvem „Brottslighet bland personer fo¨dda i Sverige och i utlandet“ (Kriminalita mezi osobami narozenými ve Švédsku a v zahraničí). Pokud se dokumentem prokoušete aspoň částečně, pochopíte, proč se Švédsko na mezinárodní úrovni nechlubí touto odvrácenou stranou imigrace.

Takže  ve Švédsku je zakázáno  publikovat, oficiální statistiky. Ba nesmí se o nich ani mluvit!  Protože  tyto nevypovídají v souladu se žádaným obrazem!!!!!

Kam jsme se to dostali??!!

Do absolutní, ba nejabsolutnější absurdity!  Už nám nelžou. Už chtějí, abychom uvědoměle  lhali sami sobě? Proč???? Sakra proč????

Na závěr vás nemohu ochudit o jeden naprosto absurdní český web. Který jsem našel ve středu ráno souhrou náhod. Později jej objevily i Parlamentní listy.

https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/

Budte tak laskavi, pokud rozklikněte, tak projděte  všechny  stránky. Jedna je psána  i v  češtině. To abyste měli komplexní přehled.

Páchači dobra prostě nemají žádný limit!

Ale uznávám, že proti těm, na které jsem upozornil výše, je to v podstatě  slabé kafe.

Nicméně cítil jsem povinnost to dát. Například proto, že  jak jsem, snad správně /pokud  bych se sna dmýlil -tak zároven připojuji omluvu/, vyrozuměl z úterních Lidovek, hodlá takový Člověk v tísni vedle své záslužné práce  přímo v terénu nyní snad také monitorovat internet a dělat seznamy xenofobních webů  a xenofobních výroků….

Zajímavá činnost pro charitativní organizaci!! Na mou věru. Prý hodlají shromažďovat údaje o těch, co by  s uprchlíky, tak říkajíc  zatočili nebo nechali zatočit. Ano i mně  se výroky o těch mrtvých z kamionu v Rakousku eklují. Stejně jako fotka  toho mrtvého syrského klučíka.

Pokud se někdo může radovat ze   smrti nějakých migrujících nešťastníků je barbar.  Člověk v  tísni je hodlá oznamovat policii. Mohu  s tím souhlasit nebo nesouhlasit. Ale pro mne na rozdíl od Člověka  v tísni a  dalších uvědomělých sledovačů, jsou úplně  stejnou kategorií ti , kdo provozují ty  stránky onoho českého webu  a jim podobní, který láká do uprchlíky do ČR.  Nejsem právník  a netuším tedy, jestli se budu vyjadřovat přesně, ale pro mne ten portál  navádí cizí státní příslušníky k nelegálnímu vniknutí na území republiky. Dokonce dochází k porušení předpisů Evropské unie. Tedy sečteno dohromady, jde o nabádání k trestnému činu a trestnému  jednání! Neměli by příslušné orgány konat i v tomto případě? Absurdita  dnešní doby je v tom, že  verbální sprostota  bude zaznamenávána  a doufejme i  trestána, ačkoli nezpůsobí přímou škodu, ale  doložené nabádání k trestnému jednání nikoli. Protože nepočítám s tím, že  by bystrá voka a dlouhá ucha Člověka v  tísni monitorovala i weby jako

Welcome: Emigrate to the Czech Republic!

ačkoli by měla!

A nakonec  přidám ještě jednu drobno absurdit, vážící se  k České republice.

Česká policie  si, podle zahraničního tisku a reakcí některých společenských organizací dovolila  neslýchané – označit  zadržené uprchlíky  fixem na předloktí!!!!  Považte!  Prostě nepřípustné jednání českých xenofobů….  No pokud si pamatuji na  praxi v porodnicích, tak tam se psalo novorozencům na zadek  / dneska  už označování asi probíhá jinak/ aniž by z toho někdo měl osypky a naznačoval cosi o Osvětimi. Co takhle zažalovat české porodníky dodatečně? A nebo pořadatele všech možných vesnických dýz a open airů, kde je bežnou praxí popisek na ruku při opuštění kulturní akce s předpokládaným návratem po dobu jejího dalšího trvání?

A  abych to trochu odlehčil – sem tam mne udiví, kde všude je Kosa citována.Například na serveru arome.cz…. Portál se věnuje vůním a voňavkám….

Ale nemohu se nezmínit. Ne proto, abych se chlubil. Ale proto, že dáma, který tam na Kosu upozornila / a pochvalně se o ní zmínila/ v souvislosti s děním kolem uprchlíků napsala tenhle komentář:

fiore

Kdyby to bylo na mně, tak nick Michele  z parfums.cz bude okamžitě instalována v Bruselu na místo J.C. Junckera nebo aspoň na místo české eurokomisařky!  Protože by tam vnesla naprosto životně důležitou dávku racionality  a zdravého rozumu. Jenže přesně právě proto se to nestane a zůstane tam Juncker a Jourová. A máme zase totální absurdno!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.