11.září -doplněno po ránu!


Už víte, že mám tzv. povinná data. 11.září je jasně mezi nimi. Nemohu se mu vyhnout. Ačkoli je mi jasné, že výsledkem dnešního článku bude, že naštvu řadu čtenářů. Zejména těch nových. Ale naprosto se nedá nic dělat.  K tomu to výročí se opět jen rojí články na téma, že  žádný atentát nebyl, že to byla záměrná provokace  americké vlády. Musím si to s nimi rozdat.

Americkou vládu považuji za děsivou, přesněji děsivě hloupou. Od nástupu Clintona až dodnes. Nejsem sám , kdo je toho názoru. Stejnou premisu, s detailní znalostí zákulisí razí i Dan Schueftan, izraelský akademik, bezpečnostní expert a politický poradce několika izraelských premiérů i amerického Kongresu. Budu jej citovat:

Pro Evropany byla Amerika jakýmsi pomyslným odpovědným tátou, který je chránil před jejich vlastními hloupými nápady. Avšak osm let Obamovy bezradnosti plus osm let George Bushe mladšího, jenž měl sice smysl pro odpovědnost, ale také vršil chyby, udělaly svět nebezpečným místem pro žití. Bill Clinton sledoval vlastní zájmy, navíc měl špatný vkus, a to už dělá dohromady 24 let, během nichž američtí prezidenti neplnili svou povinnost

Zdroj: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/66249/poradce-izraelskych-premieru-je-to-vas-konec.html

Ale rozhodně  ani já  a nejspíš  ani onen izraelský profesor nejsme ochotni věřit  na spiklenecké teorie  k  11.9. Psal jsem na toto téma již loni. Takže se budu do značné míry opakovat. Ale něco nového přeci jen přidám.

Takže nejdřív to opakování, proč nevěřím na spiklenecké teorie, že jde o řízenou a záměrnou provokaci.

1- po pádu dvojčat musely  přední světové pojištovny  a zajištovny vyplatit gigantické odškodné, které na dlouho otřáslo cenou jejich akcií, akcionářům sebralo jejich majetek a mělo dopad na výplatu dividend.  Akcionáři neprotestovali, zcela výjimečně nešli před americké soudy, aby vysoudily odškodné, nikdo nežaloval americkou vládu. Zatímco v jiných brisantní případech je  to běžný jev.

2- všechny pojištovny  a zajištovny disponují skvělými vyšetřovatelskými týmy, které vždycky důkladně, zejména u velkých pojistek, prověřují zda se mohou výplatě vyhnout, jistě  i ony zaznamenaly spiklenecké teorie, ovšem jejich špičkoví experti nekonali ? Proč?

Tohle jsme psal už minule  – odpovědí mi bylo, že  jsou propojeny s výrobci zbraní a že jako ti z toho následně měli obrovský profit, který ztráty  z vyplácených premií  nahradil.

Osobně, když jesm si prohlížel náklady USA na zbrojení, po dvojčatech, tak jsem zásadní obrat nezjistil. Více k tomu později..

3- kdyby to byla  vnitřní diverze, muselo by se jí účastnit nejspíš několik stovek, či spíše několik tisíc osob.Protože se neutajil Watergate, skandálek Clintona s Lewinskou, afera Iran -contras, debakl komanda  Delta při osvobozování rukojmích v Teheránu a dokonce ani málo známá opravdu připravovaná provokace  Nortwood, která stála frčky  tehdejšího náčelníka štábů  generála Lemnitzera,  detaily  zde:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Northwoods

nevěřím, že by se to utajilo v době smartfonů, mikrokamer,atd. atd.

a nyní nové argumenty

4- od 9.11. jsme se dočkali mnoha  naprosto zásadních úniků  těch největších amerických tajemství.  Uvedu dva největší a nejrozsáhlejší úniky Wikileaks a Snowden.

Speciálně Wikileaks zveřejnila desítky tisíc  amerických dokumentů. včetně  mimořádně citlivých. A o 11.9. NIC???? Pro mne nevysvětlitelné. Nelogické a nemožné. Nehledě k tomu, že někdo z oněch stovek, či spíše tisícovek podílníků na atentátu by už dávno promluvil. Vždycky se najde někdo uražený, naštvaný, nedoceněný, někdo kdo chce  jen a jen peníze nebo idealista typu Snowden. Takhle vznikla Watergate. A nyní nic, když tam zahynuly tisíce Američanů? Kteří navíc měli většinově   životní pojistky?  Podivuhodné. Prosím nepište mi, že  všechny podílníky na tom atentátu nechala následně vláda zlikvidovat! Tohle by se profláklo daleko rychleji!

ale máme tu i za

5- co tím jako americká vlád a měla sledovat?

Ty zisky zbrojařských firem?  Inu, tak sem dáme tenhle graf:

a přidáme ještě tenhle:

Takže  asi ne, že?

Navíc, Amerika se docela drasticky zadlužila. Zadlužila u nadcházejícího osudového soupeře -Číny!!!!

Že by hledala záminku pro to, aby mohla přepadnout Afghanistán a  Irák?

Dobrá. Přijmu to.

Takže si musím položit otázku, co tím jako získala. Těmi dvěma válkami?  Kromě  astronomického nárůstu dluhů, frustrace z výsledku těch dvou tažení a zcela viditelnému oslabení moci, který ji dovedl k dohodě  s Iránem a zrušení sankcí vůči Kubě?

Amerika je dnes, podle mne, slabší než byla před 11.9.

Zkrátka, když  shrnu výsledek, tak ho pokládám za tristní. Totálně tristní a to má být výsledkem mimořádně a v dějinách unikátně  sofistikovaného a superutajeného spiknutí proti vlastnímu národu? S rizikem, že když se spiknutí provalí, bude vláda, která ho připravila a s ní v podstatě celý systém, smetený z povrchu zemského? To všechno v době, kdy se vrcholný politik nebojí ničeho víc  než televizních kamer a jejich odhalení?

Já vím, oni v tom jedou i majitelé všech amerických sdělovadel… Je pokročilá hodina., takže před tímhle kapituluji, Požádám ženu, aby mi vyprávěla před spaním tu o Perníkové chaloupce.

A na závěr mám prosbu. Prosím zastánce  teorie spiknutí a odstřelení dvojčat, aby mi nepsali. Já i takhle dostávám už nejméně 100 mailů denně, nestíhám. A odkazy na všelijaké profesory  statické analýzy a podobně jsou zbytečné. Viz 1,2,3,4,5 z tohoto článku.

Gigantické riziko záměrné sabotáže musí mít na druhé straně  ještě gigantičtější naději na výsledný zisk. A to rozhodně nemá.

Pokud jsem vás dnes naštval, nemohu jinak. Na vyprávění pohádek a sci fi jsou jiní. Nikoli Kosa. Ta je o střizlivé kritičnosti. Je  a bude.
Děkuji za pochopení.

Tenhle článek má jen 846 slov. Skvělé!

Vlkův ranní dodatek:

Je ráno  a koukám, co je na síti k výročí… A na Novinkách.cz čtu,

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/380295-bush-po-11-zari-zvazoval-jaderny-uder-na-usamu.html

že Bush jr. zvažoval na Usámu jaderný úder. Říká to Michael Steiner, v té době zahraničněpolitický poradce německého kancléře Gerharda Schrödera. A  prý tehdy se Bush a spol zavřeli do bunkru a s nikým nekomunikovali. Naštěstí  ta nakonec měl někdo elementárně zdravý rozum, dodávám já.

Opravdu si ještě pohráváte s myšlenkou, že dvojčata odpálila sama  americká vláda, aby mohla  s nějakým Usámou zúčtovat přes  použití jaderné zbraně?

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.