Uprchlíci XV. – bitva na Bílé hoře – DOPLNĚNO po ráno!


V dětství patřila mezi mé nejoblíbenější knihy ta od M.V. Kratochvíla, která se jmenovala Památné bitvy našich dějin.  Líčí zásadní vojenská střetnutí české historie. Vítězná i ta druhá. Ta jsem četl nerad. Nicméně stejně pozorně. A mezi takové patří třeba vylíčení bitvy na Bílé hoře  fiktivním pohledem geniálního francouzského  matematika Reného Descartese, o kterém se traduje, že  zde bojoval na straně císařských.Vzpomněl jsem si na něj včera, když jsem zachytil informaci, že do Prahy nakvap přijíždí ministři zahraničních věcí Německa a Lucemburska /Lucembursko je nyní předsednickou zemí EU/, aby jednali s  svými protějšky ze zemí Vyšegrádu. Tedy Polska, Maďarska, Slovenska, Česka.  A to  v intencích rozhodnutí středečního hlasování v Evropském parlamentu , který drtivou většinou rozhodl o tom, že mají být zavedeny povinné kvóty. Ať se to komu líbí nebo  ne!  Okamžitě mi ta alegorie  vytanula na mysli.

Ano, zase jde o víru. Na jedné straně  jsou ti, jejichž  hlavní a jedinou vírou je, že  řešením stěhování národů do Evropy  je  rozdělení těch stěhujících  se do všech zemí Evropy. Ti druzí – protestanti, říkají, že si o tom chtějí rozhodovat sami.  Místo Ferdinanda II. ochránce  svaté a  nedotknutelné víry  zde máme Merkelovou, Místo Buquoye, F.W. Steinmeiera, místo velitele valonských pluků  lucemburského zamini. Připočtěme k tomu , že  české pluky byly základem ligistických vojsk, že na jejich straně bojovala  uherská jízda /tedy Slováci a Madaři/ a  že  na levém křídle,ale mimo těžiště bitvy na   hodně vzdálené pozici se na straně protestantů bila i Slezská jízda.    A máme to komplet, včetně dnešního Vyšegradu.. Otázkou je jen, kdo je protestantské straně třeba mladým Anhaltem. Ale je to jen alegorie. Nicméně pro mne povedená.

Patří sem i čeští zběhové. Albrecht z Valdštejna, následně hráč  celoevropského formátu.  Ten byl původně plukovníkem stavovských vojsk. Který ovšem ukradl moravskou zemskou válečnou pokladnu a přeběhl s ní na druhou stranu.Což mi připomenulo  středeční hlasování českých europoslanců ve Štrasburku, kdy zástupci TOP 09, až na Pospíšila hlasovali PRO a takový Polčák, podle svého vyjádření sice hlasoval pro, ale je proti kvotám…Není to takový ne  Valdštejn , ale  Valdštejnchen?

Pak se braňte téhle  alegorii.  Už jsem psal, že rozhodování EU o povinných kvótách má pro nás osudový charakter. Že to bude jednání typu Mnichov a Moskva 68. A ona je na místě  i Bílá hora. Nikoli jako porážka  a začátek 30-ti leté války, ale konec  samostatného rozhodování v naprosto suverénní otázce.  S dlouhodobými následky.  Abych to upřesnil – nesouhlasím s Jiráskem, že  tvrdé začlenění českých zemí do rakouského soustátí a rekatolizace byly jen temnem a historickým neštěstím, mělo to i řadu silně pozitivních stránek, nicméně  to málem způsobilo konečný zánik národa a odvyknutí si spravovat si své věci sami. Což je bez debat. Důsledky neseme pořád. Ne, nehraji na strunu laciného nacionalismu, jen říkám, že pokud V4 podlehne tlaku a jsem si jistý, že to tak skončí, bude to mít podobné konsekvence.

Tuším, že to byla Edita, kdo mi po posledních Uprchlících VIX. napsala mail, kde mne kárá za můj pesimismus. Bylo  jí sděleno, že ten teprve přijde v dnešním dílu Uprchlíků. Proč? Protože už v tom úvodním prvním soudím, že  prostě Uprchlíky nafasujeme.

Merkelevá hraje vabank. A  s ní Hollande a řada dalších evropských papalášů. Psal jsem v minulých dílech proč  – oni se bojí , že by přišli o hlasy přistěhovaleckých komunitv jejich zemích v dalších volbách. Které jsou přesně tím elementem, který rozhoduje  každé volby. Podobně by přišli o hlasovací lístky těch, které nazývám vítači a přijímači . Jinde se jim říká sluníčkáři.Vedle toho, pokud by státy V4 a ostatní protestanté prosadili svou,  byl by to špatný příklad. Stejně jako by bylo bývalo špatným příkladem povolit rozumná řešení Řekům.  Dále – Merkelové a západnímu mediálnímu diskursu se moc hodí zástupný viník -Česko, Slovensko, Madarsko, Polsko – prostě hrabivý xenofobní  východoevropan s věčně nataženou rukou, ale odmítající nést společný náklad. Dokonale  to totiž odvádí pozornost od jádra problému

Nicméně  jsou tu ještě dva  důvody, o kterých  jsem zatím moc nepsal, proč musí být povinné kvóty prosazeny  za každou cenu a proč nebudou akceptovány příděly na základě dobrovolnosti

1- kvóty na základě dobrovolnosti mají tu nevýhodu, že dobrovolnost může  kdykoli skončit. A to při systému, kdy šlo nejdříve o zanedbatelných 40 000 migrantů, z kterých je dnes 160 000 migrantů, OSN ovšem konstatuje, že  200 000, ale současně říká, že  Evropa má vlastně povinnost jich přijmout daleko více a  že příští rok jich přijde více než letos. Takže je třeba prosadit souhlas s povinným přerozdělováním na pořád. Aby dobrovolnost nevzala  rychlý konec. Protože  EU dosud  záměrně mlžila, co se množství přerozdělovaných týká  a bude jistě  mlžit dál. Při povinných přídělech  nebude muset.

2- je tu ještě jeden velký politický důvod proč Merkelová a Hollande tolik tlačí na pilu -pokud by si V4 a další prosadili svou, nutně to posílí řady těch, co v jejich zemích  říkají DOST! Ona už končí i solidarita v samotném Německu. dvě zemské vlády -NRW /SPD/ a BW /zelení/, řekli, že už nepřijmou nikoho. Přesto, že jejich frakce v Bundestagu jsou Refugees Wilkommen! Ono holt  v Bundestagu se to snadno povídá a vítá. ale  tam, kde je musí ubytovat opečovávat  už vědí, co to doopravdy koštuje. Tam jsou Parteigenoseen konfrontováni s realitou a fyzikálními zákony.  To jednak. A pak a hlavně – stále více lidí by najednou slyšelo na to, že  vlastně Merkelová, Hollande a další dělali naprosto nesmyslnou politiku dlouho do minulosti. A migrační tsunami je jen jejím důsledkem. Viz Kosovo, viz rozpad Jugoslávie, viz Irák, viz Afghanistan, viz Libye, viz Řecko, viz Syrie, viz Ukrajina, viz Rusko.  Ukázalo by se, že vlastně kancléřská perioda Angely Merkel je jeden velký debakl.  Vy byste na jejím místě  tohle připustili?  Ono platí nejen v Čechách Havlíčkovo

Inu je to v Čechách každou chvíli jinak, dneska maj tě za svatého a zítra jsi svinák!

Tohle je obecná marketingová a psychologicko manipulační technika.A  špičkoví evropští politici a jejich štáby to vědí.

Když tohle sečtu, tak je jasné, že  východoevropský odpor musí  a bude zlomen. Otázkou je jen kdy  a v jaké formě. A není to jen okamžitá záležitost. Nebylo náhodou proč ČR navštívil asi před dvěma týdny francouzský zamini  Fabious.  Bylo to Zaorálkem prezentováno jako přátelská návštěva, Fabious byl dokonce  speciálním hostem na výroční konferenci českých diplomatů v zahraničí, organizované pravidelně  Černínem. Ale hned po návratu od nás vydal Fabious  velmi nediplomatické a drsné prohlášení na adresu východní Evropy… Takže nyní Steinmeier a jeho lucemburský kolega. A proti nim V4….Odbočím – Zaregistrovali jste ,že  z tábora protestantů předvčírem odpadli, podle dostupných údajů, Litevci a Slovinci? Copak nového asi objevili, že  svůj postoj ke kvótám otočili o 180 stupnů?

Nyní jsme na řadě my a  ti tři další.  Způsob, jakým bylo zameteno s Řeky mne vede k pesimismu. Ba poraženectví! Prostě nakonec budeme zlomeni. Otázkou jen je  jak. Jestli -měkkou

-hrubou

-nejhrubší

silou.

Nevím. Obávám se, že tou nejhrubší. Ale popišme si, co rozumím jednotlivými stupni:

-Měkká síla

Ta by byla v oblasti přemlouvání, jemné diplomacie, nabízení určitých výhod, např. podpory některých iniciativ příslušné země nebo naopak jejich blokování. Znamená to podlehnutí rychlé a bez jakýchkoli dlouhodobějších protestů. Podle mne tohle předvedla právě Litva  a Slovinci. Prostě vcelku bezproblémová kapitulace.

Hrubá síla

Tvrdý a veřejný diplomatický nátlak jak v EU, tak ze strany Německa, Francie, Rakouska, Švédska, popř. dalších tak ze strany vrcholných představitelů Unie. Vyhrožování vším  co patří do měkké síly + nátlak přes kohezní a rozvojové fondy a to v plné šíři možných prostředků. Od  šikany například zpomalováním schvalování projektů a způsobů čerpání, přes šikanu kontrolorů správnosti vyplacených peněz, tahání neposlušné země před evropský soudní dvůr, nájezdy kontrolorů Evropského účetního dvora až ke změně pravidel pro čerpání a kvót čerpání a omezení financí pro konkrétní zemi. Veřejné pranýřování a zostouzení země v Europarlamentu a ze strany vedení Unie a samozřejmě zapojení evropských sdělovacích prostředků do této kampaně. K tomu financování mediálního a  politického tlaku uvnitř neposlušného státu přes  ochotná media  a politickou opozici.

Nejhrubší síla

Všechno  z měkké a hrubé síly + nasazení  opravdu všech prostředků, které bude mít Německo, Francie  a další k dispozici, které povedou k vážným hospodářským problémům vzpurné země. V českých podmínkách /a slovenských/ tedy například z německé strany tlak na vedení VW , která vlastní hlavní ekonomický podnik v ČR -Škodu MB, aby zde stoplo investice a začalo uvažovat o přemístění části výroby například do španělského Seatu  a totéž požadovalo od svých subdodavatelů. U obchodních řetězců pomíjení dodavatelů ze všech vzpurných zemí a jejich nahražení výrobky z bezproblémových zemí EU. Francouzi mohou začít dělat stejné problémy přes TPCA v Kolíně, přes Komerční banku a přes celý sektor vodárenství a kanalizace, které ovládají  dominantně.

Že  se jedná o utopii a cucám si z prstu?  Co myslíte, co bylo zkoušeno na Řeky? Ale mám naprosto konkrétní případ použití 3. stupně  Merkelovou .

2. února jste si mohli na Kose přečíst tenhle článek:

Média /nejen/ o ukrajinském konfliktu 1.2.2015

A v něm tohle:

„Na konci listopadu Orbán změnil rétoriku vůči Rusku. Podle maďarských médií Merkelová maďarského premiéra několikrát pokárala a když to nezabralo, šéfové továren Audi a Volkswagen v létě nařídili na pár týdnů zastavit výrobu, v důsledku čehož drasticky klesla průmyslová produkce. A i když tato tvrzení vypadají nesmyslně, Maďaři skutečně mohou hodně ztratit – za letošek poklesly přímé investice z Německa, které bylo po léta největším obchodním partnerem, až o 25 %. Daimler či Volkswagen zaměstnávají více než 300 000 lidí a od roku 2010 investovaly přes 6 miliard dolarů.“

Vše podle polského originálu:

http://wyborcza.pl/1,75477,17188573,Orban_ma_klopot__Powazny_klopot__Co_dalej_z_wegierska.html

A  v tom článku také můžete číst následující větu:

Jen si zkuste  představit, co by se asi tak, jak v Čechách, tak na Slovensku začalo dít, kdyby  VW  řekl – stěhuji výrobu  od…   do  nebo na… V tom případě by tu asi začala platit známá východoněmecká hláška „… Erichu, budeš poslední, tak zhasni! „

A to jsem před půl rokem a něco neměl o  tom, že se dostaneme do tvrdého konfliktu s Merkelovou, ani potuchy.

Takže Edito, když to všechno sečtu, čeká nás  jasná prohra  a povinné kvóty.  Vím, že jsem napsal, když nám vyhrožovali odejmutím dotací a tak podobně, že  žádné peníze  nestojí za  přijmutí a souhlas  s nimi. Jenže  já se tehdy ještě nezabýval analýzou toho, v jakých stupních  může  ten tlak probíhat!!!  Takže bylo reflektováno jen  a jen eventuální zkrácení financí z evropských fondů. Ale varianta  3- hrubá síla a rozvrat české/slovenské ekonomiky, protože  Slováci jsou na tom úplně stejně? Kdo z nás  by toho šel?  Když je  jasné , že  Volím Karlové a VolímKiskové okamžitě s obrovskou podporou  medií vyjedou s plnou parádou? Nyní už nebudou říkat , že holt svoboda něco stojí a že  ty ztráty musíme vydržet, jako to tvrdí u ruských sankcí. Dneska by to byla devastace státu neodpovědnou vládou, zrada spojenců atd.atd.  Že to je zrada národních zájmů? Schwarzenberg, Kalousek a Kiska  a národní zájem?  Směšné, že!  Už si to zkusili na Řecku. Tomu nepomohlo ani bleskově vypsané referendum. Naopak.Takže  kapitulace.

Paní Edito a podobní, nehledejte prádelní šnuru nebo prášky, pánové z tohoto tábora nehledejte  svou pistoli, abyste si to trápení ukončili.  Zkusím popsat také, jestli je tenhle konec  nevyhnutelný nebo zda existuje nějaká šance. Máme šanci se ubránit nejhoršímu?  Ano i ne.

Záleží totiž na tom, jestli myslíte  přijetí principu povinné a závazné kvotace nebo se zabýváte   důsledky použití měkké hrubé a superhrubé síly.

Začnu  úvahou o tom jestli se dá nebo zabránit kvótám.

Tady se pořád neumím dopátrat toho, jestli konečné odsouhlasení bude probíhat  na základě tzv. kvalifikované většiny v EU nebo jestli spadá do kategorie rozhodnutí, která musí být přijata  jednomyslně. ČT například opakovaně  tvrdila, že  tato agenda, podle Lisabonské smlouvy, spadá pod  onu kvalifikovanou většinu. Což v praxi znamená , že  kvóty budou automaticky platné pro všechny členské země / mimo Británie, Dánska a Irska, které si při ratifikaci Lisabonu vyjednali ohledně migrantů výjimku/ pokud se pro ně vysloví 55 % členů EU, tvořených nejméně 15 z nich. Tito členové musí představovat nejméně 65 % obyvatelstva Unie. Naopak na ČRo bylo opakovaně uváděno, že  souhlas musí být jednomyslný.

Pokud  je potřeba jen kvalifikované většiny, po odpadnutí Slovinska a Litvy by byla  už nejspíš  pohromadě.   Jestli tedy můj vlastní odhad těch, co požadují zavedení povinného přídělu  a těch, co jsou proti němu, je přibližně správný.  Zde je pro mne jedinou nejistou veličinou právě zmíněná trojka s výjimkou -Irsko, Dánsko, Británie. Zda v takovém případě  jsou do kvalifikované většiny zahrnuty  a budou hlasovat nebo ne.  Uniká mi, proč by se Británie měla na hlasování podílet a započítávat, když se jí to netýká. Nicméně Brity  vidím jako jasné protivníky povinných příjmů. Viz dále. Ale shrnuto, v případě  hlasování  kvalifikovanou většinou  je už, tak říkajíc – vymalováno.

Tak proč  takový tlak na V4, že? Že by přeci jen  jednomyslnost?  Tak si rozebereme, jak by tohle fungovalo. Zbylé Balty, kteří také nesouhlasí, nikdo nebude brát v potaz. Těm Merkelová sdělí, že prostě zruší ruské šance  a nepodpoří posilování NATO  u nich a má je kde bud e chtít. Navíc, v jejich případě, jde skutečně o mikročísla. Jenže problémem všech Baltů je, že pokud začnou přijímat migranty a usidlovat je a mít z nich vlastně plnohodnotné občany, protože jinak začnou křičet a Merkelová začne zase tlačit, jsou jejich ruské menšiny, kterým jsou upírána , do značné míry  občanská práva! Takže  tzv. Syřané je budou mít a trvalí obyvatelé nikoli? Ale to se nějak pořeší. S prcky se nikdo nebaví.

Pokud by platil princip jednomyslnosti, kvóty neprojdou tehdy, když se proti nim rozhodně postaví Britové a Poláci. A svou pozici udrží.  Když se tohle stane, ubrání se ČR, Maďarsko a Slovensko. Když budou chtít. Je šance , že Britové a Poláci nepodlehnou?

Osobně myslím, že  ano. Momentálně ano. Poláci mají těsně před volbami. O kvótách se musí rozhodnout  rychle. A současné vládní strana, to má nahnuté. Polské obyvatelstvo je  celkově uprchlíkům nakloněno ještě méně než  my nebo Slováci. Hlavní favorit voleb – Kaczinského PIS, která už letos vyhrála prezidentské volby, je silně nacionalistická. nemůže si dovolit rychle změnit kurs. Současné premierka Kopaczová  zase  ví, že když kývne Bruselu, je to její definitivní konec. Takže Poláci v nejbližší době, podle mne nejspíš nejsou dělatelní. Ale nejsem insider a je velká pravděpodobnost, že něco přehlížím. Chodí sem docela dost polských kosířů. Uvítám velmi na mail jejich názor.

A jak je na tom Británie.? V týdnu vyšel průzkum , že Britové poprvé většinově  vidí jako lepší variantu odchod z EU. Cameron v roce  2017 Britům slíbil referendum o EU. Takže  Merkelová  spol. musí volit ze dvou rizik – lámat Brity  nebo riskovat jejich odchod? Za normální situace  by to Cameron , bez mrknutí oka zoobchodoval. Podle Napoleonova pravidla, že každý Brit je především hokynář. Ale takhle? Navíc nepřipadá v úvahu použití síly nebo hrubé síly proti Londýnu. To je zcela vyloučené. Tuhle  facku by si  za kanálem a od Němců nebo Francouzů rozhodně nenechali líbit. Fackovat bude povoleno jen směr Nach Osten. Takže na jednomyslnost to moc nevidím. Leda, že by se povedlo rozložit V4… A donutit tyhle hlavní odpírače k poslušnosti. Protože pokud budou souhlasit oni  a zůstanou v tom nakonec sami Britové , lze to obejít právě přes britskou výjimku – váš hlas se nebere v potaz protože  dopady se vás netýkají.

Zatím včera se jednalo se všemi zeměmi V4 najednou. Je jasné, že tohle není ten správný formát na použití hrubé nebo superhrubé síly. Řekl bych, že zatím se zkouší měkká varianta. Ty další nastanou až, začnou jednání s každou vyšegrádskou zemí zvlášt. Zkusme odhadnout odolnost jednotlivých členů V4.

Za nejslabší článek osobně pokládám Slovensko. Slovenští kosíři nechť, prosím!! čtou dále. Nemíním nijak urážet Slováky. Ale Slovensko je pro mne nejslabším článkem, protože  tam je nejsilnější pozice přijímačů a vítačů. Míním jimi VolímKisky a drtivou většinu slovenských medií. Kiska mluví naprosto jasně. Politické strany, které jej podporují a jejich představitelé také. Rovněž většina sdělovadel. Většina voličů ho dostala  do prezidentského paláce.  VW na Slovensku je jako Škoda MB u nás…  Mám pokračovat dál?

O Polsku jsem už psal a nemám na tom co měnit.

Maďarsko?

Orbán bude vzdorovat. A řekl bych ze všech nejvíc. Má zdaleka největší podporu ve své zemi mezi voliči. A v Bruselu už opravdu nemá co ztratit. Takže  Orbána moc řešit nebudou. Protože na něj, v nejhorším, mají vyzkoušenou páku – přes Audi a VW.

A co Česko?

Naše pozice je odolnější než slovenská. Stačí se podívat na to jak české politické strany komunikují migrační problém. I KJalousekpartaj, která hlasovala pro kvóty v  europarlamentu, se pokud možno nevyjadřuje. Jedině snad Schwarzenberg. Ale takový Kalousek na tomhle tématu bruslí jak bruslař na rybníku s pukajícími ledem. Jen lehce , aby se rychle neprobořil. Podobně Babiš. Totéž lidovci. Tihle  bruslaři jsou spíše v daném problému iluzionisté než aby zastávali nějakou pozici. Normálně by byli jasně s Bruselem, všude by bylo plno jejich keců o solidaritě, pomáhání a podobně. A totéž asi i socani. Ale všichni vědí, že na tomhle tématu se dají prohrát příští volby. Nedají se na něm vyhrát. Ale prohrát ano. A je tady prezident, který TAKÉ z volebních důvodů, bude tvrdě odporovat kvótám. Ví, že mu to nese hlasy. A může si to dovolit, protože na jeho názoru nezáleží. A navíc nemá politickou odpovědnost. Voliči jsou proti většinově proti. A  s přibývajícími excesy ze strany migrantů se to rozhodně nezmění. Jednotní nejsou ani VolímKarlové a  část medií v tomto směru také nespolupracuje.

Takže českou pozici bych definoval tak,že měkkou cestou ji nelze zlomit a dokonce si myslím, že nemusí kapitulovat před hrubou silou, byť zdaleka není taková jako maďarská. Před čím ovšem rozhodně  srazí podpatky bude síla hrubá. Pokud Merkelová zavolá do Wolfsburgu a  ten se ohlásí u Sobotky  s tím, že  od tehdy a od tehdy je odstávka nebo že  ten a ten model se překládá do Španělska nebo Brazílie  nebo že se okamžitě zastavuje tahle rozvojová investice, tak je hotovo.

Než začnete Sobotku označovat za zbabělce, tak sami sebe vyprojektujte  do jeho pozice a zkuste seriozně si představit , že to rozhodnutí, které okamžitě  a trvale srazí HDP země o nějakých 5-8% kumulovaně, uděláte vy.  Navíc  přidejte, že na to spolehlivě dojede vaše politická kariera.

Když jsem v Upchlících XIII. minulé pondělí chtěl, abyste dali užitečné návrhy, jak podpořit českou vyjednávací pozici, dopadlo to, jak to dopadlo. Přiznávám počáteční  velké  velmi zklamání. A chtěl na tohle téma napsat článek. Naštěstí jsem to odložil.  Protože s krátkým odstupem mi došlo, že jsem vám zadal úkol, s kterým si sám nevím rady. Přesto se musím ohradit proti těm, co psali, že zásadním opatřením je nevolit soc dem.  To nám tedy opravdu pomůže  a je to mimořádně cenný duševní příspěvek k posílení české vyjednávací pozice  vůči Merkelové a Bruselu!!! Nepíši to proto, že  jsem soc dem orientace nebo proto, že bych chtěl Sobotkovi poskytnout sebemenší krytí. Ale  nick Polstergesit, který už na Kose také publikoval a který píše z Německa jako dlouholetý německý občan mi poslal mail, kde  stojí také toto:

Posílám ti následující link, abys věděl, co se u nás děje:

http://byznys.lidovky.cz/nemecti-politici-chteji-naridit-umistovani-uprchliku-do-prazdnych-bytu-1or-/firmy-trhy.aspx?c=A150821_094554_firmy-trhy_pave

Ještě mě napadla jedna poznámka. Ne často chválím politiky. Ale v této kauze smekám klobouk před českou vládou. Dosahuje totiž maximum možného. Nemůže proti kobylkám vystoupit otevřeně, to by je v Bruselu sežrali. Ale koná jediné možné. Činí ČR neatraktivní nejen pro zakotvení,ale i pro samotný tranzit. I v manuálech pro invazní jednotky už se uvádí že Česku je lépe se vyhnout protože se tam nechovaji k invazní armádě vstřícně, internují je, vyžadují doklady apod. Toto je nejlepší vysvědčení pro konání vlády. O Německu se tam naopak píše jako o ráji na zemi a důsledek vidíte.
Myslím si že česká vláda a obecně vlády V4 v této zkoušce mimořádně obstávají a nejsem si jist jestli si je toho národ při vidění zevnitř vědom. Takové Maďarsko už je mezi nimi něco jako sprosté slovo. A nic lepšího do budoucna nemohlo Maďary potkat. Kobylky dobře ví, kde jim pšenka kvete a kde ne.

Tohle je všechno od Poltergeista. A já podepisují každé jednotlivé písmeno. Soudím také, že  Sobotkova vláda má , ohledně zvládání  migrační vlny  a provozované praxe  naprosté absolutorium! Přesně dodržuje  platné normy EU a všechny předepsané postupy. Z venku jí nelze nic vytknout. Ještě máte za náhodou , že na ni a  její praxi zaútočily  uprchlické neziskovky? A část tisku , zejména ta od  Bakaly a Babiše? Proč myslíte, že hovořili o tom, že  jsou porušována práva uprchlíků? Já uvažuji o tom, kdo je inicioval….

A propos – manuály pro migranty – když už na ně  ukázal Poltergeist – od Germanika  jsem dostal link na jeden takový na internetu – http://www.w2eu.info/

udělal jsem screenshot jejich titulní stránky:

migrawebVy , co to chcete řešit nevolením soc dem, proč si myslíte, že je  ČR jako šedivý flek?

Stavět se na ostentativní tvrdý odpor by bylo k ničemu.  Rigorozní praxe úřadů ČR odděluje   ty, co prchají a chtějí si zachránit život v nějaké bezpečné zemi,  od těch, co jen migrují, naprosto dokonale. Za mne – skvělá práce! Ti, jež jsou skutečně  ohroženi, vezmou sami za vděk i chudým Českem.Ti , kteří jen a jen migrují křičí Germany! Germany! nebo posléze Sweden! Sweden!  Ale  nepochybně mezi migranty budou i ti mimořádně inteligentní. Kteří si klidně požádají o azyl u nás nebo na Slovensku, atd. A nějaký čas se etablují. A jak budou mít schengenské papíry, vyrazí do předem vybraného Eldoráda. Už jako schengenské subjekty. Ale to je jiná kapitola.

Takže  to dneska zesumarizuji. Pro mne je jasné, že budeme poraženi a nás odpor nakonec zlomený a kvóty budou. S jedinou výjimkou – že bude nutný jednotný souhlas a Britové a Poláci vydrží.  Ne kvůli nám nebo nějaké solidaritě odpůrců. Ale že to nedovolí politický zájem momentálních lídrů obou  zemí.

Jaké budou asi škody vzniklé z našeho postoje?Jestliže podlehneme ve fázi používání měkké síly, nebudou fatální. Nicméně osobně si myslím, že tohle už je pryč. A že nám bude stejně ukázáno, zač je toho loket až do stupně nástrojů hrubá síla, za všech okolností. Byt ne plné instrumentárium. Jako poučení pro příště a pro ostatní. Oni nám náš odpor nezapomenou a  ty europeníze nám osladí. To na každý pád už dnes.Ovšem pořád platí moje, že  za kvóty žádné europrachy nestojí. Ale jestli dojde až na použití superhrubé síly, tak to bude hodně zlé!!!! Viz Řecko….  Sobotkovi s Chovancem není skutečně co závidět.

A co bych jim poradil?  To, co se mi jeví jako ty nemnohé, naprosto rozumné nápady, které se při řešení přijímání migrantů zatím objevily. Brusel chce kvóty  a přerozdělování. Což je naprostý nesmysl a vlastně zhoršování problému. Protože každý migrant převzatý z Itálie, Řecka, nemluvě o Německu a podobně je vlastně jen jasná pobídka dalším dvěma, co zatím sedí doma, , aby to taky zkusili.

Ale jestli se tomu nepůjde ubránit, pak bych chtěl , aby vláda si prosadila model Gabčíkovo! Což je opravdu chytře vymyšleno. Už jsem to psal – Slováci se zavázali převzít určitý počet migrantů z Rakouska.  Ale  s tím, že Rakousko přispěje na jejich vydržování a hlavně, že budou pod rakouskou jurisdikcí. Což znamená, že jakmile některý něco provede, jde okamžitě zpět Rakušákům.

Tohle je správně. Vezmeme od Italů? Nebude převzatý spokojený a bude dělat potíže? Fajn, tak s ním zpět, podle Dublinských ujednání do první země , kde překročil Schengenskou hranici! Porušil dohodu o předání.

Další můj návrh bych směřoval na řešení problémů, že nám budou předáni a  následně vyvandrují směr Německo. Pokud to někdo udělá, pak jasně prokázal, že mu nešlo o záchranu života, ale jeho migrace měla ekonomické pozadí. Takže okamžitě vyhostit ze Schengenského prostoru. Se souhlasem celé EU a na náklady celé EU a v režii celé EU. Na náklady a v režii celé  celé EU, protože on k nám nepřišel dobrovolně ,ale byl nám přidělen.

Tohle bych se snažil prosadit za každou cenu jako protiplnění za vzdání naší pozice, bude li kapitulace neodvratná.

Ale teprve  až tehdy, když bych neuspěl s prosazením tzv. britské varianty! Co je pro mne britská varianta? Britové se nechali slyšet, že přijmou až 20 000 syrských uprchlíků. jenže  to vymysleli rafinovaně, po britsku:

http://www.lidovky.cz/cameron-britanie-by-mela-prijmout-az-20-tisic-uprchliku-ze-syrie-pvh-/zpravy-svet.aspx?c=A150907_165529_ln_zahranici_msl

Oni se opravdu v těhle operacích vyznají jako nikdo jiný. Oni nebudou brát NIKOHO z těch, co už do Evropy prošli, ale budou si sami vybírat v uprchlických táborech na Blízkém východě. A to zejména prý sirotky, kteří nikoho nemají. Skvělé řešení naprosto šíleného problému!

1-Tím, že nebudou brát z Itálie , Řecka, Maďarska, Německa, Rakouska, jasně sdělují – i když se dostanete do Evropy, tak to nic neznamená.  Do Británie  neprojdete! Jasná informace.

2- Na Británii máte šanci jedině, když zůstanete tam, kde jste! Kéž by tohle pochopila mama Merkel a podobní!

3-oni si sami budou vybírat z těch, co jsou v táborech. Takže budou vybírat podle svých potřeb a priorit. Což znamená, že si vyberou ty,co mohou nabídnout to,co Británie využije. Ty , co nejméně zatíží její sociální systém a u kterých je největší potenciál,že do něj budou naopak co nejrychlejí přispívat. Ty , u kterých si budou nejvíc jisti, že nebudou působit problémy  ani v budoucnu. Například  ty mýtické syrské křestany o kterých tak rádi blouzní lidovci! Kteří sem ovšem nikdy nedorazí. Také ty,  kteří splní výše uvedená kritéria  a bude doloženo, že mají málo nebo žádné příbuzné, kteří by je, podle zákonů o slučování rodin mohli v budoucnu následovat. Proto ta zmínka o sirotcích!!!!! To je fakt geniální. Sirotek, je sirotek, protože nemá příbuzné. většinou jde o děti, které lze dát do rodin a vychovat bez vazeb na fundamentální náboženství. tedy pokud budou Britové dost tvrdí i dovnitř. O čemž už tak moc přesvědčen nejsem.

Ale celkově je to opravdu vymyšlené fajnově. Tohle bych chtěl od naší vlády také. Pokud  ČR bude muset kapitulovat. O čemž, už od prvního dílu Uprchlíků nepochybuji.

Ježkovy voči – to je zase dneska megaporce – 4181 slov!!! Ale nedá se nic dělat- stojíme před další bitvou na Bílé hoře. A jak to dopadlo se stavovskými vůdci i tehdy 75% protestantským národem – víme.

Dodatek:

Po ránu jsem otevřel poštu….  A  to je zase nával! Píši záměrně je, protože mám do oběda o zábavu postaráno. Nicméně , jeden z prvních mailů byl od kosíře Petra, který mi ještě nikdy nepsal. Z pro mne naprosto nové mailové adresy.  A  v něm je krátké, půlminutové video z německé veřejnoprávní  stanice  ZDF. Jde o intervview s  předsedou Evropského parlamentu Martinem Schultzem. O kterém jsem na Kose už docela dávno prohlásil, že  on je sociální demokrat a  já  vnitřně také, ale  že takoví jako on by mne rychle z mé politické orientace dokázali vyléčit. Te definice byla , bohužel, naprosto přesná! Spíš zoufale přesná. Protože  ona půlminuta  obsahuje jediné sdělení – ti, co nesdílejí názor pana Schulze na problém uprchlíků a mluví o národních zájmech  musí být přivedeni k pořádku  třeba i silou….

Jedná se o výsek  z »Frontal 21«, 8. September 2015.

Tak takhle si stojíme. Takže čeká  nás  cesta  jen hrubé nebo superhrubé síly? To je to, oč tu běží!

Co mne fascinuje, je  arogance a nebetyčná hloupost Martina Schulze!!! Tímhle výrokem totiž nedosáhne  nic jiného,  než proti naprosto ideově skvělému projektu sjednocené Evropy, za který není  žádná náhrada, popudí miliony  lidí. Doslova je nažene k euro xenofobům!

A mám pro něj dvě otázky  –

1- pane  Schulzi, mám brát Řecko jako první ukázku té síly, kterou se zajištuje  evropská jednota a počínání Řecka, když hájilo zájmy svých obyvatel jako , podle vašich měřítek, nepřípustný národní egoismus?

2- pokud se Britové vysloví proti setrvání v EU v referendu, čemuž jste  obrovsky nahrál, uplatníte sílu i vůči Velké Británii, případně, jestli někdy vyhraje  ve Francii Národní fronta, čemuž jsem dosud nevěřil , ovšem nyní už to mám za možné, díky  vám, uplatníte sílu i na Francii? Nebo to platí jen na Řecko, Česko, Madarsko a další podobné země?

Jsem pořád člověk se sociálně demokratickou orientací a pořád příznivec  Evropské unie. Ale pokud by měla  být soc dem podle vás i EU podle vás, tak  s tímhle určitě nechci mít nic společného. Co kdybyste takhle začal přemýšlet? Například o tom, že lidi nelze hnát klackem do ráje. Ani do toho vašeho.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.