Kto seje strach II.? (dokončnie)


napsala  paní Cagan

 

Mám strach z takej EU, ktorá nám otĺka o hlavu „ SPOLOČNÉ európske hodnoty“ a my už veľmi dlho vieme, že mnohé štáty EU budú, alebo už sú, tak či tak členmi druhej kategórie, kde naši poľnohospodári dostávajú menej ako tí v tých správnych štátoch ( a tým sa pritom ešte máli) , že sme a budeme len montážnymi linkami a zdrojom lacnej pracovnej sily (závislými na vývoji ekonomiky cudzieho štátu) a odbytišťom pre nekvalitné výrobky západných fabrík, ktoré si kupujeme pri oveľa nižších platoch, ako majú oni, pričom oni dostanú kvalitu v tom istom obale. Lepia nám oči eurofondami a najnovšie sa vyhrážajú ich kresaním (kvôli kvótam) , pričom eurofondy považujem za slabú záplatu za zruinovaný priemysel, zničenú potravinovú sebestačnosť a stratu rozhodovacích práv podpisom Lisabonskej zmluvy , čím sme sa stali vlastne len reliktom štátu a to v rámci krátkej histórie samostatnej SR . O to je to ponižujúcejšie.

Eurofondy – koľko Slovensko skutočne získalo

Neviem, čo všetko majú teda spoločné slovenský učiteľ s tým nemeckým, nemecký dôchodca so slovenským, či poľnohospodár, pracovník v automobilovom priemysle atď. s tým nemeckým okrem náplne práce. Majú minimálne veľký rozdiel vo mzdách. Tu už nemáme spoločné hodnoty? Tu sa hodí, že za to môže (neschopná) slovenská vláda ? Ale inak má naša vláda byť schopná pri zrazení opätkov, lebo „jednota hodnôt“? Aká solidarita a rovnosť sa nám tu stále tlačí?

Nemecko neuspelo vo vojenskom  dobytí Európy počas 2. svetovej vojny. V roku 2015 však Nemecko Európu fakticky ovláda a to bez akejkoľvek vojny (kto v skutočnosti riadi Nemecko, necháme radšej bokom). Robíme teda to, čo zavelí „ mama Merkel“ a spol. naprieč Európou. Videli sme a vidíme to pri kríze na Ukrajine, zažili sme to pri gréckom ponížení a najnovšie to vidíme pri utečencoch. A ak treba mať strach, tak je to práve jednanie EK (pod vedením Nemecka, nič si nenahovárajme), či začnem poddajnosťou, až vazalstvom voči USA (vrátane vojenských intervencií alebo nezmyslených sankcií), pretláčaním zmluvy TTIP a končiac absurditami pri utečencoch. Desí ma poznanie, že títo novodobí vládcovia Európy sa nezodpovedajú za svoje prešľapy a tak môžu kopiť chyby na chyby beztrestne, lebo čo mi pamäť siaha, nikto sa napr. nezodpovedal za bombardovanie Lýbie , Juhoslávie atď. Nikto sa nezodpovedá za ekonomické prešľapy rádovo v miliardách, ktoré dajú zaplatiť následne občanom, čím sanujú všemocné banky. Dalo by sa dlho pokračovať… pán Juncker čoby moralista by pohorel ako fakľa…..

http://echo24.cz/a/iUbVx/juncker-pan-evropa-z-danoveho-raje

V akom svete to žijeme, keď si máme zámerne všímať nešťastie len jedných a presviedčajú nás, že utrpenie druhých máme ignorovať , alebo zľahčovať, lebo tak to chcú oni? Ak má mať občan strach, tak je to strach z ľudí, politikov, ktorým je bližší jeden národ ako druhý. Práve oni sú tí, čo vyberajú a triedia najviac. Robia to v rámci „jednotnej“ EU, robia to vo svete. V svojej drzej nadradenosti si dovolia tvrdiť, že utopený sýrsky chlapček je viac, ako zabité ukrajinské, alebo palestínske dieťa. Nútia nám názor, že je iné zomrieť zbraňou Assadovho vojaka ako amerického alebo izraelského. Chcú, aby sme prijali názor, že delostrelecký útok Ukrajinskej armády na civilov je akýsi lepší, ako odvetný útok „separatistov“. Delia bomby na „naše“ a teroristické, hoci všetky zabíjajú rovnako. Kto nás stále straší Ruskom? Dovolia si nám tvrdiť, že NATO je stále obranný zväzok, hoci vojny, v ktorých sa zúčastňuje nikdy neboli obranné, pretože nikdy nebol nepadnutý člen NATO(ak vynecháme 9/11) a predsa sa vŕtali kade tade po svete . Odmietajú názor, že vražda zostane vždy vraždou bez rozdielu na tom, kto ju vykoná, či kto na ňu vydá príkaz . Nie my, ale oni sú tí najväčší „triediči“, lebo si ospravedlňujú tie „správne“ a hlavne „svoje“ vojny a to i tie ekonomické a používajú nechutný newspeeek , kedy z obetí robia vinníkov tak, ako sa im to hodí, alebo ignorujú státisíce mŕtvych, ktorých zabili svojimi rozhodnutiami od rokovacieho ( neraz neformálneho, zákulisného ) stola. Desia ma títo ľudia, ktorí majú na rukách krv toľkých obetí a médiá nám dokážu pokrytecky tlačiť ideu, že sú to v konečnom dôsledku spasitelia nešťastných utečencov z vojnových zón. Je i zle z človeka, ktorý bombu nazve „humanitárnou“.

Tvrdia nám, že ekonomických migrantov EU brať nebude, ale zatiaľ vidíme, že sem idú všetci. Klamú nám, že nám zachránia dôchodky, pričom je nad slnko jasné, že to fungovať nebude (čo vlk zanalyzoval dôkladne v Uprchlících , kde sa poukazuje na vzdelanostnú štruktúru prisťahovalcov, ich pracovné (ne)zaradenie podľa materiálov a štatistík od Sarazzina). Mama Merkel víta utečencov a ukazuje veľké srdce takejto milujúcej mamy 800 000 tisícov „detí“ na tento rok. Mama Merkel sa zbláznila, mať toľko detí za rok! Bude mať problém ich uložiť do mäkkej postieľky tak, aby sa tam dobre cítilo každé z tých detí. A ja mám strach z takejto nezodpovednej matky, ktorá potom pchá svoje deti iným, lebo je problém im krásne humánne ustlať a tak ich strká aj tam, kam nechcú. Fico správne povedal, že či ich máme priviazať…. Aby proste neutiekli do nemeckej postieľky s baldachýnom, keď tá slovenská je len akási drevená pričňa.

Prikáže Slovákom táto mater, aby si Slováci odtrhli od úst, išli spať na slamu a za ušetrené kúpili prišelcom baldachýnové nemecké postele, nech nám neutečú? Kedy nám táto „matka“ povie, koľko sa detí chystá mať v Európe na rok 2016 a potom na ten ďalší? Milión, dva, desať, päťdesiat? Áno, mám strach z takejto ženy a jej podobných. Ak niekto z nich tvrdí, že nám nehrozí rozkolísanie sociálneho systému, že je v poriadku , sa to tu akosi „rozpustí“ ako povedal Schwarzenberg.. Koľko ľudí tu chcú „rozpúšťať“ do akéhosi imaginárneho stratena? Nie, oni s nami nesplynú. Nie preto, že by sme to nechceli, ale preto, lebo to nechcú oni. A aj preto, lebo tie čísla začínajú byť na akékoľvek splynutie príliš vysoké. A vyprosujem si, aby mnou pohŕdal a ciachoval ma nejaký pseudoitelektuál od kávičky , alebo platený člen mimovládky za to, že mám obavy.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Starosta-berlinske-pristehovalecke-ctvrti-jeste-jednou-Pristehovalci-tvrde-vladnou-a-tyranizuji-nemecke-deti-dospele-i-duchodce-Uci-sve-potomky-aby-proti-nam-bojovali-398650

Kto tu seje strach? Nie, nie sú to tí, čo racionálne argumentujú, že nemôžeme prijať všetkých, že už teraz sú čísla šialené. Nikto z týchto ľudí nám nedokáže (alebo nechce?) povedať, kde to skončí, koľkých že to máme prijať. Európa pod vedením ľudí, čo dovoľujú, aby bol Schengen už len zdrapom papiera, tí čo legalizujú ilegálov, tí, čo nevidia no-go zóny a ignorujú fakt, že v tých státisícoch sa môže ukrývať nielen jeden militant Daešu, alebo hocijaký iný fanatik.

http://nadhlad.com/comment/15015#comment-15015

Strach v občanoch vyvoláva fakt, že sem bezbreho pozývame všetkých, bez kontroly a naše „hodnoty“ sú považované prišelcami za slabosť a to plným priehrštím využívajú. Na tento zvrátený humanizmus môžeme ťažko doplatiť. Nás už ale potom nikto nepoľutuje, lebo zafunguje princíp silnejšieho, tak ako veľakrát v dejinách. Zmäkčilá Európa neodolá ideológii islamu. Táto Európa, ktorá si ctí hlavne Zlaté konzumné teľa. Tá Európa, ktorá už dávno rezignovala na pravidlá a hodnoty. Tým, že chceme uznať „práva“ všetkým a všetkému, za chvíľu už aj šimpanzom, sme si vytvorili zmätok, ktorý už máme sami problém identifikovať. Už nie sme muž a žena, ale priznávame akési „to“ a možnosť výberu na akési mutácie identity, sexualitu presúvame do veku detských hier a bezstarostnosti,… dalo by sa menovať dlho, skrátka je otvorených príliš veľa okien Overtona .

https://www.lifenews.sk/content/met%C3%B3da-overtonovho-okna-ako-presadi%C5%A5-nepresaditeln%C3%A9-napr-kanibalizmus

http://www.hlavnespravy.sk/patria-simpanzom-ludske-prava-dalsi-americky-sudca-v-tom-ma-jasno/654218

Kresťanská cirkev z toho marazmu nedáva žiadnu pomocnú ruku a šinie sa smerom k záhube, pretože sa liberalizuje príliš smerom von, aby sa zapáčila, a smerom dnu nerobí žiadnu nápravu, aby sa stala morálnou autoritou a vzorom. Príkladom je nový pápež, ktorý bol najskôr nádejou (niečo ako Obama) a teraz je sklamaním (opäť ako Obama).

Je prirodzené, že človek má pud sebazáchovy. Je prirodzené a normálne, ak jedinec vidí rozpor v tvrdeniach a jemu známych skutočnostiach. Je prirodzené, ak občan vidí jedno, a niekto sa mu snaží tlačiť názor, že je to to druhé. Internet nám umožnil, aby sme si povedali od srdca, čo si myslíme. Diskusné fóra a sociálne siete oplývajú neraz až príliš expresívnymi výrazmi. Preto slobodu slova zrazu treba upraviť- niekto skrátka rozhodol, že je vhodné ľuďom zapchať ústa , lebo sú až príliš úprimní a priamočiari. Najnovšie takých treba hlásiť, po lopate povedané bonzovať. Generálny prokurátor Čižnár vyzýva na ohlasovanie nenávistných komentov…. samozrejme tých, čo sa hrubo vyjadrujú na adresu utečencov.

http://medzicas.sk/doba-totality-je-tu/

Aj z takýchto praktík mám strach. Lebo je to  na míle vzdialené slobode prejavu. A navyše to je opäť o dvojakých metroch, kedy jedni smú a druhí nie. Na niektorých si môžete ponadávať dosýta, ale máme skupiny, kde si tým zavaríte na problémy. Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová vyviazla beztrestne z tvrdenia, že kňazi sú „sú starí chrapúni a černokňažníci“

http://www.topky.sk/cl/100535/1433175/Fico–zakroc-proti-Flasikovej-za-drsny-utok-na-katolikov–Stari-chrapuni-a-cernoknaznici-:

Gender aktivistka a lesba Romana Schlesinger sa rozčúlila na adresu Ježiša Krista, keď v Rakúsku nemohla natankovať počas kresťanských sviatkov . Takto si spravodlivo uľavila: „Ináč, v Rakúsku sú aj pumpy zavreté. Jak jeden sadomasochista doj*be ľuďom život aj po 2015 rokoch…ach“

http://www.topky.sk/cl/100535/1467057/Rozzurena-Sulikova-politicka–Jezis-je-sadomasochista–ktory-do-ebal-ludom-zivot-

Takže toto nie sú urážlivé výroky? A z toho mám tiež strach. Lebo nech si myslím o katolíckej cirkvi čokoľvek, aj Ústava SR sa v preambule odvoláva na „cyrilo- metodské tradície“. Ktoré sú ako je nám známe kresťanské. A tak absolútne nechápem, že kresťanské tradície sú napadnuteľné hrubým spôsobom a nikomu to nevadí, ale utečenci sú tabu. Utečenci, ktorí sú v drvivej väčšine muslimovia. Na vás z toho nevanie strach? Na mňa áno. Flašíková -Beňová si následne drzo hlasuje druhýkrát za kvóty . A jej šéf Fico sa tvári ako bašta princípov „proti“. No povedzte, z koho a čoho treba mať strach?

Z dvojtvárnosti, pseudohumanity, klamstiev. To je, to, čo vyvoláva strach človeka. Nie tí, čo oponujú sú strašiakmi. Ako povedala advokátka Klára Samková moderátorovi rádia Frekvence 1, keď ju obvinil, že (podľa mňa správnym pomenovaním stavu ) vyvoláva strach, tak pani advokátka neodolala a nie prvýkrát totálne vyviedla z konceptu moderátora…. tentoraz tým, že povedala: Bu-bu- bu .

http://www.frekvence1.cz/radio/zaznamy-poradu/klara-samkova-odmitam-pomahat-uprchlikum-18670

Pani advokátka to síce odľahčila, ale téma ľahká nie je ani zďaleka. Vyzerá to tak, že žijeme v turbulentných časoch. Ak opomenieme napínanie svalov Západu na Ukrajine, ktoré síce ustúpilo do úzadia, ale ešte stále neskončilo, tak téma utečencov je určite to, čo môžeme tiež nazvať ako skutočnosť, ktorá má potenciál zmeniť európsky svet. Sledujúc chovanie mamy Merkel, to vidím bledo…. Nie je to naša mama, pre nás je to macocha. Tí, čo s ňou spolupracujú na jej „myšlienke“ sú ľudia, ktorí s humanitou nemajú nič spoločné. Všetci tí, čo nerozlišujú žiadnym spôsobom prisťahovalcov , pošliapavajú nielen Schnegenské hranice a dohody, ale deklasujú právo ako také, lebo vlastne ukazujú, že právo neexistuje. Naopak, podporuje sa bezprávie, ignorujú sa pašeráci a kriminálnici. Je to pľuvanec do očí občana EU. S údivom sledujem, ako sa Merkelová cíti „happy“ že ju teraz ospevujú prišelci a ako si robí si selfie s utečencami… A teraz otázka: čo ak budú prúdiť do EU ročne „trošku“ väčšie počty ako dokážeme stráviť? Čo urobí mama, ktorá ich pozvala? Vieme o miliónoch v pohybe… (60 ?) Maďari hlásia takmer 170 000 žiadateľov o azyl. Maďarský minister zahraničných vecí včera (11.9.) odhadol, že do krajiny by mohlo prísť do konca roka 400-500 tisíc migrantov!

Ja to zdupľujem- len do Maďarska 400-500 tisíc.

Vedenie EU nás vháňa do situácie, kedy sa mi čoraz viac vybavuje termín „žalár národov“ o ktorom sme si mysleli, že skončil pre nás rokom 1918. Čo iné vás napadne, keď si prečítate toto?

V televízii ZDF Schulz, na margo štátov, ktoré nesúhlasia s diktátom EU vo veci imigrantov, povedal:

Európa ultranacionalistov – keď oni zvíťazia – to budeme mať takú Európu, len v tejto veci, ale aj v každej inej. Potrebujeme ducha európskeho spoločenstva. A v prípade nutnosti to musí byť vynútené silou. Nemôže byť – a ja patrím k ľuďom, ktorí to hovoria -, aby sme v XXI. storočí globalizáciu a globálne problémy riešili nacionalizmom. V istom okamihu treba zabojovať a treba povedať , že v prípade nutnosti budeme proti iným bojovať, aby sme dosiahli svoj cieľ.

Tak a je to tu! Budú s nami bojovať, vážení priatelia! Nebudú bojovať za  kľud v Sýrii, nebudú bojovať s pašerákmi, budú bojovať s NAMI! Lebo kto nechce tisíce utečencov, je ultranacionalista! „Tešme sa“ … už žiadne Slovensko, pomaličky si ho vytesňujte z vašich pomýlených hláv. Žiaden Slovák, len a len Európan (aj ten z Afriky) je hodný chodiť po slovenskej zemi. Lebo povedal Nemec Schulz!

Nesvojprávni , nekompetentní , humanistickí, šialení, osvietení,….. králi, feudáli, cisári, politici…. ich chybné či múdre rozhodnutia sa nesú naprieč dejinami. Neskôr sú predmetom historických kníh, analýz, vedeckých prác, filmov,… Ako asi budú súdiť raz našu „epochu“ nasledujúce generácie ? Zmäkčilá konzumná Európa aj bez nájazdu utečencov má ťažký problém. So svojou rozvrátenou morálkou, stratou prirodzeného pudu sebazáchovy, lebo všetko sme vymenili za prachy, ešte aj vlastné rodiny. Starých vytesňujeme, o úcte je ťažko hovoriť. Detí je čoraz menej a tie, čo sú, vyrastajú do sveta, kde vládne konzum a sebectvo. A také aj sú. Všade vidíme len prachy, bez ktorých je vraj nemožný „rast“ a tým sa kruh uzatvára, lebo na rast potrebujeme zvyšovať výrobu (obsadzovať územia, drancovať zdroje) a tým do tohto kolotoča vťahujeme celý svet ….a my bez toho, aby sme sa nad tým nebodaj trochu zamysleli, čo tým spôsobujeme, chceme viac… a tak kupujeme hoci aj na dlh, lebo nikdy nám nie je dosť. A napriek tomu padáme. Alebo práve pre to. Ako sa hovorí- všetko, čo sa dá kúpiť peniazmi, je lacné… Ak chceme tomuto svetu pomôcť, musíme začať od seba. Ak nechceme utečencov, ak nechceme, aby vôbec mal ktokoľvek dôvod utekať zo svojej zeme, musíme sa snažiť zmeniť človeka konzumného … a vymeniť ho za človeka rozumného. Kto chce hýbať svetom, musí pohnúť sám sebou…

Krásne tento stav popísal kosíř Mikelo v svojom článku Dávno sme prohráli ale- Aneb v čem se líší EU od starého Říma? (11.9.2015). Vrelo ho odporúčam prečítať všetkým, čo ste ho ešte nečítali. Nájdete ho ako inak na Kose a rada Mikelovi urobím reklamu. Zaslúži si ju.

Áno, aj my sami sejeme strach, hoci si to nechceme priznať. A sejeme aj vietor. Zožneme búrku? Tento svet sa zmení tak či tak, či po dobrom a zmena vyjde alebo z vnútra každého z nás, alebo to pôjde zvonka, možno s pričinením utečencov…. Nestačí sa paralyzovane pozerať na temné správy a videá. Už sa tomu skrátka nevyhneme mávnutím ruky. Ak nezačneme sami od seba, ak sa nespamätáme a nebudeme následne na náš obraz meniť politikov a všemocných pánov koncernov a bánk, tak vždy budeme mať nejakú macochu Merkel a jej podobných a stav, kedy 1% ľudí ovláda zvyšných 99% . Tento stav nie je proste udržateľný.   A potom? Nuž, zbohom svet, ako ho poznáme… Veď len posúďte, aká sa nám črtá perspektíva, ak Saudská Arábia nepríjma utečencov, ale chce im postaviť 200 mešít. Kde? No v Európe! OSN dnes nerieši utečeneckú krízu, ale rodovú rovnosť….. to mi z čítania dnešnej tlače ako obraz situácie celkom stačí…. Takýmto prístupom k stavu skončí skrátka jedna epizóda dejín. Ako ten Rím, však to poznáte. Hodnoty už padli dávno, nech si vykladá utečenecká mama čo chce. Tie musíme začať dvíhať ako prvé.

Ako dopisujem posledné riadky, odohráva sa v Bratislave protest proti islamizácii. Vkladám krátke video a pýtam sa, kto a čo vyhnalo týchto ľudí do ulíc? Čo nahnalo usadlým Slovákom taký strach, že vstali zo svojich gaučov ? Je to naozaj len ten Shulzov „ultranacionalizmus?“

http://www.konzervativnyvyber.sk/pochod-proti-islamizacii-sa-zacal/15781/

Na záver vložím anekdotu, čo by ste zrejme nečakali… Povedal ju Dan Schueftan na záver prednášky „Blízky východ- znovuobnovenie stability alebo pokračujúci chaos?“ z 13. februára 2014.

(D. Schueftan je izraelský akademik, bezpečnostný expert a riaditeľ Centra pre štúdium národnej bezpečnosti Haifskej univerzity.)

Takže tu je sľúbená anekdota… vhodné skôr na zamyslenie.

Je o tom, že Všemocný je znechutený ľudskou rasou, takže rozhodne, že urobí povodeň. Ale tentoraz poriadnu – žiadny Noe, žiadna archa, holubica ani olivová ratolesť. Iba povodeň. Potom pristúpi k najvyšším predstaviteľom troch veľkých monoteistických náboženstiev a povie im: “Bežte za svojimi ľuďmi a povedzte im, že za dva týždne je koniec.” Kresťan príde a povie: “Zhrešili sme. Za dva týždne bude po všetkom. Modlime sa, robme tie posledné dva týždne dobro, možno sa dostaneme za nebeskú bránu.” Moslim príde k svojim ľuďom a povie: “Boli sme celú dobu skvelí, poďme byť skvelí ešte dva týždne a všetko bude dobré.” Žid príde k svojim ľuďom a povie: “Hej, máme dva týždne na to, aby sme sa naučili žiť pod vodou. 

P.S.

Viete aký bol názov článku Dana Schueftana k predmetnej prednáške ?

Európania sami sebe rozprávajú rozprávku….

sorry

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.