Rád pomohu mama Merkel!


napsal Karel Rossmann

Vlkův úvod:

Představovat dnešního nováčka moc nemusím. ne těm, kteří chodí na Kose do diskusí, když jsou. Migrační téma  je opravdu žhavé a má spoustu rozličných úhlů pohledu.  Karel Rossmann nabízí ten svůj. Má dneska, jak zjistíte za chvíli, dnes  už tak mimořádně vzácné pochopení  pro mama Merkel 🙂

Hvězdy ho určitě neminou.

šel jsem do sebe. Zamyslil jsem se. Sáhl jsem si do svědomí. Imigrantskou krizi opravdu nemůže zvládnout Německo samo, Angela má pravdu. Je nutná solidarita všech členských států. Ano, už i já jsem pochopil a přiznal si to. Proto navrhuji, byť nesystémové a snad jen parciální řešení. Navrhuji, aby každý občan EU, který jen trochu může, není xenofob, rasista a fašista, přijal do své domácnosti jednoho:

europoslance.

Případně kohokoli z aparátu EU. Dle oficiálních čísel z webu EU jde o 55 000 úředníků. Ve svém 3+1 uvolním dvě místnosti, zdarma ubytuji europoslance, či euroúředníka, na své náklady zařídím další velký monitor, nebo dva, nebo i tři, aby mohl pracovat, prostřednictvím videokonferencí. Jde to velmi dobře, znám to od staršího syna, pracovníka jedné americké firmy, celý den prostřednictvím skype a ještě sofistikovanějších nástrojů, neopustiv svúj liberecký dům,  sedí na jakémkoli místě světa s jakýmkoli počtem lidí. Mohou tedy pracovat z bytu, nemusí se harcovat mezi Bruselí a Štrasburkem, pěkně pohodlně, v trenkách , kameru si naštelují jen na vršek se sakem a kravatou. Tedy vezmu ho, uskromníme se s manželkou v jednom pokoji. Přece krizové situace vyžadují krizová řešení. Nejraději bych Čecha, abychom si večer pokecali, jaká byla šichta, ale protože nejsem žádný xenofob a rasista, beru i Němce. Host jako host, třebas Němec ( s dovolením klasika). Uvolní se tím příslušný počet bytů, ubytoven, místností a baráků v Bruseli, Štrasburku a Lucemburku a v jejich okolí, kde jsou tito ubytováni a kde mají kanceláře. Snad z těch  2 600 stálých překladatelů, 600 jejich asistentů a 3 000 externích tlumočníků by se našlo dostatečné množství arabsky/anglicky mluvících. Vždyť běženci, ač mnozí, na první pohled vypadající jako občané rovníkové Afriky, jsou všichni Syřané. Jak víme ze sdělovadel.

Tedy buďme solidární a poskytněme EuroBendům asyl, teplo a lásku svých domovů. Mohlo by to být i kvótově, že, ale já jsem pro dobrovolnost. Migranty tak bude možno v EU objektech luxusně a ve velkém ubytovat, hostit a uspokojovat jejich tužby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.