Fotoblog z řeckého ostrova Samos


nafotil a napsal IL

Těsně před tím, než jsem odpojil počítač a zaklapl víko kufru a vydal se někam, kde internet není, tedy není v dostatečné kvalitě, aby se dalo cokoli pracovního dělat, se mi na ještě dostal pod ruku další fotoblog z řeckých ostrovů současných dní – ze Samosu. Kde jej pořídil kosíř IL. Takže  zde je . Jako dokumentace léta  2015. Zde, na řeckém pobřeží všechno začíná. Aniž by kdokoli věděl, jak to skončí. Ale dál už jen IL. A prosím o hvězdy. Díky.

Chci se s vámi podělit o zážitky z letošní dovolené na ostrově Samos a postřehy týkající se migrantů na tomto ostrově.

Celé východní pobřeží je doslova pokryto červenými záchrannými vestami a sem tam i rozpáranými gumovými čluny.Vesty se nacházejí i vysoko v kopcích, které museli migranti zdolat za „lepšími zítřky“.Nebudu popisovat první, druhé, atd. setkání, ale popíši jak vypadá vylodění migrantů které proběhlo konkrétně 20.9. na malé východní pláži ve městě Kokkari.

V pravé poledne přistál na této pláži černý nafukovací gumový člun s cca 30ti migranty převážně mladými muži, pěti ženami, sedmi malými dětmi a starším mužem s amputovanou nohou u kyčle.Než se těmto lidem podařilo vystoupit z člunu byl už odmontován lodní motor a někam odnesen.Dále člun proříznut, smotán a hozen na pobřeží spolu se záchrannými vestami. Vzápětí bylo pro tyto migranty nachystáno malé občerstvení v nejbližší restauraci a po skupinkách odváděni a odváženi pravděpodobně do přístavu Samos či na policejní stanici k registraci – to bohužel nevím.Celá akce trvala jen pár minut a byla profesionálně organizovaná.Migranti připlouvají z letoviska Kušadasi táhnoucí se až k Národnímu parku Dilek na turecké straně.

Zbytek viz přiložená fota:

t t1t2 t3 t4 t5 t6 t7 t8 t9

t14t10 t11 t12 t13

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.