Prečo je Sýria ruským Stalingradom.


napsal Pacho

 

Už v predchádzajúcom článku vo februári tohto roku s názvom Vojna o plyn – Sýria som citoval názor amerického novinára Deana Hendersona z časopisu Veterans Today, že: „Plán Pentagonu vyzbrojiť a vycvičiť bojovníkov v Sýrii proti teroristickej skupine ISIS je totálny podvod s cieľom zriadiť si základňu v regióne a zaútočiť proti Sýrii a neskôr Iránu“. Považoval to za mrhanie peniazmi daňových poplatníkov a doslova povedal: „Nie sme proti ISIS, my sme ISIS, vytvorili sme ISIS, trénovali sme ISIS, my sme ISIS“. Rusi to pravdepodobne vedeli od začiatku. V ďalšom článku Umenie vojny som odcitoval ruského analytiky Iščenka, ktorý postoj Ruska prirovnal k múdrej opici z čínskeho príslovia, ktorá z kopca pozoruje súboj tigrov v údolí. Keď sa tigre navzájom vyčerpajú zostúpi z kopca a zvlečie ich z kože. Zdá sa, že múdra opica usúdila, že v Sýrii nastal ten správny čas zísť z kopca a podľa paniky vyvolanej ruskou prítomnosťou v Latákií sa zdá, že niektoré z bojujúcich tigrov pochopili, že to už majú spočítané.

Ešte kým prejdem k ruskému pohľadu na Sýriu ako analógiu Stalingradu dovolím si pripomenúť, že Hamíd Karzaj bývalý prezident Afganistanu na rovinu povedal, že IS má podporu zvonku. Bývalý riaditeľ Defense Intelligence Agency (DIA) Michael Flynn vyhlásil, že vzostup Islamského štátu bol úmyselným rozhodnutím USA. V rukách zajatých hrdlorezov z IS sa ocitlli najnovšie družicové koordináty cieľov v Latákii. Niektoré média zase po ruskom zviditeľnení sa v Sýrii zrazu priniesli správy, že IS záhadne slabne čo potvrdil aj bývalý minister obrany Izraela Ehud Barak. Zaujímavý článok vyšiel tiež na portáli http://www.hellas-now.com/2015/09/blog-post_114.html kde americká vláda posiela lietadlá, kupuje letenky a sťahuje Američanov z Turecka. Pravdepodobne ide o početný personálny stav inštruktorov, poradcov a bojovníkov Academi /bývalý Blackwater/. Podporná úloha Turecka /v sýrskom konflikte bombardujúca Kurdov bojujúcich proti IS/ je jasná. Premiér Fico rok pred voľbami tvrdí, že niektoré západoeurópske štáty posielajú do Sýrie zbrane a Nemci prvykrát od druhej svetovej vojny poslali k ruským hraniciam plne vyzbrojené eurofightery. Netreba si namýšľať, že sa tak nedeje na popud alebo so súhlasom „veľkého otca z Washingtonu“. Možno tiež ako psychologická geopolitická odpoveď na Latákiu a plány Rusov v Bielorusku zriadiť leteckú základňu.

Skúsme sa teda v úryvkoch pozrieť, prečo si ruský analytik Parmen Posochov myslí, že Sýria je v dnešnej dobe ruským Stalingradom. Celý článok vyšiel na stránke syrianfreepress a sýrska tlač pre názov islamský štát používa skratku ISIS. Podľa neho Rusko vstúpilo do nového 1942 roku a Ukrajina je len rušivý úder /na odvrátenie pozornnosti od toho hlavného / a nič viac.

Srdcom akéjkoľvek histórie je zemepis. Pravdou je, že väčšina ľudí to často nemôže pochopiť, pretože jednoducho neovláda geografiu.

Na prvý pohľad je vidieť, že takzvaný systém demokracie prevláda najmä na územiach, geograficky chránených pred možným protivníkom. Spojené štáty americké sa nachádzajú na kontinente chránenom oceánnmi. Nemajú tam žiadnych nepriateľov. Takmer 70 miliónov Indiánov, ktorí tam žili pred príchodom anglosaských kolonistov, boli rovnakými kolonistami úspešne vyhladení. Málo preživších zostalo žiť v rezerváciách. Aby zbedačené mexické obyvateľstvo nepresakovalo do Spojených štátov, zostalo odrezané hraničným plotom. A to je asi tak tak všetko. Nie sú žiadni nepriatelia. Všetko sa začína s čistým štítom, bez rušivých vplyvov.

Šírenie demokracie po celom svete

Ak sa pozrieme na Európu je to v podstate je len obrovský polostrov Eurázie, z východu ohraničený Ruskom, ktoré možno označiť za historického nepriateľa len s veľmi veľkým rozsahom takéhoto zmýšľania. A len do tej miery, či to Európa vzhľadom k rôznym druhom svojich sebeckých túžob naozaj takto bude chcieť.

Šírenie demokracie v Európe

Všetky ostatné oblasti kontinentu tzv Eurasie nemajú demokraciu v americkom alebo európskom chápaní a ani nemôžu mať. Z dôvodu rôznych kultúr, rôznych civilizácii, ich stálych konfliktov a prelínania, je takáto demokracia nemožná! A každý vzdelaný človek to musí pochopiť! Ale ak niekto dookola začne opakovať pesničku o takejto demokracii na Ukrajine, ktorá je historickou tepnou veľkého sťahovania národov, alebo v Sýrii, ktorá je globálnym centrom akejsi „etno-náboženskej polievky“, potom je potrebné vedieť, že na vykonanie takéhoto bastardieho pokynu musíte mať veľmi vážny dôvod a osobitný záujem.

Pred niekoľkými rokmi ministerka zahraničia Madeleine Albrightová povedala, že Rusko nespravodlivo disponuje jednou tretinou svetových zdrojov. Liberálne médiá okamžite začali uvádzať, že hlavným uchádzačom o bohatstvo Sibíri je Čína, migráciou svojho obyvateľstva snažiaca sa oň obrať oslabené Rusko. Západ bol vystavený v pozícii ako priateľ a vzor. ​​Len sa nejako zabudlo spomenúť, koľkokrát bolo Rusko napadnuté európskymi štátmi s cieľom zničiť ho. Hitler, Napoleon, Švédi, Poliaci, atď. Niektorí historici hovoria o čísle deväť. Netreba zachádzať do detailov, aby nedošlo k rozptýleniu od hlavného. Z územia Číny nedošlo k žiadnej invázii. S výnimkou jedného pohraničného incidentu.

A teraz späť k geografii. Hlavným hegemónom ašpirujúcim na ovládnutie sveta je USA. Pre takúto dominanciu je potrebné kontrolovať svetové zdroje. Čína s ľudským potenciálom ale bez nerastných zdrojov nie je konkurentom. Svetové nerastné zdroje sú riadené z USA a Ruska. Ovládnutím Ruska a jeho zdrojov USA konečne získa vytúženú svetovú nadvládu. Preto je hlavným cieľom Spojených štátov rozdelenie Ruska, oddelenie Sibíri a zriadenie nad ním kontroly v podobe neformálneho protektorátu. Ako je tomu teraz na Ukrajine. Je dôležité si uvedomiť, že hovoríme o roztrhaní a nie o zničení Ruska. Rusko by malo zostať v skrátených hraniciach na Urale. Európa potrebuje oklieštené Rusko so silnou armádou, ktoré by bolo schopné úspešne odraziť útoky islamistov a vziať na seba všetky útrapy nárazníkového hraničného štátu.

Myšlienka eliminácie Ruska sa nezrodila včera. Prvá etapa – rozpad ZSSR bola úspešne vykonaná nasadením zradcu vo vedení krajiny. Toto spôsobilo kolaps ZSSR. Žiadne hospodárske ťažkosti. Dnes vyložení zradcovia v ruskom vedení nie sú. A zahraničná politika ukazuje, že ruské vedenie si je minulosti dobre vedomé a podľa toho koná. Občianská vojna v Iraku a Sýrii, vznik ISIS, ukrajinská kríza – to všetko je len predohra. Skutočný boj začína práve teraz. Bude dôležité sledovať prejav ruského prezidenta na Valnom zhromaždení OSN.

Za ďalšie. Po rozpade ZSSR plány realizácie rozkúskovania historického Ruska sa stávajú istotou. Zdá sa, že ruské vedenie tomu nechcelo veriť až do poslednej chvíle. Ak sa pozriete na etno – náboženskú mapu, je zrejmé, že hlavný útok proti Rusku bude zameraný na podbruško. Z juhu cez Strednú Áziu a to prostredníctvom bývalých stredoázijských republík. ISIS otvára nový front proti nim. Zložitá ekonomická situácia v týchto krajinách, nezamestnanosť a chudoba prinesie do radov ISIS stovky tisíc nahnevaných miestnych mužov /Uzbekov, Tadžikov, Turkménov/. Títo sú schopní v krátkom čase zmiesť existujúce schémy štátov. Potom sa presunú na relatívne bezpečné územie Kazachstanu, ktorý sa začína kývať v súvislosti s klesajúcimi cenami surovín. Nie je záruka, že sa situácia bude dať udržať pod kontrolou. Rusko je toho schopné, ale s mimoriadnou záťažou všetkých svojich zdrojov. Následne sa začne vlnenie v Tatarstane a Baškírii s cieľom Američanov, rozrezať Rusko celkom z blízka.

Pre takúto realizáciu je potrebné urobiť dve veci. Prvým z nich je poslať hlavné sily islamského štátu do strednej Ázie a za druhé odkloniť vojenské sily Ruska do druhého frontu /myslí sa ukrajinský/, aby nebolo dostatok síl na ten hlavný stredoázijský. Podporným bude kaukazský. Aj keď je tam zatiaľ relatívny kľud. Ale to skúsia zmeniť. O tom žiadných pochýb niet. Američania budú bojovať s Ruskom rukami ISIS. A nielen s Ruskom. Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev pochopil všetko. Mal byť ďalší na rade. Šikovne bol tlačený do vyčerpávajúcej vojny o Náhorný Karabach. Pričom šítsky Azerbajdžán by mal byť následne zmietnutý pseudosunitským ISIS.

Mapa 3. Šírenie islamu a možno ISIS ofenzíva

A teraz o tom druhom fronte proti Rusku, ktorý mal byť prvý.To je Ukrajina. Udalosti na Ukrajine, v Sýrii a Iraku/ ISIS/ boli takmer súčasné a vyprovokované spojenými štátmi. Podľa teraz už úplne zjavného plánu malo Rusko zabŕdnuť do vojny s Ukrajinou. Následne spadajúc pod globálne sankcie a postupným vyčerpávaním všetkých svojich zdrojov, malo byť oslabené v predvečer rozhodujúceho úderu ISIS cez Strednú Áziu. To sa nestalo. A dnes môžeme len postojačky tlieskať ruskému vedeniu, suverénne reagujúcemu na globálne provokácie USA na Ukrajine. Sankcie proti Rusku nemajú aspoň zatiaľ globálny charakter. Rusko sa nezaplietlo do vojny na Ukrajine a dostalo Krym späť bez krviprelievania. Na vyrovnanie ukrajinskej armádnej sily vytvorilo porovnateľné zoskupenia DLR a LLR. Taktické úspechy sú príkladné. Podľa potreby ich drží v prednej línii proti banderovcom a tým si rozviazalo ruky na Blízkom východe. Tam je hlavným strategickým cieľom zničenie ISIS. Pri všetkej úcte k legendárnemu ruskému Che Guevarovi – Igorovi Strelkovovi musím priznať, že sa mu nepodarilo prečítať túto hru až do konca. Jeho činy a výzvy k šíreniu ruskej jari na celé územie Ukrajiny boli v tom čase predčasné a dokonca škodlivé. Správna doba ešte nenastala.

A teraz o Sýrii. Sýria je dnešný Stalingrad. Nemôže byť odovzdaná a nebude. Stávka o všetko to neumožňuje. Tak ako vzdanie Stalingradu v roku 1942 by znamenalo katastrofu, tak geostrategická kapitulácia Asada s následným kolapsom sýrskej armády by predznamenala geopolitickú katastrofu v Strednej Ázii. Všetky slová Američanov o koalícii a boji proti ISIS sú lož a pokrytectvo. Nebudú vážne bojovať ISIS. A oni nechcú Rusko v akejkoľvek podobe v anti-ISIS koalícii. Rozhodnutie o presune ruských zbraní a poradcov do Sýrie im zhatilo ich plány. Z diskusií na Valnom zhromaždení OSN sa dozvieme ako sa budú snažiť vytláčať Rusko zo Sýrie. Tlak bude šialený, ale Ruslo ustúpiť nemôže.

Nastáva totiž čas keď Američania budú musieť zodpovedať a vysvetľovať ako sa ISIS dostali do rúk miliardy dolárov z predaja ropy a zbrane. Prvotným cieľom ISIS je zvrhnúť Asada a zničiť Sýriu. Ako už bolo povedané na oficiálnej úrovni, Američania plánujú simulovať vojnu s ISIS niekoľko rokov. Aby nedošlo k rozporu s jeho plánmi v strednej Ázii chcú dať celú Sýriu do rúk ISIS. Až čas ukáže, ako sa budú vyvíjať udalosti v Sýrii. Potom čo Rusko akoby prespalo globálne geopolitické provokácie Američanov na Blízkom východe a Ukrajine, ruské vedenie do značnej miery eliminovalo prvotný americký úspech radom účinných postupných taktických úspechov. Ale celková situácia je stále veľmi zložitá. Je potrebné pochopiť a to bez ilúzie. Naša krajina momentálne prechádza svojim rokom 1942“.


Na záver. Sýrska tlač sa vysmieva z toho, že „Obamovi umiernení kanibali“ z tzv. oddielu 30 /po výcviku americkými inštruktormi v Turecku/, sa po prekročení hranice okamžite pridali so všetkou výzbrojou a výstrojou a aj s novými Pick – upmi k „teroristickému gangu Jabhat al Nusrat“. Túto teroristickú skupinu sponzoruje turecká rozviedka. Veliteľ tzv. oddielu 30 sa na Twitteri pochválil, že američanov poriadne napálil.

Na druhej strane podľa ukrajinského analytika Tymčuka, najlepšie bojové oddiely z oboch donbasských republík spolu s ruskou morskou pechotou by mali byť odvelené k bojom v Sýrii. Možno je to tvrdenie trochu prehnané ale podľa mňa vôbec nie nemožné. Už pred časom som písal, že na Ukrajine bojuje tak maximálne ruský pravoslávny Blackwater. Že regulárni cvičia a cvičia o tom sa počas celého roka mohol presvedčiť každý. Do posledného cvičenia ruskej armády Centrum 2015 sa zapojilo 95 000 vojakov a 7 000 kusov bojovej techniky. Najnovšia informácia hovorí tiež o tom, že k ruskej iniciatíve a boju proti IS v Sýrii, okrem Iránu by sa mala pridať aj Čína. Čím by táto protiteroristická koalícia zahrňovala štáty Rusko, Čína, Irán, Asadovu Sýrsku arabskú armádu a šítske Libanonské hnutie Hizzballáh. Oproti tomu. Keďže celý výcvik pár CIA šašov z oddielu 30 stál neskutočných pol miliardy dolárov, ani sa nečudujem, že Obama nakoniec pristúpil na rokovania s Putinom. Veď čo ak by sa nakoniec ukázalo, že celý slávny islamský štát, koalícia vedená Ruskom rozseká na franforce a celé víťazstvo pripadne im? No a ešte sa ukáže, že celý boj Američanov proti IS bol len neškodným divadielkom a že pravdu mal jeden iracký dôstojník, ktorý po dobytí opevneného bodu rozčúlene ukazoval, že teroristi z IS boli do posledného okamihu letecky zásobovaní zbraňami a materiálom.

Putin-proti-Obama-hlúpy-bingo-20141208

Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/2015/09/23/russia-syria-stalingrad/

http://www.topky.sk/cl/1000791/1499183/Vyhlasenie-britskeho-vojaka-prinasa-sancu-na-mier–Islamsky-stat-je-na-pokraji-kolapsu

http://www.hlavnespravy.sk/byvaly-sef-dia-sokoval-redaktora-vzostup-islamskeho-statu-bol-umyselnym-rozhodnutim-usa/655953

http://www.armadninoviny.cz/centrum-2015-ruska-armada-predvedla-svou-silu.html

http://rusvesna.su/news/1443177624

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.