Otevřu ledničku- je tam vlk, otevřu konzervu – je tam zase vlk – aneb Kosa na dalším internetovém radiu


Kosa dnes večer bude opět v éteru. Na  internetovém radiu. Ale nikoli na slovenském Slobodném vysielači. Nýbrž na  jeho českém  ekvivalentu

Svobodném vysílači.

A to od 19,00 hod.

Pokud máte zájem , stačí, když kliknete na tento link:

http://www.svobodny-vysilac.cz/wordpress/

Víc dělat nemusíte a máte vlka nikoliv ledničce nebo v konzervě, ale rovnou v uších.

Přesto jsem cítil v titulku této upoutávky ten notoricky známý vtípek oprášit. Protože přesně to  mne napadlo, že nutně musí přijít jako reakce od publika -už zase vlk… , když se na mne obrátila kladenská redakce  Svobodného vysílače, zda bych také nechtěl zkusit štěstí u nich.

O tomto českém projektu jsem do té doby věděl jen to, že existuje. Ani nyní nevím o moc víc – prostě není čas a nejsou lidi, však to znáte sami. Navíc si vůbec  nejsem jistý, že  do tohoto projektu zcela zapadám a panu Dukátovi ze Svobodného vysílače jsem své pochybnosti v tomto směru sdělil. Přesto jsme se nakonec dohodli, že to zkusíme. Z jednoduchého důvodu – na českém radiu bude možnost se věnovat i ryze českým tématům. Které považuji za daleko důležitější než řešit mezinárodní problémy typu Ukrajina, Sýrie a vůbec velkou mezinárodní politiku. Na tu nemáme naprosto žádný vliv. A nikdy mít nebudeme. Ani jako stát a už vůbec ne jako jednotlivci nebo malé skupinky. Myslím, že si  do jisté míry na tato, řekněme – atraktivní témata tvrdě nabíháme a našim politikářům dáváme bianco šek, aby si tady v ČR  dělali co chtějí, zatímco my se virtuálně mlátíme po hlavách kvůli tomu, zda věříme nebo nevěříme různým spekulativním teoriím  kdo mazaně a úplném utajení zpunktoval to nebo ono. Proto tedy vlk i “ v právě  otevřené konzervě“. To je jeden důvod.

Tím druhým je snaha podpořit někoho,  kdo se pokouší stejně jako Kosa vytvořit alternativní informační svět. Ve stejně amatérských podmínkách, v jakých funguje Kosa. Otázkou je, zda se mi to podaří a jestli to bude pomoc….

Večer budeme všichni chytřejší.  Kdo má zájem o vlka, je večer k mání. Ale uznávám, že existuje nekonečné množství lepších alternativ jak naložit s pátečním večerem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.