Pohádka pro děti nad třicet


napsal LS

Milé děti,

Je-li vám více než třicet, a občas vás něco bolí, povím vám užitečnou pohádku.

Pohádky a příběhy byly odedávna důležitým zdrojem poučení. Před mnoha desítkami let žili profesionální pohádkáři, jako např. H. CH. Andersen, B. Němcová a další. Někteří dnešní pohádkáři se označují jako politologové. Staletí před nimi už tak fungovalo kněžstvo. A všimněte si, až dodnes dospělí lidé, kteří věří v doslovnou pravdu Bible, přijímají vyložené pohádky jako naprosto pravdivé příběhy.

Jen tak namátkou – věří, že se miska chudé vdovy doplňovala jídlem, že někoho, schovaného v jeskyni krmili havrani, přemýšlejí zcela vážně o lodi, kde se nacpali všichni živočichové, aby přežili potopu, a to od žížal až po slony (mimochodem, musely tam být i ryby, protože buď padala z nebes slaná nebo sladká voda). Věří tomu, že se ovce dívaly při pití na nařezané proutky, a proto pak rodily pruhovaná mláďata, přijímají bez mrknutí oka, že se hůl proměnila v hada a pak zase v hůl, když předtím sežrala hole egyptských kněží, proměněné v hady. Kam se hrabe Copperfield na Árona… Ale i ten byl naprostý nýmand proti Jozuovi, který zastavil Slunce. A neumětel proti třem mládencům, co skotačili bez úhony v peci ohnivé. (Kdo nevěří, ať tam běží: 1. Královská 17:16, 1. Královská 17:6, Genesis 7:14, Genesis 30:38, Exodus 7:10, Jozue 10:13, Daniel 3:22)

Smějete se? A kolika pohádkám jste ochotni věřit vy, v dnešním světě informačních blábolů? Položíte si otázku, jak to vlastně je? Zamyslíte se? Vlk přiznává, že nějaká jeho tlapka mohla šlápnout vedle v případě Boeingu. A je ochoten – pokud se to prokáže – uvést věci na pravou míru. Ale mrcha Červená Karkulka už neví jakou čepičku si nasadit. V košíčku nese kdovíco, a ještě se za ní tyčí postava myslivce s loveckým kinžálem.

Nu, na začátku jsem ovšem slíbil, že povím užitečnou pohádku. Ony totiž mají své opodstatnění. Naučíte se neotevírat cizím lidem jako Smolíček, nenecháte se zlákat ke svezení na liščím ohonu jako Budulínek, nesníte otrávené jablko, neskočíte na špek profláklému mainstreamu, … atp. atp.

Moje užitečná pohádka se jmenuje STŘÍBRNÝ MŮSTEK.

Cokoliv vás někde bolí – zkuste si to ovázat medicínskou lepicí páskou s nalepeným proužkem alobalu. Asi tak centimetr až centimetr a půl širokým. Mé ženě to zabralo na bolavé zápěstí a mně samotnému na bolavou jamku vzadu za kolenem. Stačilo to navečer přelepit a ráno sundat. Já to dokonce sundal ve tři ráno a bolest se nevrátila do nohy dodnes, ani po několika dnech. Funguje to. Neptejte se mně proč. Musel bych se zaklínat slovy jako geopatogenní zóny, čakry, biopole a jinými sprosťárnami. Nevysvětlím proč. Ale vyzkoušejte a uvidíte. Jediné, co na tom bylo nepříjemné bylo, že když jsem si obvázal na zkoušku krk, cítil jsem v ústech pachuť, jako bych ten alobal stiskl mezi zuby.

Dobrou noc, milé děti. LS

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.