Nizozemská zpráva o katastrofě MH17 se zmýlila v modelech rakety Buk a v typech bojových hlavic – poznámka která vylučuje Buk


vybarala přeložil JF

Z článku Johna Helmera, Dances With Bears, 17.10.2015

http://www.therussophile.org/dutch-reports-on-mh17-crash-have-mistaken-buk-missile-models-and-warhead-types-the-footnote-which-puts-the-boot-to-buk.html/

Závěry nizozemské vyšetřovací komise (DSB) o střele, která způsobila katastrofu letu MH17 společnosti Malaysian Airlines, jsou založeny na zprávě nizozemské národní letecké laboratoře (NLR), sídlící v Amsterdamu. Zpráva NLR o délce 66 stran je obsahem dodatku k hlavní zprávě DSB. Ve společném vydání obě nizozemské organizace a dvě nizozemské zprávy tvrdí, že na MH17 byla vystřelena Ruskem vyráběná raketa Buk serie 9M38, vyzbrojená bojovou hlavicí 9N314M, a explodovala vlevo od letounu asi dva metry od kabiny. Dvě nizozemské zprávy tvrdí, že tlaková vlna a sprška úlomků z výbuchu způsobily rozpad letounu ve vzduchu a smrt všech osob na palubě.

Předseda DSB Tjibbe Joustra představil závěrečnou zprávu o MH17 dne 13.října 2015. Nebyly přitom připuštěny žádné otázky novinářů!!!!

Od večera dne katastrofy 17.července 2014 západní oficiální činitelé a novináři obviňují Rusko z výroby střely, z nařízení vystřelení střely a ze zavinění katastrofy. Nyní citují obě nizozemské zprávy jako důkaz svých původních tvrzení o vině, navzdory tomu, že se tomu DSB ve své zprávě vyhýbá, a navzdory tomu, že až dosud australští a nizozemská policisté, koroneři a patologové odmítají uvolnit poznatky z podrobných pitev, které shromáždili o úlomcích, které zasáhly letoun a těla obětí na palubě. Podle zprávy DSB úlomky zabily posádku v kabině a tři úlomky, charakteristické pro bojovou hlavici typu 9N314M byly nalezeny v tělech pilota a kopilota. Podle komise nebyl úlomky zasažen žádný jiný člen posádky ani cestující.

Na těchto třech kouscích kovu visí celý případ: že výbuch střely Buku je příčinou katastrofy, případ smrti a případ viny Ruska za sestřel. Ale hledání v záznamech DSB a v technických zprávách o simulaci účinků šrapnelové hlavice a tlakové vlny, na kterých DSB vystavěla své závěry, spolu s rozhovory s mluvčími vyšetřovatelů, ukázalo, že jediný důkaz o zdroji těchto tří kovových úlomků je vojenské tajemství Nizozemského Ministerstva Obrany.

Mluvčí NLR Jan Venema, když byl dotázán na zdroj důkazů, že byla použita raketa 9M38 nebo 9M38M1 a že explodovala hlavice 9N314M, řekl, že laboratoř NLR neprozradí jak a z jakého zdroje dostala data střely a bojové hlavice pro testy výbuchu a účinků střepin a pro závěry, které uvedla ve své zprávě. Podle textu NLR (strana 46) se NLR spolehla na „představitele“ koncernu Almaz-Antej a na jejich informaci, že „pouze hlavice 9N314M obsahuje motýlkovité fragmenty“.

Almaz-Antej veřejně a opakovaně vyhlásil, že bojová hlavie 9N314M nemůže být použita raketami serie 9M38. Podle výrobce rakety nemohou být elektronicky propojeny. Almaz-Antej navíc potvrdil, že v bojové hlavici, obsahující charakteristické částice – Rusové je nazývají „babočka“, Holanďané „motýlek“ – je celkem 7.800 částic. Z toho méně než třetina, 2.600 částic, je motýlkovitého tvaru, opět podle tvrzení výrobce. Pokud DSB a její konsultanti všichni mluví pravdu, nalezení pouhých tří takových částic v tělech posádky v kabině a jedné v troskách kabiny, je nevysvětlitelné. Almaz-Antej říká, že jeho počitačové modelování i fyzické testy výbuchu to vylučují.

Ve své zprávě NLR cituje Almaz-Antej a jeho popis charakteristik modelů střel Buk, typů bojových hlavic a složení částic v hlavicích. NLR uvádí ve své Tabulce 7 možné kombinace střel a hlavic. Když byl dotázán na důkaz Almaz-Antej, že model střely a typ hlavice nelze kombinovat a použít, Venema prohlásil, že NLR má po dohodě s DSB zakázáno odpovídat na takové dotazy.

V telefonním rozhovoru Venema prohlásil, že NLR má „zkušenosti a kvalifikaci“ pro analýzu důkazů z vraku letounu MH17. Když byl Venema tázán, zda v minulosti NLR získala zkušenosti z testů střel a letecké munice ruské výroby, odmítl odpovědět. „Nemohu zabíhat do podrobností studie.“ Podle Venemy má NLR s DSB dohodu, že „na všechny dotazy bude odpovídat DSB“.

Třetí zpráva polovládní Nizozemské Organizace pro Aplikovaný Vědecký Výzkum (TNO) byla publikována jako dodatek k hlavní zprávě DSB. TNO tvrdí, že provedla simulaci účinků výbuchu bojové hlavice na konstrukci Boeingu pomocí počítačového modelování, programem zvaným AUTODYN, verze 14.5. TNO píše, že „po konsultaci s DSB byla modelovou hlavicí hlavice typu 9M314.“ TNO nepodává žádné vysvětlení ohledně volby hlavice.

Monique De Geus je mluvčí TNO. Byla dotazována, zda simulace TNO byla provedena pouze trojrozměrným počítačovým modelováním, nebo zda zahrnovala i fyzické testy, a co bylo pro TNO zdrojem údajů o hlavici. Mluvčí přerušila otázku v půlce a řekla, že „nemáme dovoleno odpovídat na žádné otázky o této věci. Musíte se obrátit na DSB.“ Když se Helmer zeptal, zda může položit celou otázku, ještě než TNO odpoví, mluvčí souhlasila. Pak si nechala přečíst obě otázky, odmítla odpovědět a položila telefon.

Mimo „konsultací“ DSB píše TNO ve své zprávě, že „tato studie používá tajné údaje, které podléhají zákonu o ochraně státního tajemství (Wet Bescherming Staatsgeheimen). Text zprávy byl ověřen a povolen k publikaci Nizozemským Ministerstvem Obrany“. Poznámka pod čarou k popisu bojové hlavice na konci zprávy TNO cituje „Jane’s Defence Land-Based Air Defence 2009-2010, 22nd edition.” Ve zkratce: jediný zdroj k závěrům o výbuchu bojové hlavice rakety Buk je vojenské tajemství NATO plus pět roků stará komerční publikace z Londýna!

Závěry TNO o výbuchu byly citovány NLR pro podepření závěrů NLR ohledně střely, která sestřelila MH17. Závěry NLR jsou pak použity na podporu závěrů DSB o příčině katastrofy. Takže když byla mluvčí DSB, Sara Vernooij, dotázána, z jakého zdroje získala DSB parametry střely a hlavice, které se staly důkazem pro přesvědčení DSB, že právě Buk byl jedinou příčinou katastrofy MH17, mluvčí řekla, že DSB nebude na tuto otázku odpovídat. „Pokud to není ve zprávě, nebylo to uvolněno pro veřejnost.“ řekla mluvčí.

Příspěvek byl publikován v rubrice JF a jeho rešerše, MH17 -Závěrečná vyšetřovací zpráva se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.