Uprchlíci XXVI. – černý humor a bizar


Migrační vlna je navýsost závažným tématem. S nedozírnými důsledky pro další budoucnost Evropy, její kulturu, ekonomiku, svébytnost svobodu a osud jednotlivých národů. A možná fatálně pro celý svět. Jakýkoli pokus o zlehčování situace  by  u tohoto problému neměl mít místo. Přesto jsem se rozhodl k přetisknutí části toho, co mi od několika kosířů v mailech přišlo. Mám k tomu totiž dost dobrý důvod. Jak zjistíte v druhé části, kde se budeme věnovat realitě.

Takže nejdříve něco vtípků na migrantské téma, jak mi došly:

Sedí Ahmed v Berlíně u řeky, špinavý, v roztrhaných šatech, zkažené zuby…

 Chytí zlatou rybku. Klasika – 3 přání.

 Ahmed se zamyslí: „Rybko, chtěl bych mít krásné zuby, jako lidi tady.“ Blik! Sedí v zubařském křesle a zubař pilně pracuje. Ahmed mu povídá, že nemá peníze, a zubař na to, že je to placené z evropských fondů.

Jeho druhé přání: Nechal doma svoje ženy, děti a rodiče a chtěl by s nimi hezky bydlet. Blik! Sedí v přijímacím pokoji vybavené vily a na stole čeká na jeho  podpis smlouva, že vilu hrazenou z fondů EU pro uprchlíky v rámci „programu o slučování rodin“ přebírá do užívání.

 Ahmed se zamyslí a jako třetí přání říká, že by chtěl být modrooký  blonďák jako Němci.

 Blik! Z Ahmeda je modrooký blonďák se zkaženými zuby, a sedí v  roztrhaných šatech v Berlíně u řeky. Tak se ptá rybky, co to má být? Rybka mu odpoví: „Jsi bílej, tak se koukej starat sám!“

A přidáme pár obrázkových:

angela1 Angela2 angelaJPG

Možná, že  si řeknete nic moc…

Těm vtípkům z lidu se můžete klidně bud od srdce zasmát, či je označit za slaboduchou pitominu nebo cokoli mezi tím. Záleží jen na vašem osobním nastavení. A vždycky bude váš postoj akceptovatelný.

Nicméně vždycky prostě půjde o lidový humor, reflektující, více nebo méně, ve zkratce situaci. Vždycky je tam racionální jádro. I když může být silně karikované.

No já také nepočítal s tím, že bych to Kosu pustil. Ne, dokud mne nedostihlo pár oficiálních informací:

1- že Evropský soud ve Štrasburku nařídil ČR , aby ze zařízení v Bělé propustila afghánskou rodinu, s kterou prý nezacházela dobře.

2- že EU zastavuje v ČR financování programů prevence kriminality

3- o tom, jak proběhla v Bruselu schůzka hlav států na tzv. balkánské migrační trase s Merkelovou , rakouským kancléřem Faymannem a Junckerem.

4- o sofort zaváděných opatřeních ohledně migrantů v Německu

5- že Rakousko na hranicích se Slovinskem postaví urgentně  plot.

Každý z těchto pěti – dodávám namátkou, z celé hromady podobných kousků, vybraných bodů je černým humorem té nejbizarnější kategorie!!!  Která svou absurditou hravě a o několik řádů překoná jakýkoli občanský vtípek. Nemluvě o tom, že  občan Novák má nezadatelné právo  vytvářet vtípky, včetně těch hloupých. Ovšem ty bizarní absurdity fatálního kalibru nemají autorský podpis občanů Nováků, ale těch , co řídí Evropu, potažmo svět! A to je naprostá tragedie.

Pojednejme, v pár větách každý z těch pěti vzorků absolutně černé absurdity!

1-  Evropský soud ve Štrasburku nařídil ČR , aby ze zařízení v Bělé propustila afghánskou rodinu, s kterou prý nezacházela dobře.

vydal své předběžné rozhodnutí na základě podání, které podal JUDr. Martin Rozumek, který je ředitelem Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU).  Tedy neziskovka, která dělá bohulibé projekty a kromě jiného se bere za práva menšin a  uprchlíků.

Co se takhle  mrknout do jejich poslední výroční zprávy

Click to access OPU_Vyrocka2014_Final_web.pdf

abych to přezkoumal? Takže tam lze  najít takovou perlu, že jako také provozuje hostel v Gruzii, který má financovat provoz jednoho tamního seniorského centra. Ovšem v době, až skončí jeho financování Českou republikou…

Nicméně hlavní činností v roce jsou:

FOSTERING POLITICAL
PARTICIPATION AND POLICY
INVOLVEMENT OF IMMIGRANTS
IN 9 CENTRAL AND EASTERN EU
COUNTRIES
ZA POSÍLENÍ PRÁV MIGRANTŮ PŘI
PRÁCI
1. 9. 2014 – 29. 2. 2016
Fond NNO, EEA Grants
posílení ochrany práv migrantů v oblasi
zaměstnávání/práce, včetně ochrany
ve vztazích označených jako nelegální
zaměstnávání či vykořisťování
NEJSME SI CIZÍ II.
1. 1. 2014 – 31. 12. 2014
MV ČR, Dobrovolnická služba
individuální a intenzivní podpora
integrace cizinců, výjezdy dobrovolníků
do uprchlických zařízení a volnočasové
aktivity pro imigranty
ČLOVĚK ČLOVĚKU II.
1. 9. 2014 – 31. 12. 2014
Magistrát hl.m. Prahy
workshopy, přednášky, akce pro
veřejnost a imigranty
INTEGRACE CIZINCŮ A PODPORA
MENŠINOVÝCH AKTIVIT
1. 7. 2014 – 30. 11. 2014
úřad Městské části Plzeň 3
dotace na sociální služby
INTEGRAČNÍ CENTRUM PRAHA II.
1. 4. 2013 – 31. 3. 2014
EIF, Magistrát hl.m. Prahy
sociální a právní poradenství cizincům,
vzdělávání odborníků, sociokulturní kurzy
INTEGRAČNÍ CENTRUM PRAHA III.
1. 4. 2014 – 30. 4. 2015
EIF, Magistrát hl.m. Prahy
sociální a právní poradenství
cizincům, vzdělávání odborníků, kurzy
sociokulturní orientace, workshopy
na MŠ, kurzy ČJ

Prostě uprchlíci v roce 2014 jako hlavní smysl existence této neziskovky. Ačkoli počet běženců, kteří žádali v ČR o právní ochranu se vyvíjel takto:

OPU2Uznejte, to nemá chybu! Samozřejmě, že když Výroční zpráva, tak vlka nutně zajímala i finanční stránka provozu této organizace! tedy odkud čerpá zdroje na svou činnost a na  co je vynakládá. A tohle už je fakt total  bizar pur!!! To si nelze  ani vymyslet!

Zdroje na činnost:

OPUOPU3

Jinými slovy – tahle organizace je skoro ze 2/3 financována Evropskou unií a na ni napojenými organizacemi + Vysokým komisařem pro uprchlíky! Vlastním přičiněním nesežene ani 3% prostředků  a od donátorů ,získaných vlastním úsilím nedostane ani 4%…

Bez veřejných financí, z kapes občanů a je jedno jestli z ČR nebo EU, končí. protože veřejnost o své užitečnosti zkrátka nepřesvědčí ani štastnou náhodou.

A  co výdaje?

OPU1Takže, v roce 2014 sem přišlo řádově 1000 žadatelů. Rozumkova organizace  utratila ale 22 milionů. Z toho ovšem plné 2/3 na platy!!! Na ostatní provozní náklady činily dohromady dalších 5 milionů. Tedy z 22 – DEVATENACT!!!  Na nějakou , řekněme  optimisticky – smysluplnou činnost šlo necelých 15%!!!

Jinak – co nový migrant v ČR to 22 000! Ale z toho 14 000 na platy….

Tenhle výpočet je samozřejmě jen hrubě  ilustrativní, protože činnost jistě bude vykazována i vůči migrantům, již usedlým či těm, kteří v ČR nezůstanou. Nicméně  svo částečnou validitu určitě má.

Jistě mi bude namítnuto, že v platech jsou i platy právníků a eventuálních jiných poradců… Pak by bylo fér to uvést ve Zprávě odděleně a také by bylo potřeba konstatovat, kolik že výkonů tito lidé  DOLOŽITELNĚ!  provedli! Včetně seznamu těch, kteří pro Rozumka  spol. pracují!  To aby bylo jasné, že tam není malá domů pro kamarády a že jedna konzultace nestojí třeba milion korun. Aniž bych chtěl sebemenším  náznakem tvrdit, že se tak děje. Nicméně je smutným faktem, že například  NKU nemá právo kontroly neziskovek. A   povinný audit podobné věci neřeší.

Takže tahle organizace podala oznámení na Českou republiku do Štrasburku a bylo jí promptně vyhověno!!! Nedivím se. Vždyt EU Rozumka financuje. A když Rozumek nebude vykazovat spektakulární činnost, kterou EU zaznamená, přijde o  živobytí!

Mimochodem – Českou republiku si velmi nevybíravě podal v minulém týdnu i úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. A to termín nevybíravě  je  je hrubý eufemismus!

Zřejmě opět na základě informací od Rozumka a spol. , kterého si tady také financují…

Tohle je fakt humor úplně z nejčernějších. Republiku kritizuje a iniciativně nahlašuje někdo, kdo ze získaných peněz spotřebovává na své platy a  režii 86% vybraných prostředků! No  nepodporujte ho a nepochybujte o jeho nutné užitečnosti!

Nemluvě o meritu příběhu té afghánské rodiny! Ona prý prchá před Talibanem z Kunduzu. A v Bělé byly její tři děti špatně  a protizákonně ubytováni a  nemocnému synovi chyběla dostupná zdravotní péče!!!

Takže tahle rodina utíkala přes celý Afghanistán, následně  přes SEDM!!!  před Talibanem naprosto bezpečných zemí, aby  byla, náhodou, zadržena v ČR. protože NELEGALNĚ překročila  hranice  státu! Ale  až v ČR byl jeden ze synů podroben nelidskému pobytu, kdy Rozumek žaloval u ESP! Zajímalo by mne, jakou že lékařskou péči měl tento dětský  astmatik během dlouhé cesty! Dál, proč ho otec vědomě vystavoval dlouhodobému riziku. Proč nezůstali v první bezpečné zemi? Nečekám, že mi na to Rozumek odpoví. Ten má vážnější adresy pro odpovědi na kladené dotazy. Nebo posílání podání. Na podobné otázky jistě čas mít nebude. Nikomu nechci nic podsouvat – klidně můžete mít na Rozumka spol úplně jiný názor. Za sebe říkám – nechápu, že takovouhle organizaci , viz finanční údaje  z jejich Výročky  někdo z veřejných peněz  financuje! Může ovšem být, že  tomu nerozumím.

Pojdme dál!

2- že EU zastavuje v ČR financování programů prevence kriminality

Tady jen krátce – nepřipadá vám jako totálně absurdní vtip že EU

-oznámila  konec financování projektů v ČR na prevenci kriminality

ale současně  masivně financuje takového Rozumka a nutí ČR do povinných kvot  přijímání migrantů, o kterých nikdo nic neví a o nichž lze důvodně předpokládat, že určitá část z nich, ačkoli určitě minoritní, se nakonec zapojí do kriminálních aktivit? Viz například úřední zprávy švédské policie

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Elitni-ekonom-k-migraci-O-tomto-se-ve-Svedsku-nesmi-mluvit-mam-cisla-Musime-rict-Ne-nedostanete-tady-nic-Je-to-tu-jak-v-50-letech-tresty-za-nespravne-nazory-397384

Bizar pokračuje…

Ale co, tady to třeba bude jinak, protože hlavouni se v Bruselu sešli, aby jednali o opatřeních nutných k regulaci běženců po balkánské trase, takže

3- o tom, jak proběhla v Bruselu schůzka hlav států na tzv. balkánské migrační trase s Merkelovou , rakouským kancléřem Faymannem a Junckerem.

No sem nesedí ani přísloví, že hora porodila myš. Juncker se sice holedbal, že má nejdříve 16-ti následně dokonce 17-ti bodový plán, který předloží premierům balkánských států na cestě a že to bude silné řešení. Pondělní večerní Heute na ARD konstatovalo suše, že to byla jen nafouklá bublina a že se tam řešila „zásadní opatření typu, že státy se mají informovat!!!!

Jedno slovenské shrnutí  naleznete zde:

http://www.cas.sk/clanok/334287/europska-komisia-predlozila-pred-summitom-navrhy-opatreni-co-obsahuje-16-bodovy-plan.html

Proti tomuhle je jakýkoli blboučký hospodský vtípek naprosto olbřímým státnickým aktem!

Tohle už je opravdu moc i na vítače z Německa. Kancléřce tvrdě klesá popularita, Bavorsko nese hlavní tíži migrantského náporu, Willkommenskultur se ukazuje stále více jako nahé pozadí císaře z Anderssenovy pohádky o  jeho nových šatech. Takže jsou žádány činy a tudíž

4- o sofort zaváděných opatřeních ohledně migrantů v Německu

Bundestag ze zkrácené lhůtě projednal a  schválil balík zákonů a urychleně to bylo vydáno v německé Sbírce zákonů. takže migranti by měli získávat menší podporu a část v naturálním plnění, měly by proběhnout zkrácená řízení a odmítnutí žadatelé okamžitě vyhoštováni. Byl rozšířen soupis bezpečných zemí, takže  Balkánci už nemají šanci. A hlavně, měly  by být zřízeny záchytné tábory na německých hranicích.

Mno, zní to na první pohled snad rozumně. Snad. Jenže když to přezkoumáte   a zjistíte, že prý dokonce Bundeswehr prý nasadí své transportní kapacity na odsun odmítnutých migrantů, začnete se řehtat jako kobyla. Protože jde o skutečně naprosto blbý vtípek.

V Německu je nejméně  1 milion nelegálů. Balkánců je nejméně polovina.  Je tam určitě i spousta Rozumků a na ně napojených advokátů a podobných. Co budou podávat odvolání, odpory stížnosti atd. Vše  s odkladným účinkem!!!  A když konečně padne rozhodnutí v poslední instanci? Tak jako že ten Bundeswehr?  Hm. letadlo může přistát jen tam, kde mu to dovolí. Když povolení nedostane? Tak vůbec neodletí. Což samozřejmě neplatí jen pro běžence z Balkánu,ale také z Afghanistánu Iráku, atd.atd.  Být Němcem , tak si myslím ,že  si ze mně zase vláda a Bundestag dělají tu.. no srandu.

Nemluvě o vrcholné části toho cirkusu – SPD rezolutně prohlásila, že nějaké záchytné zony, obehnané ploty s ní nejsou dělatelné!!!

To opravdu nemá chybu!!!!

A  aby bylo všechno kompletní, tak  Afghánistán více méně už Němcům úředně sdělil, že žádný odsun krajanů z Německa nepodpoří

Ministr pro uprchlíky v Kabulu -Sayed Hussain Alimi Balki, měl sdělit německé vládě , že ji výslovně požádali, aby nikoho z Afghánců neodsunovala.

Ačkoli právě tihle jsou druhou nejpočetnější migrantskou skupinou do Německa.Což německý ministr vnitra de Maiziere označil za naprosto nepřijatelné.  Viz

http://www.tagesschau.de/ausland/demaiziere-afghanistan-101.html

Jen dodám, že  kvota  analfabetů mezi nimi je prý  70%… Nyní  tam mají i tu rodinku, které se nelíbilo v Bělé a kterou jim tam poslal Rozumek.

Mezi tím ovšem spolková i bavorská vláda napadly Rakousko, že se chová hnusně  až zákeřně, když ve velkém vozí migranty na německé hranice, aniž by respektovali německé připomínky, výhrady a situaci už tak uprchlíky přeplněného Německa.

Takže se dostáváme k závěru a vrcholu našeho přehledu bizaru a černého humoru -Rakušané si jsou vědomi, že něco udělat musí, protože velkým německým bratrům už jdou opravdu bubliny od nosu, tak říkajíc. Takže

5-  Rakousko na hranicích se Slovinskem postaví urgentně  plot.

Což neoznámil nikdo jiný  než rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová!  Vlastně – fuj , plot ne! Jen zvláštní stavební opatření. Mně to připomíná řadu podobných specžvástů . Jako bylo třeba kdysi „zastavení letadla v letu“  nebo v našich krajích  proslulé „humanitární bombardování“.

Dodám, že tato „zvláštní stavební opatření“ mají být realizována jen na rakouské hranici se Slovinskem…  Proč ne s Madarskem? Aha, vlastně, ti postavili už vlastní plot.. Ale nebyla to Mikl Leitnerová, která Orbána za to naprosto nevybíravě kritizovala  doslova prohlásila 31. srpna :

„Spoléhat se na to, že nějaký plot uprchlíky odradí, je iluze,“Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakouska-ministryne-vnitra-by-statum-ktere-nepomahaji-uprchlikum-omezila-financni-pomoc-gse-/zahranicni.aspx?c=A150831_135350_zahranicni_ert

A tamtéž se můžete dočíst  další její požadavek – kdo odmítá migranty, měl by přijít o evropské dotace!

A nyní staví plot  sama.. vlastně plot ne, jen realizuje  ta zvláštní stavební opatření.

Tohle je tedy opravdu vrchol směšnosti. To žádný hospodský Novák nevymyslí!  Nicméně vymyslel vhodný doplněk pro ta zvláštní stavební opatření Johanny Milk – Leitnerové. Která prý budou uvádět do života na Valašsku pod vedením starosty Čunka:

Jak prozradil jeden Valach :

„My sa tu Muslimů nebójíme, náš starosta Čunek už dělá plot kolem  Vsetína. Na každéj příjezdovéj cestě a na nádraží bude stáť hlídka, každému naleje štamprdlu slivovice a zakrójí kúsek špeku. Kdo si nevezme, je jasný a fofrem ho pošlů zpátky.“

TOŽ IDEME DO VSETÍNA!

Pokud se toho doplnkového opatření  chytnou Rakušáci, velmi snadno oddělí muslimské fanatiky od těch, co minimálně momentálně padají hlady a žízní  a v  daném okamžiku potřebují skutečnou pomoc.

Za sebe říkám – nemám rád  vtípky, které si zahrávají s lidským neštěstím. Nicméně když srovnám lidovou tvořivost s tomto směru s tím, co předvádí evropští politici a různí  Rozumkové.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.