HRANICA.


napsal Pacho

 

Niekedy v r. 1991 vtedajší, ešte federálny československý premiér Čalfa, k posilneniu hraníc nasadil vyše štyritisíc päťsto novo prijatých colníkov, ako nástupcov bývalých finančákov z prvej republiky. Nebolo to len tak z ničoho nič. Existovala totiž obava, že po vojenskom prevrate a odstránení sovietskeho prezidenta Gorbačova sa na západ pohnú milióny utečencov. Nakoniec sa žiadny masový pochod nekonal. Bolo to opatrenie vyplývajúce z analýzy možnej bezpečnostnej hrozby. Colníci alebo finančáci sa postupne sťahovali do vnútrozemia a v tzv. colnom pohraničnom pásme pôsobili pri ochrane ekonomických záujmov štátu. Plnú ochranu zelenej hranice prevzala novovzniknutá hraničná polícia. Akútnu krízovú situáciu sa nakoniec podarilo zvládnuť. Hoci v spoločnosti naďalej panoval chaos a niektoré vyhlásenia vládnucej „elity“ pripomínali skôr ľudí postrádajúcich aj posledné zbytky zdravého rozumu. No všetkých ponovembrových diletantov hravo prekonal a strčil do vrecka najnovší mudrlant. „Odborník“ z výboru OSN pre migráciu pred pár dňami tvrdo skritizoval použitie sily na hraniciach EÚ proti – prevádzačom/!/.

Ale poďme po poriadku. Hranice padli a stali sme sa súčasťou tzv. Schengenského systému. Alfou a omegou tohto systému je nielen fyzická ochrana zelenej hranice, ale hlavne schengenský informačný systém. Je nainštalovaný na hraničných priechodoch – vrátane letísk. Predpokladám, že do tohto systému sú nahadzované osobné údaje ľudí, ktorí legálne prekračujú hranicu. Vrátane motorových vozidiel a ŠPZ. V tomto systéme by sa mali nachádzať údaje ľudí, ktorí sú v pátraní. Taktiež osoby vyhostené, ktorým je zamietnutý vstup do republiky, príp. na ktorých je vydaný európsky zatýkací rozkaz. Teda všetci tí, ktorí sú podozriví z nezákonného konania, rôznych trestných činov a terorizmu. Účelom je nepriedušne chrániť a uzavrieť zelenú, aby tieto osoby nebezpečné pre bežných ľudí mohli príslušníci policajných zložiek odchytiť rovno pri vstupe alebo výstupe na hraničných priechodoch. To znamená znížiť bezpečnostné riziko na minimum. Teda malo by to tak byť. Alebo do spustenia migračnej vlny aj bolo.

pacho

Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/2015/10/10/nikolai-starikov

Aby sa vôbec takáto vlna spustila, nesmeli sa k ochrane južných hraníc schengenu použiť žiadne donucovacie prostriedky. Teda zákonná sila. Takto na scénu vstúpila protektorátna hlava EÚ Merkelová /počúvajúca príkazy asi len z poza mora/ a začala „blúzniť“ o akomsi pozvaní. Týmto vyhlásením okamžite paralyzovala pohraničné zložky – dovtedy ako tak pracujúce na hranici únosnosti. Po tomto, pohraničníci už len rezignovane pochopili, že chrániť schengenskú hranicu a teda aj zasahovať proti „nelegálom“ nijako nesmú. Mohli tak akurát bezmocne sledovať a konštatovať, že po prekročení prvého pozvaného nelegálneho migranta cez „zelenú“ /alebo ak ide o more tak o „modrú“/, o ktorom nikto nič nevedel, nikto ho do tohto systému nezaregistroval, nikto ho nepreveril – všetky interné predpisy a smernice upravujúce schengen – stratili zmysel a účinnosť. Celý schengen v tej chvíli prestal existovať. Tak ako v 89 u nás keď sa menil systém, tak aj teraz v EÚ /čo sa v tomto bordeli mení neviem/ – nastal riadený chaos. Prví, ktorí si toto uvedomili a proti tomu sa vzbúrili boli minister vnútra Kaliňák s premiérom Ficom. Na základe toho, že policajti a colníci na našej východnej schengenskej hranici naďalej nasadzujú svoje krky a tvrdo /aj za použitia strelných zbaní/ v súlade so zákonom, zasahujú proti ozbrojeným prevádzačom a pašerákom. Naše útvary na východe si robia svoju prácu presne tak, ako by si ju mali robiť všetci v Schengene a robia si ju dobre.

Zato na južnej hranici po znefunkčnení pohraničných zložiek, sa z ničoho nič v tyle EÚ objavilo milión a pol ľudí /a valia sa ďalší/ o ktorých nikto presne nevie odkiaľ sú. Nevieme ich totožnosť. Nevieme kto z nich vo svojej krajine spáchal teroristický čin. Nevieme kto je priestupca, násilník, zlodej, pašerák, obchodník s bielym mäsom, zabiják a vrah. Nemajú žiadne doklady. Mladí vyšportovaní muži nevedia po arabsky a všetci svorne s i phonmi v rukách tvrdia, že sú zo Sýrie. Takže je tu otázka. V koho záujme a prečo sa toto udialo a stále deje? O samotnej paralýze pohraničnej služby tu už reč bola. Ak niekde znefunkčníte schengenský systém prestanete mať informácie o ľuďoch prestupujúcich štátnu hranicu. Zrazu tu máte cudzincov o ktorých neviete nič. Ani tajné služby nie sú všemocné. Viacej toho pri takom obrovskom počte nelegálnych migrantov rozanalyzovať nedokážu. Maďarský premiér Orbán šiel ešte ďalej a rovno povedal, že pod rúškom migrácie sa do EÚ presunula armáda. K čomu? Tak to sa môžeme len domnievať. Ak im Nemci vydajú akékoľvek doklady, tak ich vlastne zlegalizujú a nikto už nikdy nebude vedieť čoho sa vo svojej vlasti dopustili. Nebudeme vôbec vedieť s kým tu máme do činenia a kto je kto.

Pacho1

Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/

Dokáže rozoznať bezpečnostné riziko niekto z tých, ktorí uvedenú situáciu zapríčinili? Dokážu toto riziko rozoznať tí, ktorí kydajú na sedemdesiat percent čechov a slovákov obávajúcich sa prílevu utečencov? Dokáže toto rozoznať vrchný veliteľ ozbrojených síl prezident Kiska a bývalá herečka a opozičná poslankyňa Magda Vášáryová, ktorá /v rozhovore pre české noviny/ tých čo sa uvedeného rizika obávajú označila za slabochov? Odporúčam jej vyhodiť dvere vo svojom dome alebo byte a pozývať k sebe len tak hocikoho neznámeho a neprevereného koho stretne na ulici. Možno prežije. Niektorým čo neuposlúchli upozornenia polície, aby to nerobili sa to nepodarilo. Vo väzniciach sedia tisíce delikventov, ktorí takto využili dôverčivosť, naivitu a ľahkovážnosť bežných občanov. No a čo s ostatnými im podobnými, neustále blúzniacími o akejsi xenofóbii? Sú to len dobre zaplatení šaškovia alebo totálne hlúpi ľudia? Dokážu oni bez dôkladného bezpečnostného preverenia, v bezmennej mase ľudí, nekontrolovane sa valiacej do EÚ rozoznať – s kým majú do činenia a kto je kto?

Pacho2

Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/

Vôbec nepochybujem o tom, že nemecká BND sa bude činiť a podobne ako Izraelská medzi Palestínčanmi, tak aj oni nejakých spolupracovníkov medzi nelegálnymi migrantmi naberú. Minulosť bude vymazaná a presunúť takto rekrutovaných spolupracovníkov aj s novými dokladmi, napr.k podpore večne ožratej a demoralizovanej ukrajinskej armády /alebo hocikde inde/ nebude problém. Nebudú totiž figurovať v schengenskom informačnom systéme. Nestane sa už to, že by naši policajti na východnej hranici chytili nejakého teroristu. Ako toho posledného čečenského, ktorý pri výstupe na Ukrajinu /na počudovanie/ mal platný švédsky pas. Nikto nebude vedieť kedy, kde a ako títo ľudia do EÚ prišli. Pretože ich pri vstupe nikto nezaregistroval. Takže si v kľude vycestujú kde chcú. Alebo kde budú poslaní. To by bol ten lepší prípad. Ale ak by to tak /pod gesciou tajných služieb/ aj bolo. Bezpečnostné riziko možného terorizmu týmto nie je nijako znížené. Ak podľa oficiálnej verzie dokázal akýsi starý šašo s „uterákom“ na hlave, sediaci kdesi v jaskyni Tora Bora prejsť cez rozum NSA a zabiť v USA vyše tritisíc ľudí, tak čo dokážu jeho dobre vycvičení „bratranci“, momentálne pôsobiaci v jednotlivých odnožiach Al Kájdy, pri možnej infiltrácii v beztvarej mase ľudí valiacej sa do EÚ?

Stačí si oholiť brady /čo sa už v Sýrii deje/ a s pomocou tureckej rozviedky utiecť do Turecka. Z rezačov hláv sa sa razom stanú migranti utekajúci pred vojnou do EÚ. Nehovorím, že každý je taký a neodsudzujem utekajúcich bežných ľudí. Ale riziko, že medzi nimi sa nachádzajú teroristickí zločinci najhrubšieho zrna tu proste je. Nikto normálny by toto bezpečnostné riziko nemal podceňovať. Pretože nikto nevie s kým má do činenia a kto je kto.

Pacho3

V tom svetri a bez brady by vyzeral ako bežný občan, priam intelektuál. Vo voľnom čase sa však zaoberá popravami ľudí. Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/

Dr. Jamal Assad gynekológ momentálne pôsobiaci v Chorvátskom Záhrebe. Na obrázku /ešte v Sýrii/ s členmi teroristickej Brigády Al – Farouk. Tiež nevyzerá žeby držal v ruke lekárske náčinie.

Pacho4

Zdroj :https://syrianfreepress.wordpress.com/2015/07/30/jihadist-jamal-assad/

V krajinách odkiaľ títo ľudia prichádzajú je vojna. Vojna ako po všetky veky priťahuje rôzne bezcitné kriminálne kreatúry najhrubšieho kalibru a každého druhu. Z teroristov sa razom môžu stať humanitárni pracovníci. Alebo aj naopak. Podľa potreby. Ako tento, na obrázku milo sa tváriaci, teraz už humanitárny pracovník Abdul Hadi Alwan. Dokáže niekto bez dôkladného bezpečnostného preverenia, v beztvarej mase ľudí, nekontrolovane sa valiacej do EÚ rozoznať – s kým má do činenia a kto je kto?

Pacho5

Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/

Na margo vyhlásenia „odborníka“ OSN a jemu podobných bláznov aj na našej politickej scéne. Nechápem prečo tento „expert“ nepoučil o tom že: „ľudstvo je nastavené na migráciu a zasahovať proti prevádzačom sa nemá“ Austráliu, chrániacu svoje pobrežie pred migrantmi vojnovým námorníctvom. Alebo rovno vzor demokracie USA. Veď na svojom území odchytávajú Mexičanov, ktorí akýmsi zázrakom prekonajú ich plot, ako zajace. Mexickí drogoví díleri by sa mu za to určite poďakovali. Prečo EÚ nie – nezasahovať a ostatní áno – v pohode?

V roku 2002 na našej východnej hranici bol zastrelený policajný riaditeľ a vojak základnej služby. Ako obvykle pri rutinnej kontrole v blízkosti ukrajinskej hranice, niekde pri ceste zbadali podozrivú osobu. Na prvý pohľad bežný človek. Po krátkej konverzácii vysvitlo, že ide o Ukrajinca, ktorý nelegálne prekročil zelenú hranicu. Riaditeľ ho vzal do auta k vykonaniu neodkladných policajných úkonov, zistenia totožnosti atď. Možno mu dôveroval a možno to vyzeralo, že chlapík nie je absolútne nebezpečný. Riaditeľ tvrdo podcenil bezpečnostné riziko. Neurobil mu dôkladnú bezpečnostnú prehliadku a pravdepodobne nenasadil putá. Bohužiaľ. Bolo to možno prvé a posledné zľahčenie bezpečnostného rizika v jeho živote. Nevedel s kým má do činenia a kto je kto. Zločinec náhle vytiahol /v topánke ukrytú/ zbraň a strelil jeho aj vojaka do hlavy. Ďalší vojak základnej vojenskej služby strelu do krku akoby zázrakom prežil. Robil sa, že je mŕtvy. Potom privolal pomoc.

Aj na základe takýchto mimoriadne tragických udalostí…Ak si chce „dôverčivá“ Vašáryová s Kiskom a ich politickými kumpánmi, vrátane rýchlo kvasených ľahkovážnych bezpečnostných mudrlantov podceňovať bezpečnostné riziko, tak nech si ho kľudne podceňujú. EÚ by sa mala správať zodpovedne a nepodceňovať radšej nič.

Po ďalšie. Starať sa o svoju bezpečnosť tak, že otvorím hranice pre všetkých z vojnou zasiahnutých štátov, vrátane potencionálnych zločincov a teroristov? Vôbec netušiac o koho ide a kto je kto? Nezasahovať proti prevádzačom?….Zbohom zdravý rozum. No a aby toho nebolo málo…Stoltenbergovi cirkusanti z NATO, majúci poriadne maslo na hlave a leví podiel na migrácii z Afganistanu, Iraku, Lýbie a /minimálne turecký člen/ aj Sýrie, sa naďalej „zaľúbene“ pozerajú na svojho východného nepriateľa. Miesto toho, aby pomohli ochrániť vyťaženým pohraničným zložkám slabo zabezpečenú južnú hranicu, obracajú svoje kolóny s „alegorickými“ vozmi, smerom k tej dobre zabezpečenej – východnej.

Čo k tomu dodať…Proste. Divné až nenormálne správanie dobre platených ale totálne divných politikov, v tomto divnom až nenormálnom svete. Niekto sa bojí slabochov. Ja osobne sa obávam slaboduchých bezpečnostných „expertov“ a nekompetentných so znakmi nenormálnosti – politikov.

Zdroj:http://www.teraz.sk/zahranicie/experti-osn-kritizuju-europu-prevadzaci/162590-clanok.html

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/vasaryova-sa-pustila-do-slovakov-bojime-sa-vlastnej-slabosti-a-ja-sa-bojim-slabochov-942305

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.