Hlasy z Německa: hranice a bundeswehr


napsala veverka

      
    Německý server POLITICALLY INNCORRECT nedávno uveřejnil text s názvem „Ochrana hranic: kde je bundeswehr?“ Hned první věty vyjadřují podstatu problému: „Každý to ví, ale nikdo se neodváží to vyslovit – ilegální příval údajných uprchlíků lze účinně zastavit jedině tehdy, budou-li hranice bráněny se zbraní v ruce. Tak, jak se to dělá už tisíce let. Všechno jiné je jen zbožné přání, sebeklam a vytírání očí.“

    Co tedy stěhování národů z Pakistánu a odjinud ukončí?  Zátarasy ve Spielfeldu určitě ne, a ploty na hranicích Chorvatska a Slovinska nakonec také ne, protože případné dramatické scény – a la španělská Ceuta v Maroku – změkčilá evropská veřejnost dlouho nesnese a raději se poddá. Tranzitní zóny na bavorské hranici? Za tři týdny budou plné. Kromě toho držet statisíce lidí za drátem právě v Německu není zrovna nejlepší nápad. A co uděláme na Středozemním moři? Postavíme zeď kolem Lampedusy?
    Máme dvě možnosti. Můžeme říci:  „Ano, migranty může zastavit jedině armáda, jenže nechceme na hranicích vidět mrtvé.“ Vojáky tedy raději necháme v kasárnách a společně s nimi budeme přihlížet tomu, jak zemi zaplavují ilegální přistěhovalci včetně bojovníků IS. Pak ale musíme počítat s násilnostmi a obětmi po celé zemi.
    Nebo řekneme: „Ne, nechceme riskovat ohrožení milionů lidí ve vnitrozemí, takže budeme bránit hranice se zbraní v ruce. A tu zbraň také použijeme.“ Toto řešení může stát pár životů, ale rozhodně méně než varianta první.
    Bundeswehr ale sedí v kasárnách, točí palci mlýnek a poslouchá slabošské politiky, uzavírá autor.
Z diskusních příspěvků:
– Odjakživa existují války, tudíž i proudy uprchlíků, na které se  nasadilo vojsko. Proč ne dnes? Místo zostouzení Orbána mělo Německo Maďarsku při ochraně hranic pomoci. Nejspíš by se byli dobrovolně přihlásili i záložníci.
– V současnosti má bundeswehr 180.000 mužů, kolik z nich je schopných nasazení, nechci raději ani vědět. 180.000 „uprchlíků“ přijde během zhruba tří týdnů; jak se tedy chceme bránit nebo tuhle invazi aspoň pozdržet?
– „Bundeswehr ale sedí v kasárnách“ – to není pravda. Vojsko si na mnoha místech Německa postavilo stanová městečka a kasárna přenechalo  bez jediného výstřelu  IS. I s uskladněnými zbraněmi.
– Vojenský převrat by měl mou naprostou podporu.
– Čas pracuje proti nám. Už dávno jsme měli povolat záložníky, aby se invazi postavili. Vůbec netušíme, kolik potenciálních teroristů se právě teď potlouká v naší zemi!
– Pozemní síly bundeswehru pomáhají  v Hindukúši, Kosovu a Mali azylantům balit kufry, námořnictvo je loví  ve Středozemním moři a letectvo naštěstí nemá použitelná letadla – jinak by je nabírali už doma a vozili je rovnou sem!
– Německo je blázinec, všechno je na hlavu postavené, už se nerozhoduje normálně a ve prospěch domácího obyvatelstva, absolutní přednost mají dobyvatelé z Arábie a Turecka. Fungující armádu s dostatečně vyškolenými a vyzbrojenými jednotkami už taky nemáme, protože branná povinnost byla za všeobecné podpory zrušena. Německo prohrává na celé čáře.
– Muži, muži, zase jen muži.. naprostá většina nejsou žádní uprchlíci, ale dobyvatelé, kteří tady v Německu a v Evropě uvolní svou kriminální energii. Merkelová a spol. jsou za to odpovědni, musí před soud! Takhle to nesmí pokračovat. Ovšemže musíme bránit hranice. A samozřejmě musíme proti téhle mase nasadit bundeswehr. Slepě následovat politické vedení na cestě do záhuby – to už jsme přece v minulosti zažili.
– Alternativa: občané brání svou hranici sami.
– Kdyby politici opravdu chtěli, tak tohle stěhování národů zastaví. Saudská Arábie, Katar a Izrael nepřijmou ani jednoho uprchlíka,  pomáhají jim k tomu zdi a ploty na hranicích.
– Jsme závislí, nesuverénní a bezmocní.
– Síla bundeswehru: 178.000 mužů a žen. Odhad počtu imigrantů v letošním roce: 800.000. Má někdo ještě otázky?
– Těch 800.000 už je dávno tady, a to rok ještě neskončil. Jen za minulých 40 dní jich přišlo přes 400.000.
– Úkolem bundeswehru je chránit německý LID. I před vlastní vládou.
– Půl života jsem strávil v bundeswehru a musel jsem se dívat na to, jak levicová politika všech stran vzala armádě personál, materiál, symboly, páteř i duši, a to s podporou obyvatelstva a tisku. To, co zbylo, může tak nanejvýš vrtat studny a tahat pytle s pískem. Až půjde do tuhého, budeme muset počkat na opravdové vojáky ze zahraničí.
– Bundeswehr…? Tyhle pomocné oddíly lze použít tak nanejvýš k čištění latrín…
– Povel ke střelbě má smysl jen tehdy, když je k ní taky vůle. Umí si někdo z vás představit, že by tahle společnost plná lidskoprávníků skutečně akceptovala použití zbraní proti „těm, kteří hledají ochranu“? Jaký by nastal řev, až by bundeswehr zranil nebo zastřelil prvního „traumatizovaného“? Tak vidíte – jediný prostředek, který by nás ještě mohl zachránit, je vyloučen. Takže dobyvatelé k nám budou  proudit dál, až nás docela převálcují. Vyhlídky jsou katastrofální.
Poznámka na závěr: německá ministryně obrany Ursula von der Leyen vyhlásila pomoc uprchlíkům za trvalý úkol bundeswehru, Zhruba 6.000 vojáků má v rámci projektu „Pomocné ruce“ pomáhat přetíženým úřadům v celém německém vnitrozemí  zejména s provozem ubytoven a záchytných a registračních středisek a při zajišťování služeb navazujících. Pro srovnání: v zahraničí je v současné době nasazeno asi 2.900 příslušníků bundeswehru.
Rozhodnutí paní ministryně nenese datum 1. dubna.
Příspěvek byl publikován v rubrice Veverčiny oříšky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.