Mezi první a poslední brázdou


napsal Vidlák

V pátek a v sobotu jsem tahal pluh. Je čas letošní sezónu uzavřít. Od svítání do soumraku jsem měl co dělat. Pak přijdu domů a ejhle, ono to vypadá, že včerejší Evropa už není ta dnešní. Je to až úsměvné… dělám si svojí práci, počasí mě nutí, bo v neděli bude pršet a mezi první a poslední brázdou se nám Evropa dost proměnila.
Například jsem vůbec netušil, že nám po evropských hodnotách Západu jezdí po silnicích auta plná kalašnikovů a trhavin. Jedno prý zadrželi před týdnem v Německu. Chlap z Černé Hory řídí komplet vyzbrojené auto, policie ho zadrží a pak nám řeknou ve zprávách, že při výslechu se nic nedozvěděli, protože chlap nekomunikuje. Černohorec s autem plným TNT nekomunikuje. Ne nedá se mu dát po hubě, aby se rozpovídal. Auto plné trhaviny a řidič nekomunikuje.
Nevíte, kde se to dá koupit?  Po Evropě jezdí auta plná samopalů, prostě se to dá pořídit, asi to ani nebude drahé  a tajné služby jsou bezradné, protože zadržený řidič nechce mluvit. Pak se odněkud vyloupne osm frajerů a Dead Metal je opravdu smrtící.
Vsadím se, že se ukáže, že mezi nimi byli jak migranti, tak domácí francouzští muslimové a nějaký Abů něco, co to organizoval z Rakky. Třeba se dokonce ukáže, že někteří absolvovali americký výcvik.

Stejně tak koukám, že ještě v pátek jsem byl fašista, protože jsem si myslel, že uprchlíci mohou představovat problém a dneska jsem seriózní občan, protože u jednoho odpáleného ostrého hocha se našel syrský pas. Stejný syrský pas stačil na to, aby čtyřicetimilionové Polsko odvolalo co slíbilo, a slíbilo co odvolalo. Najednou kvóty neplatí. Navrhuji neproplatit všem diplomatům jejich přesčasy na konferencích, protože stačí osm magorů a celoevropské směřování dělá čelem vzad.
Ještě včera jsem se vysmíval těm, kteří si mysleli, že příchod milionu uprchlíků bude sluníčkářský ráj, kdy se k nám žádné zlo nedostane. Pro pořádek dodávám, že jsem se smál i těm, co si mysleli, že Evropu zavřeme. Nějak si nedovedu představit, že by se tu našel někdo,kdo by s klidným svědomím střílel do člunů s ženskýma a děckama. Bez ohledu na to, že ta větší půlka jsou kloučci v ideálním vojenském věku.
Ještě včera jsem si myslel, že v Německu třeba někdo dostane rozum a kromě lehátek v tělocvičnách začnou stavět i továrny, domy a silnice, aby milí uprchlíci měli nejen kde spát, ale také kde pracovat a vydělávat si na konzumní západní životní styl.
Teď už začínám věřit vlastním prognózám, že nejdřív se na okna ubytoven dají mříže, pak se kolem udělá plot, pak ostnatý drát a nakonec kulometná věž. Vyhrocenou debatu mezi bezbřehými příznivci a bezbřehými odpůrci asi vyhrají ti bezbřezí odpůrci.
Ti, kteří byli někde uprostřed – tj. upozorňovali na rizika, odmítali rozesírat cizí země a zároveň tvrdili, že je třeba ukončit války a pomáhat při obnovách rozstřílených měst, ti se z diskuse vytrácejí asi definitivně.
Nicméně, dovedete si představit ta sobotní jednání ve Vídni o Sýrii? Dal bych svůj obracák za to, abych mohl slyšet ten blekot Laurenta Fabia a Johna Kerryho tam za zavřenými dveřmi. Úplně to vidím před očima. Lavrov se tak usmívá pod vousy, Íránci mají svůj mnohoznačný pohled a do toho ti dva idioti z Fracie a USA vysvětlují, jak je zapotřebí vyzbrojovat umírněnou opozici. Putin v Kremlu určitě padl na modlitební kobereček a děkuje Alláhovi ještě teď. Podle mě už dlouho neměl tak pěkný pátek třináctého. Bůh pomáhá těm, co si pomohou sami. Ruská diplomacie odvedla pěkný kus práce, ale takové argumenty pro jednání by nedodala ani KGB. To je snad jen v režii Všemohoucího.Však ta tiskovka po jednání stála za to. Už dlouho jsem neslyšel tolik zajíknutí made in USA jako tentokrát.
Myslel jsem si taky, že do příštích voleb ve Francii asi výrazně zasáhne Sarkozy a ona to spíš bude LePennová.  Stačilo osm ostrých hochů a liberalismus má neuvěřitelně oslnivý konec kariéry. A v Německu? Představte si tu německou byrokratickou důkladnost se kterou teď začnou prověřovat každého migranta. To bude peněz a času.
V roce 2001 dokázal jeden vousáč zorganizovat pár letadel nad WTC. Vlastně šlo jen o větší pojišťovací nepříjemnost. A z největšího světového věřitele to udělalo největšího světového dlužníka. Co asi udělá těch osm džihádistů s Evropou?
Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.