Fotoblog – jak se ruský protiletadlový komplet dostal do Sýrie


zdokumentoval PB

Vlkův úvod.

Podle informací tiskových agentur, např TASR – čili slovenská tisková agentura je od včerejška ruský protiletadlový a protiraketový systém S 400 v Sýrii.

http://www.teraz.sk/zahranicie/rusky-system-protilietadlovej-obrany/168077-clanok.html

  Což dost zásadně mění vojenský poměr sil v oblasti Viz grafika, kterou jsem vám už jednou zveřejnil.

s400

Prostě Rusové nyní pokrývají protileteckou obranou celou Sýrii a velkou část východního středomoří. Včetně nebe nad Izraelem, Libanonem,částí Iráku, kusem Jordánska, Turecka /včetně základny Incirlik odkud startují Američané /a třeba Kypru, odkud startují v současnosti  Francouzi a budou startovat i Britové/. Samozřejmě, že je pokryta i část Středozemního moře, kde je letadlový nosič de Gaulle. Prostě Rusové vytvořili deštník, pod kterým  nebude létat nikdo, koho tam oni nebudou trpět.

Toto je přímý důsledek tureckého sestřelu Suchoje. A něco, co západní svět rozhodně za  žádnou cenu nechtěl. Rusové už několikrát byli kousek od dodání staršího systému S 300 Assadovi, ale vždycky nakonec z dodávky sešlo. Zřejmě kvůli tlaku Západu.  Jednou snad měl proti dodávce přímo vojensky na syrském území zasáhnout Izrael. Dneska je tedy v Sýrii nikoli Třístovka, ale rovnou S 400 Což výrazně mění místní strategickou rovnováhu.

Západ dostal přesně to, co nechtěl  a fatální je tato věc pro Izrael. Nikoli snad proto, že by židovský stát pomýšlel na konfrontaci s  Ruskem! Právě naopak – zdá se, že Izrael  má, že všech západních zemí momentálně s Moskvou daleko nejlepší vztahy a chová se naprosto korektně. Mimo jiné proto, že  ani on, stejně jako Rusové nehodlají rozlišovat  islámské fanatiky na umírněné a  nezřízené. On zná jen teroristy. A  podle toho se chová a akce ruské armády likvidují jeho nepřátele / i když možná zatím jen budoucí/, v bezprostřední blízkosti  jeho hranice.

Jenže  Izrael si nyní vůbec nemůže být jistý, jestli Rusko momentálně dodaný dodaný komplet S 400 také odsune, až se jednou bude stahovat nebo jestli a to je podle mne dost pravděpodobné, ho nechá Syřanům… Se všemi důsledky, co to bude mít.  Geopoliticky v regionu. Protože když Syřané, tak proč ne i Egypt.  Nemluvě o Iránu. A Izrael ztratí svou leteckou převahu.

Ti z vás , co jsou nyní v pokušení dělat dlouhý nos na hloupý Západ a Turecko a škodolibě na ně vyplazovat jazyk, ve smyslu – kyš kyš, to jste si zavařili – před tímhle postojem výslovně varuji!!! Ano Západ se chová už pěkných pár let  neuvěřitelně hloupě. Jak na Blízkém východě, tak ve vztahu k Rusku. Ale každá mince má, jak víte, dvě strany.  Instalací S 400 jsme si opět výrazně přiblížili možnosti velké konfrontace a války. Třeba už z hlediska selhání lidského faktoru, neadekvátní reakce na provokaci, atd.atd. Nic o co bychom měli stát.  Zejména ne, pokud v oblasti  mají hodně co říci politici, co si si hrají na pseudovelmoc a staví ostatní před hotové věci a to v situaci, kdy počítají /oprávněně s jejich  doslova a do písmene vynucenou pomocí/.  Západ už to zažil v Gruzii/Osetii se Saakašvillim, s Ukrajinou…. Ale tam šlo o jeho války v zastoupení. Nyní může  další klon Saakašvilliho/Jacenuka  způsobit kolizi na linii opravdového styk armád NATO a Ruska!  A  S400 je k tomu jako stvořený.  Byl bych výrazně klidnější, kdyby v oblasti nebyl. Jenže  on je.

A  dnešní blog, vlastně fotoblog má být o tom , jak se tam dostal.

Už ve středu kolem půlnoci mi poslal letecký specialista Kosy  PB upozornění abych se podíval Flight radar

Zdravím, jen drobnost – před vypnutím počítače jsem se kouknul na FR24 a od Moskvy letí velkokapacitní An-124 Ruslan směrem na jih.Napadlo mi, jestli třeba neveze ten nový protiletadlový systém do Sýrie… Třeba je to ale jen běžný komerční let.

tady je jeho celá trasa:

Antonov124Obří Antonov prostě doletěl do Iránu. Jak bylo lze očekávat. S 400 dopravovat přes Turecko je nonsens.

A další mail od PB o 24 hodin později:

Přistál v Iránu a dopoledne odlétal ze stejného místa, což ale neznamená, že nebyl jinde (viz příloha VDA9053…). Nazpět letěl přes Turecko, což by mohlo znamenat, že byl už bez nákladu, neriskovali přistání tam. Ještě jsem zachytil dalšího nočního Ruslana, tentokrát přímo vojenského letectva RF (příloha RFF8066) – ten vypnul odpovídač nad Iránem, a tak nevíme, kam směřoval. U toho je ta Sýrie pravděpodobnější.

Antonov 1

Ruslan 2

PB má nejspíš pravdu. Takhle asi bleskově cestoval S 400 do Sýrie. Pokud tam je opravdu už přítomen….

Tady je jeho popis

A abych ještě jednou a dostatečně varoval ty, co si s tím dlouhým nosem vyplazováním jazyka na Západ nedají říci, přidám ještě jeden ilustrační obrázek, který mi začátkem týdne přišel mailem. O tom, kdo  je  s kým v bojích v Sýrii a  v Iráku nepřítelem nebo přítelem. Podotýkám, že jde jen o významnější hráče  a  vztahy , které jsou absolutně jasné:

VýstřižekGordický uzel! Řekl bych. Staré proroctví říká, že kdo ho rozváže, stane se králem celého světa. Alexandr Makedonský ho prý přetnul mečem.. A skutečně – byl králem tehdejšího světa. Jenže ten uzel, co je na tom posledním obrázku, takhle řešit nelze. Protože  pak už žádný svět nebude! A  S 400 je ostří takového meče!

Ale mám i něco pozitivního. Už i vysoce renomované americké instituce přicházejí  s  analýzami, které souznějí – ohledně situace v Sýrii a na Blízkém východě, s tím, co jste mohli číst, předstihu na Kose:

1-studie Columbijské univerzity  jak o ní referuje Huffington Post -viz http://www.huffingtonpost.com/david-l-phillips/research-paper-isis-turke_b_6128950.html    -český výtah http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Turecko-a-Islamsky-stat-jsou-opravdu-dobri-pratele-Analyza-odhaluje-v-cem-vsem-si-pomahaji-410128

2- analýza CATO institutu jak  o ní referuje Forbes  viz  http://www.forbes.com/sites/dougbandow/2015/11/25/turkey-downs-russian-plane-joins-with-islamic-state-u-s-should-drop-new-ottoman-empire-as-ally/3/   český výtah zde:  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mordor-na-vychode-neni-Rusko-ale-Turecko-Americky-analytik-prehledne-sepsal-prezidentu-Obamovi-proc-by-mel-vymenit-spojence-410085

zajímalo by mne,co tomu říká  Fištejn, Štetina, Doležal, Romancov, Pazderka a  další podobní…. A bruselská taks force EU  bruselské antiteroristické propagandy!

Tohle jsem psal někdy dopoledne, do oběda.  A odpoledne koukám na monitor tisku  a co nevidím -Fištejna!!!

Budu toho veleducha citovat:

„Srovnáváme-li nebezpečnost Islámského státu a současného Ruska, nemůžeme nedospět k závěru, že to druhé představuje pro západní civilizaci mnohem větší hrozbu. Nesrovnatelné jsou válečné potenciály těchto dvou hrozeb. O zbrojních systémech, které má k dispozici Rusko, se islamistům ani nezdá.

Při pohledu do historie se nám navíc může zdát, že Rusko a Islámský stát si mimoděk hrají do karet. Islámský stát o sobě dal vědět už v roce 2006 a v roce 2007 Putin pronesl v Mnichově projev jako z dob studené války. V roce 2008 Rusko podniklo vojenskou akci v Gruzii. V roce 2014 se Rusko vrhlo na Ukrajinu a Islámský stát začal ve stejné době děsit Evropu“

.Tak to vidíte – Putin a Islámský stát jsou siamská dvojčata! Bez  ohledu na to, co tvrdí Columbijská univerzita  nebo CATO institut…

Jak prosté!

No když už jsme u těch srandičelk .. Tak jedna z ruských zdrojů:

111Pro neruštináře :

První Buk druhému- Kde budeš na Nový rok? Odpověd kolegy -Asi si zaletím do Turecka!

 

112Nové ruské trubky pro Turecký proud

Nemám rád černý humor…

 

Vlkův  dodatek:

Teorie PB se  potvrdily!

Viz jeho čerstvý  půlnoční mail:

Reportáž o dodání S400 Ruslanem do Latakie – registračku na potvrzení toho, který přesně Ruslan to byl, jsem ve videu neviděl. Podle barev by to měl být ten armádní.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka, Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.