Možný motív „nepochopiteľného“ konania Angely Merkelovej


napsal ZLuny

Opět má  Kosa premieru nového autora.  Přiznávám, že takovéhle premiery mám vůbec nejradši. Když totiž nějaký text na Kose někoho vyprovokuje k tomu, že ačkoli nikdy nic takového nikdy před tím neudělal, nezamýšlel a neměl v úmyslu, sedne za klávesnici a sám se pustí do psaní a pošle to vlkovi. A  ta věc má hlavu a patu!!!

Mnozí mi vyčítají, že na Kose nejsou diskuse x krát jsme vysvětloval proč – stojí mne příliš mnoho času a  ten čas dnes, statisticky podchyceno využívá jen asi 3-7%  návštěvníků daného článku.  Pro mne naprosto neefektivní  poměr moje cena za diskusi/ výkon v podobě přínosu pro Kosu.  Vedle toho jsem už dost dávno zjistil, že  v diskusích velmi často zapadne  nějaká opravdu zajímavá myšlenka. Na úkor flame. Potvrdilo s eto v ukrajinských svodkách, kde  ani Ernest, ani MP, ani Mireček, ani JF by nikdy nebyli dávali svoje  velmi kompaktní příspěvky do svodky, kdyby  byla otevřena  obyčejná diskuse. Prostě by to své byli „napálili“ někam na 127 pozici diskusního příspěvku a tím by se nad tím zavřela. A tam by ty informace, s obrovskou vypovídací hodnotou, byla , v podstatě , bez většího zájmu  – zemřela.  Protože tuhle pseudomožnost neměli, začali sami publikovat a Svodka měla skutečně mimořádný informační rozměr. Podobně je to s autory jako je NavajaMM a pár dalších. A dnes vstupuje na scénu další autor tohoto druhu ZLuny. Kdybych byl , pod svým článkem o Merkelové otevřel diskusi, byla by  jeho zajímavá hypotéza skončila tam. Opět – bez větší odezvy. Já za sebe dodávám – ZLuny je pro mne vůbec prvním, kdo, z mého hlediska, dává do určité míry logickou odpověd na otázku – proč Merkelová, ohledně uprchlíků konala a koná  jak konala! A přiznám, že mne svým způsobem mrzí, že tato varianta není z mojí klávesnice.  Nicméně  o to radši uvádím ZLuny na kosířskou forbínu. Prosím o hvězdný aplaus.

Možný motív „nepochopiteľného“ konania Angely Merkelovej

1. Úvod

Milý Vlku!

Často krát Ťa počujem, ako hovoríš, že Ti je záhadou a hlava Ti to neberie, prečo Angela Merkelová pozvala muslimských imigrantov do Nemecka, či Európy. Skúsil by som Ti ponúknuť jedno riešenie, špekuláciu či konšpiráciu. Nazvať si to môžeš ako chceš, no keď to domyslíš do konca, snáď pochopíš, že niečo na tam bude.

Angela Merkelová je človek, ktorý musí denne prijímať obrovské množstvo rozhodnutí. A rozhodovať sa musí ako:

* osoba, chrániac svoje vlastné záujmy, túžby a predstavy,

* predseda Kresťanskodemokratickej únii Nemecka (CDU),

* spolková kancelárka Nemecka,

* predstaviteľka top štátu Európy,

* predstaviteľka mimoriadne významného štátu sveta, ktorej rozhodnutia majú praktický do-pad na celosvetovú politiku.

2. Angela Merkelová – osoba

Ak sa pozrieme na imigrantskú krízu a argumenty jednej, či druhej strany tak vidíme, že odporcovia imigrantov často krát používajú nasledovnú argumentáciu-

„Humanisti“, ak naozaj máte záujem o príchod imigrantov k nám v takýchto počtoch, vezmite si niekoľkých domov, žite s nimi a po niekoľkých mesiacoch opakovane posúďte svoje rozhodnutie.

Samozrejme, nikto to neurobí, možno okrem niektorých skutočne zapálených ľudí. Preto by sa dalo povedať, že Angela Merkelová prirodzene nebude mať osobný záujem na tom, aby sa do Nemecka a Európy valili húfy imigrantov. Ani som si nikde nevšimol, že by niekto upodozrieval Angelu Merkelovú z osobných pohnútok vo vzťahu k imigrantskej kríze.

No pre tento okamih, nechajme tú to otázku ešte otvorenú.

3. Angela Merkelová – predseda CDU

Nesledujem nemeckú politiku a preto sa neviem kompetentne vyjadriť k možným prepoje-niam „Willkommenskultur“ a kladným dopadom na CDU. Možno je za tým vízia budúcej obrov-skej voličskej základni CDU, to naozaj neviem posúdiť. No zdá sa mi, že v súčasnosti má CDU skôr kvôli utečencom problémy a ťažkosti, ako by bol pozorovateľný pozitívny dopad na preferen-cie CDU.

Tak sa mi zdá, že v záujme CDU asi nebude súčasný spôsob riešenia utečeneckej krízy.

4. Angela Merkelová – spolková kancelárka Nemecka

Na Slobodnom vysielači pán Marmam vysvetľoval, ako jeden z hlavných motívov postoja Angely Merkelovej by mohla byť prichádzajúca demografická kríza v Nemecku. Súhlasím, prílev mladých mužov môže v tomto smere „pohnúť“ s nepriaznivým vývojom. No mne v tejto súvislosti chýba starostlivé posúdenie, či budú prichádzajúci mladí muži prinášať rovnaké kvalitatívne impul-zy do vývoja Nemecka ako Nemci alebo nie. Čiže, keď sa Angela Merkelová rozhodla v utečeneckej kríze ako obhajkyňa záujmov všetkých Nemcov a Nemecka, tak prečo sa objavili na ňu žaloby za vlastizradu? Možno si žalobcovia uvedomili niektoré praktické dopady spolunažívania minulých prisťahovaleckých vĺn s islamskými koreňmi a pôvodných obyvateľov niektorých európ-skych krajín.

Opäť, nie som si istý, že Angela Merkelová konala z funkcie spolkovej kancelárky v dlhodobom záujme Nemecka.

5. Angela Merkelová – Európanka

Ak sú problémy Európy podobné problémom Nemecka, mal by byť európsky spôsob riešenia utečeneckej krízy totožný s nemeckým spôsobom.

Nie som si istý, no zdá sa mi, že po roku 1989 bola teraz prvý krát Východná Európa v pozícii, že by sa postavila riešeniam navrhovaným zo Západu. Výnimku možno chvíľu tvoril Sulík so svojou stranou vo vzťahu k riešeniu gréckej krízy, na základe čoho nakoniec na Slovensku padla pravicová vláda. No naozaj si nepamätám udalosti, kedy sa Východná Európa dokázala po-staviť požiadavkám, opravujem „návrhom“ západných krajín.

A dovolím si konštatovať, že aj v západných krajinách nezanedbateľné percento obyvateľov nesúhlasí s oficiálnou politikou svojich vlád.

Tomu, že Angela Merkelová obhajuje záujmy Európy nebude nikto veriť.

6. Angela Merkelová – svetová politička

Skúsme si predstaviť, že ste politikom, ktorý vládne celému svetu. Ste politikom, pre ktoré-ho sú všetci ľudia absolútne rovnocenní, bez ohľadu na ich akýkoľvek rozdiel. Nemám na mysli farbu pleti, ale mám na mysli to, že nebudete absolútne nič rozlišovať. Vzdelaný a kultúrny človek bude mať pre Vás rovnakú hodnotu ako nevzdelaný opilec, atď.

Vidíte, že v nejakej časti Vášho sveta (Sýria) je problém. Pokúsite sa problém vyriešiť tým, že ľudí, ktorí sa už nechceli alebo nedokázali podieľať na jeho riešení umiestnite niekam inam. Nezaujímajú Vás stranícke záujmy, záujmy vlády, konkrétnej krajiny či kontinentu. Na celý problém sa pozeráte ako „svetový politik“.

Zdôrazňujem, že „svetovým politikom“ v tomto mojom ponímaní nie je ani prezident USA, ktorý sa prirodzene rozhoduje s ohľadom na záujmy USA. Hoci samozrejme, jeho rozhodnutia majú vždy vplyv na celý svet.

A kto by mal byť príkladom takéhoto svetového politika? Napríklad generálny tajomník OSN, organizácie, ktorá svojou politikou musí presahovať záujmy konkrétnych štátov.

7. Voľba generálneho tajomníka OSN

Na jeseň budúceho roku sa budú konať voľby nového generálneho tajomníka OSN. Objavu-jú sa správy, že by to mohol byť občan Európy, dokonca snáď, niekto z postkomunistickej časti. Prebleskli správy aj o možnej kandidatúre Slovákov na funkciu generálneho tajomníka OSN. V princípe, požiadavke na politika z postkomunistickej Európy vyhovuje aj Angela Merkelová.

8. Záver

Pri pohľade na to, čo urobila Merkelová počas utečeneckej krízy sa mi zdá, že sa na celý problém pozrela a riešila ho spôsobom, aký by asi chcela použiť, ak by bola generálnou tajomníč-kou OSN. Nehľadela na záujmy CDU, Nemecka či Európy, ale v skutočnosti sa na sýrsky problém pozrela ako „politik sveta“.

No čo je horšie, mám podozrenie, že sa Angela Merkelová nerozhodovala ako „politik sveta“, ale rozhodovala sa egoisticky, a to tak, ako osoba, ktorá chce presadiť do budúcnosti svoj vlastný záujem. Tou je kandidatúra na najvyšší post v OSN. Tak sa vlastne vraciame na začiatok môjho posúdenia kritérií, akými sa rozhoduje Angela Merkelová. Možno sa rozhodla navonok pôsobiť ako „svetový politik“, no v skutočnosti za tým treba hľadať jej osobné túžby a priania.

Viete si predstaviť silu argumentov Angely Merkelovej na vlastnú kandidatúru, ak by dokázala zjednotiť celú Európu v utečeneckej kríze? Namiesto toho sa jej niektorí politici z Východnej Európy postavili! To musel pre ňu byť šok! Namiesto toho, aby na budúci rok ukázala, že v roku 2015 dokázala zjednotiť za vyšším cieľom z náboženského hľadiska nezmieriteľné skupiny náro-dov, začína sa valiť na jej hlavu kritika za nezvládnutú utečeneckú krízu. Európa sa namiesto toho pod jej spôsobom riešenia utečeneckej krízy rozpadá. Ak by sa rozhodovala ako „politička sveta“, dokázala by pochopiť argumenty Maďarov, Čechov či Slovákov. No pretože politici týchto štátov nechtiac a možno nevedomky rušia jej osobné ciele, nevie nám to odpustiť.

Aké máte vysvetlenie na túto udalosť? „Už v září 2013 šokovala Angela Merkelová své spo-luobčany tím, že na oslavě volebního úspěchu CDU skoro štítivě odhodila německou vlaječku, kte-rou jí někdo podal.

Link https://www.youtube.com/watch?v=Yoe3sfhXE1c“ Citát z https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/11/28/hlasy-z-nemecka-kdo-je-angela-m-3-cast/#more-942922.

Nezdá sa Vám náhodou, že už vtedy začínala uvažovať o kandidatúre na generálneho tajomníka OSN? A preto sa tak zvláštne zachovala k vlajke vlastnej krajiny.

Moje podozrenie potvrdzujú aj posledné dnešné správy –

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Merkelova-se-na-nas-vykaslala-a-jedna-jen-se-Zapadem-V-noci-se-rozstepila-EU-410581.

Takto nekoná a neuvažuje „svetový politik“, ale urazený a nahnevaný politik, ktorý ukazuje svoju silu a moc.

Zdá sa mi, že jej možný sen o kandidatúre sa rozplýva a preto sa Angela Merkelová chová takýmto spôsobom.

Na záver ešte jednu vec. Pán Marmam v relácii o utečencoch konštatoval, že Angela Merkelová sa vždy rozhodovala rozumovo a logicky. Preto aj on hľadal nejaké logické a rozumové vysvetlenie za konaním nemeckej kancelárky. Kandidatúra na generálnu tajomníčku vysvetľuje jej zmýšľanie a konanie v utečeneckej kríze a možno aj v predchádzajúcich krízach.

 

 

Vlkův dodatek:

Ano ZLunův závěr zní logicky. V úvodu k dnešnímu článku jsem konstatoval, že mne mrzí, že s touto hypotézou jsem nepřišel sám.  Musím vysvětlit proč – zatímco ZLuny dedukoval, já měl k dispozici relevantní informace z německých zdrojů!!! A nikoli od včerejška!

Informace, že že má na tuhle pozici velký zálusk se objevila už koncem minulého roku. První s ní přišel , v  obsáhlém materiálu Focus:

http://www.focus.de/politik/deutschland/politik-worldwide-angie_id_4343675.html

kde se, v kostce, konstatuje, že Merkelová má o tuhle pozici zájem. Že k tomu činí určitá opatření, že o tenhle post se zajímají východoevropané, ale že ona je vlastně ideální kandidát, protože je původem z východu,ale zastupuje Německo. Problémem že naopak může být narušený vztah s Putinem… Mimořádně zajímavé čtení.

Ovšem věci se začaly dít  až po článku lucemburských novin Luxemburger Wort.

Viz  http://www.wort.lu/de/international/plaene-der-bundeskanzlerin-merkel-will-ban-ki-moon-beerben-537c58f0b9b398870802883c

V podstatě okamžitě následovalo dementi z úřadu kancléřky ústy  mluvčího vlády Steffena Seiberta:

http://www.zeit.de/politik/2014-05/merkel-ban-ki-moon-un

Nepřekvapuje  vás ta blesková reakce? Mne tehdy , bohužel, ne. Viděno dnešní optikou ano! A právě tohle si vyčítám. Jenže jsme byl tenkrát příliš interesován Ukrajinou a  Řeckem. Moje chyba. Nevzal jsme si odstup. Ale také a především, – neměl jsem sebemenší tušení, co ta dáma provede v září!!!!

Ale pokračujme v hledání tiskových výstupů na téma Merkelová -OSN dále. Dva měsíc epo onom dementi ale vychází na DIe Zeit článek, že 1/4 členských zemí OSN by si přála v čele jako nového generálního sekretáře  příště ŽENU!

http://www.zeit.de/politik/ausland/2015-07/vereinte-nationen-frau-spitze-generalsektretaerin

No a  vše , v oné letmé rešerši, kterou jsem provedl , uzavírá artikl z Bildu – z 27.9.2015! tedy už po  tom, co Mutti Merkel otevřela svou nekonečnou náruč všem možným migrantům z celého světa v Německu.

http://www.bild.de/politik/ausland/angela-merkel/merkel-un-42741260.bild.html

Kde stojí, že přes veškerá dementi  znovu a znovu se objevují informace, že Merkelová do OSN chce. A  k tomu, aby byl někdo zvolen generálním tajemníkem OSN potřebuje:

1- dvoutřetinový souhlas valného shromáždění

2-souhlas  všech 5-ti  stálých členů RB OSN s právem veta.

A  tady,že  je opravdu problém Putin kvůli Ukrajině!

promítněte si zpět některé kroky Merkelové – například tvrdé, mimořádně tvrdé zametení s Porošenkem a Jacenukem koncem léta. Naprosto minimální angažmá  Němců na Blízkém východě. Podpis Nordstreamu II, bez ohledu na sankce, na stopku pro South Stream…

Hodně náhod! Opravdu hodně! Tohle všechno jsem měl k dispozici! Jenže po onom květnovém dementi mluvčího spolkové vlády to nebral v úvahu! Moje chyba. Proto jsem rád, že ZLuny překoval svou zábranu, sedl a napsal dnešní článek! Jsme mu za  něj velmi vděčen!

Ale neodpustím si ještě jednu , pro mne zcela zásadní poznámku:

Pokud opravdu ono naprosto nesmyslné  gesto současné kancléřky , kdy globálně pozvala miliony migrantů do Evropy  a tím zcela fatálně ovlivnila budoucnost celého evropského kontinentu, čehož si musela být vědoma, je vedeno záměrem odejít do OSN a místo Německa  „šéfovat“ celému světu a tímhle  gestem tzv. humánnosti si naklonit dnes v OSN rozhodující skupinu zemí – tedy tzv. třetí svět, pak je to pro mne naprosto nevídaný akt osobního sobectví, které má sotva nějaký , sobě rovný příklad v dějinách!!! A tahle osoba by měla řídit OSN? 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.