Exekúcie ( EXEKUCE) kto má dlhy potrebuje pomoc ! NIKOHO nezaujíma prevencia ???


napsal Ján Zvolen

Vlkův úvod:

Opět máme na Kose autorskou premieru. Kterou jsem si vyžádal. Jsou totiž lidé, před kterými mám hluboký respekt. Napsal mi jeden ze slovenských kosířů názor k jednomu z mých článků. A v argumentaci uvedl drobný detail – že pomáhá v jedné dlužnické poradně lidem, kteří se dostali do bezvýchodné dluhové pasti  a mají co do činění s exekutory…. 

Jeho denní práce a moje na Kose  jsou dva různé světy. Ten jeho je opravdový. Můj je kašírovaný a svým způsobem umělý. Proto jsem neváhal a nabídl mu, jestli nechce něco zkusit napsat na Kosu. Takže dnes má Ján Zvolen u nás premieru. Nechám příval hvězd na vás. V každém případě – před lidmi jako je dnešní nováček hluboce smekám! Bez nich a jejich práce by byl náš svět o dost horší než je.Díky!

Jen si nejsem zcela jistý, jak budete po tomhle článku dnes usínat….Nikoli kvůli jeho kvalitě. Právě naopak!

Po prečítaní si správy z Lidovek : Počet exekucí v Česku se zvyšuje ! Som zbystril pozornosť.

Počet exekucí v České republice se v loňském roce (2014)  zvýšil o 102 550 na 878 496 případů.

Přibývá i zadlužených seniorů, exekuční srážku na důchod mělo ke konci roku 75 315 z nich, tedy zhruba o 4300 více než před rokem.

Česká republika zvyšuje počet exekúcií a dosiahli 878 946 prípadov a ročne 102 550.

Na Slovensku je to otvorených  3 000 000 exekúcií  = áno správne čítate 3 milióny prebiehajúcich = živých exekúcií  !!! Máme 5 miliónov obyvateľov !

a každý rok ich pribudne vyše 500 000 !!! Chválime sa ako sa nám podarilo  znížiť počet vybavených exekúcií zo 659 834 v roku 2013 smerom dolu „IBA“ na 548 888 za rok 2014

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Za každou jednou exekúciou je príbeh. Príbeh nešťastia, neznalosti, samoty a strachu !!! Áno spôsobený vlastnými chybami. Sú to príbehy kedy neprišla POMOC a DOBRÁ RADA.

Exekúcie sú rôzne. Ak sme nezaplatili ČOKOĽVEK a KOMUKOĽVEK hrozí EXEKÚCIA. Exekuuje nás  štát !

Za pokutu polícia, sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa, daňové úrady, finančná správa!  Exekuujú nás banky, mobilní operátori, dodávatelia energií… Mestá a obce…

Najväčším nebezpečenstvom na SLOVENSKU boli a sú NEBANKOVÉ subjety.

Poznal som vzdelaných starších manželov. Pochválili sa mi ako lacno si zobrali pôžičku na dovolenku. Zaplatíme iba 10 percent úrok ! Nenapadlo ich že je to mesačne ! Nečítali pozorne !

Je to podvod a nespravodlivosť hovorili a v hneve si neprebrali výzvu súdu. Bola doručená do vlastných rúk, ale zákon je TVRDÝ ak si ju neprevzali súd ju považoval za doručenú a ROZHODOL bez nich.

Kde niet obhajcu ? ! vyhlásil exekúciu. Obidvom strhávajú zrážky  z dôchodku . Ich penzia je polovičná !!! Nebanková spoločnosť a exekútor majú istotu. Sociálna poisťovňa je tá istota !

Obrovským problémom ostáva nečinnosť.    Ten KTO sa nebráni vydáva sa DOBROVOĽNE do rúk úžerníkom !!!

Prečítať si POZORNE čo podpisujem pri pôžičkách, úveroch, ale aj nákupoch na splátky, ale aj pri každej zmluve na akúkoľvek službu alebo tovar !!!

odhadnúť SVOJE možnosti splácania a ak nastane problém neriešiť ho v hneve a nečinnosti.

Pomoc iných je nevyhnutná. Často takto postihnutí ľudia POTREBUJÚ pomoc okolia. Rodiny, známych, susedov … Dobrá rada je nad ZLATO a šetrí nielen peniaze.

ÁNO je to ich chyba a vina. Ale bez pomoci budú na tom oveľa horšie.

Tie čísla mrazia a sú časovanou BOMBOU !!! Za niekoľko sto eur prišli ľudia o svoje byty a domy!

Na Slovensku vykonáva funkciu sudcu 1225 sudcov a sudkýň.

Posudzovali od roku 2010 po rok 2014 viac ako  2 857 000 návrhov na exekúcie !!! Za 5 rokov !!!

Na Slovensku máme 338 exekútorov.  Skoro 2000 exekúcií na jedného a ROK !!!

Stále máme „živých“ = prebiehajúcich a neukončených 3 000 000 = 3 milióny exekúcií.

Dá sa pri takýchto KVANTÁCH VERIŤ v právo a spravodlivosť ? V morálku ? V čestnosť ???

Ľudia potrebujú pomoc a dobrú radu  ľudí = buďme ľudia !!! Čím najskôr !!!

http://www.lidovky.cz/pocet-exekuci-v-cesku-se-zvysuje-pribyva-i-zadluzenych-senioru-psv-/zpravy-domov.aspx?c=A150125_132133_ln_domov_mct

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/351395-exekucii-je-menej-o-111-tisic-zabrali-prisnejsie-pravidla/

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.