Sdílíte nadšení z Maďarska a Orbána?


Neměl jsem v úmyslu dnes psát něco jiného než o fotbale, ale nemohu jinak. Musím dát tenhle příspěvek na horké téma. Doufám, že bud e stejně krátký jako zásadní.

V dnešní migrační krizi se jásá nad změnou polského postoje ohledně migrantských kvót. . Varoval jsem před hurá nadšením nad novou polskou vládou- že  Evropě tvrdě zatopí  vyostřením vztahů s Ruskem: Stalo se – otevírají  kauzu Smolensk, tlačí na další šance a dožadují se tzv. zapůjčeného rozmístění jaderných zbraní na svém území.

Ještě daleko více vážnosti v našich končinách , v poslední době, požívá maďarský premier Orbán. Tady  i na Slobodném vysielači jsem opakovaně  toto nadšení z  Maďarů tlumil. Že si hrají jen svou národní kartu a  ta se nutně musí vymezit  zejména proti Slovensku… Ale také, když na to přijde, tak proti České republice.

je mi nesmírně líto – bohužel jsem se trefil!  Daleko rychleji a  daleko víc , než mi je milé!

Viz rozhovor předsedy maďarského parlamentu Lászlo Kövéra pro  Právo!

Zdroj:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388974-evropa-se-dostala-na-prah-rozpadu-hodnoti-uprchlickou-krizi-sef-madarskeho-parlamentu.html

Budu ho přímo citovat:

Migrační krize posílila spolupráci mezi zeměmi Visegrádské čtyřky.

Tu považuji za velmi důležitou a strategickou, kterou je třeba udržet a zintenzivnit. Společnou visegrádskou ochranu srbsko-maďarských hranic mohu označit za příjemné překvapení. Doufám, že jednou budou ve střední Evropě takové vztahy, že můžeme mezi sebou slušně a upřímně urovnávat historické křivdy a názorové rozdíly, například kolem otázky menšin.

Což znamená, že vaše země nadále požaduje vyřazení čs. dekretů prezidenta republiky z právního řádu ČR a SR.

ČR a SR se neměly vůbec stát členy Unie, pokud součástí jejich právního řádu je zákon vycházející ze zásady kolektivní viny. Pokud Evropa přijímá kolektivní vinu, o jakých společných hodnotách a zásadách hovoříme? Těší mě, že mezi politiky ČR a Německa došlo v uplynulých letech k dialogu, který dospěl k dosti závažným výsledkům směřujícím k vyřešení této otázky.

Takhle mluví předseda  maďarského parlamentu! ČR a SR se NIKDY neměly stát členy EÚ!

Prima kámoš do deště!

Nejsem překvapen, čekal  jsem to.  Orbánův zákon o udělování maďarského státního občanství zahraničním Maďarům mluvil jasnou řečí!  A zakládal právní nejistotu území s  v sousedních státech s maďarskou menšinou do budoucna! a také na  její případnou iredentu. Když s eto těm zahraničním  nebo Budapešti bude hodit!

Je fajn, že  pan předseda má jasno v tom, proč Německo provozuje  nesmyslnou a sebevražednou migrační politiku – opět ho budu citovat:

Proč se Berlín tak chová?

Levicová část německé velké koalice doufá v nové potenciální voliče z řad migrantů. Pravicová část koalice se snaží vyhovět potřebám velkokapitálu na hojnost pracovních sil. To vše by mohlo být vnitřní záležitostí Německa, kdyby SRN nebyla součástí společné Evropy.

Může být, že má pravdu. Jakkoli bych s tím polemizoval. Nicméně  moje babička by řekla – každý soudí podle sebe.  Orbán a jistě i pan předseda věděl, že  si jejich FIDESZ  rozdáváním maďarských pasů zajistil v zahraničí spoustu oddaných voličů…

Myslete na to, až zase bude chtít  oslavovat Orbána  a Maďary  a případně nadávat Sobotkovi nebo Ficovi…

Uherští mocní se vždycky uměli velmi dobře ohánět  národní kartou a rozhodně vždycky byli všechno jiné, jen ne týmové hráči. Rakušáci by z historie K. u. K. Monarchie mohli hodiny a hodiny vyprávět! A mimochodem, byli to zejména Uhři, kteří vytrvale bránili rakouskému narovnání se slovanskými národy! Spolu s  českými Němci!

Je nanejvýš na čase přestat se vidět v cizích politikářích. A hledět si především našich vlastních zájmů a pozic. Orbán ví, že hlasy z Ostravy, Znojma nebo Sokolova nedostane. Stejně jako ne z Bystrice, Bardejova nebo Trenčína…

My bychom zase měli vědět, že  ho zajímáme jen potud, pokud nás může využít k hájení jeho vlastních zájmů. A když jeho zájem bude v kolizi s naším, půjde po nás tvrdě.  Jeho čelný stranický souputník předseda maďarského parlamentu Lászlo Kövér to předvedl více než dokonale!

A věřte, že jeho slova si svou nebezpečností pro ČR/SR nijak nezadají s migrační tsunami. Zkuste si představit, že najdou sluchu v Německu a/nebo Rakousku!   Což se velmi lehce může stát! Zejména , pokud by se Evropská unie  rozpadla  zpět do soustavy národních států!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.