Přinesl do práce Klausovu petici a musel odejít.


Tak zní část titulku ze sobotních Lidovek.  Celý textík naleznete  v elektronické podobě zde:

http://www.lidovky.cz/prinesl-do-prace-klausovu-petici-a-musel-odejit-exprezident-dohnal-pripad-k-ombudsmance-guf-/zpravy-domov.aspx?c=A151203_112429_ln_domov_sk

A je  to náramný příběh o  tom, jak se s migrantskou kartou dneska hraje politický mariáš a přímo učebnicový případ, jak media  a politici umějí rozhicovat už tak horkou  tuzemskou politickou scénu. Ve svém vlastním, naprosto úzkém osobním a na výsost sobeckém zájmu, jde.  A  co by jim soudný člověk naprosto neměl dovolit. Ani politikářům, ani médiím. Pro mne  naprosto nepřijatelný , ba zhoubný  způsob zahuštování atmosféry v zemi. Kdy nakonec vznikne škoda nám všem.

Oč  že běží?  Klaus se zase jednou chtěl politicky připomenout a přihřát si své politické ambice na migrační vlně a vášních, které vyvolává. Takže  sepsal začátkem září  petici. K nalezení zde:

http://www.protiimigraci.cz/

Jako by z oka vypadla tomu, o čem hřímá tak rád a stejně  falešně a účelově, mám li citovat klasika,  Klausovo siamské dvojče -Zeman.

Ale o tenhle  spisek primárně nejde. Ten je jen prostředkem.  Mezi signatáře se zařadil jakýsi Jan Zouplna z Prahy. Nic pozoruhodného. Prostě seznal, že chce připojit svůj podpis. OK, nic proti ničemu. Jeho osobní  a  právoplatná volba.  Ovšem jen do chvíle, kdy se rozhodl Klauspetici vystavit na pracovišti. A  není to pracoviště ledajaké – dělal recepčního v jednom docela  výlučném kancelářském baráku na Starém městě v Praze. A oslovoval lidi v  tom domě pracující, aby tu petici také podepsali.

Nicméně jedna z firem, na téhle adrese sídlících, si stěžovala Zouplnově  zaměstnavateli na tuto jeho  činnost. Zaměstnavatelem  je pražská pobočka  rakouské firmy Reinwag.  Stěžovatelem na Zouplnu pak byla rovněž tuzemská filiálka rakouské makléřské společnosti Real Treuhand.  Reinwag  reagoval rychle a jednoduše – Zouplnu stáhl, vedení si ho pozvalo na kobereček a  přeřadilo ho na jinou recepci v Praze, kterou také obsazují – konkrétně v restauraci na Malvazinkách.

Tolik ta story, řekněme – primárně  banální.  Banální do té doby, dokud se toho nechytnou Babišovy noviny  a přirozeně  Klaus a nezačnou to primárně rozmazávat.

Noviny mají svou senzaci, píší, třebaže  nepřímo o zlých Rakouších,  kteří tak nějak, více méně, utlačují českého zaměstnance  a akcentují migrantský prvek a Klaus samozřejmě bagruje, co to jde – vyzývá ombudsmanku Šabatovou, aby zasáhla…

Prostě klasika – z doslova ničeho titulková story a  něco, na čem se zapomenutý politikář /zaplať Nejvyšší za ty dary!!!/ zase může hodně   připomenout, že je ještě na světě!

Že máte pro Zouplnu a jeho počínání pochopení? A  také pro Lidovky a přirozeně i pro Klause, že  nám tady nějakej cizák nebude kázat, co si máme nebo nemáme myslet?  Vážně? A doplníte to názorem, že vlk změnil dres?

Tak to obratíme – zkuste si představit,  že  by pan Zouplna  nebyl Klausovým fandou, nýbrž  tzv. sluníčkářem a  umístil tam petici opačnou – tedy za přijetí migrantů v ČR  a  že jich není zrovna málo, za všechny např tahle:

http://www.opu.cz/cz/zapojte-se/hlas-pro-syrii/podepsat-petici/

a Zouplna by,  zpoza  recepčního pultu, začal agitovat pro ni a získávat podpisy. S pravděpodobností, hraničící s jistotou by dopadl úplně stejně. Tedy u svého zaměstnavatele – kobereček a … v Rakousku okamžitý vyhazovat , u nás přeřazení jinam.  A může  být, že by se toho domákly Babišovky, tedy  – pardon – Lidovky a udělaly  z toho tu svou cizáckou story. Jen s opačným znamínkem. A  někdo, nějaký Kocáb, by to nejspíš poslal ombudsmance Šabatové…

I tehdy by jste byli stejně rozhořčeni? Co si to jako ti Rakouši a jejich pražští poskoci dovolují?

Nebo byste zaujali pozici, že Zouplna si za své potíže může sám a že politika nemá v zaměstnání naprosto co dělat?  Že si má migranty podporovat ve  svém volnu a neotravovat  s tím v práci?

Což si tedy myslí vlk!!! Ano, politika  v  rachotě opravdu nemá místo. A kdyby jeho zaměstnavatel s ním nejednal na výsost slušně a v rukavičkách, byl by v 51 letech nejspíš na pracáku.

Migranti nejsou jádrem sporu. Jen záminkou. Pro Babišovky a i Klause vítanou.  Bohužel – zoufale špatnou.

A to je důvod  proč píši. On tenhle banální případ  totiž může  mít docela  velkou dohru. Co už Lidovky neuvádí a nejspíš  ani netuší je, že ona zmíněná  realitka, co  si stěžovala, je dceřinnou firmou jedné velmi prestižní rakouské banky!  A  v tom baráku nejspíš  sedí i pražské zastoupení této banky.  A pracovníci  rakouských bank a dceřiných firem  mají velmi přísně zakázanou jakoukoli politickou agitaci. Nejen na pracovišti!!!  Ale dokonce i v soukromí. Tam nepsaně. V zaměstnání je  to vymahatelně deklarované. V soukromí, více méně – také!

Že to člověka omezuje? Asi ano, ale každý má na výběr -chceš to místo s tímhle omezením nebo nechceš? Je to tvoje osobní rozhodnutí.  Zouplna  byl prostě  za totální  trubku! Spletl si vrátnici v Horní Dolní a prestižní pražskou adresu. A naprosto nepochopil , že  rakouské firmy  si takovouhle jeho aktivitu nemohou naprosto dovolit!  Protože  by stačilo, aby se  toho chytil tamní bulvár a o velký malér je postaráno!  Zkuste si představit , že  jste  v managementu Zouplnova zaměstnavatele – firmy Reinwag a  že najednou na vás  z KronenZeitung vyskočí titulek – Reinwag podporuje /v Praze / xenofobii vůči migrantům! Pěkně na titulní stránce a s velikostí písma, které vidíte na vzdálenost Prátru od Hofburgu, aniž byste potřebovali  vytáhnout  ty nejslabší brejle!    Nebudu  podrobovat zkoušce  vaší fantazii v tak triviální situaci, jako je fabulace, že nejste manažerem té uklidovo recepční firmy, ale přímo   velkým bossem té rakouské banky a ty titulky v KronenZetung se týkají vás… V Rakousku to má rozměr katastrofy!

Ani  Zouplnův hloupý příběh, ani tohle fantazírování  o tom, jak byste se, pokud jej podporujete, cítil jako bafuňář  těch rakouských společností, kterých se skandálek nepřímo týkal, by mne nepřinutil  dnes něco napsat.

Nemám zájem přilévat benzín do už tak šlehající plamenů.  A to je to, oč tu běží! Plameny kolem postojů k migrační problematice už takhle připomínají slušný a  nehašený požár. Jsou čím dál větší. Fronty  se příliš vyhrocují, stanoviska zatvrzují!  Potenciál na rozumné řešení ubývá. A  to rozumné řešení budeme  sakra potřebovat a rychle. Protože Němci, Švédové a TAKÉ  Rakušané, budou tvrdě tlačit na přerozdělování těch, co  si více méně  pozvali do země  a nyní nevědí, co s nimi! Tenhle boj nás  čeká!

Říkáte si – co to má společného s Zouplnou a  jeho šestákovou historkou? Více než si myslíte!

Jsem zvědav, jak dlouho bude trvat, než si téhle trapnosti všimne skutečně rakouský bulvár. A pořádně to rozjede! Proti Klausovi! Ve stylu- Český exprezident  zase dokázal, že je xenofob!  Nebo Pražská ulice proti uprchlíkům s Klausovou podporou a poškozuje pověst Rakouska!  Nebo nějak jinak podobně. Na konkrétním znění nezáleží! Klaus  získá to, co chce a potřebuje! Velmi se připomene národu a to v pozici toho, komu drzý cizák zase křivdí, že hájí naše zájmy. Nic  lepšího si nemůže přát. Babišoviny  získají další plačtivé příběhy o tom, jak si na nás  cizina zasedla. Babiš bude také politicky bodovat – podpoří Klause! Na to, že držel, ohledně migrantů velmi dlouh , ačkoli nenápadně, pozici Bruselu si nikdo nevzpomene. A dokonce   ani na to, že jeho poslanci, například profesor  Zlatuška, patří mezi čelné zastánce příchodu migrantů k nám také!  Preference mu stoupnou!

Rakouská vláda si to bude také pochvalovat – upustí doma, ohledně uprchlické vlny  výrazně páru, protože opět poukáže na xenofobní a sobecké Česko! Zkrátka  všichni vyhrávají – tak kdo, sakra prohraje?!! Protože někdo takový, v celé téhle pseudokauzičce existovat musí!

Mám pro Zouplnu špatnou zprávu – prohraje nakonec on.  Protože vyjednávací pozice  Česka, až dojde na to zásadní lámání chleba – jednání o automatických kvótách v Bruselu, bude už dopředu výrazně podlomeno! Podobnými aférami.  Čeští vyjednavači to dostanou pořádně vyžrat a budou obtížně hledat spojence, bez kterých se  automatickým přídělům nemůžeme ubránit! Takže ta  špatná zpráva se netýká jen Zouplny. Ale nás všech!

Tohle je důvod, proč jsem neplánovaně sedl dnes ke klávesnici! Zkuste nad tím přemýšlet!

 

 

 

 

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Postavil-se-proti-uprchlikum-a-v-praci-na-to-doplatil-Vitejte-v-Cesku-412500

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.