Migranti se nám hodí


napsal Vidlák

Myslím, že je nejvyšší čas, připravit se na masovou imigraci. Ruku na srdce, zatím jsme pro to moc neudělali. Hranice máme o dost delší než armádu, když se k nám někdo bude chtít dostat, tak to udělá, nemáme nachystané varianty nouzového ubytování a i přes pětadvacetiletou svobodu, jazyková vybavenost obyvatelstva pořád stojí za houby.

Naše Willkomenskultur je upřímně řečeno dost pochybná. Na všech migračních mapách jsme takovou černou dírou uprostřed kontinentu. Z hlediska migrace v podstatě neexistujeme. Vláda neumí říct jasné slovo, neumí ani přijmout, ani stanovit kvóty, neumí si dupnout a hlavně neumí stanovit požadavky na takového vhodného migranta.

Vládní úředník, řekněme si to upřímně, to také nezařídí. Nějaké prověřování nově příchozích bude trvat dlouho a současně nastaveným sítem projdou jen ti podprůměrní, kteří pro naši ekonomiku nebudou moc velkým přínosem. Ti nejlepší totiž potáhnou dál, protože jinde se k nim postaví líp. Vyzývám vládu i parlament, koalici i opozici, aby okamžitě začali jednat.

Naštěstí máme historické příklady i zkušenosti, jak podobnou věc zaonačit a máme na to i příslušné vědecké kapacity. Bude zapotřebí okamžitě vypracovat manuál podle Zbraslavské kroniky a Vita Caroli. Naši panovníci věci rozuměli a zakládáním měst a kolonizací pralesa pozvedli primitivní hospodářství této země na evropskou úroveň. Že sem přicházeli hlavně Němci? Ano, přesně tak.

Nebude trvat dlouho a z krásné Bundesrepublik Dojčland, Belgien a Nýdrland  začnou odcházet první obyvatelé, protože u Mama Merkel a jí podobných se nebude dát žít. Zároveň tam zůstane dost blbců, kteří si ještě dlouho budou myslet, že to všechno dobře dopadne. Ti chytřejší začnou balit kufry a prodávat domy, dokud za ně ještě něco dostanou. Ve stomilionové oblasti na západ od nás se těch chytřejších najde také dost.

Ti budou mít peníze, velmi solidní vzdělání, znalosti z těch nejšpičkovějších oborů lidské činnosti, budou mít kontakty do celého světa, znalosti obchodování s Čínou i Ruskem, budou mít disciplínu a hlavně, při trošce snahy se s nimi domluvíme. Budou makat lépe a radostněji než my tady, budou dýl v práci, víc udělají a kolem ubytoven budou dbát na pořádek.

Teoreticky by to mohlo vyhovovat i našim sluníčkářům, napravíme tím ten německý odsun, za který se u nás ještě pořád hromada lidí omlouvá a zároveň se nemusíme bát nové nacionalistické vlny, protože ti sudeťáci u nás kdysi machrovali jen proto, že za kopečkama měli velký německý Stát s velkým S. Když teď bude vedle Spolková republika Turecko, Sýrie a Afganistán, budou všichni ti noví přistěhovalci jen plakat za Fátrlandem, ale přes slzičky budou loajální a pracovití.

Dokonce by nám ani nemuselo vadit,že sebou vezmou i svoje dědečky a babičky, protože při trošce štěstí si Grosseltern vezmou i svoje německé důchody. To bude pěkná injekce naší kupní síle. Správný starší Němec je navíc zvyklý na vysoký standart a umí ho zaplatit. Skomírající trh domácích i jiných služeb dostane pořádný impuls. Obracet hamburgery nebo nosit prádlo do pračky umí i idiot s pěti třídami, takže by byla práce i pro nevzdělané.

A to ani nemluvím o tom, že správný Prajz i Branibor má úplně jinde požadavky na kvalitu služeb i výrobků. Mohlo by to naší schopnosti improvizace dodat tu třešničku. Šmoci s živnosťáky, kterým slova kvalita nebo spolehlivost neříká vůbec nic, od nich dostanou pořádný kouř… Mohli bychom robit lacino, ale přitom na světové špičce. Dokonce by třeba takový Dojčmigrant mohl mít vyšší požadavky na své nové politiky a kdyby to nešlo, mohl by nás naučit, jak se správně stávkuje – u Lufthansy jim to celkem vychází.

Nehledě k tomu, že všichni, kdo máme tady nějaký kousek půdy nebo baráček můžeme počítat s tím, že jejich příchodem vlastně bezpracně zbohatnem, protože by jejich poptávkou vzrostly ceny nemovitostí. Tedy aspoň  někde…

Tihle Němci budou typičtí ekonomičtí migranti. Budou migrovat velmi dobře oblečení, první třídou v letadlech, v Bavorácích a Mercedesech s posledními modely telefonů. Před nimi nikdo zavírat hranice nebude. Je proto nezbytné jim u nás připravit podmínky, aby nechodili do Ruska. Umí se chovat, nebudou tlačit na budování minaretů, jejich děti se začlení , jen co se trochu naučí řeč. A vlk bude mít radost, nejspíš s nimi přijde něco z německého fotbalu, takže časem  se snad dostanem nejen na ME, ale dokonce na Mundial. Přece jenom je to u nás podobné jako na druhé straně Bémrwaldu. Budou se nám hodit. Je nejvyšší čas rozdistribuovat v Německu zprávu, že u nás mají otevřené dveře.

Já chci domů nějakého inženýra z živočišné výroby. Nechápu, jak to tam dělají, že mají konverzi krmiva na vepřovém okolo 3,2kg/1kg a já nedokážu jít pod 4kg/1kg. Potřebuju, aby mě to někdo naučil.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.