Radujte se kosíři!


napsal Master

Dnes nastal den, Boží hod, velký svátek. Máme se proč radovat. Ano, tato radost je radostí křesťanskou. Zdá se mi proto občas trochu obtížné o té radosti mluvit bez otřepaných křesťanských frází. Možná to ani není možné. Přesto ale ne, není to radost, která je určena pouze nám křesťanům. „Hle zvěstuji vám velikou radost, která bude pro všechen lid.“ řekl pastýřům anděl Páně. Ta radost je opravdu pro všechen, nejen křesťanský, lid! Bůh – ten Někdo nad námi, který celý náš vesmír vytvořil a na jehož vůli i zvůli další osud vesmíru závisí, v nás lidech totiž našel své zalíbení! Tomu Někomu prostě nejsme ukradení.

To je to, co se před nějakými těmi dvěma tisíci lety v Betlémě stalo!

A tak se dnes radujte křesťané, protože váš Pán a Spasitel se narodil v Betlémě. Aby byla sláva na výsostech Bohu a lidem na zemi pokoj, dobrá vůle.

Radujte se dnes hříšníci, protože ten, který se dnes narodil, přišel, aby vás očistil od veškerého hříchu a z věčného zatracení vás uvedl do věčné radosti.

Radujte se dnes pohané a ateisté. Protože to dítě, které teď leží v jeslích zavinuté do plenek, bylo posláno Bohem, aby spasilo všechny.

Radujte se dnes chudí, protože sám Bůh, vládce všehomíra, si zvolil váš osud. Vstoupil do vaší chudoby, abyste vy mohli jeho chudobou zbohatnout.

Radujte se dnes upracovaní, protože Bůh – utěšitel započal v Betlémě svou práci, abyste vy mohli v něm spočinout navěky.

Radujte se dnes ztrápení, neboť vám se dnes narodil Zastánce. On bude s vámi a setře vám každou slzu z očí.

Radujte se dnes zklamaní a odmítnutí, protože ten, který se v Betlémě narodil, který pořád je a který má znovu přijít, vás bezpodmínečně přijal za své.

Radujte se dnes hledači pravdy, neboť sám Zastánce Pravdy přišel na tento svět a není tak žádné moci, která by ještě mohla Pravdu zašlapat či udusit.

Radujte se dnes bezdomovci, protože tam v chlévě, bez střechy nad hlavou, se zrodila Spása, která vám chce dát domov věčný.

Radujte se dnes uprchlíci, protože ten dnes narozený musel spolu s vámi utíkat ze svého rodiště před lidskou zlobou a zlovůlí vládců, Herodů, aby se zpět vrátil jako vítěz. Vítěz nad zlem i nad smrtí.

Radujte se dnes i zločinci, neboť Bůh – kněz, který se vám dnes narodil, je připraven  odpustit vaší vinu, zapomenout vaší minulost a umožnit vám začít žít nový život.

Radujte se dnes všichni lidé, protože dítě, které teď spí v mámině náručí, přišlo smířit navěky Boha s člověkem. Už není nic, ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani žádná moc, ani výšiny ani hlubiny, ani co jiného v celém tvorstvu, co by nás mohlo odloučit od lásky Boží, která je v tom děťátku.

A proto, buď sláva na výsostech Bohu, a lidem na zemi pokoj, dobrá vůle!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.