Nekrálova řeč a její tajtrlíci


Neměl jsem v úmyslu rozebírat včerejší Zemanův projev. Neviděl jsem sebemenší důvod. Na rozdíl od mnoha jiných jsem jím nebyl ani překvapen ani šokován. A více méně – obsahově, nikoli formulačně bych jej byl dokázal  dát na Kosu klidně s  týdenním předstihem.

Zeman prostě řekl, co od něj jeho fanouškovská obec chtěla slyšet. Plus to, co potřeboval,a by se vymezil proti možným soupeřům v příští prezidentské kampani, která pomalu začíná klepat na dveře. Nic jiného včera neplánoval a nechtěl.

Takže  musím, ačkoli opravdu nerad, souhlasit členem nejvyššího gremia ODS a bývalým mluvčím NečasKalouskovy vlády – Martinem Kupkou, že šlo o první Zemanův předvolební projev.

Ano, tahle definice je naprosto přesná. Zemanem předjímaná, vykalkulovaá a chtěná. Protože  věděl, co po jeho projevu přijde!

Že prostě po něm vyrukuje  ona sebejmenovaná  gruppa  strážců dobrý a nejlepších mravů. Parta, která za každého počasí, za všech okolností a v každé situaci ví, co si máme myslet!!!  Jsem poslední, kdo by dal hlas Zemanovi. Nedostal jej ode mne   v minulé prezidentské volbě a nedám mu ho ani v té budoucí. Ne, pokud jeho soupeřem ve druhém kole nebude například páter Koniáš Halík nebo někdo podobný. Nebo třeba Václav Klaus. Ale ani jedno, ani druhé nepokládám za ani trochu pravděpodobné. Takže už dneska vím, že druhé kolo prezidentek bude i příště bez vlka. Ale tohle nemám dnes  v úmyslu vám sdělovat.

ČT ještě ani nestačila vypnout kamery a už byl internet plný tzv. reakcí. Kdy každý, kdo má do krku díru nebo umí naklepnout pár  řádek na počítadle a myslí si, že veřejnost stojí o jeho názor, se potřeboval k Zemanovi a jeho projevu vyjádřit. Nebo spíše  – vymezit.

Jan Urban konstatuje:

„V politickém rámci demokracie se asi jen těžko dá klesnout hlouběji, než když nejvyšší ústavní činitel úmyslně rozpoutává nesmyslné konflikty, vědomě rozpolcuje společnost, doma i za hranicemi pronáší urážky a nepravdy a kolem svých lží staví stále fanatičtější koalice vystrašených a nevědoucích,“

ne, že bych s tím měl nějaký myšlenkový problém, vidím to tak nějak podobně. Nicméně  když podobné levity  čte někdo, kdo léta, z pozice tzv. nestranného novináře kryl jistého Štávu a jeho praktiky, poškozující český stát, aby se následně ukázalo, že  vlastně pro něj pracoval, tak to mi vadí velmi.

Ale Jan Urban se ani trochu nežinýruje. On jen Zemana zahrnul do svého generalizujícího pojednání o totální  mrzkosti všech českých a československých prezidentů. Nevynechal skutečně žádného. Všichni jsou bud  triviální, mocí posedlí gauneři nebo úplní  a navíc zbabělí- pitomci.

Viz http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Upadek-a-bida-ceskych-prezidentu-Byvaly-sef-Obcanskeho-fora-je-strhal-vsechny-od-Benese-po-Zemana-414543

Mohu z toho dovodit jedinou věc – republika má, chce li nějak přežít, jedinou šanci – udělat prezidentem  – no ano, správně !! Jana Urbana přece!

Ačkoli  nejméně  dva z  těch hlupáků a srabů, osvědčili svou osobní statečnost na bojišti světových válek a byly za průkazné chování před nepřítelem veřejně vyznamenáni  a to opakovaně, tehdejšími vrcholnými – dodávám – nekomunistickými  autoritami. Jeden z nich je pochopitelně Ludvík Svoboda. Zajímalo by mne, jestli takový Jan Urban aspon tuší, kdo byl tím druhým, jaká   vysoká vyznamenání získal a a kdo ho vyznamenal…

Mluvit o takových drobnostech, že nejméně jiní dva prošli koncentráky,  dva komunistickými kriminály, další se svou činností postarali o to, že vůbec   vznikl československý stát, je naprosto zbytečné. Jan Urban by nepochybně  dokázal daleko a daleko více…. Navíc levou zadní. Je přece  mravní autoritou v roce  2015. Což určitě  musí být daleko víc, než být členem Maffie, v roce 1914, členem c.a k. armády, legií, odbojových skupin za  II. světové války, členem zahraničního vojska, atd.atd. Možná víc než to všechno dohromady.

Z té jeho duševní křeče mne ovšem nejvíce upoutal tento výron genia:

Pět následujících komunistických prezidentů pak bylo podle Urbana v různé míře zodpovědných za zločiny proti lidskosti a všichni podle něj tiše souhlasili s otevřeně genocidními tajnými plány Varšavské smlouvy na provedení jaderných útoků proti západní Evropě, přestože věděli, že v takovém případě by zahynulo možná až sedmdesát procent obyvatel Československa.

Nevím jak komunističtí prezidenti a jejich zločin proti lidskosti ohledně  jadrného plánování úderů proti západní Evropě a co o tom takový Urban může vědět. Nicméně v minulém týdnu shodou okolností byl ve  Washingtonu odtajněna 800 stránková  studie velitelství strategického letectva z roku 1959.

Kde, se kromě jiného, píše následující

„V případě války je misí strategických vzdušných sil vést globální strategickou vzdušnou válku na podporu národních a vojenských cílů USA s využitím jaderných zbraní,“

Vřele bych doporučil Janu Urbanovi, aby si tuhle větu přečetl opakovaně a hodně pomalu. A to tak dlouho, dokud nepochopí význam každého jednotlivého slova jako solitéru a následně význam všech slovních spojení. A zvážil, že jde o rok 1959. tedy dobu PŘED nasazením mezikontinentálních raket a jaderných ponorek. Kdy hlavní roli hrálo strategické letectvo a jaderná zbran existovala jen ve formě letadly nesených pum.

Myslím, že jsme přibližně stejně staří. Takže i Jan Urban by si mohl pamatovat, kdyby chtěl, že  v  Československu roku 1959 NEBYLA žádná cizí vojska. A to ani na letištích. A přece Američané tehdy plánovali mnohočetné jaderné údery  proti velkému množství cílů v celé tehdejší republice. Jak se lze dozvědět jak v článku zde

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/390162-usa-odtajnily-cile-jaderneho-bombardovani-praha-mela-poradove-cislo-61.html

tak v přiložené mapce

Některé cíle jaderných sil USA v ČSR

Ano, probíhala tehdy studená válka, blížící se velmi té horké. Z obou stran. Se znalostí věci můžeme dnes prohlásit, že  jaderné odstrašení fungovalo na jedničku. Z obou stran. Ani jedna strana nesáhla po zbraních. Na rozdíl od    současnosti. Zajímalo by mne, jestli Jan Urban označí  všechny tři prezidenty po Listopadu 89 za

… v různé míře zodpovědné za zločiny proti lidskosti, protože všichni nejspíš  tiše souhlasili s otevřeně genocidními tajnými plány NATO na provedení jaderných útoků proti  Rusku, přestože věděli, že v takovém případě by zahynulo možná až sedmdesát procent obyvatel Česka….

Nedomnívám se totiž, že velení ruských strategických sil nemá dnes  naprogramované úplně stejné cíle v ČR jako kdysi Američané. Pro případ, že  dojde k válce. Urban, který je výrazným zastáncem silové politiky vůči Moskvě a všichni podobní, by o tom měli velmi přemýšlet. Zejména  tehdy, chtějí li si veřejně pustit pusu na špacír.

Nicméně zběhl jsem od tématu – tedy  od  reakcí na Zemanův předvolební projev.

Přirozeně, že  se nechali slyšet profláknuté ksichty typu Šafr:

„Zeman se opřel do uprchlíků. Vánoční poselství plné pohody a lásky,“

Jiný duševní obr – Jakub Janda, který nejvíce proslul tím, že jako strážce  veřejné morálky začal tím, že na natočil video pro gaye / kdo má zájem, více viz zde:

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/343742/znamy-lobbista-jakub-janda-natocil-porno-pro-gaye.html

a dnes reprezentuje spolek s názvem Evropské hodnoty, zase na konto Zemanova projevu vyjevil následující:

„Je to tam. Miloš Zeman z nás chce pořád udělat Švédsko. Vzkažte to na náměstích.“ Zároveň také uvedl, že už vlastně chápe, jaké to bylo poslouchat v 80. letech komunistického prezidenta Gustáva Husáka.

Jsem rád, že mi někdo takový káže morál a říká, co a  jak si mám myslet!

A  také mne těší, že nebydlím v Brně… Které řídí velmi podivná koalice. Která se umí omlouvat za odsun až do úplného uomlouvání.   Aby její hlavní omlouvač  – Matěj Hollan z partičky Žít Brno mi vysvětlil, že správný pohled na Zemanův výstup je ten jeho:

„Se moc těším, až ten ruský Trojský kůň Zeman (jak odhalil Jaroslav Cerman) bude radit lidem, jejichž obydlí zaplaví stoupající hladina moří v důsledku klimatických změn, aby se naučili plavat. Možná jim dokonce poskytne svůj královský člun. Jsou to statní muži s iPhony, můžou je použít jako pádla. Nebo až přijdou o vodu – pít ropu určitě musí jít taky,……Na stejné úrovni debility je rada, aby bojovali se zbraní v ruce. S Asadem proti Islámskému státu? Nebo s Islámským státem proti Asadovi? Nebo mají ty zbraně použít ke střelení se do hlavy, protože to je tak jediné, co se dá s nima rozumnýho udělat?…….Každý z vás by udělal totéž. I když by byl statnější než nejstatnější státník Zeman, jehož jediná válečná zkušenost je boj s vlastním alkoholismem,“

To je taky prima týpek. Hnutí Žít Brno se  vyprofilovalo před minulými komunálními volbami , v podstatě politickou provokací a zesměšnováním. Kde si tehdejší radní museli například nechat líbit karikovaná srovnání s Adolfem Hitlerem. A díky tomu se dostalo na brněnské radnice. Nejsem z Brna, nepřísluší mi tedy hodnotit, co dobrého pro město  nebo jeho městské části už udělali. pokud  vůbec něco. Nicméně dnes na něj a jeho squadru  současná opozice vytáhla stejné zbraně – provozuje dva satirické portály – Žít  z Brna a Brněnské Palermo. Kde s Hollanem a spol zachází Tak  jako kdysi on s nimi. A ejhle!  Kdysi vtipným a břitkým klučinům došel úsměv a podávají žaloby!!!!

viz: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/68203/hey-hipstre-vstan-bystre-brnenske-palermo-aneb-pravdolaska-utoci.html

Což  nikdo v bývalých terčů ostrovtipu Hollana  spol. neudělal…. A tenhle  mi také vykládá, jak já mám chápat Zemanův předvolební projev…..

Psát o reakcích Kalouska  a podobných mi přijde  úplně zbytečné.

Co mi naopak zbytečné nepřijde, je zmínka o tom, že  na Zemana , za jeho včerejší projev už byla oficiálně podána žaloba. Od facebookové iniciativy Proti projevům nenávisti. Jak, jistě s velkým gustem, informoval sdělovadla jakýsi Jan Cemper. Detaily zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-si-vanocnim-poselstvim-vykoledoval-prvni-zalobu-Neziskovka-pozaduje-omluvu-za-heslo-ktere-nikdy-nestvorila-414577

Chtějí Zemanovo odsouzení dosáhnout proto, že měl ve svém projevu lhát. Ohledně hesla, které podle něj, respektive, prý informací tajných služeb,  měla být odprezentována na demonstraci na podporu uprchlíků. Sluší se  tedy příslušný kousek ze Zemana ocitovat:

Když se připravovala demonstrace zastánců migrace k 17. listopadu, tak jsem od jedné z našich zpravodajských služeb dostal informaci, že na transparentu této demonstrace má být nápis „Tahle země není naše – Refugees welcome“. Potom někdo poradil těmto organizátorům, že ten nápis je mimořádně hloupý, tak ho nahradili o něco méně hloupým nápisem „Tahle země patří všem – Refugees welcome“.Zdroj: http://www.lidovky.cz/zemanovo-vanocni-poselstvi-migracni-vlna-je-temnou-skvrnou-zahranicni-politiky-g1k-/zpravy-domov.aspx?c=A151226_130700_ln_domov_ele

Podle mne je úplně jedno, jestli  Zeman mluvil či nemluvil , v tomto konkrétním punktu pravdu.

Nevím jak vy, ale já když to slyšel, tak se mi vybavila scéna  jak Švejk je vyslýchán putimským strážmistrem. Který měl také své tajné informátory. Jak si račte pamatovat!  Je -li výstupem českých tajných služeb pro presidenta takováto informace, pak ty tajné služby  jsou postaveny , svou informační hodnotou, na rovno s Pepkem Vyskočem. A pokud se prezident něčím takovým zcela vážně zaobírá,  že  to dokonce pokládá za nutné zmínit ve svém výročním projevu  o stavu země,  pak by nebylo od věci, kdyby místo v příštích prezidentských volbách zvážil radši kandidaturu v Putimi. Tedy kdyby  chtěl opravdu přednést poselství o stavu země a dejme tomu i světa  a jeho problémech. Jenže on nechtěl. Šlo o předvolební tirádu. Kde na faktech a sděleních vůbec nezáleží. Jediné, co je důležité, je vzbudit emoce! U  svých příznivců i odpůrců. A to se Zemanovi podařilo skvěle. Odpůrci reagovali přesně tak, jak si naplánoval. Hloupě, nepřesvědčivě, hystericky. Zemanisté jsou opět utvrzeni ve víře, že jejich idolu je křivděno. Nerozhodnutí slyší na migranty  a problémy s nimi. A spolehlivě nabudou dojmu, že se Bimbovi křivdí….

Zemanovi to zase jednou vyšlo. Bohužel. Ten letošní lánský formátek za reakci nestál. Normální bylo  – nevšímat si ho. Česká republika zase jednou prohrála svou budoucnost. Díky hysterii Urbanů, Jandů, Šafrů, Hollanů a podobných….

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.