Moja beznadejnosti bytia


napsal Tomáš

se začátkem roku a vstupuje nový autor.. To by mne nikdy nenapadlo… Ale proč ne. Tohle jsem našel včera v poště. Tak to hned vydám. Rozkošné miniaturky. Plné nálady – něco, co sám nikdy nebudu umět…Nádherný smysl pro zkratku, který Tomášovi závidím. Z plna srdce 🙂

Počtěte si a nezapomenout na hvězdy, prosím!

4 christmas micro ( že vraj fikcia)

Gabika kŕmi svoju schizofrenickú mamu v nemocnici.Jej mama je tam hospitalizovaná po páde zo schodov. Ľavou rukou už nebude poriadne hýbať. Ľuďom na dôchodku nerobia komplikované operácie, aby im vrátili zdravie. Je to nákladné a sú nepotrební. Na vedľajšej posteli je babka, ktorá má priviazané obidve ruky k posteli, vraj si vytrhávala infúzky. Po infúzkach ani stopy. Babka lačno pregĺga a pozerá na obed. Do izby prichádza sestra a zamečí: “Ná, zase ste nic nejedli?”

********************************************************************************

Išiel som Gabiku ráno odviesť k vlaku. Ako som vychádzal z nádražej ulici a stojím na semafóre

,zbadal som novú značku, odboč v pravo, povinne von z mesta. Pozriem naľavo, nejaké auto, 4:00,

dá sa. Ako prechádzam okolo vidím, že mi policajt kýva cez otvorené okienko auta, aby som zastal.

Nič som nevidel, inštinktívne zrýchlim, však mi prepadla technická, vzadu sú už svetielka. Za minútu ma už majú. Snáď ste nám nechceli ujsť pán vodič. Nie, ale ponáhľam sa domov spať. To preto ste nevyhodili smerovku?

Dajte nám doklady, kontrolujú si technickú, prehliadli?

Nepočul som sirénu, videl som iba blikajúce svetlá v diaľke, som abstident. Je mi to ľúto, že som porušil príkazovú značku, je tam nová a vyhadzovala ma z mesta. Ešte fúkať.

Tak pán vodič. (Snáď sa blížia vianoce.) Tentoraz to bude iba s napomenutím.

Doma si nalievam rumy a zalievam ich kofolou. Keby len vedeli, čo si myslím. Treba ísť už spať.

Na políci vybavujem stratený techničák. Už ma raz vyhodili od okienka, chýba Vám ďalší formulár.

Vypisujem a nadávam na genocídny fašizmus. Krútia sa mi črevá a tak musím ísť domov na WC.

Po návrate zisťujem, že som stratil poradie a neobnoví mi ho ani PIN, lebo po dvadsiatich minútach to nefunguje. Takže ďaľšie tri hodiny čakať. Objavuje sa dlhodobý priateľ, práve odchádza od polície, má už odslúžené. Čo si neprišiel? Pošle ma domov po poistku auta, na poštu po kolky, kamoši policajti ich nemajú a automat na kartu ich nevydáva. Dnes som vybavil. Super. Pred budovou mu prajem zdravie a pohodu v novom zamestnaní. Tajne mu oznamujem, že túto budovu vypália moslimovia ako prvú,

robí dobre, že odchádza.

***************************************************************************

Potrebujem hypotekárnu pôžičku. Potrebujem vyplatiť bývalú ženu a previesť na seba bývalú spoločnú stavebnú pôžičku. Celkom 19.000 euro. Idem si zobrať pôžičku, aby som mohol od svojej bývalej ženy opäť odkúpil to, čo som za dedičstvo po starých rodičoch kúpil pred dvadsiatimi rokmi. Mám 54 rokov, som neperspektívny budúci dôchodca (už sa teším). Mám čistý plat 460 euro ( skoro ako väčšina Slovákov). Doktora nepoznám, lebo nebývam chorý a celý život som pracoval (otrok – somár ). Môj majetok, ktorý bankám ponúkam ako zálohu, je ohodnotený na 100 000 euro (podhodnotené).

Päť zo šiestich bank ma odmieta. Dôvody sú rôzne. Aj neudanie dôvodu, málo ste zamestnaný (30 rokov, v poslednej firme 6 mesiacov), máte nízky plat, mate veľa rokov, môžeme Vám dať 13. 000.

V šiestej banke robí bývalá suseda. Pošpásujeme, syn je v Austrálii, dcéra dokončuje PhDr. v Prahe a škaredý chlapec u pekného dievčaťa žiada pôžičku.

Pôžičku dostávam, a rozmýšľam ako si priemerný Slovák, jedinec môže kúpiť na hypotéku jednoizbový byt za 60.000 euro.

Ako by povedal môj professor matematiky, táto rovnica nemá riešenie.

Opica ide vysmiata po ulici. Žiadne banány tu nevisia. Iba topinambura kde tu, ale aj tu EU zakázala, aj konope a iné. Slnko nevidno, dnes iba hmla. Úsporná žiarovka mi na domčeku škemrá. Plynom kúrim na sedmičke, ale je to ako minulý rok na dvojke. Snáď nám posielajú vzduch. Voda v studni je zamorená.

**********************************************************************************

Usmievam sa a plánujem ako prežijem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.