Česko slovenská propojení


napsal Jano Zvolen

 

1.Denne nás bombarduje nekonečné množstvo informácií. Ideológovia, poradcovia a obhajcovia politických strán a najbohatších fianančníkov nás zahlcujú toľkými správami, že sa nedá nič iné len si VYBERAŤ, TRIEDIŤ, OVEROVAŤ a VYTVÁRAŤ  vlastné názory. Bolo by fajn keby bolo možné diskutovať, ale nie je s KÝM. Lebo vodcovia štátov a ekonomík nemajú záujem zverejňovať PRAVDIVÉ a KOMPLETNÉ informácie. Ani väčšina občanov ich nežiada !

Zaujal ma výrok „bratského“ ministra financií CZ že si náš sused chce zobrať príklad od skvelého slovenského „zázraku“ a ide po našom vzore zavádzať OPATRENIA aby vo výbere DPH dobehol sused suseda. Dovolím si poukázať, že IDE O TO AKO dobehnúť voličov (aj nevoličov). Čo hovoria fakty?

Výber DPH hodnotí európska komisia. Každoročne zverejňuje svoje správy a jeden z najdôležitejších faktov je „VAT Gap as % of liability“ . Tento ekonomický ukazovateľ  je indikátorom účinnosti výberu DPH  donucovacích a súladných  opatrení , pretože poskytuje odhad straty príjmov v dôsledku podvodov a daňových únikov , vyhýbaniu sa daňovým povinnostiam , bankrotov , finančnej platobnej neschopnosti a  rovnako aj  zlého odhadu .

Zjednodušene ukazuje koľko PERCENT výberu DPH z HDP sa NEPODARILO „z rôznych dôvodov vybrať“. Pretože sú známe len výsledky do  roku 2013 ponúkam  ich:

VAT Gap as % of liability            2009    2010    2011    2012    2013

Czech Republic                              23%     26%     20%     24%     22%

Slovakia                                          34%     36%     31%     39%     35%

ZDROJ: http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/common/publications/studies/vat_gap2013.pdf

Minister financií VEREJNE vyhlási a publikuje, že sa chce priblížiť k „slovenským“ úspechom a NIKTO to nenapadne ???? Nečítal som žiadne vyjadrenia PROTI tomu !!!

Veď ak by držal minister slovo musel by výber DPH zhoršiť  o desiatky miliónov korún !!! Česká republika NIKDY nemala takú zlú účinnosť pri výbere DPH ako my na Slovensku ! ! !

 

2.

Dovolím si poukázať na dve veci, ktoré ma v roku 2015 potešili.

PhDr. Miloslav kardinál Vlk sa postavil za nášho arcibiskupa Róberta Bezáka a pomohol mu stretnúť sa s pápežom. Bol to veľmi ľudský a humanistický čin. Bolo a je jasné, že mafiu v radoch „katolíckej cirkvi na slovensku“ nemôže zdolať ani pápež. Veď to by „všetkých“ vysoko postavených katolíckych duchovných musel VYMENIŤ. Kde by vzal tých „ľudských“ a dodržujúcich 10 božích prikázaní ??? Keď sa ANI jeden domáci nepostavil za „prerokovanie“ prípadu „bez&aacut e;k“ len a iba zahraničný „bratský“ kardinál ????????????????? ďakujem pán kardinál Vlk

V roku 2015 sa  stala udalosť kedy  KOSA („Vlkovo bloguje“) spojila svoje SILY so Slobodným vysielačom. Páni  Boris Koróni a vlk ukázali zaujímavú spoluprácu a to je veľmi pekná výzva aj pre nás ostatných. Lebo ľudskosť a spolupráca NAJVIAC posúvajú ľudstvo.

ĎAKUJEM im obom a prajem  nech  majú veľa zdravia, šťastia a energie v celom roku 2016.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.