Podklady k relaci Hodina vlka na Slobodném vysielači ze dne 8.1.2016


 

Slovenský deník Deník N natírá premiera Fica za jeho prohlášení, že Slovensko nepřijme žádného uprchlíka, aby zabránilo vytvoření muslimských komunit, s tím, že například v ČR by jeho prohlášení bylo trestné!

https://dennikn.sk/338314/premier-fico-opat-svetovy-prerazil-vyrokmi-moslimoch-ktorych-nam-nepusti/?ref=mpm

Článek v českém Reflexu, kde se to opravdu konstatuje:

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/68468/premier-robert-fico-se-vyslovil-proti-muslimum-na-slovensku-v-cesku-by-sel-pred-soud.html

citace:

Mám za těch čtvrt století, co se živím psaním, jistý cit pro vnímání jazyka. A zodpovědně prohlašuji, že Ficovy a Vandasovy výroky jsou v úplnosti srovnatelné. Co do obsahu. Co do formy — ten Ficův je mnohem závažnější, protože jej pronesl jako premiér země a protože jej šíří televizí i po internetu. Přesto je Vandas odsouzený hříšník a Fico respektuhodný politik.

Jsem poslední, kdo by se chtěl zastávat Vandase a upřímně ani Fica. Vím však jedno: pokud se na koncept svobody slova nahlíží v dvou sousedních zemích, členech jednoho bloku — EU —, tak rozdílně, nemůže to dlouhodobě fungovat

Jenže tenhle článek Jiřího X. Doležala je třeba zasadit do rámce toho, jak on sám nahlíží na migratskou problém a politiku například německé kancléřky Merkelové. Což je dokonale vystiženo v tomto Doležalově článku ze 3.1.2016

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/68340/merkelova-neberte-arabum-jejich-nemectvi.html

Citace:

Novoroční projev paní kancléřky ukázal, že sluníčkoví politici ztratili poslední zbytky zdravého rozumu a jsou úplně mimo. Takovou blbost, jako Merkelová vypustila, by si člověk nevymyslel.

Takže paní Merkelová vlastně říká: „Slovo němectví znamená, že někdo chce do Německa, a je na to právní nárok.“ Což už je prostě jenom k smíchu. Tedy k smíchu – k pláči samozřejmě, ale konec Evropy způsobený migrační vlnou a totálním selháním politických elit se zdá být tak nevyhnutelný, že už nezbývá nic jiného než se hořce smát.

Německá veřejnoprávní stanice ZDF se už omluvila z asvůj způsob zpravodajství ohledně kolínských incidentů:

viz:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391232-o-silvestrovskem-nasili-jsme-informovali-pozde-omlouva-se-verejnopravni-zdf.html

Citace:

Veřejnoprávní televize ZDF se už za to tento týden omluvila s tím, že opožděné zpravodajství označila za chybu. Podivnou mezereu ve zpravodajství vysvětlil zástupce šéfredaktora tím, že televize čekala na „dodatečné rozhovory s lidmi, které k tématu mají, co říci”.

„Bylo naprosto jasné, co se stalo, a byla chyba, že jsme se o tom v pořadu ´Heute´ alespoň nezmínili,“ napsal na Facebooku zástupce šéfredaktora německé veřejnoprávní televize ZDF Elmar Thevessen.

Přiznal, že se ZDF rozhodla referování o sexuálním násilí na ženách, které podle výpovědí zasahujících policistů i očitých svědků páchali přistěhovalci, rozhodla pozdržet, než zasedne krizový štáb vedení policie a radnice v Kolíně na Rýnem.

 

Další články Deníku N

ze 7.1.

https://dennikn.sk/336916/mlcali-novinari-koline-zlyhala-policia-sokovani-nemci-cakaju-odpovede/?ref=tit

Autorka

Jana Shemesh

Mlčali novinári o Kolíne? Zlyhala polícia? Šokovaní Nemci čakajú odpovede

Citace:

Svojou pomalosťou, nesprávnym odhadom závažnosti udalosti, nedobrými mediálnymi výstupmi a zrejme aj prílišnou, hoci pochopiteľnou politickou korektnosťou umožnili, aby závažnú debatu ukradli extrémisti. Tí svojím čiernobielym videním sveta a jednoduchými riešeniami zaplavili sociálne siete a diskusné fóra.

z dneška:

https://dennikn.sk/338521/pevnost-europa-podla-fica/?ref=cl

Autor: Peter Morvay

Pevnosť Európa podľa Fica

citace:

Náš pán premiér toho v posledných dňoch opäť narozprával dosť o utečencoch a jasne postúpil na vyšší level. To už nie je len o predvolebnej kampani, aj keď účelovosť Ficovej verbálnej hnačky je tiež neodškriepiteľná. Premiér sa dostal do švungu, ide dole z kopca a asi už nedokáže ubrať, ani keby chcel. Paranoja, ktorú pustil z reťaze a živil, ovládla i jeho.

 

Facebook Richarda Sulíka a video s přímým svědkem událostí v Kolíně n. R. se slovenskými titulky:

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.