Vymývači mozků versus chátra


Ve včerejším dílu Uprchlíků jsem nakonec napsal, že by mne nikdy nenapadlo, že vůbec nějaký takový článek budu psát…. To jsem ovšem netušil, na co všechno, při projíždění zpravodajských serverů  narazím o den později! Přiznávám, že  se mi z toho doslova zvedl žaludek a že se z toho pokouším vypsat. Tímhle článkem!

Začnu trochu ze široka. Na Vlčštejně se večeří tradičně mezi  šestou a sedmou hodinou večerní. asi jako ve většině rodin. Občas při večeři běží televize a pokud tomu tak je, pak nejčastěji Prima se svou amatérskou soutěžní show Prostřeno! Pokud náhodou ten pořad neznáte, pak vězte, že jde o padesátitisícovou výhru, kterou dostane ten  z pěti soutěžících, který od svých protivníků za své kuchařské menu a  zábavu, které jim připraví při svém soutěžním dnu, dostane nejvíce bodů. Jasné a jednoduché jako facka. A často to na facku je.

Jeden by nevěřil , kolik ubohosti ,nízkosti, podlosti a totální sprostoty jsou na sebe ochotni někteří lidé vzít a veřejně demonstrovat  do televizních kamer, jen proto, aby získali oněch  50 litrů.. Nebo aby si léčili své komplexy  tím, že šikanují někoho  z ostatních soutěžících. Jako třeba ten tetovaný holohlavý idiot, co se celý předminulý týden navážel do sedmnáctiletého kluka, který se provinil jen tím, že si troufl ve svém věku vstoupit  do stejné soutěže  jako tenhle nabob. Ale častěji jde opravdu jen mimořádně ubohou a podlou snahu za každou cenu získat finanční odměnu stůj, co stůj. Nikdy to nepochopím, ale nikdy mne nenapadlo, že to na Kose budu nějak komentovat. Lidská sprostota apodlost mne nezajímá.

Jenže – nikdy neříkej nikdy! platí i v tomhle případě. Tenhle  týden se sešla zajímavá parta z Prahy. Čtyři ženy, jeden muž. Normálka. Dokonce všichni vypadají jako pohodáři, že by  to tedy mohl být  příjemný týden, který si všichni užijí a ten, kdo bude nejlepší prostě vyhraje, aniž by se čachrovalo  s body a spravedlivým hodnocením a dělali podrazy.. Ale ouha! Oni totiž ti soutěžící na fotkách vypadají takhle:

e5

Ano vážení, hned v pondělí vařila ruská muslimka Jekatěrina, která konvertovala k islámu, když se chtěla provdat za v Česku usedlého syrského kadeřníka. Její výkon v kuchyni byl perfektní. A spolusoutěžící to také ocenili velkým počtem bodů. Jenže  Jekatěrina rozpoutala bouři svou žádostí na ostatní soutěžící hned na začátku – požádala je, aby nedostala vepřové  a by celý týden byl, pokud možná, bez alkoholu. Kvůli jejímu náboženství.

Přiznám, že mne ta  její žádost překvapila. Nikoli co se týče vepřového. Že  ho muslimka jíst nebude, je jasná věc. Ostatně podobné žádosti nejsou ničím novým – nedávno bigotní  vegetariánka  solila všechny ostatní zcela bezostyšně, že jedli maso, co jí síly stačily. A prošlo jí to! Ačkoli to bylo totéž, ale v daleko agresivnějším podání. Nicméně ta žádost na žádný alkohol? S  tím už jsem osobně určitý problém měl. Nikoli proto, že jsem závislák, naopak, jsem téměř abstinent. Téměř. Ale určitě věřím, že během příštích dvou až čtyř týdnů mne čeká  velký „bohatýrský“ alkoholový dýchánek, jestliže  cosi dopadne, jak dopadnout má!

Ale zpět k tématu -kdybych soutěžil, sdělil bych milé Jekatěrině, že budu respektovat její náboženství a rozhodně jí alkohol v žádné podobě ani náznakem nepodám, ale ostatním že nabídku sklenku dobrého vína, či panáčka nebo sklenku piva, jak je v kraji a zejména u nás, ve statutárním městysu a světové pivní Mecce, zvykem a  obyčejem. A bylo by. Respekt k její osobě a jejím zvyklostem, ale stejný k obyčejům  tuzemským. Nic méně, nic více – žít a nechat žít! A  myslel jsem si, že tohle  nejspíš zastává velká většina těch, co ten pořad viděli a tím jsem s tím byl v pondělí hotov.

Omyl! Je středa odpoledne, právě startuje další díl Prostřena a já o tom klepu do počítadla.. Proč? Protože jsme na přehled tisku objevil informace, jak veřejnost za Jekatěrinu zareagovala!!!!  Ta vlna nenávisti a hnusu , co je v divácké diskusi k pořadu, ta mne fakt dostala.

Dám sem pár screenshotů:

e e1

e2 e3 e4Říkám – jde  v podstatě o náhodný výběr z několika málo úvodních stránek diskuse. Na víc jsem neměl odvahu. Schází jen, aby nějaká statečná a roduvěrná duše poslala Jekatěrinu i jejího syrské manžela do plynu.

Nezlobte se na mne, ale tohle je chátra pur. Je mi jedno kolik lidí jsem právě naštval nebo urazil. Ale opravdu přestáváme být lidmi  a stáváme se  nenávistnými katy jen proto, že je někdo jiného vyznání nebo nosí šátek na hlavě?Lidi přemýšlejte! Diskuse o migrantech a všem ostatním musí zůstat věcná. Být jen o faktech a o ničem jiném. Vyloučit emoce a neeskalovat vášně. S tímhle cílem jsme psal všechny díly Uprchlíků!

Nebo chceme už jen pořád žít podle tohohle videa? Co takhle hlavně zůstat lidmi?

Ohledně migrantů a toho, co se děje v Evropě mám jasno. Nicméně někde začíná nebo končí jednoduché člověčenství. Tvrdíme o sobě, že  se slušnými lidmi vyjdeme. Sami, že jsme slušní a následně tohle!!! Co to má společného se slušností a tolerancí?

Přirozeně – neznám toho syrského holiče, netuším, jak dlouho tu je, jak se sem dostal a co se od něj dá čekat. Ale soudím, že to bude jeden z těch, co se nějak snaží zaintegrovat.  S tím, že si doma bude žít po svém. Ale že bude pracovat, platit daně a posílat děti do školy, že neobtěžuje na ulici ženy a nezkouší nikoho okrást. Ne nechci, aby v Čechách vznikla silná muslimská menšina, ale nevidím problém v tom, když už zde nějaký muslim je a chová se spořádaně, aby  to tak zůstalo. Čechy už hony na jinověrce zažily. Nebudu připomínat ty z dob protektorátu ani stalinské procesy. Kdy také ulice křičela hesla typu -psům psí smrt! Ale do kin prý jde film s názvem Polná. O tzv. Hilsneriádě. …  Nemám chuti něco takového zažít o stodvacet let později! A nechci, aby chátra, která kdysi uštvala Karla Čapka, zase dostala šanci. Zdá se, že  debata o migraci se vymkla z kloubů. A to nejen Bruselu. Ale i nám, co na něj nadáváme! Co takhle na chvíli zastavit a přemýšlet?  Je nejvyšší čas!

Takhle nějak jsem si tenhle příspěvek plánoval ještě kolem včerejšího poledne. Nicméně, když jsem zasedl ke stavu a začal řadit slova, dopustil jsem se velké nepředlonosti – pohledu na zpravodajské servery….

Stydím se za  tu chátru, co verbálně /naštěstí/ lynčuje tu ruskou muslimku! Ale současně mne štve, když  ze mne okamžitě  nesmírně trapná, drzá a hloupá propaganda dělá totálního blbouna nejapného!

Mrknu nalidovky.cz  a vykoukne na mne něco, co nemohu nazvat jinak než duševní zvratek jistého Jana Šíra, který  působí na Katedře ruských a východoevropských studií Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd University Karlovy v Praze!!!!

Toho pána  už jste opakovaně mohli spatřit i v  ČT, zejména na Čtyřiadvacítce, kde rozdával svá, předem jasné moudra-Rusko je říší zla a může za všechny katastrofy a Putin je Lucifer. Takže kdybyste náhodou netušili, kdo že jako může za migrační tsunami  Šír vám to vysvětlí dokonale. Takhle:

Bombardování obytných čtvrtí, plošné ničení infrastruktury, permanentní strach, ztráta vyhlídek na pokojný a důstojný život. To dává do pohybu a přiživuje mohutné migrační toky, směřující dnes především do Turecka a dále do Evropy…..Vzniká tak podhoubí pro rozmach nejrůznějších antisystémových, antievropských, populistických, zpravidla krajně pravicových stran a hnutí, financovaných a inspirovaných Kremlem, jež nabývají na síle napříč celým kontinentem, od Francie po Řecko, Českou republiku nevyjímaje. Cíle Putinovy hybridní války ve vztahu k Evropě zůstávají přitom stejné: znejistit veřejnost, nahlodat víru v demokratické instituce, ochromit akceschopnost národních vlád, diskreditovat ideje evropské integrace, rozložit jednotu zemí EU a NATO, a v konečném důsledku oslabit schopnost euroatlantického společenství čelit obnovené hrozbě ruského agresivního militarismu a expanzionismu a snahám o revizi mezinárodního uspořádání.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/sir-valecne-zlociny-ruska-v-syrii-delikatni-vazby-s-is-a-zakazane-zbrane-1ah-/zpravy-svet.aspx?c=A160118_152857_ln_zahranici_msl

A než jsem se z neuvěřitelného blábolu kohosi, kdo z nepochopitelného důvodu učí dokonce na Karlovce, dostává prostor v tzv. seriozních Babišových novinách a je zván jako expert do ČT, že takový „expert“ jaksi klade migrační vlnu, která probíhá už nejméně tři roky a její balkánská větev funguje už víc než rok , za vinu Rusku a jeho intervenci v Sýrii, která začala koncem září, aniž by ten člověk měl sebemenší pochybnosti o tom, co tvrdí!, vzpamatoval,trvalo drahnou chvíli. Toho prý politologa, ale daleko spíše jen politování hodného objektu, nijak netaknje, že s Ruskem a o řešení v Sýrii jaksi velmi intenzivně jedná Kerry a Putinovi telefonuje Obama….

Jaký je vlastně rozdíl mezi tímhle hrubě propagandistickým   zoufalcem, co je v současném Česku vysokoškolským pedagogem a tou chátrou, co útočí na tu Rusku v šátku, ale která klidně toleruje podlé  lháře a podvodníky v desítkách předchozích dílů? Pro mne  žádná. Stejná  krevní skupina. Petrifikovaná nenávist a jasný nepřítel, který může vždy a  za všech okolností za všechno špatné. Rozdíl je jen v motivech, proč to dělají ti z webu Primy a proč Šír. A myslím si, že  ten Šírův důvod je daleko trapnější než davová frustrace a hloupost  těch prvních.

Tady končila připravovaná verze v 16,00 včera. Ale přišla znovu stejná chyba – pohled na zpravodajské servery – konkrétně na Novinky.cz…. Takže jsem dostal jednu  „rovnou mezi rohy“….. A konečnou.

Dám sem  screenshot, abyste si to také užili, v případě, že jste na tenhle megaidiotský nápad ještě nenarazili.

e6Že si to vlk nevymyslel a zbytek toho podnětného textu  najdete tady:

http://www.novinky.cz/domaci/392386-nova-kampan-ma-naucit-ceske-deti-soucitu-s-uprchliky.html

Jsem obyčejný člověk. Nic výjimečného a za nic extra se nepovažuji. chci se svou rodinou klidně  a spokojeně žít. Mít radost z rodiny svého syna. Dívat se, jak prostě vnuk zvaný Hříbek alias Rampepurda roste a sílí, těšit se, či rmoutit nad tím, jak to zase kope Viktorka. Existovat podle starého dobrého Carpe diem!  A  psát si blog. Když budu mít slinu, čas, náladu, téma  a budu si myslet, že mám ještě co říci.

Ale to nepůjde, pokud kolem mne bude  běhat na jedné straně nenávistná, krvelačná chátra, hodlající uštvat nějaký „nevhodný“ kus a stejně tak to nepůjde, když bude veřejný prostor a peníze ovládat nějaký takový Šír a vymývači mozku, kteří už zase vědí, co by měly dostat do hlavy děti školou povinné a jejich učitelé. Tohle jsem sám zažil. Až  třeba na  Fakultě sociálních věd, kde  působí“ onen Šír, budou zkoumat, na základě nějakého toho prima grantu, proč se česká ulice radikalizuje,  bude dobře, když začnou tím, že skočí do krámu typu Všechno za 39,- a koupí si tam nějaké zrcadélko. Víc dělat nemusí. Další mohou iniciativně poslat na ministerstvo školství a pár podobných úřadů. Odpovědí na trapnou a hloupou propagandu je  kontrapropaganda. Stejného kalibru. A  na vymývání mozků   je reakcí hrubnoucí a  čím dál nenávistnější ulice!

Prominte, ale v takovém státě nechci žít. Ani s těmi co píší na stránky primáckého pořadu Prostřeno!, ale ani se všemi možnými Ší/b/ry,  co si myslí,že mi mohou močit na nohy. A  už vůbec nehodlám připustit, aby  nějaký dobrotrus blbnul hlavu Hříbkovi alias Rampepurdovi. Je to čistá duše. A tak to zůstane!

A ještě jedna věc – jsem zvědav, jak tohle vidí čtenářstvo Kosy. Chci zjistit, pro koho vlastně píši. Aniž bych si chtěl vynutit určitý typ komentářů  sděluji, že jestliže  se ukáže, že většinový názor  těch,co chodí na Kosu je stejný jako těch ze stránek Primy, Kosu bez lítosti  jednoduše zavřu. V takovém případě je  totiž celá Kosa a její existence mým omylem, v kterém nebudu pokračovat.  A nevidím důvod, proč by čtenáři na ní mařili čas. Chci zkrátka vědět, na čem jsem.

Nemyslím to nijak zle. Každý má právo na svůj názor. Což přirozeně platí i pro vlka.

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

225 reakcí na Vymývači mozků versus chátra

 1. Moon napsal:

  Dobrý den,
  děti jsou velmi snadno ovlivnitelné. Jak učitelem, tak spolužáky. Na tom se asi shodneme.
  Ale opravdu nevím, jak bych reagoval, kdyby takový comix mé dítě doneslo ze školy domů. Myslím si, že zatěžovat malého školáka ideologiemi a politikou je špatné. Takže, i když by ve mě vřela krev vztekem, opravdu nevím, co by bylo nejlepší udělat.

  Jak by jste reagovali vy?

 2. sen napsal:

  Na hazeni do jednoho pytle mohu znova ocitovat Klause ml. “Nebudeme kvuli par tisicovkam nemeckych pilotu odsuzovat (bombardovat) vsechny Nemce. Az bude valka, bude se zabijet na potkani, jak jsme to videli v Bataclanu. Nevidel jsem na tom videu, ze by se hrdina s kalasnikovem staral o nejaky nehazeni do jednoho pytle. Strilel po vsech. O tom jsou valky i ty obcanske.

  Vyhrozovani smrti je take varovani. Rekneme, ze to je duraznejsi zadost nez NE pote, co samotne NE, neni brano na vedomi. Ne uz bylo receno tolikrat a je ignorovano. Osobne nemam potrebu nikomu vyhrozovat ale kdyz to takhle pujde dal, tak se zabijet proste bude. Neni zadne hezke reseni.

  Civilizovany clovek je porad jeste clovek. V Tarzanovi jakysi profesor vyjadroval pohrdani svemu spolecnikovi, ze se boji jedineho zastupce celedi kockovitych. Nejak behem studia prirodopisu zapomel, ze lev je silnejsi nez on. Nastesti ho zachranil jeho spolecnik. Je hezky byt civilizovany, ale druha strana to porad jeste musi pochopit jako silu a ne slabost, jinak zautoci. Klidne vymyslete neco co funguje a zustane civilizovane – ja to nikdy nevidel. – Na civilizovanou konverzaci jsou potreba dva civilizovani a to se zde nedeje – pokud tedy nepovazujete cilizaci s principy osmeho stoleti rovnou te nasi. – Limonadovy Joe rikal Hogo Fogovi – Takhle hraje gentlamen s darebakem.

  Ten porad mozna je prvoplanove zabavny. Proislamska propaganda a neustale testovani hranic – jak u T-rexe v Jurassic parku – neni. Lide reaguji na tuto strategii. Ja osobne jsem porad prepnul hned na zacatku.

  Islam neni spatny, jen kultura, kterou generuje – jaky je v tom asi tak rozdil a proc zeme vypadaji jinak podle toho, jake v nich je nabozenstvi. Jsou budhiste co laskave odhaneji i komary sajici jim krev, misto aby je zabili, u muslimu se bavime o podrezavani a nasili a pored si dokazujeme, jestli to ma s islamem neco spolecneho a pored na to nemuzeme prijit, alespon nekteru z nas.

  Ona preci jen nabozenstvi maji nejake prvnotni poselstvi a u islamu je to djihad a ano, nabozenstvi dlouhodobe formuje lidi, pokud urcity druh lidi dlouhodobe diskriminuje a vyhlazuje, pak v teto populaci chybi. Nabozenstvi doslova modifikuje geneticke zastoupeni ruznych genu v populaci, jako kazdy jiny factor. Vyhlazeni zarputilych valecniku behem tricetilete valky a znacne casti panovacne degenerovane slechty behem napoleonskych valek (alespon ve Francii) otevrelo dvere mene nasilnym, ale zato hloubavejsim a tvorivejsim genum. – Ted se nasilne geny vraci.

  Co se komunismu tyce, neni potreba ho zakazovat protoze jaksi vyhorel. Doslo se az nakonec a byla to slepa ulicka. Davno na nej neverila vetsina populace a komunisti sami videli se stat ze sprvcu majiteli, tak slohli tentokrat pro sebe slohnute pod zastitou vseobecneho blaha. Nacismus nevyhorel byl porazen, takze se dal muze snit, co by kdyby. Prakticky jsme vsak nekde jinde. Byl to produkt doby, na vychode komunismu, obcanska vlaka v ulicich, bida, jiny styl vychovy. Navic ekonomicky to byl preci jen socialismus a ekonomicke fantasmagorie Himmlera byly stejne funkcni jako ty Leninovy – jen nemel cas je aplikovat, tak to skoro nikdo nevi, protoze nikomu se nechce si to jit dohledat.

  Osviceni se od islamskeho sveta neucili nikdy. Na zacatku, kdy islam dobyl nejake uzemi, prevzal nektere mistni znalosti a jeste dozivali puvodni, nasilne konvertovani lide. To jsou ti slavni muslimsti mudrci. Jestli islam dobude Evropu, tak bude zarit par nasilne konvertovanych evropanu ve vedach, co studuji ted, mozna par jejich potomku a zaku a za par generaci bude konec. – Kdyz nesmite pochybovat o tom, co rekl prorok, jinak vas rodina zavrhne, tak se nakonec naucite nepochybovat o nicem, nic neoverovat a konec vedy. Proto je v hornatem Afganistanu mene vynalezu nez ve stejne hornatem Svycarsku. Dokonce tam ani neobjevili vztah mezi praci a bohatstvim. Prorok o tom nemluvil a tak je to urazi.

  Zadat od nekoho, at se jen tak prizpusobi nove kulture je naivni. To je totiz ukol pro psychoterapii, jedna se o desitky tisic jednotilivych nazoru, ktere je potreba zmenit, v prubehu toho bude potreba zavrhnout nazory rodicu, nabozenskych autorit a vseho ostatniho, co vas tvorilo a nejak si vybudovat jine. To je silena prace (daleko vic nez jen prestart kourit) pro nic moc vysledek na dlouha leta. V praxi by to znamenalo stovky tisic psychoterapeutu na plny uvazek a predpoklad je ze pacient-imigrant bude sam CHTIT. Nebo je budete zavirat do blazincu nasilim? Neni jich pro stovky tisic lidi. Kdo to bude platit?

  • sen napsal:

   Vyzadovat dodrzovani nasich zakonu je skvelej napad. Drtinova to povazuje za hotovou vec a praci policie. Jak to zvladla nemecka policie v praxi jsme videli. Jak a kym to chcete delat u nas? Jak to budete delat na vesnicich u hranic kam policie jede 20 minut? Jak to budete delat na malych mestech, kde je jedna sluzebna a policajti nezvladaji dva maly incident najednou? Jak to budete delat s tisicovkou imigrantu najednou? Jak to budete delat u skladu munice, kde je v lepsim pripade jeden vojacek s 30 nabojema v samopalu, v horsim duchodce s deviti v pistolce. Jak si prakticky poradi treba se stovkou koordinovanych utocniku? – Jak to zvladl predimenzovany komunisticky policejni apparat s petici odhodlanych Masinu se nam obcas pripomina. Odhadnete jak to bude s tisicovkou utocniku. Uz sip restante neco nalhavat a divejte se na realitu jaka je.

   Ti darebaci z Kolina by byli darebaci, I kdyby meli v papirech napsano krestan. Ovsem potrebovali celych 18-20 let vychovy v jejich rodnem Afganistanu, Syrii ci Pakistanu, aby se takovymi stali. Vychovy silne ovlivnene islamem. Jeste zarucit, ze deti tech slusnych nebudou radikalni, jak nam to Francie, Anglie, Nemecko a dalsi staty denne predvadi. Jejich rodice nejsou psychologove a ani mistni psychologove nevymysleli co s tim.

   Doma by to samozrejme delali. Staci pustit televizi. Kdyz maj pro lov na zeny slovo, tak to samo o sobe znamena, ze to delaj casto. To same strileni do jinovercu.

   Povazovat za vinnou cloveka a ne knihu stavi vuz pred kone, jelikoz lide jsou uz po staleti podle te knihy vychovavani. Ve stredoveku ziji proto, ze si organizuji spolecnost podle knihy z raneho stredoveku. Chodi to v kruhu. Kdo tu knihu necte kriticky, ten tak deti vychovavat bude a kritiku ta kniha nepripousti.

   Nikdo tu nechce palit carodejnice (carovani je totiz vseobecne povazovano za nefunkcni) lidi se boji o jak funkcniho djihadu. To je ten hlavni rozdil mezi carodejnictvim a svatou valkou. Znovu Bataclan.

   Jak chcete delat rovny pristup s necim hlasajici nerovnost ? To proste nejde. To je jen cekani na to, az budete slabsi a rovne sance ukonci v nas neprospech. Vzdyd to i sami hlasaji.

   Co se tyce nenavistnych komentaru, je jich plna CT, prohlaseni ministru atd. Prece si nikdo doopravdy nemysli, ze ty protestujici univerzitni ucitele, strejdove a matky s detmi jsou doopravdy naciste, ktere maji doma portret vudce, spat chodi v cerne uniforme a sni o tom, jak si pekne zavalcej. Je to nej nadavka a snaha umlcet a diskreditovat. Jen tahle nenavist nikomu nevadi. Spolecnost nezhnedla – elity zezelenaly (zelena je barva islamu) ze to nejde podle planu, ze se lide brani a nechtej rychle zezelenat take.
   Elity, at to je kdo to je, si zahraly na carodejneho ucne, z cire hlouposti zautocily na same zaklady spolecnosti a zatim ani nechteji uznat, ze je nejaky problem. – Merkelova a jeji poskoci efektivne zrusila platnost zakonu, rozvratila jak Evropu, tak demokracii ve sve vlastni zemi, nic uz neridi a je ve vleku, nevi, nevi co ma delat, neni schopna ani priznat chybu, ani jen bez reci zmenit kurz. Jo soudruh Stalin, ktery po zklamane duvere v Hitlera se do tejdne oklepal, oznacil noveho nepritele, pro jistotu prejmenoval nepritele z nacismu na fasismus, aby nebylo tolik videt, ze spolu valcej dva socialismy, zlikvidoval kazdeho, kdo by si troufl mu pripominat jeho predchozi omyl a dal se na valceni.
   Cela slavna EU je v dost podobne situaci jako Rakousko-Uhersko po prvni svetove valce, vymklo se z rukou vsechno najednou, riti se to do zahuby a misto statniku, kteri maji zdravy rozum a vedi co a jak ridi EU urednicke sekretariatni krysy, skvele na rozepisovani ukolu prislych zhora a komplotovani v kuluarech. Tito urednici byly vsichni vybrani v prvni rade pro svoji neschopnost a neuspesnost, protoze EU bylo uloziste pro ty, co doma ve volbach neuspeli a tak se jim dala trafika v EU, kde si kazdej (krome Klause st., kterej se Lisabonu branil jak Hepnarova poprave) myslel, ze neni moc co zkazit. Ted se kazdej divi, ze trafikanti nezvladaji krizovy manazement. Myslite ze by to zvladla trafikanta, kam si chodite pro cigarka? Asi taky ne – protoze trafikanti nejsou krizovi manazeri. Kdyby byli, tak si nerikaj o trafiku.

   Ti srabi, co pisou jen na netu jsou srabi, protoze maj zkusenost, ze by jim chtel nekdo rozbit hubu, vyhazovat z prace a podobne sikanovat. Za posledni stoleti se toho delo dost a dost a deje se to dal. Je to svoboda slova. Kdyby na ni meli doopravdy pravo, tak by mohli tohle rikat beze strachu I v televizi, kazdy by se zabyval jen nazorem ne tim, jestli ho rika chcipacek ci kulturista s bandou bodyguard a nikdo by jim nedaval najevo svoji fyzickou prevahu pripomenutim jejich fyzicke slabosti.

   Stavet se na stranu toho, co povazujete za dobre a spravne, az k tomu budete DONUCEN, to je troche pozde. Vy byste tam totiz uz davno mel stat. Jako v medicine, je lepsi vecem predchazet nez lecit nasledky a na to je treba myslet dopredu. Velky duraz na slova MYSLET a DOPREDU. Az budete donucen, bude uz pozde – je preci jasne, ze ti, co tuhle situaci pripravovali, to pripravovali dlouho a dlouho dopredu. Desetileti. Cekat na donuceni, to se snad uz ani nemusite namahat. Titanik mel svuj osud secten hned po srazce s ledovcem. Byl ze zeleza, na vode a mel diry v trupu. Jedno jak moc si lide na palube rikali, ze se prece jeste nic nedeje a jak budou gentlamensky davat prednost zenam a detem, kdyby neco. Nakonec se stejne bojovalo o hole zivoty. Pozadejte nekoho at vam zakryje pusu a nos a za minute uvidite, ceho budete schopen. – Za minutu uvidite, kde konci civilizovanost a vladu prebira biologie/priroda.

  • sen napsal:

   Nikdo tu nechce palit carodejnice (carovani je totiz vseobecne povazovano za nefunkcni) lidi se boji o jak funkcniho djihadu. To je ten hlavni rozdil mezi carodejnictvim a svatou valkou. Znovu Bataclan.

   Jak chcete delat rovny pristup s necim hlasajici nerovnost ? To proste nejde. To je jen cekani na to, az budete slabsi a rovne sance ukonci v nas neprospech. Vzdyd to i sami hlasaji.

   Co se tyce nenavistnych komentaru, je jich plna CT, prohlaseni ministru atd. Prece si nikdo doopravdy nemysli, ze ty protestujici univerzitni ucitele, strejdove a matky s detmi jsou doopravdy naciste, ktere maji doma portret vudce, spat chodi v cerne uniforme a sni o tom, jak si pekne zavalcej. Je to nej nadavka a snaha umlcet a diskreditovat. Jen tahle nenavist nikomu nevadi. Spolecnost nezhnedla – elity zezelenaly (zelena je barva islamu) ze to nejde podle planu, ze se lide brani a nechtej rychle zezelenat take.
   Elity, at to je kdo to je, si zahraly na carodejneho ucne, z cire hlouposti zautocily na same zaklady spolecnosti a zatim ani nechteji uznat, ze je nejaky problem. – Merkelova a jeji poskoci efektivne zrusila platnost zakonu, rozvratila jak Evropu, tak demokracii ve sve vlastni zemi, nic uz neridi a je ve vleku, nevi, nevi co ma delat, neni schopna ani priznat chybu, ani jen bez reci zmenit kurz. Jo soudruh Stalin, ktery po zklamane duvere v Hitlera se do tejdne oklepal, oznacil noveho nepritele, pro jistotu prejmenoval nepritele z nacismu na fasismus, aby nebylo tolik videt, ze spolu valcej dva socialismy, zlikvidoval kazdeho, kdo by si troufl mu pripominat jeho predchozi omyl a dal se na valceni.
   Cela slavna EU je v dost podobne situaci jako Rakousko-Uhersko po prvni svetove valce, vymklo se z rukou vsechno najednou, riti se to do zahuby a misto statniku, kteri maji zdravy rozum a vedi co a jak ridi EU urednicke sekretariatni krysy, skvele na rozepisovani ukolu prislych zhora a komplotovani v kuluarech. Tito urednici byly vsichni vybrani v prvni rade pro svoji neschopnost a neuspesnost, protoze EU bylo uloziste pro ty, co doma ve volbach neuspeli a tak se jim dala trafika v EU, kde si kazdej (krome Klause st., kterej se Lisabonu branil jak Hepnarova poprave) myslel, ze neni moc co zkazit. Ted se kazdej divi, ze trafikanti nezvladaji krizovy manazement. Myslite ze by to zvladla trafikanta, kam si chodite pro cigarka? Asi taky ne – protoze trafikanti nejsou krizovi manazeri. Kdyby byli, tak si nerikaj o trafiku.

   • sen napsal:

    Ti srabi, co pisou jen na netu jsou srabi, protoze maj zkusenost, ze by jim chtel nekdo rozbit hubu, vyhazovat z prace a podobne sikanovat. Za posledni stoleti se toho delo dost a dost a deje se to dal. Je to svoboda slova. Kdyby na ni meli doopravdy pravo, tak by mohli tohle rikat beze strachu I v televizi, kazdy by se zabyval jen nazorem ne tim, jestli ho rika chcipacek ci kulturista s bandou bodyguard a nikdo by jim nedaval najevo svoji fyzickou prevahu pripomenutim jejich fyzicke slabosti.

    Stavet se na stranu toho, co povazujete za dobre a spravne, az k tomu budete DONUCEN, to je troche pozde. Vy byste tam totiz uz davno mel stat. Jako v medicine, je lepsi vecem predchazet nez lecit nasledky a na to je treba myslet dopredu. Velky duraz na slova MYSLET a DOPREDU. Az budete donucen, bude uz pozde – je preci jasne, ze ti, co tuhle situaci pripravovali, to pripravovali dlouho a dlouho dopredu. Desetileti. Cekat na donuceni, to se snad uz ani nemusite namahat. Titanik mel svuj osud secten hned po srazce s ledovcem. Byl ze zeleza, na vode a mel diry v trupu. Jedno jak moc si lide na palube rikali, ze se prece jeste nic nedeje a jak budou gentlamensky davat prednost zenam a detem, kdyby neco. Nakonec se stejne bojovalo o hole zivoty. Pozadejte nekoho at vam zakryje pusu a nos a za minute uvidite, ceho budete schopen.

 3. fero napsal:

  clovek ktory je toleratny k netoleratnemu je jednoducho debil. sorry za vyraz ale je to tak
  ak netoleratnemu budes ustupovat tak ta prevalcuje a ked sa dobrovolne nechas prevalcovat tak si co? no debil
  rozumny clovek musi vediet ako konci jednostranna tolerancia

 4. sen napsal:

  Ti srabi, co pisou jen na netu jsou srabi, protoze maj zkusenost, ze by jim chtel nekdo rozbit hubu, vyhazovat z prace a podobne sikanovat. Za posledni stoleti se toho delo dost a dost a deje se to dal. Je to svoboda slova. Kdyby na ni meli doopravdy pravo, tak by mohli tohle rikat beze strachu I v televizi, kazdy by se zabyval jen nazorem ne tim, jestli ho rika chcipacek ci kulturista s bandou bodyguard a nikdo by jim nedaval najevo svoji fyzickou prevahu pripomenutim jejich fyzicke slabosti.

  Stavet se na stranu toho, co povazujete za dobre a spravne, az k tomu budete DONUCEN, to je troche pozde. Vy byste tam totiz uz davno mel stat. Jako v medicine, je lepsi vecem predchazet nez lecit nasledky a na to je treba myslet dopredu. Velky duraz na slova MYSLET a DOPREDU. Az budete donucen, bude uz pozde – je preci jasne, ze ti, co tuhle situaci pripravovali, to pripravovali dlouho a dlouho dopredu. Desetileti. Cekat na donuceni, to se snad uz ani nemusite namahat. Titanik mel svuj osud secten hned po srazce s ledovcem. Byl ze zeleza, na vode a mel diry v trupu. Jedno jak moc si lide na palube rikali, ze se prece jeste nic nedeje a jak budou gentlamensky davat prednost zenam a detem, kdyby neco. Nakonec se stejne bojovalo o hole zivoty. Pozadejte nekoho at vam zakryje pusu a nos a za minute uvidite, ceho budete schopen.

 5. Mikelo napsal:

  K Vidlákovi (6:36)
  Muslimové nás převálcují kdykoli se jim zachce. Jsme již jen plakát prosperity a demokracie, za kterým je díra ve zdi. Stačí píchnout neozbrojeným prstem a ruka je až v díře. Naše cíle jsou složité, nesplnitelné a ženou nás do vzájemné konkurence až nenávisti. Jejich cíle jsou jednoduché a zcelují je, v podstatě vyžrat (ve všech myslitelných významech) co se dá a jít zas jinam. Alláh to tak chce a o tom se nepochybuje. Nositelé Jednoduchých cílů vždy vyhráli nad nositeli těch složitých a bude to tak nadále.
  Ke koncentrákům a fašismu uvedu, že i se znalostí dějin jsem vnitřně pochopil jak snadno mohou miliony lidí podlehnout schematickému fašounství až v době přímé volby našeho posledního presidenta. To, co předvádělo křídlo „číro na hrad“ byl fašismus v praxi, opačná strana byla morálně lepší jen o kousek a více náhodou než vlastním uvědoměním. Že brzy budou disidenti a tajné úkryty je jistota. Zařídí to Brusel, NATO a jejich děvky mezi námi.

  Jezevec (7:21)
  Srovnáním Kosy s blicími čulíkolisty jste to prvoplánově přehnal, ale někde v pozadí zárodek logické myšlenky tuším. Chce to však opatrněji dávkovat a neformulovat tak humpolácky.
  souhlasím, že sledovat reklamní seriál, jehož hlavním účelem je jitřit vášně což je nejspolehlivější cesta ke sledovanosti = drahý reklamní čas a pak z názorů producenty manipulovaných účastníků i diváků něco vážně vyvozovat je minimálně ztráta času, ne-li známka dysfunkce šedé kůry mozkové.
  Kdo si myslí, že to co vidí v bedně se kontinuálně a pravdivě odehrálo tak jak to pustili ze střižny je blázen.
  Je pravda, že pravidla hry jsou pravidla hry, jinak se žádná hra nedá ve zdraví dohrát. Co fanoušek Vlk bude dělat až podle kvót uvidí na fotbalovém trávníku patřičné procento muslimských kopálistů a tito si uprostřed útoku, nebo obrany rozbalí koberečky a začnou místo hry mlátit palicema o zem a vystrkovat na tribunu zadky?
  Zajisté by se Jezevec mohl vyjadřovat kultivovaností multikulti kafárny, ale nevadí mi jeho jadrná mluva, neb má myšlenku logicky opodstatněnou a taková, byť pro některé kacířská má větší právo zaznít než ty intelektuální žvásty o prdu.
  Vlk skutečně má občas tendenci dělit názory na dobré a špatné. Ostatně jako každý z nás. Každý to jen nepíše na blog, takže se to o něm neví. Pokud se holedbáme svobodou slova, tak ta buď je nebo není. Je to stejné jako s těhotenstvím, jen tak trochu těhotná žena prostě neexistuje.
  Jde o to aby argumenty byly po svobodném vyjádření zváženy a ty škodlivé se historicky znemožnily samy. To však chce čas a toho se v tržním shodnu za kdečím nedostává.

  Manecovi (10:57)

  Když se tak zamyslím nad lidskými dějinami tak vidím, že islám a křesťanství jsou jen jiné větve jednoho stromu zla a mají za sebou víc mrtvol, nenávisti a požárů než všechny nemoce dohromady.
  Islám je pouze o nějakých 700 let mladší, křesťané tak mají ve vyřádění se z toho nejhoršího náskok. Také by se dalo říci, že hlasatelé křesťanství mají už dost dlouho mnohem lepší vzdělání
  než islámští imámové a současně majetkové zájmy, které je nutí myslet dále dopředu a drží trochu zpátky od hlásání válek. Ne že by se jim občas nějaká nehodila.

  Vlkovi který chtěl vědět co si čtenáři opravdu myslí, co si tedy opravdu myslím:

  Místo starosti o hloupé kecy na netu, z nichž kdoví kolik je autentických a kolik zfalšovaných přímo v redakci šou bych se snažil seskupit lidi kolem otázky co reálně začneme dělat proti politické indoktrinaci malých nezkušených dětí sebevražednou multikulti ideologií. Proti tomu je povyk okolo jedné debilní šou naprosto marginální prkotina.
  Norský Barnevernet a fašistické praktiky korporátní převýchovy dětí nejsou od nás tak daleko jak si mnozí myslí. Stačí se podívat co všechno již tzv. Norské fondy u nás financují!
  A to je jen jedna z organizací, které pro korporátní fašismus pracují na plné pecky. Je hezké chtít jen fandit fotbalu a v klidu se těšit, že vnoučata budou růst do síly, ale je to alibismus.
  Příliš mnoho lidí se snaží rozpoutat významnou válku, protože dluhy se po čase zase vymkly kontrole a za války se na ně zapomene. Jsme docela reálně ohroženi na životě, dokud tyto snahy nepotlačíme. Ne dokud nebudou tak nějak samy od sebe jakousi politikou, statistickými čísly, inťoušskými disputacemi, mimozemšťany, meditacemi, nebo andělskými pluky potlačeny. Je to jen na nás. V této situaci je pár kacířských, nebo hospodsky řečených nepohodlných názorů, odpusťe mi prosím ten výraz, úplné hovno.
  Je nejvyšší čas pomíjet detaily a o to více se srocovat k obraně proti skutečnému nebezpečí.Mrtví už se nemusíme zabývat ničím, pokud přežijeme, najde se potom čas i na morální detaily.

  A pokud, milý Vlku, Vás Kosa již zmáhá, rovnou to řekněte a zavřete ji. Je to Vaše nepopiratelné právo, odvedl jste poctivé práce za stovky jiných. Hledat výmluvu v tom, že více lidí než sám chcete má jiné názory než se zrovna Vám líbí není férové. Z pohledu každého z nás je vždy na světě více lidí s odlišným názorem než si přejeme. Navíc nemáme právo nikoho odsoudit dříve než se projdeme v jeho botách a dokud neznáme konec celého příběhu.

  Tak nějak všeobecně na všechny strany chci říci, že po všech letech nezodpovědnosti a přiblblé zábavy už bychom se měli naučit rozlišovat marginální a zásadně důležité jevy. A hlavně je nemíchat do jednoho kočkopsího dortu.
  Jedna muslimka v televizním pořadu na zabíjení času je marginální. Kecy na netu všeho druhu jsou marginální. Naše diskuse o margináliích jsou marginální.
  Hordy dobře organizovaných okupantů jsou podstatné. Jejich podpora našimi vlastními placenými zrádci je podstatná. Naše dlouhodobá pohodlnost a víra, že to někdo jiný zařídí jsou podstatné.
  Náš bezbřehý konzum, který zatím zničil jen země ze kterých sem ty hordy putují je podstatný. Slovo zatím v minulé větě je podstatné.
  Zda zvedneme své sádelnaté prdele a něco ve svém chování změníme je podstatné. Zda prdele nezvedneme a budeme vyhubeni je z globálního hlediska marginální.

  Takto se snažme uvažovat i když je to velice těžké a taky to jednoznačná a trvalá řešení nezaručuje.

  • sen napsal:

   Ale muslimove by na nas nemeli vubec, kdyby jim nekdo uvnitr nepomahal a my se nepotykali se se starou dobrou „zradou shora.“

   Videl jste nekdy vyzbroj muslimu? Vzdyd i ty noze na podrezavani maji ze zapadu. Nebyli schopni vymyslet leky, diky kterym prezili detstvi, nevymysleli kalasnikovi, kterymi strili, nevymysleli panzerfausty ani protitankove zbrane. Nevymysleli ani motor, diky kterymu ma jimi prodavana ropa vubec nejakou cenu.

   Kolem ghet se postavej zdi jak v Izraeli, kolem nich kontroly, okolni populace se vyzbroji, na hranicich se postavej ploty a vojakum se da prikaz strilet bez varovani a zacne se s odsunem. – Kdyby to zradci z Recka nevozili trajektama dal do Evropy, tak zadna balkanska cesta ani neexistuje a oni by pomreli na prelidnenym reckym ostruvku.

   kdyz na vas nekdo pusti vzteklyho psa, tak musite sice zastrelit psa, aby vas nezadavil, ale pak jeste podle kotextu zastrelit i majitele ci ho v civilizovanych krajich dostat do vezeni. – Pes sam na vas ale nikdy mit nebude, pokud se s nim nebudete snazit bojovat po jeho – zubama.

   • Mikelo napsal:

    Sene, napsal jste jen hospodské kecy, bez znalosti reálií a historie. Jen roli zrady jste trefil. Ani psy nepodceňujte, beze zbraně je to proti srdnatému psu nad 20 kg sázka 1:1. A kromě toho, kdo je pánem našeho hypotetického psa?

    • sen napsal:

     Tak mi ty hospodske kecy vyvratte. Rad si prectu, co muslimove doopravdy sami vymysleli. Historie mne bavi a do hospod nechodim.
     A co mi napisete si dohledejte si googlem, na nekolik urovni, jak to tak taky budu delat. Odpoved vam sem uz nenapisu, protoze to bude brzo zavrene, ale prectu si to.

     Kdo je panem psa? Ze bychom se podivali, kdo to vsechno plati? Nikdo chudy to asi nebude, ze? Co kdybychom se pokazde podivali na nejakou tu neziskovku, co nam mluvi v TV, coze to ma na svych strankach za sponzory? Co kdybychom se podivali, kdo dostava jakou mezinarodni cenu a od koho? Co kdybychom si trosku zagooglovali ohledne jmen, co se nam porad vraci? Co kdybychom je zacali zadavat do googlu spolecne? Co kdybychom si vsechno zacali poradne overovat az na konec retezcu a proverovali vsechny moznosti jednu po druhe?

     S tim psem jste to presne napsal – beze zbrane. Jen lidstvo vyrabi zbrane uz asi nejmene jeden a pul milionu let. V podstate dele, nez je lidstvem. Je to soucast naseho genofondu.

     Proto jsem psal, ze se se psem nema bojovat po jeho – zubama. (je to jeste nahore) To pak bude mit vice sanci pes. Ze zbrani clovek. V boji o zivot je lepe pouzivat vsechny sve kvality. Vsechny. – Jinak nas jeste lovej medvedi, vlci a lvi, misto abychom je chranili v rezervaci, kde je nechavame zit. – Je by neco takoveho nenapadlo.

     • Mikelo napsal:

      Možná by to chtělo žít méně na googlu a více samostaně myslet. Pak byste možná viděl na vlastní oči, že majitelem toho hypotetického psa jsme my sami. Ach, ta chronická lidská arogance a mylné vyčlenění se z přírody. Jednou nás zahubí.
      A počítám, že vy zajisté ze zásady používáte výlučně římská čísla :o)

  • český maloměšťák napsal:

   Multikulti je jediný způsob jak mohou mírově spolunažívat (kooperovat) lidé, skupiny a národy, ne však šimpanzi , ti jsou příliš omezení. Nefunguje to ale na pouhý příkaz a nedá se to zavést do příštích prázdnin.

   • sen napsal:

    Ne. Multikulti nefunguje vubec nikde. Vsechno, co se stane je, ze se dane uzemi rozdeli a kazda kultura si obsadi to svoje. Jo, obohatime si jidelnicek italskou pizzou a anglickou TV show Top Gear, ale vykaslem se na italsky panbickarstvi i anglicky sausages and beans on the toast.

    Multikulturalismus zkrachoval vsude kde se objevil. Pamatuju si jeste dobu, kde se Jugoslavie davala za priklad multikulturni harmonie. Ted je to symbol nenavisti, nasili a obcanske valky. Staci si vzpomenout na to, jak odsun ukoncil narodnostni problemy s nemci. A to jsme doopravdy skoro stejne kultury. V Nemecku ani Rakousku jsem se cejtil jak v poradnejsim koute Cech asi jako kdyz jsem prisel k poradnejsimu spouzakovi.
    I Hitler prohlasil Prahu za v podstate nemecke mesto. Nejak nevidel podstatny rozdil a presto spolu s nemci valcime pres tisic let – dost mozna je tu brzo budeme prijimat jako uprchliky pred obcanskou valkou.

    • český maloměšťák napsal:

     Vaše zbožná přání ještě nejsou historií lidí.
     Toť asi tak všecko co bych k Vaší patlanině směšující epizody se strukturami, konce s průběhem atd. dodal.
     Jen malé doporučení – příště zkuste se prosím odvolat na přeci jen jinou „autoritu“ či “ arbitra“ než je Hitler, snad to dokážete.
     Přeji vše dobré.

     • sen napsal:

      Co je za zbozne prani na tom, ze se Cechy Nemecko a Rakousko podobaji. Vzdyd jsou vedle sebe. Urcite se nam podobaji vic nez Rusko, Anglie ci Francie.
      Na to jakej byl Hitler antislovanskej rasista je i jeho uznani podobnosti s Cechy jaksi duraznejsi, nez od nekoho, kdo nas mel rad.

 6. Germanicus napsal:

  Tohle jsem před chvílí objevil. Vypomůžu si citátem ze Švejka – „Já mám rád, když lidi blbnou na kvadrát…“
  http://domaci.ihned.cz/c1-65118800-hru-ve-ktere-se-ceske-deti-mely-stat-uprchliky-ministerstvo-do-skol-nepusti-zaky-by-pry-vydesila?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

 7. Gerd napsal:

  Být jedním ze soutěžících, odpověděl bych Jekatěrině:

  Milá Jekatěrino,
  i když jsem vždy věděl, že islám zakazuje pojídání vepřového, děkuji, že jsi nám omezení vepřového připomněla. Neměl jsem ani v úmyslu ti vepřové k jídlu nabízet,
  Překvapila mě ale informace, že bychom z důvodu, že jsi muslimka, neměli pít alkohol i my, nemuslimové.
  Měl bych řešení. Každý dostane možnost volby nealkoholického a alkoholického nápoje. Co si vybere, budeme všichni respektovat, a to se týká i muslimů.

  Na celé záležitosti není překvapivý fakt, že Jekatěrina nebude jíst vepřové nebo pít alkohol. Překvapivé ale je, že totéž chce (v případě alkoholu) také po ostatních a že ostatní takový „nepatrný“ ústupek islámským zvyklostem vůbec respektují. Překvapivé také je, že Jekatěrina vůbec takový požadavek vznesla. Evidentně nadzvedla hodně lidí, prootže už jde o zasahování do demokratických práv jiných osob. Můžeme nesouhlasit s formou vyjádření, jaký někteří diskutující zvolili, ale podstatné je, že nesouhlasí s tím, aby jim jeden soutěžící určoval zvyklosti pro většinu ostatních.
  Pro mě jde jen o důkaz, že islámští konvertité se snaží šířit své zvyklosti mimo hranice svého osobního života.
  To souvisí s povahou člověka, protože se stejnou mírou vnucování se lze setkat u některých křesťanů v případě zákazu nedělní práce.

  Výblitek multikulturní propagandy, kterak afgánský sirotek ke štěstí přišel, je na úrovni svazáckých textů komunistické propagandy z 50. let 20. století.

  Dnes žijeme jinou podobu let 1950 – 1960, kdy nám místo svazáků normy chování vnucují stejně nepřizpůsobiví a stejně neproduktivní multikulturalisté. Pitomí jsou pořád stejně, jde ostatně o potomky jedné genetické linie.

  • český maloměšťák napsal:

   Pro někoho důkaz, pro někoho banální kravina.
   Hezký zbytek večera.

   • Anita napsal:

    Tento typ pořadu je třeba brát s určitou rezervou. Pokud se jej nezúčasníme nikdy nebudeme vědět co je zahraný dobře zaplacený scénář. Mezi námi možná, kdyby mi někdo zaplatil za týden amatérského hraní se na muslimku (blond vlasy bych strčila pod šátek 🙂 ) , přestože nejsem exhibicionistka, klidně bych se nezdráhala přivydělat. Záměr takových pořadů má jisté cíle, zaplácnout programový čas s co nejmenšími náklady. Vzhledem k vysílacímu času se slušnou sledovaností, byť i jako kulisa k večeři, dobře utočí i reklamní bloky, takže slušně i vydělává, zvláště když se rozvášní diváci a začnou upozorňovat ostatní. Dalo by se vytušit, že primárně televizi nešlo o sondu o rozvíření emocí na choulostivé téma islamistů, ale o využití tohoto aktuálního tématu na sledovanost a propagaci pořadu.

 8. E.M. napsal:

  Mně by nevadila autentická blízkovýchodní, balkánská nebo třeba africká muslimka, která se do té machometomagorie narodila a tu onučku kolem hlavy nosí proto, že v tom vyrostla a nic lepšího nezná. Ale Jekatěrina mě tak nějak vnitřně uráží. Ona se přistěhuje do naší země, ale namísto toho, aby se přizpůsobila naší kultuře, přizpůsobuje se kultuře cizorodé; kultuře, která do těchto končin historicky ani geograficky nepatří. Samozřejmě, na racionální úrovni chápu, že je to její věc… ale přesto mě to uráží, cítím to jako neúctu k nám, k naší historii, k našim předkům. To, že v rámci své nově adoptované kultury začala okamžitě od obyvatelstva hostitelské země vyžadovat ústupky kulturním zvyklostem, o kterých donedávna sama neměla ani tušení, už je jenom taková facka na dobrou noc (a bohužel, je to chování pro muslimské konvertity zcela příznačné, ostatně ne nadarmo se říká, že poturčenec horší Turka).

  To, jak se prezentuje osazenstvo primáckého diskusáku, mi ale nevadí o nic míň. Člověk nemusí mít rád muslimy, dokonce může být tak trochu rasistou (vědci už dávno hypotetizují, že se všichni rasisty rodíme), ale měl by si u toho zachovat aspoň nějakou jakousi úroveň. I kdyby si divák tisíckrát myslel, že muslimové jsou zaostalí divoši, není snad nezbytně nutné titulovat muslimku „káčou“ a „milkou“ a žonglovat u toho Sibiří a štemplama do pasu. To je eklhaft, a navíc kontraproduktivní.

  • sen napsal:

   Znovu pripominam. Oni ji jen titulovali. Po nikom nestrileli, nikoho nepodrezavali a nic ji nestrkali do telesnych otvoru. Porad se to nejak ztraci ze zretele. Kolegyne prijela z Francie, kde ji vydeseni rodice prosili na letisti, aby schovala retizek s krizkem, ze je to desna provokace. Projdete se po Saint Denis s krizkem na krku a pak nam prijdte poreferovat co jste tam zazila. Bude to krasnej clanek na Kosu.

   • český maloměšťák napsal:

    Když se v Německu tvořil de facto koncept Judensau, také protagonisté “ pouze titulovali“.
    Stejně tak tvůrci filmů Der ewige Jude “ pouze titulovali“.
    Vždycky tomu všemu předchází „pouhé titulování“. I Saddama nejprve “ pouze otitulovali“.

    To nevíte – takový v historii vzdělaný člověk ? No tak se to doučte.

    Procházet se po Bagdádu , údajně to demokratizovaném a pak hlídaném liberální armádou USA taky asi nebylo moc bezpečné , nevím – tam jsem taky nebyl. 😀
    Co vlastně bylo dřív – vejce či slepice ? A nezanáší ?

    Hezký zbytek večara, nebo co máte zrovna doma Vy.

    • sen napsal:

     I nas muslimove jenom otitutovali a predepsali nam vyhlazeni. Neni to tedy jedna jedna a nemeli bychom to brat jako ozyvani se z lesa?

  • Vojta napsal:

   Kdyby nikdo z nás neudělal nějaký přešlap , byly bychom zázraci.

   Největší riziko je , že skupina lidí ve svém protimuslimském, protikomunistickém nadšení přestane respektovat demokratická pravidla. Pak stačí málo a jsme tam, co Ukrajina nebo Sýrie,

 9. Anička z Kuřimi napsal:

  Já Vám to říkala, já Vám to říkala …

 10. jezevec napsal:

  obávám se, že většina diskutérů, a především pan Majitel Prostoru, nepochopila jednu zásadní věc: odmítání vepřového a alkoholu (potažmo vnucování tohoto názoru druhým) není islám, ale náboženský fanatismus.
  islám převzal odpor proti vepřovému ze starých paštunských zvyků, kdy maso na poušti se konzervovalo sušením, což z hovězího jde výborně, z jehněčího dobře, a z vepřového nelze nebo za cenu značných zdravotních rizik – je to tedy zdravotní, nikoliv náboženský obyčej. dnes nemá žádný smysl, a mimo soukromí slouží pouze coby vyzývavý fanatismus. mnoho muslimů odmítá vepřové kvůli chuti, a nebo kvůli domnělému životnímu stylu vepře domácího – mnoho jiných muslimů vepřové běžně konzumuje a najdou si pro to oporu v koránu. všichni muslimové pak mohou i jinak zakázané jídlo pozřít na návštěvě, na cestách, a jako dar. (sukcesívní abrogace knih).
  podobně tak zákaz alkoholu není islámský postulát, ale celkem praktické opatření z dob proroka, aby se první hrstky (tenkrát ještě ne tak násilných) horkých hlav v horkém písku zalité alkoholem nevyvraždily. protože právě za mohameda se v islámských zemích chlastalo, až jim z toho bylo ouzko! mimochodem, oblíbená „francouzská“ odrůda syrah má své kořeny v předislámském Íránu. veřejný odpor k alkoholu tedy nemá oporu v islámu, je to opět jen explicitní a vyzývavý fanatismus. v muslimské zemi turecku se chlastá o 106 a vyrábí výborné pivo efezbíra, podobné našemu plzeňskému, a jejich alláhovi to nijak nepřekáží. v sýrii za asada se chlastalo naširoko, byl jsem tam několikrát, jen si člověk musel vlezt pod střechu, aby ho alláh prej neviděl, tam mu to nevadilo. ostatně i ti islámští údajně radikálové z kolínského náměstí byli ožralí jak křesťanští dánové – o pověstech o alkoholickém třeštění špiček isis ani nemluvě.

  takže pokud se někdo někoho zastává, a je zoufalý z výpadů proti nějaké pomatené slepičce a jejím pěti minutám warholovské slávy – mohl by mít dostatek slušnosti, aby aspoň věděl, o čem béká. zastává se veřejné exploatace FANATISMU. promiň, vlku.

  • sen napsal:

   Ja jsem zkousel nechavat jak se kazi maso a hovezi mi zasmradne uplne stejne jako veprove. Bakterie mesi hovezim a veprovym nerozlisuji. Susene sunky – cili veprove jsou zcela bezne k dostani v zemich jako Italie a Spanelsko. Sam jsem je jedl a jedi je tam porad. Veprove se da konzervovat susenim zcela bezne.

   Jelikoz kusy koranu jsou oprasknuty z bible a zide take nejedi veprove z jen a pouze nabozenskych duvodu, jejich snahy po „cistote“ (coz je bezny reflex ktery sdilime i se zviraty) tak je nejsnadnejsi vysvetleni, ze to tam milej Mohamed opraskl. Protoze neumel ani cist ani psat, tak si prevzal jen to malo, co si zapamatoval. Proto to neni opsany uplne, ale jen volne prevypraveny se soustou mezer.

   Jiste sam znate reakci muslimskych pratel, kdyz jim reknete neco v tomhle smyslu – nekonecna prednaska na tema, jak ne, prorok nic neopraskl, ale prisel mu tam andel Gabriel a blabla bla, bla bla bla. A veprove maso se kazi rychleji a blablabla a blabla bla.

   Kvuli chuti veprove odmitat nemuzou, kdyz ho a) nejedi b) sezerou to jako nic, kdyz se jim to bez jejich vedomi dostane na talir c) kdyz spouste lidi zavazete oci, tak ani neni schopna rozeznat od sebe jednotlive druhy masa. –

   Pastunove ziji v Afhanistanu a Pakistanu. Tam Mohamed nebyl (pokud ho tam nevzal Gabriel na vychazku. Zato zil na arabskem polostrove a jako obchodnik se pohyboval v mistech s velkou zidovskou populaci. O zidech se koran zminuje velice casto, takze jestli si jste tema pastunama jistej, tak byste prevzeti mel rozebrat trosku vice.

   Zakazal to original Mohamed Sura 2 Vers 173: Bůh zakázal vám jedině zdechliny, krev, vepřové maso a to, co bylo zasvěceno někomu jinému než Bohu. Kdo však byl donucen jísti toto, aniž po tom toužil nebo přestupníkem byl, na tom nebude hříchu, vždyť Bůh je odpouštějící, slitovný.
   (ach ten google)

   a o alkoholu ve slovenstine
   „Ó vy, ktorí veríte! Opojné nápoje, hazardné hry, obetné kamene ťahanie šípov sú odporným dielom Satanovým. Vyvarujte sa toho, ak chcete, aby sa vám dobre darilo. Satan túži pomocou opojných nápojov a hier medzi vami podnecovať nepriateľstvo a nenávisť a odviesť vás od uctievania Alláha modlitbami. Tak prestanete s tým?“
   (Vznešený Korán 5:90-91)

   Je to jak za starejch casu padnout na profesora, co ten marxismus doopravdy zere a vite, ze kdyz se s nim budete moc prit a nedej boze ho zazenete argumentama do kouta, tak vas za to bude nenavidet.

   Celej koran pripomina spisy soudruha Lenina, kterej si taky napsal, co se mu zrovna hodilo do kramu, o kus dal to poprel a nechal soudruhy, at se pak babraj s rozporama. Napred jim ten chlast nedoporucil jenom k modleni, s myslenkou, ze to modleni bude jaksi vaznejsi a vznesenejsi, ale kdyz videl, jak jsou k hovnu, kdyz jsou porad nality, tak jim to zakazal s odkazem na Gabriela uplne. – Svym zpusobem to byl docela nabozenskej srandista. Neco jako felkurat Katz.

   Cela sranda s tema muslimama je, ze jsou jak politruci z Cernejch baronu. Znaj jen hlavni linii a kdyz si nekdo zacne overovat vsechno u pramede, tak zjisti jak vedej prd. Konec koncu, se spoustou katoliku se da udelat to same, proto byla bible cirkvi zakazana literatura a kdyz do ni obycejne ovecky zacaly strkat nos, tak z toho byly nabozenske valky.

   Alahovi samozrejme nevadi pivo ani v Turecku, ani v Tunisu a dokonce mu nevadi ani rodinna nemoc saudske kralovske rodiny, totiz cirhoza jater. Taky to nevadi Snehurce a sedmi trpaslikum, Kremilkovi s Vochomurkou, Rakosnickovi a dalsim vymyslenym postavam. To uz je vlastnost vsech vymyslenych postav.

   Ale jestli vam vymyslena postava rika, ze mate obrat, zotrocit a znasilnit kazdeho, nad kym mate navrch, tak je takova postava vas nejlepsi kamarad a mate zajem na to o ni mluvit co nejcasteji, porad dokazovat ze existuje a delat, ze zijete, podle jejich prikazu.
   Vsak se na to budete moci zase vyflaknout, az opanujete pole. – Jako treba v te kdysi krestanske Syrii, kde na ceste do Damasku mel jisty Savel, pozdeji znamy pod prezdivkou Pavel zjeveni Krista pana a dal se na sireni jeho uceni, ac ho pred tim nenavidel a obratil ji na viru tak dobre, ze byla krestanskou zemi driv nez vetsina Evropy.

   Dnes potomci techto krestanu utikaji a pry krestanska Evropa se o ne stara jen na pul huby, aby se nereklo, ze prijima jen muslimy.

  • český maloměšťák napsal:

   Dále – odmítání vepřového mělo svůj smysl, v krajinách kde byla vzácná voda i rostliny k okusu a krmení. Navíc kejda strašně smrdí, v horku – v porovnání s kozími bobky, například.Nic moc hnojivo to je, ve srovnání s kobylinci či bobky.
   Prase pak má dosti podobnou vizáž jak člověk, i vnitřní orgány. Takže tabu i z tohoto úhlu pohledu ….
   Hojné požírání prorostlého vepřového také vede k cukrovce a obezitě, i tvrdý chlast a pívo (v mírných dávkách ale naopak léčí). Obezita je metlou židokřesťanské (Duka 2014 – zde se ukazuje chabst tohoto pojmu) civilizace, ale i cukrovka.

   Tak, a teď si řekneme jak je tomu s úhořem. Kdo začne ?
   Takže, už starý Freud…..:-D

 11. Karihavet napsal:

  Zdravím Občané!
  Možnost vyjádřit se „anonymně“ v internetové diskusi využívám poprvé v životě. Domnívám se, že Kosa dává právě ten prostor sdělit názor a zároveň získat přehled o pluralitě myšlenek lidského chápání sebe sama ve svém životním prostoru.
  Co mě donutilo napsat krátký text, je téma davové hysterie a „smrtelná“ obhajoba jediné možného vlastního názoru, kterou popisuje Karel Kryl ve svém pohledu jako mezinárodní blbství. Dovolí si definovat lidskou omezenost v podobě budování instituce, která vystaví pomyslné mantinely, které pak nechceme ve svém poznání již překročit a žijeme ve svém omezeném vidění světa. Svoji instituci, omezenost, a tedy i blbství si pečlivě chráníme, zdobíme a obhajujeme a nepřipouštíme cizí názory a okamžitě je odsuzujeme.
  Již namíchání myšlenek dle někoho z „pokleslé zábavné estrády“ a z rozdílů chování odlišných kultur vzbuzuje emoce v budování institucí a škatulkování osob, které není přeci na místě. Kdo určuje pravidla pro takovou marginalní věc, že dotčený pořad je blbost? Asi lidská omezenost a vlastní blbství. No a co pak takové téma jako je soužití různých kultur?
  Vychází mi tedy jediné. Buďme rádi nejen za Kosu, ale za všechny názory a pohled na svět. Vše nás obohacuje, filtrujme z toho to podstatné pro zachování zdravého rozumu a úsudku. Nepodlehněme vlastnímu blbství.
  Přeji vám hezký den a Vlkovi zvlášť.
  Krylova řeč je dostupná zde (https://www.youtube.com/watch?v=C_eWxDRxdQM).

 12. cagan napsal:

  Pekný večer prajem všetkým diskutujúcim a Vlkovi zvlášť. Vlkov článok som stihla prečítať už ráno (čoby súčasť ranného rituálu pred odchodom do práce). K diskusii som sa ale dostala až teraz a keď som ju rozklikla, rovno som si povedala „uff“. Názory sú rôzne, ale to je podľa mňa v norme. Malo by byť. Nezdôrazňujeme snáď, že by sme mali právo vyjadriť svoj názor? Tak ako by to malo byť aj v následnej diskusii napr. na muslimku v relácii o varení (žiaľ, reláciu som nevidela). Čo je však podstatné- je obsah a hlavne forma reakcií pod reláciou, čo bola vlastne pointa zhrozenia Vlka. Súhlasím so všetkými, čo ste tu už písali, že tento typ relácií môže byť zjavne realizovaný ako reality show, čiže treba vyburcovať emócie (najmä skladbou súťažiacich). Podarilo sa. V súčasnej dobe nebolo „lepšieho“ výberu, ako tam zakomponovať muslimku. Nenávistné komentáre boli istotou… (aj pre televíziu na vysokú sledovanosť ďalších dielov). Osobne si myslím, že toto podnecovanie vášní nie je šťastné. Nenávistné komentáre a vulgarity sú bežnou súčasťou diskusií na rôzne témy, ak niekto môže byť anonymný. Preto ich čítam výnimočne. Nikam človeka neposunú, nanajvýš vás znechutia, príp. vám zdvihnú tlak. Ale- je to aj vzorka myslenia, ktorú nehodno ignorovať a navyše prináša poznanie, že človek by to takto na rovinu nepovedal- hoci si to myslí…. A áno, je to zrejme „srdce na jazyku“, ale“úroveň“ diskusií je aj nastaveným zrkadlom toho, ako sme stratili úroveň. S Vlkom súhlasím v tom, že preváženie emócií je explozívna zmes. (Mali by ste čítať diskusie na Slovensku v dobe Referenda o rodine! To vám boli grády! Strany protichodného názoru sa nešetrili a bolo to úplne všade- gender, homosexuáli, sexuálna výchova, adopcie, juvenilná justícia versus tradičná (po prípade kresťanská rodina), vyťahovali sa zákony, Ústava…. a manipulovalo sa ako o život). Lenže nelegálna emigrácia je ťažší oriešok, dokonca možno priam existenčný pre všetkých z nás. Nedivím sa teda vypätým reakciám, hoci sama z nich mám čoraz väčšiu obavu… Práve som dočítala knihu P. Buchanana Smrť Západu a myslím si , že nás čaká náročná a vypätá doba, ktorú zvládneme len tak, ak nájdeme stratené hodnoty našich starých rodičov – rodinu ako prvú ( a to je len jedna z mnohých vecí, ktoré potrebujú reparát v našej spoločnosti). Inak sa porazíme sami (prípadne nás doklepnú nelegálni emigranti, nekompetentní ale zato korektní politici a korporácie, ktoré ovládajú vraj 99% majetku na svete). Nebezpečenstvom je manipulácia ( akýsi Šír je toho dôkazom), ľudí tohto typu sú plné televízie. Je otrasné, že takíto ľudia prednášajú na vysokých školách…. Čoraz viac nadobúdam pocit, že akademická obec je čoraz viac prešpikovaná demagógmi toho najhrubšieho zrna a nemôžem sa zbaviť pocitu, že za niekoho názory „kopú“, ale Vlkova Viktorka to nebude ani zďaleka. Žiaľ. (V nacistickom Nemecku tieto trendy boli pozorované tiež….príznačný bol vtedy antisemitizmus. Dnes je to zrejme trebárs rusofóbia a viacero druhov „filstva“ … ) .
  Človek, ktorý nemá čas hľadať a porovnávať a ako zdroj informácií má len TV, prípadne nejaké to periodikum občas prečíta (aj tu je dôležité, že aké), tak ten je jednostranne bombardovaný a výsledok ( aj úmysel) je zjavný. Ale koľkí si to z týchto uponáhľaných (alebo pohodlných či ľahostajných ) ľudí uvedomí? Práve tí, čo takto nefungujú, ale namiesto písania do diskusií o nejakom varení, či bezvýznamnom četovaní na FB hľadajú aj iné zdroje ( a radšej tomuto vyhradia svoj tiež vzácny čas) , lebo cítia, že takto investovaným časom získavajú potrebný obzor, ktorý im dáva možnosť sa racionálne dívať na situáciu. Koľko ich ale je? Ja dúfam, že aj vďaka serverom ako je Kosa a Slobodnému vysielaču ich bude čoraz viac. Na záver- osobne ma najviac naštvala tá indoktrinácia malých detí. To je niečo odporné, toto je niečo, čo by malo vyvolať tú zhrozenú a pobúrenú reakciu diskutujúcich, tam by mali presmerovať svoj vrchol „naštvanosti“ . Lebo podľa mňa nie je nič horšie, ako zamorovať niečím takým detskú, myseľ (Snehulienka s Donutilom tiež bola z tohto súdka).
  Neviem kto to povedal a budem teda parafrázovať: Ovládnite myseľ detí a podrobíte si celý národ.
  Na záver: Vďaka Vlkovi za čas a entuziazmus, za more mravčej práce, s ktorým tento priestor Kosířom vytvoril. A dúfam, že bude tvoriť naďalej. Ďakujem za možnosť byť návštevníkom Vlkovej obývačky, ako sa raz sám metaforicky vyjadril.

 13. standa.e napsal:

  K tomu komiksu:
  Odkaz na celý komiks na iDnes: http://data.idnes.cz/soubory/domaci/A160119_MBB_028_FINAL_KOMIKS_WEB.PDF
  Přiznám se, že nejvíc mne zaujala strana 13 (na novinkách byla ukázána) pojednávající o tom, jak a čí rukou zahynul hrdinův otec (útok dronem armádou USA ukrytou za síly ISAF) a jakou hodnotu měl pro demokratickou velmoc tento život (tady máte 3000 USD, je nám líto, podepište, sbohem, je tu příliš nebezpečno) – ale přiznám se, že si příliš velké iluze o tom, jak se starostlivě dohledávají a vyplácejí příbuzní kolaterálních ztrát, nedělám. Každopádně to bylo takové kouzlo nechtěného a přineslo na mysl otázky, jež v manuálu pro učitele bezpochyby nejsou.

  Ad onen pořad s vařením. Asi jsem xenofob, ale tak, jako by Jekatěrinu nejspíš urazilo podat ruku muži, urazilo by pro změnu mě, kdyby mi ji nepodala. Víra nevíra. A přitěžující pro Jekatěrinu je, že ona nevyrůstala v arabském kulturním prostředí. Ví, jaký význam toto gesto u nás má. Zjednodušeně – kdo mi nepodá ruku – ukrývá v ní zbraň (kdo ukrývá svou tvář či oči, ukrývá své úmysly), nebo mnou pohrdá. Naprosto nerozumím, proč by se měly brát ohledy jen na jednu stranu kulturního střetu.

  Že ona nebude podávat alkohol a vepřové? OK. Beru. Že nebude pít alkohol a že prosí, aby ona nedostala vepřové ani jinde? Její volba, nemám problém. Ale žádat aby ostatní nepodali alkohol či vepřové druhým, je drzost. Pokud ji to uráží, nechápu, proč se do soutěže s Čechy hlásí. Že chtěla otevřít svou víru majoritě? Ukazuje jen absenci vlastní tolerance.

  Ano, mezi komentáři byla spousta hnusu. Ale s jedním, na který jsem narazil, plně souzním:“Soutěž ještě ani nezačala a již všem ostatním nastavila pravidla. Zcela bez respektu k tradicím a zvyklostem jiných (dokonce většiny) se domáhá respektu k víře vlastní. To je tolerance podle islámu.“ A příznačné pro našoi vlastní budoucí tragédii je, že na to ostatní přistoupili. Pokud jde o Primu, ta z toho jen cynicky ždíme sledovanost/reklamu.

 14. Václav napsal:

  zvláštní když jsem to viděl tak mi napadlo,že pro jednou bych na to přistoupil. Po přečtení článku ssi říkám,že právě tohle je špatný model a vzhledem ktomu jak Německo ruší např, masopust apod oslavy tak nás to stejně čeká..

 15. Nerevar napsal:

  Nemyslím si, že by Kosa byla nějak pro-imigrantská. Také si ale nemyslím, že prosazování mulikulturalismu, je počátek a hlavní příčina „problémů s uprchlíky“. Snaha o dehumanizaci některých lidí, aby je bylo možno snáze přidat na seznam „povolených cílů“. Používání „kódových slov“. Například „čmoud“, „ekonomický migrant“, „pobírač“, „socka“, „netáhlo“, „havloid“ (obzvláště odporné slovo), „sluníčkář“ ale třeba i „pacient“ (v poslední době se lze setkat i s variantou „egrot“) nebo „BFU“. Stále častěji k vidění i na Kose.

  Tento článek mne o to příjemněji překvapil. Ač se zdá, že jediná alternativa je nekompromisně obdivovat „jinakost“ a s plným nasazením peskovat lidi, že – například – zapomínají na politickou korektnost, nebo bubnovat na poplach před nastupující *křesťanskou* teokracií. Přesto existuje nejméně jeden další člověk, který z všeobecné přítomné agresivity nemá právě nejlepší pocit.

  To by byla ta dobrá zpráva pro tento den.

  • standa.e napsal:

   Ono už BFU neznamená „běžný Franta uživatel“? Tedy v hantýrce lidí kolem IT „ten, který jim svou neznalostí elementárních základů přidělává práci, zcela nekorektně je baví a rozesmívá a zároveň dost často i živí“? 😉

 16. Vojta napsal:

  Chci Vlkovi poděkovat za tenhle článek.

  Pozoruji radikalizaci, volání po jednoduchých krocích a růst nedůvěry a nenávist mezi lidmi. Obávám se , že tenhle vývoj je největším rizikem imigrace. Zneužití strachu z imigrantů v politice i v médiích. Radikalizace pravice, nacionalismus, téma uprchlíků jako hlavní téma domácí politiky (ačkoli těch muslimských je tu zatím minimum)
  Pro mě je rizikem větším, než riziko zavlečené nemoci, nebo potenciální proniknutí teroristy fo ČR.
  A akutnějším , než vznik nezanedbatelné muslimské menšiny v ČR.

  Vážím si Sobotky právě pro jeho politiku, která na jedné straně

  1. dělá z ČR zemi, které se uprchlíci (zatím) raději vyhnou a brání se vzniku větší muslimské minority v ČR
  2. snaží se o evropské řešení v podobě „evropských hranic“
  3. je si vědoma těžkopádnosti EU a proto (zdá se) má připravené v záloze kroky na vlastních hranicích

  a na druhé straně
  4. se vyhýbá útokům na uprchlíky i muslimy obecně. Nevozí se na nacionalistické vlně strachu a nenávisti.

  • Vojta napsal:

   p.s. Kdyby nikdo z nás neudělal nějaký přešlap , byly bychom zázraci.

   Největší riziko je , že skupina lidí ve svém protimuslimském, protikomunistickém nadšení přestane respektovat demokratická pravidla. Pak stačí málo a jsme tam, co Ukrajina nebo Sýrie,

 17. jkl napsal:

  K pořadu – tak je jasný, že u tohoto typu pořadu jde jen o maximální efekt konfrontace, neviděl jsem, ale pokud skutečně zazněla přání, aby se i ostatní zřekli alkoholu i jinde než u té dámy doma, tak pro mě je to podobné jak to vidí jezevec, ostatně jeho článek proč nechtít bych podepsal všema deseti. Obávám se, že tyto zdánlivé maličkosti jsou tím pověstným prstem. Reakce na webu beru jako dílem specifickou cílovou skupinou pořadu a dílem za frustraci běžných lidí ze současné situace. Hrubnutí bohužel postupně pozoruji nejen u sebe, ale i u svých vzdělanějších přátel. A na otázku jak to vidím – sám jsem si ještě nedokázal odpovědět, ale mám dost pochyby, zda půjde celou věc řešit nějak kultivovaně – máme dbát mezinárodního práva a pomoci všem trpícím a kolik jich bude, kolik jich můžeme zvládnout, což až nepůjde o sektářské násilí či válku, ale třeba o nedostatek vody. Už jenom současná vlna – půjde zastavit bez násilí? jsem proti přijímání, ale snesu obrázky mrtvých na hranici? Takže přiznávám Vlku – nevím, ale kosa mi alespoň pomáhá se v tom trochu orientovat, i když mnohdy přináší víc otázek než odpovědí.

  K panu Šírovi a spol. – dopřávám si i pravidelnou porci BL, ČT a ČRO – přestože mě často zvednou ze židle. Občas to může být i podnětné – malé přání na Vlka, neb německy nevládnu a nesleduji německé zdroje – na BL mě zaujal článek o tom, jak jsou media u nas naprosto mimo, když píší o změně postojů třeba Německa a že ono avizované snížení uprchlíků je myšleno tak, že uplatní svůj vliv a V4 je prostě vnutí. Co se asi stane na schuzce EU v únoru?

  Propaganda ve škole – probíhá už delší dobu, podobné přednášky či výuku zažili známí již před třemi lety, dělala to nějaká „neziskovka“ celorepublikově, tehdá jsme si mysleli, že to je typický projekt jak utopit peníze z EU a bude to jednorázové, bohužel asi nebude. Jinak jsem proti podobným nesmyslům. Ostatně teď mi líčil kolega změny slabikáře pro první třídu – Ola nemele maso, ale bydlí v Klokánku atd.

  Kosa – i když ne vždy souhlasím, přijde mi vždy poctivě podložená zdroji, fakty – často dávám bývalým kolegům z redakce za vzor. Byl bych ochoten na provoz přispět finančně – pomohlo by pro získávání zdrojů využít placeného obsahu v zahraničí ? – a pokud se Vlk rozhodne kosu zavřít (k mé velké lítosti), přimlouval bych se alespoň o zachování přístupu k současnému obsahu – opět s ochotou přispět na provoz – seriál o uprchlících považuju na českém mediálním nebi za jeden z nejlepších.

 18. Bamboo napsal:

  Vlku, Vlku, nevím, jestli to těm diskutujícím neděláte schválně. Proč já vám ten článek vůbec nevěřím?
  1. Pořad na Primě o vaření. Vždyť je to jedna velká manilulace a hra s divákem. Nakonec má vždy pravdu režie a nehodící se vystřihne. Nevěřím na náhodu a muslimka měla tu svou roli předem připravenu. Takže vzedmutí vášní bylo předem naplánováno.
  2. Bohužel velká část diskutujících je zcela mimo, protože žijí (ať už si to připouštějí nebo ne) v zcela automatické představě reciprocity. Já pomohu tobě – ty pomůžeš mě, já budu slušný k tobě a ty budeš slušný ke mě. Toto funguje v křesťanské společnosti od pradávna a na toto jsme nasávali s mateřským mlékem. Muslim tento princip vůči nemuslimovi (ať už vědomě nebo nevědomě) ZCELA ODMÍTÁ, stejně jako rovnost mezi muslimem a nemuslimem.
  3. Z výše uvedených bodů je tedy zcela zřejmé, že jakákoliv smysluplná diskuse na nastíněné téma není možná.

Komentáře nejsou povoleny.