Tipovačka


Do Prahy v neděli přiletěla první skupina křestanských uprchlíků z Iráku.  Nemám nic proti tomu. Tihle to opravdu v původní zemi nemají lehké. A začlenění by mohlo fungovat. Mohlo. Kdyby…

Těch kdyby bude daleko více než si myslíme. A než bychom sami chtěli někdy v životě zažít.

Jedním z největších a primárních je, podle mého názoru…. Ale to se dočtete dále.

Tím absolutně  primárním kdyby ke otázka:

Hodlají tu vůbec zůstat?

Otevírám tipovačku.  Na Ruzyn přiletěly dvě rodiny a deset dětí. Kolik jich v ČR , z téhle dávky bude za půl roku? Respektive, pokud jste názoru, že všichni to z Čech naberou  směr Německo, Švédsko, atd. napište, odhad, do kdy nás opustí.

Otázka je pokládána naprosto prvoplánově ve svém významu. Nikdo za ní nemůže hledat hledat nic jiného, jen to, jak by ji pochopil můj naprosto nezáludný a nezkažený vnuk. Není v ní žádná záludnost. Jen zvědavost.

Osobně si myslím, že do tří měsíců budou všichni pryč.

O projektu Generace 21, který jejich příchod realizoval, referoval tady na Kose jezevec. Takže předpokládám, že v organizaci má kontakt. Tudíž ho žádám, aby věc sledoval, abychom, dnešní otázku mohli otestovat na správnost.

Otevírám diskusi.

Prosím jen tipy. Nic víc. Díky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

63 reakcí na Tipovačka

 1. Anonymní napsal:

  Čenda

  Nevěřím, že jde o propagandistický projekt. Já dojmy psát pokud možno nechci, když jsou i zde doporučená hodně důvěryhodná fakta. Navíc Dana Drápala trochu znám prakticky celý život.
  Jako křesťané vepřové jíst mohou. Adventisté, kteří nepijí například i alkohol, jsou spíše výjimka nebo svědkové Jehovovy, nepožívající krev jsou v menšině oproti velké většině denominací. Pokud se nepletu tak vepřové jedí „všichni“ „ostatní“, pokud nejsou zrovna vegetariáni.
  Přeji si aby zůstali a typuji, že ZŮSTANOU.

 2. Jiří Nejtek napsal:

  Promiňte, opravuji: „Neanonymní Čenda“.

 3. Vojta napsal:

  Za 6 měsíců tu ještě budou. Všichni.

  Ono za současné situace v Německu není o co stát. Tady budou mít ubytování a v křesťanské komunitě i lidi , kteří jim pomohou, a s kterými mohou najít společnou řeč – je jich tady jen pár. Že by měli příbuzné v Německu není pravděpodobné. Později odejít mohou, přece jen k ČR je nic neváže.

 4. Divoženka napsal:

  Pokud jsou z těch chytřejších a něco umí ( anglicky, řemeslo nebo mají i vyšší vzdělání), tak se mají velkou šanci uchytit. Podle sebe soudím tebe… já bych taky nešla tam kam jdou všichni, zkusila bych střední cestu a tou naše země je. Nemáme se sice jako v Německu, ale špatně se taky nemáme ( ti co něco umí). Počkají jak se to vyvrbí západním směrem a pak se podle situace budou rozhodovat znovu, zda pokračovat za lepším nebo zůstat na stálo a nebo se také můžou i vrátit. Nikdy neříkej nikdy 🙂
  Tipuji tak 70% zůstane natrvalo.

Komentáře nejsou povoleny.