JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložil a sestavil JF

Takže co dal uplynulý týden v angloamerickém zpravodajském světě…

Vojenské bomby USA v 21.století

The US Military Bombs in the Twenty-First Century

Tom Engelhardt, IntiWar, 8.2.2016

Toto je moje pravidlo pro 21.století: máte-li něco říkat pořád dokola, nedělejte to. Proto se dvakrát rozmýšlím kdykoli mám v souvislosti s USA použít slovo jako „výjimečný“ nebo „nepostradatelný“. Vezměte si tolik roků omílané rčení, že armáda USA je „nejlepší vojenská síla v lidské historii“. Jo, lidi, jestli je to tak, proč za posledních 14 let ani jedinkrát nevyhrála?

Odpovědí může být, že když má někdo nejlepší možné lyžařské vybavení, neznamená to, že umí lyžovat a už vůbec ne, že nejlíp lyžovat. Představa, že by Taliban reprezentoval větší vojenskou sílu než US Army je totiž směšná.

NATO shromažďuje vojska podél ruské hranice: největší nárůst od Studené války

NATO to Mass Troops Along Russia Frontier; Biggest Buildup Since Cold War

Jason Ditz, AntiWar, 7.2.2016

V rámci posledních plánů Pentagonu na velké zvýšení výdajů USA na zbrojení ministerstva obrany států NATO připravují tento týden setkání k dopracování podrobností o rozmístění vojsk podél ruské hranice, s plány na rozmístění dalších 40.000 osob do pobaltských republik. Někteří další členové NATO rozehrávají myšlenku invaze Ruska do Evropy ještě letos a ačkoli nic takového nehrozí, stále doplňují do oblasti další jednotky.

Dokonalá ilustrace mého předchozího komentáře…

Erdogan: USA si musí vybrat mezi Tureckem a syrskými Kurdy

Erdogan: US Must Choose Between Turkey and Syrian Kurds

Jason Ditz, AntiWar, 7.2.2016

Turecký president Erdogan hněvivě komentoval návštěvu vyslance USA k ISIS Bretta McGurka v syrském kurdském městě Kobani a zeptal se, jak může věřit USA, když se paktují s „teroristy v Kobani“. Amerika by si prý konečně měla vybrat, zda jeho partnerem je Turecko nebo Kurdové.

Ano Erdogan trefil hřebíček na hlavičku! V každém případě. Takhle momentálně ten výběr pro Ameriku stojí. A nejen to. Ví, že  pokud si vybere Turecko, může to klidně být výběr  III.světové války, kterou odstartuje kdosi jiný bez toho, aby s Washingtonem vůbec konzultoval.  Nezávidím Amíkům tuhle volbu. Nicméně, jak dlouho by asi Erdogan ve svém kurzu vydržel, kdyby od něj dali Američané ruce pryč a zatlačili na něj ekonomicky? Myslím, že Evropa by se v tom případě velmi ochotně přidala. Na rozdíl o ruských sankcí. Ale stejně tak si umím představit, že Viktorka vyhraje Ligu mistrů.

Skutečná míra nerovnosti

http://www.bloombergview.com/articles/2016-02-05/the-true-measure-of-inequality

Clive Crook, Bloomberg View, 5.2.2016

Nerovnost a co se s ní dá dělat, to je téma, které figuruje v politických debatách v USA a Evropě. Jasnější pohled na problém a možné řešení by byly velmi cenné. K tomu by mohla pomoci nová studie, ukazující rizika unáhlených závěrů o nerovnosti a zhoubné efekty složitého amerického systému daní a dávek.

Myslím, že o nerovnostech, jejich příčinách a důsledcích už bylo napsáno studií víc než dost. Tady problém není. Ten tkví ve skutečnosti že letos jsme se dostali do stavu, kdy 62, ano šedesát dva nejbohatších lidí  vlastní víc majetku než  chudší polovina lidstva. Převážná část z nich je z USA… Na co další studie?

Bernie Sanders, veřejné nebezpečí

http://www.bloombergview.com/articles/2016-02-05/bernie-sanders-is-a-menace-to-the-democrats

Francis Wilkinson, Bloomberg View, 5.2.2016

Senátor Bernie Sanders je slušný člověk a umírněný politik. Je ale také vážnou hrozbou pro Demokratickou stranu. Protože Demokratická strana je v současnosti jedinou velkou stranou v USA, která vyznává zdrženlivost a racionální empiricismus, je Sandersova masivní volební kampaň tudíž ohrožením USA.

Tak Sanders je veřejné nebezpečí?  Uniká mi proč. Ve srovnání s Calamity Jane, vlastním jménem  Hillary se mi jeví  jako senza volba!

Media stoprocentně placená veřejností – to je tedy pověření! http://www.boilingfrogspost.com/2016/01/12/newsbud-where-media-integrity-matters-with-sibel-edmonds-peter-b-collins-pepe-escobar/

Sibel Edmonds, Boling Frog Post, 12.1.2016

Vítejte v první epizodě, ohlašující nový projekt Newsbud.com. Vysvětlíme v ní, co míníme mediální platformou, čistě placenou a řízenou veřejností, která by měla čelit současné propagandě mainstreamu a pseudoalternativních medií.

Škoda, že neumím anglicky. Tohle bych si fakt rád přečetl. Co zase v Americe objevili. Nicméně touto cestou sděluji, že jsou až druzí. Viz Slobodný vysielač. Ale  chápu, že nějaké Slovensko je pod jejich rozlišovací schopnost. Česko ostatně také. Pokud náhodou není nějaká kauza Fajad…

Arabský miliardář se svěřil se svým explosivním pohledem na Obamu, Irán, ISIS a na to, co klesající cena ropy dělá se Středním východem

http://uk.businessinsider.com/interview-with-arab-investors-in-davos-2016-1

Jay Yarow, Business Insider, 6.2.2016

Na Světovém ekonomickém foru v Davosu jsme zpovídali tohoto arabského miliardáře, usazeného v Egyptě. Mluvil jsme s tímto investorem už na loňském foru. Jeho podmínkou už loni bylo, abychom neuváděli jeho jméno, což jsme udělali i letos, a hlavně díky tomu jsme získali jeho poctivý názor na to, co se dnes děje na Středním východě.

Humanítární akce vedou do bezútěšné reality pro Syrii a její sousedy

https://www.chathamhouse.org/expert/comment/humanitarian-action-runs-dismal-reality-syria-and-its-neighbours

Doris Carrion, Tim Eaton, Chatham House, 5.2.2016

Zatímco se světoví lídři shromáždili v Londýně aby přislíbili podporu humanitární odezvě na syrskou krizi, jejich snahy jsou torpedovány situací na bojištích.

Pokud vím, shromáždilo se asi 10 miliard dolarů. Kterými má být zlepšena situace v Sýrii.Ale jak , když s jistotou lze prohlásit, že nebudou k dispozici syrské vládě? Takže mluví zbraně. Elementary!

Překonání místních problémů na Středním Východě: Iránský pohled

https://www.chathamhouse.org/event/overcoming-regional-challenges-middle-east-iranian-perspective

Chatham House, London, 4.2.2016, videozáznam rozhovoru

Účastníci: Dr Mohammad Javad Zarif, ministr zahraničí, Islámská Republika Irán, Sir Richard Dalton, Chatham House, bývalý britský velvyslanec v Iránu.

Rychlé pokárání Albrightové za její výrok ‚zvláštní místo v pekle‘ pro ženy, které nevolí Clintonovou

http://www.commondreams.org/news/2016/02/07/rebuke-swift-after-albright-declares-special-place-hell-women-who-dont-vote-clinton

Lauren McCauley, Common Dreams, 7.2.2016

Madeleine Albright a Gloria Steinem spílají ženám, které podporují Bernieho a podstrkují Clintonové příznivé mínění exministra Kissingera. Pozvat Madeleine Albrightovou do své kampaně v New Hampshire asi od Clintonové zjevně nebyl moc dobrý nápad.

Já s potěšením zjištuji, že v Americe je zjevně dost přiznivkyn demokratů, které disponují zdravým rozumem.  To dává světu určitou naději.

Pravičáci prodávají protivládní agendu

Rightists Sell Anti-Government Message

Lawrence Davidson, Consortium News, 8.2.2016

Od časů Ronalda Reagana republikání sdružují mnoho Američanů kolem téze „vláda je problém“. A přes katastrofální důsledky pro pracující a střední třídu pravicoví intelektuálové jako Charles Krauthammer stále znovu prodávají totéž heslo.

Viděno z venku měl Reagan pravdu. Problém je ovšem v tom, že zrovna on se stal pevnou součástí toho problému. Pro celý svět.

Riziko Třetí světové války v Syrii

Risking World War III in Syria

Joe Lauria, Consortium News, 6.2.2016

Poté, co syrští povstalci, podporovaní Saudskou Arabií, ucukli před mírovými rozhovory, a syrská armáda, podporovaná Rusy, odřízla zásobovací linie k džihádistům a dalším syrským povstalcům, USA a jeho sunnitští spojenci na Středním východě zdá se zvažují vpád do Syrie a prosazení „změny režimu“ silou, dokonce i přes nebezpečí střetu s Ruskem a vyvolání nukleární války.

Autor mi mluví z duše!!!!!

Vyživování vojensko-průmyslového komplexu

Feeding the Military-Industrial Complex

Jonathan Marshall, Consortium News, 1.2.2016

Americký vojenský stroj nákupu výzbroje je daleko nejúspěšnějším systémem přesunu bohatství, který kdy byl vynalezen. Přesunuje desítky miliard dolarů každý rok od obyčejných daňových poplatníků do kapes velkých zbrojních kontraktorů a jejich spojenců v Kongresu. Ale jako poskytovatel funkčního vybavení k ochraně USA proti skutečným hrozbám je rok za rokem víc a více nefunkční.

Pouze vědecká a kulturní renesance může zastavit temný věk, snášející se nad lidstvem

http://www.larouchepub.com/hzl/2016/4306nat_press_club_jan26.html

Helga Zepp-LaRouche, Executive Intelligence Review, 5.2.2016

(vybrané poznámky z příspěvku na zasedání EIR, National Press Club)

Jak je možné mezi vědci poctivě diskutovat o stavu světa s pomocí falšovaných dat? Dotáhnete-li mou otázku do konce, dojtete k témuž závěru jako já: celý transatlantický region, zejména Washington, je poháněn velmi destruktivní politikou a velmi destruktivními silami.

A bude ty vědce vůbec někdo ochoten poslouchat?

Lidstvo má stále ještě schopnost dramatické změny

http://www.larouchepub.com/hzl/2016/4306nat_pr_club_dilog_jan26.html

Executive Intelligence Review, 5.2.2016

(výpis z rozhovoru účastníků na foru EIR, National Press Club)

Diskutovaná témata:

* viza pro Al-Káidu

* jak z katastrofální politiky Západu

* Maastricht vedl k Majdanu

* karanténa pro wahhabismus

* nové paradigma

* žádné další barevné revoluce!

* nebezpečí jaderné války

* rychlovlaky, ne kulky (bullet trains, not bullets)

* připojme se k Nové Hedvábné Stezce

* výprava člověka na Mars

* zlomyslný „uhlíkový“ podvod

* …

Excelentní výběr témat!! Jenže tohle hlavouni rozhodně jako agendu k vážnému jednání nikdy nepřipustí.

Genius je ve vesmíru a je silnější než zlo, se kterým bojujeme

http://www.larouchepub.com/other/2016/4306kesha_space_progr.html

Kesha Rogers, Executive Intelligence Review, 5.2.2016

Přežití našeho národa a civilizace závisí na okamžitém uzavření Wall Streetu, odstranění Obamy, a ukončení smrtící politiky kolapsů a bankrotů. Skutečný pokrok se projeví, až budeme schopni obnovit kosmický program USA. Náš národ ztratil vizi, lidé byli ponecháni v beznaději a zoufalství, bez důvěry v budoucnost. Byla jim dána kultura, propagující drogy a smrt. Lidé necítí žádné své poslání, žádný způsob být skutečně produktivní.

Autor si musel pořádně šlehnout!! Pokud je pro něj univerzálním řešením všech problému obnovení kosmického programu USA….Ale asi ví co dělá – i jemu musí být jasné, že let na Mars mu matroš a jeho dodavatele opravdu nevezme.

Slon v porcelánu

https://www.foreignaffairs.com/articles/europe/2016-02-02/elephant-room

Alexander Betts, Foreign Affairs, 2.2.2016

Evropá stále čelí masivnímu přílivu uprchlíků, přes milion jich už přišlo přes Středozemní Moře. Téměř všichni jsou muslimové. Tento fakt určuje veřejné mínění ale málokdy je čestně a otevřeně diskutován. Může se 28 států Evropy podělit o menší počet uprchlíků, než je jich v současnosti v samotném Libanonu? Samozřejmě ano. Ve skutečnosti většina evropských zemí hledá pracovní síly. Tím slonem v porcelánu je islamofobie.

Zase jeden z poza moře, co ví, co je pro nás všechny nejlepší. Proč si tedy ten milion nevezmou Spojené státy? Proč se řada států Unie brání přijmout jakékoli migranty z Blízkého východu?

Akademici v liščích dírách. Život a smrt systému „Human Terrain System“

https://www.foreignaffairs.com/articles/afghanistan/2016-02-04/academics-foxholes

Christopher Sims, Foreign Affairs, 4.2.2016

„Efektivní boj ve válce závisí na nejzákladnější úrovni na schopnosti efektivně se vypořádat se zmatkem.“ píše antropolog Montgomery McFate ve své disertaci v roce 1994. Sporná snaha vlády USA osedlat si sociální vědy pro své protipovstalecké operace v Iráku a Afghánistánu, v iniciativě pod názvem „Human Terrain System“, byla jednou z nejvyspělejších snah po 11.září pomoci bojujícím jednotkám najít smysl v chaosu, vyvolaném konflikty.

Super Bowl propaguje válku

http://www.globalresearch.ca/the-super-bowl-promotes-war-nfl-to-publicly-display-love-for-soldiers-and-weaponry/5506284

David Swanson, Global Research, 7.1.2016

Myšlenka, že je něco divného na zahalení sportovního utkání do kabátu propagace vojenství, musela napadnout většinu diváků.

Bohužel jsme Super Bowl propásnul. Mrzí mne to, rád bych se byl podíval. Byl bych fandil Broncos. Takhle nevím vo co go… Škoda.

Jemen krvácí a Britové si mastí kapsu na prodeji zbraní

http://www.globalresearch.ca/as-yemen-bleeds-british-profits-from-weapons-sales-bury-human-rights/5505461

Felicity Arbuthnot, Global Research, 4.2.2016

Je víc než pravděpodobná spekulace proč premiér David Cameron vyhlásil za svoji úlohu zbavit se Deklarace lidských práv – která je součástí Evropské konvence lidských práv. Prostě proto, že on na žádná lidská práva nevěří.

Klasická britská politika.

Ministerstvo zahraničí USA: Nepotřebujeme žádné důkazy, Rusové porušili turecký vzdušný prostor

http://www.informationclearinghouse.info/article44144.htm

Video: John Kirby, mluvčí ministerstva zahraničí (známý jako Lord Haw-Haw), Ministerstvo zahraničí USA, denní hlášení 1.2.2016

Information Clearing House, 5.2.2016

Po údajném porušení vzdušného prostoru Turecka ruským letounem Su-34 vyhlásilo turecké vojenské velení „oranžový poplach“, který opravňuje turecké vojenské piloty střílet na narušitele vzdušného prostoru podle svého vlastního uvážení.

Jo, zase jsme mohli být o dost blíže  třetí světové.. Jaká škoda!!!

Mezinárodní Měnový Fond mění svá pravidla, aby izoloval Rusko a Čínu

http://www.informationclearinghouse.info/article44142.htm

Michael Hudson, Information Clearing House, 5.2.2016

Michael Hudson vysvětluje a rozvádí myšlenky své knihy „Nová globální finanční studená válka“. MMF mění svá pravidla, aby izoloval Čínu a Rusko, to plyne ze čtyř hlavních změn politiky MMF v jeho roli vymahače mezivládních dluhů. Důvodem jsou:

* Šanghajská organizace pro spolupráci (Shanghai Cooperation Organization, SCO) jako vojenská aliance alternativní k NATO

* Asijská infrastrukturní a investiční banka (AIIB) hrozící nahradit MMF a Světovou banku

* Trans pacifické partnerství (TPP)

* Čínský Mezinárodní platební systém (China International Payments System, CIPS);

* hrozby investicím WTO

* Ukrajina a Řecko

* různí filozofie rozvoje Východu a Západu

* zhroucení poválečného globálního finančního systému, založeného na dolaru

* svět, rozdělený do dvou táborů.

No uvidíme..

Svět udělal čtvrtý hlavní krok k vytvoření GMO dětí ještě letos

The World Takes 4th Major Step Towards Creating GMO Babies in a Year

Prison Planet, 7.2.2016

Na panelu elitních vědců a odborníků na etiku byla potvrzena existence způsobu početí, který vyžaduje 3 genetické rodiče. Dvanáctičlenný panel, sestavený National Academies of Sciences, Engineering and Medicine, vydal 164-stránkovou zprávu, vysvětlující, jak by vědci pokračovali v tomto genetickém inženýrství za účelem odstranění vzácných mitochondriálních chorob – procesu, který by vyloučil dívky

někdo zase, zahleděn do vědeckého pokroku , otevírá další Pandořinu skřínku! Jako by těch současných už nebylo dávno dost!!!

Irácký migrant znásilnil ve Vídni desetiletého chlapce

Iraqi Migrant Rapes A 10-year-old Boy In Vienna

Daily Mail, Prison Planet, 6.2.2016

Desetiletý chlapec, brutálně znásilněný iráckým migrantem v kabince plovárny, musel být pro svá zranění hospitalizován. Pachatel byl zatčen a při výslechu prohlásil, že měl „sexuální nouzi“, protože čtyři měsíce neměl žádný sex.

To se nenašla žádná ochotná Refugees Welcome?Měli zavolat Žilkové…

Propotratová skupina kritizuje reklamu na Doritos pro “humanizaci plodu”

Abortion Group Blasts Doritos Ad For “Humanizing Fetuses”

Video – reklama na Doritos: https://www.youtube.com/watch?v=ko7GuDOv4BM

Kit Daniels, Prison Planet, 7.2.2016

Skupina rovněž označila reklamu na Snickers jako „transfobní”. Skupina obhajující potraty útočí na reklamu „Doritos Super Bowl“ pro humanizaci nenarozeného dítěte. V reklamě je těhotná žena vyšetřována ultrazvukem a vedle sedící manžel si všimne, že se dítě na obrazovce natahuje směrem po Doritos, na kterých si on právě pochutnává.

Ty lidi maj ale starosti…..

K tomu Prison Planet doporučuje video „Pravda o politické korektnosti“:

CATO Institut: Je na čase, aby Amerika přehodnotila své vztahy se Saudskou Arábii

CATO INSTITUTE: TIME FOR AMERICA TO RECONSIDER ITS RELATIONSHIP WITH …

Joseph P.Farrell, Giza Death Star, 4.2.2016

Je stále zřejmější, že americký stát přehodnocuje své dlouholeté vztahy s domem Saudů, zní tentokrát z CATO institutu, amerického politického think tanku. Co je však zajímavější, je fakt, že tuto zprávu nepřinesla americká media ale ruský Sputnik.

Profesorka, která řekla, že křesťané a muslimové mají stejného Boha, opouští Křesťanskou Kolej

http://www.npr.org/sections/thetwo-way/2016/02/07/465916095/professor-who-said-christians-muslims-share-a-god-is-leaving-christian-college

Camila Domonoske, N.P.R. 7.2.2016

Profesorka evangelické Křesťanské Koleje, která byla suspendována pro svůj výrok, že křesťané a muslimové mají stejného Boha, nebude nadála učit na této škole. Byla propuštěna poté co během adventu nosila hidžáb ze solidarity s muslimy a prohlašovala, že „Papež František řekl, že věříme ve stejného Boha“.

No já bych k tomu jen dodal, že ve Starém ani Novém zákoně se nic o sebevražedných atentátnících  pro slávu Nejvyššího nepíše…. Je to asi , jako kdyby ona vědma prohlásila, že já i lidojed máme rádi maso a dovodila z  toho, že oba jíme to lidské…

Tunisko upevňuje svou hranici s Libyí proti hrozbě islamistů a pašování

http://nsnbc.me/2016/02/07/tunisia-reinforced-border-to-libya-due-to-islamist-threat/

Christof Lehmann, nsnbc international, 7.2.2016

Tunisko upevnilo svou 200km dlouho hranici příkopem a zátarasem. Brzy bude instalován i elektronický hlídací systém. Zátaras byl instalován jako překážka pro ozbrojence Islámského státu a další ve vytváření základen v Tunisku, sdělilo ministerstvo obrany.

Americká agrese proti Číně v Jihočínském moři

http://nsnbc.me/2016/02/07/american-aggression-against-china-in-the-south-china-sea/

Christopher Black, nsnbc international, 7.2.2016

Spojené Státy se 30.ledna dopustily svévolné agrese proti Číně tím, že vyslaly svůj torpedoborec do pobřežních vod v rozsahu 12 mil od Paracelských ostrovů.

Pro mne osobně zde vzniká další , krajně nebezpečný neuralgický bod  světa….Pro úplnost dodávám, že nesdílím mínění, že na ostrovy má nárok Čína.

Legální vypuštění severokorejského satelitu vyvolává odsouzení supervemocí

http://nsnbc.me/2016/02/07/legal-north-korean-satellite-launch-draws-superpowers-condemnation/

Christof Lehmann, nsnbc international, 7.2.2016

Korejská lidově demokratická republika vypustila svůj satelit Kwangmyongsong-4 v neděli. Legální vypuštění satelitu však přimělo NATO, Rusko a Čínu k odsouzení startu, který, přestože neexistovalo žádné návratové těleso a další příznaky, že byla testována balistická raketa, je jednoznačně vykládán jako vojenská provokace.

O legalitě si, vzhledem k rezolucím Valného shromáždění OSN a reakci Ruska  a Číny , o ostatních nemluvě, silně dovoluji pochybovat!

Pravda o politice

http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/the-truth-about-politics

Lew Rockwell, Ron Paul Libery Report, 6.2.2016

První hlasy v presidentské kampani 2016 padly v Iowě a předpokládá se všeobecně, že by nás měly naplnit šťastným pocitem, že si vládneme sami, že vládne slušnost, racionální vůle a vědomím, že politika je způsob, kterým je naplňována vůle lidí. Naopak, měli bychom odmítnout, co nás vláda nutí oslavovat. Politici jednají podle principů, kterých bychom se zhrozili, kdybychom je objevili ve svých soukromých životech.

No pokud si někdo vezme z primárek v Iowě zrovna tohle…

Bernie Sanders a podvod demokratického socialismu

http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/bernie-sanders-and-the-fraud-of-democratic-socialism

Dominick Armentano, Ron Paul Liberty Report, 3.2.2016

Po silném vystoupení v Iowě, jsou politické myšlenky Bernie Sanderse stejně vážně zkoumány jak příznivci tak odpůrci. Z tuctu jiných důležitých politických postojů jsou význačné dva: (1) Sanders je podle vlastních slov „demokratický socialista“ a (2) Sanders opakovaně argumentuje, že bohatí neplatí spravedlivé daně.

Už jsem psal výše, že ve srovnání c Hillary je Bernie totální sympaták… Minimálně v bodě 2 s ním musí skoro každý souhlasit. Viz informac eo rozložení bohatství ve světě.

Pokrok v globálním boji proti chudobě

http://www.csmonitor.com/World/2016/0207/Progress-in-the-global-war-on-poverty

Steven Radelet, Christian Science Monitor, 7.2.2016

Téměř nepozorovaně se na světě snížila chudoba, zvýšily příjmy a zlepšila zdravotní péče, více, než kdykoli jindy v historii.

To je sice pravda, ostatně -Kosa o tom ostatně psala už před skoro rokem psala. Ale jak to, že máme co do činění s největší masou uprchlíků – celosvětově, v historii lidstva?

Praky a šípy

Site Meterhttp://www.economist.com/news/britain/21690053-renegotiation-britains-eu-membership-mainly-theatre-it-may-be-enough-david

The Economist, 6.2.2016

Proces potvrzení členství Velké Britanie v EU je z větší částí divadlo ale to bohatě stačí domácímu obecenstvo Davida Camerona. „Být či nebýt spolu, to je oč tu běží.“ tweetoval Donald Tusk, když publikoval návrh nových podmínek členství Velké Britanie v EU. David Cameron, který tuto dohodu z pana Tuska vytloukl, se zjevně necítil tak poeticky.

Já si vůbec nejsem jistý výsledkem referenda. Dovolím si tvrdit, že Evropa ve svých ústupcích zašla příliš daleko, nicméně pro hodně Britů /může snadno být, že většinu/ to nejspíš bude naprosto nedostatečné.

Jak zvládnout migrační krizi

http://www.economist.com/news/leaders/21690028-european-problem-demands-common-coherent-eu-policy-let-refugees-regulate

The Economist, 6.2.2016

Evropský problém vyžaduje společnou a soudržnou politiku EU. Pusťte uprchlíky dovnitř, ale regulujte jejich příliv. Uprchlíci jsou normální lidé za zoufalých okolností. Většina by raději zůstala doma a nezačínala znovu někde mezi cizinci, ale pokud musí volit jen mezi smrtí barelovou bombou a šavlí islámského fanatika, nic jiného jim nezbývá.

Takže řešením je přemístit do Evropy většinu obyvatelstva Sýrie, Iráku, Afghanistánu. Somálska, Eritrei, Nigerie a dalších zemí, kde je plném proudu občanská válka?

Jak by vypadal svět, kdyby se zítra zhroutily všechny banky?

http://www.independent.co.uk/voices/what-would-the-world-look-like-if-the-banks-crashed-tomorrow-a6859221.html

Fran Borait, The Independent, 7.2.2016

Tlusté svazky bankovek by se náhle vypařily z oběhu do vzduchu a následky by byly katastrofální.

Vznikl by totální chaos. A všichni, až na ty úplně nejbohatší by totálně zchudli. Moje rada, pečlivě , každý měsíc, pořizujte a archivujte měsíční výpisy! Jednou ten kolaps opravdu přijde. A pak své peníze budete muset dokonale doložit.

USA radikálně mění svůj výklad příběhu člunů v iránských vodách na ještě podezřelejší verzi

https://theintercept.com/2016/01/15/the-u-s-radically-changes-its-story-of-the-boats-in-iranian-waters-to-an-even-more-suspicious-version/

Glenn Greenwald, The Independent, 15.1.2016

Když se svět poprvé dozvěděl o případu zadržení dvou člunů USA v iránských pobřežních vodách, media USA, kromě vykreslení události jako aktu iránské agrese, nekriticky citovala vysvětlení vlády USA, co se vlastně stalo. Jeden z člunů byl následkem poruchy „nezadržitelně unášen“ do iránských vod. Včera však Eli Lake z Bloomberg News vysvětlil, proč byla vina čistě na iránské straně.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JF a jeho rešerše se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.