Tragický nevtip na tento den – jedno video z Primy- DOPLNĚNO!


Když před časem nadace  Generace 21, kam je nějakým způsobem začleněn i kolega jezevec, začala organizovat přesun ohrožených iráckých křestanů do Čech – cca 150 duší, Kosa to jednoznačně podpořila. Jako jeden z prvních a mála alternativních webů.

Ano, těm, kteří trpí, kteří jsou ohroženi na životě, těm je zapotřebí pomáhat. Říká se tomu solidarita.Nebo pomoc bližnímu svému v nouzi. To podle osobního nastavení člověka.

Když první dvě rodiny přiletěly do Čech a ubytovali je u Jihlavy, vyšel o tom článek. Doplněný tipovačkou, kolik z těch, co k nám dorazili a jak rychle se rozhodne Českou republiku opustit  a  bude hledat štěstí v západní Evropě.

Byl a jsem, ohledně odhodlání transportovaných Iráčanů u nás velmi skeptický. Ale přiznávám, že nikdy, opravdu nikdy by mne nenapadlo, že se stane něco, co popisuje následující reportáž TV Prima z jejích čtvrtečních hlavních večerních zpráv.

Pravděpodobně už jste ji viděli nebo o ní četli, protože sviští českým internetem. Pokud ne, k nalezení zde:

Zkrátka hlava 17-ti členého  rodinného klanu považuje dva byty, které jim nabídla jihlavská radnice za přemalovaný kravín a basta. A než by bydleli v něčem takovém, tak se radši vrátí do Iráku! Tam prý měli život,  o jakém se nám nezdá. On dělal ředitele školy a bral tolik, jako 5 českých rodin. Že prý sem přijeli s tím, že zde budou žít a později i pracovat. Ale tohle,že ne!!! Nikdy!!!

Tolik televize PRIMA.

Takovéhle vyjádření těžce diskvalifikuje každého dalšího migranta, který přijde  co ČR. Slova pana Batto z něj dělají automaticky jen vychytralého a věčně nespokojeného vyžírku. A to plošně.  Nemá smysl se nijak rozepisovat o dalších souvislostech a dopadech. Ten přezíravý  a nabobský nevděk je děsivý. Pokud….

Pokud je to ovšem pravda. Mně tenhle příspěvek přišel nejméně 7x  do doby než jsem začal psát tenhle sloupek.

Jenže když už byla hotova první verze,  napadlo mne pro jistotu projet znovu monitor tisku.

A ejhle – nadace, která sem migranty dovezla – tedy Generace 21 a která by musela brát slova pana Batta jako neomluvitelnou urážku, vydala k reportáži Primy  stanovisko, z kterého vyjímám:

Abychom mohli porovnat, co bylo uprchlíky skutečně na kameru vyřčeno, a o čem Prima TV reportovala, požádali jsme televizi o poskytnutí hrubého materiálu – z reportáže není možné vyjádření uprchlíků dekódovat. Hrubý materiál nám reportér TV Prima Bohumil Roub odmítl poskytnout. Jeden z uprchlíků však má část rozhovoru, v níž se údajně mluví o „přemalovaném kravíně“ a „okamžitém odjezdu zpět do Iráku“, nahránu v mobilním telefonu. Z nahrávky jasně vyplývá, že uprchlíkovi Prima TV vložila do úst simultánní překlad, který je nepravdivý. Důvodem je pravděpodobně nesprávný překlad tlumočníka, který s redaktorem přijel. Správný přibližný překlad inkriminované pasáže zní:

„Přijeli jsme sem s otevřeným srdcem, abychom v této zemi žili. Během několika dnů našeho pobytu v České republice jsme se přesvědčili, že Češi jsou velmi milí lidé, kteří nás přijali a zabezpečili nám všechny naše potřeby. Doufám jen, že dostaneme vhodné bydlení. Zbytek věcí se postupně zabezpečí, protože jsme sem nepřijeli jíst a odpočívat, ale pracovat. Moji synové jsou zruční lidé, kteří se dokáží postarat o potřeby svých rodin. Pokud by nám ale bylo nabídnuto nevhodné místo na žití, pracovat bychom nemohli“.

Okamžitě po natáčení reportáže v Okrouhlíku jsme také redaktorovi TV Prima zaslali naše vyjádření, v němž jsme vše dodatečně jasně vysvětlili: uprchlík George Batto narážel na fakt, že jeho žena, stará paní, je nemocná, velmi špatně chodí, cestou do ČR měla zdravotní potíže, spadla na eskalátoru na letišti a zranila se. Protože jsme toto nevěděli, nedopatřením jsme jim nabídli byt v patře bez výtahu. Na to uprchlík (George) reagoval a vzhledem k celkovým okolnostem byl během doby, kdy zde byla TV Prima, rozrušený a emotivní – nic více, nic méně. Toto naše vysvětlení reportér TV Prima zcela ignoroval. Podobně jako toto zkreslil i další vyjádření uprchlíků v reportáži a reportáž jako celek. Tomu odpovídá i jeho vyjádření před místními charitativními pracovníky, kteří se mu také snažili vše vysvětlit hned na místě, a kterým řekl: „Jestli nepřivezu senzaci, nemusím už zítra chodit do práce“.

Zdroj:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Jestli-neprivezu-senzaci-nemusim-uz-zitra-chodit-do-prace-Hasek-zverejnil-nova-fakta-k-sokujici-reportazi-s-irackymi-uprchliky-421593

Tohle už opravdu není sranda! Naprosto žádná! Někdo lže!

-Bud pan Batto řekl, co řekl a Prima vysílala pravdu a pak se Generace 21 snaží, pro mne prohibitvním způsobem, zachránit  ten projekt za  každou cenu

nebo

-Prima v honbě za senzací sprostě lže  a pan Batto i Generace 21 jsou obětováni sledovanosti hlavně reklamě.  Protože když si pustíte záznam v archivu Primy, musíte si nejdříve vytrpět dvě reklamy.

Osobně si neumím představit, co z tohoto výběru je horší. Žádná třetí varianta neexistuje!

Normálně bych vybral z obou možností indicie, které pro mne specifikují pravděpodobnější variantu a  nabídl bych vám je k přezkoumání. Zcela výjimečně tak dnes neučiním.Ačkoli si svým soudem jsem celkem jistý.

Nechci lít další kanystr benzínu do už tak vysokého plamene! Navíc  to podle  mne nebude vůbec třeba.  I poslední vrátný v Primě ví, že jestliže nyní neuvolní hrubý materiál reportáže, který prokáže co a jak, jsou a budou trvale  za lháře, kteří jdou přes mrtvoly kvůli senzaci. Zrovna tak může  Generace 21 zveřejnit video, které natočil na mobil další migrant. Je  dost lidí, kteří arabsky umí, aby  dali věrný překlad. Já o něj, jestliže ty materiály budou veřejně dostupné rád požádám Aves Passeri, takto diplomovanou arabistku, aby to exklusivně pro Kosu  /a svůj blog/  slovo od slova přeložila.

Ne, tohle  není sranda. Není to ani špatný žert. Je to obrovský průšvih. A čekám, že bude objasněn.  A veřejně si dovoluji požádat kolegu jezevce,  jestli by nedokázal dostat od kolegů z Generace 21 o kopii toho záznamu z mobilu. Ačkoli vím, že právě odjel s dětmi na hory na je mimo dosah internetu. Ale připomenu mu to mailem. Pro případ, že  by se zapomněl podívat na Kosu. Chci mít  v téhle věci jasno.

Ráno se  na tiskových monitorech objevila první vyjádření lidí z Primy:

„V reportáži byly uvedeny pravdivé a relevantní informace podpořené překladem soudního tlumočníka arabského jazyka Ing. Naziha Albahriho. Reakci Nadačního fondu Generace 21 na reportáž nám nepřísluší komentovat,“ uvedla v oficiálním vyjádření pro EuroZprávy Jitka Obzinová, ředitelka zpravodajství FTV Prima.

K celé věci se vyjádřil také redaktor, který reportáž natočil. „Ihned, jakmile jsme materiál nabrali, na nás začali představitelé multikulturního centra a pak nadačního fondu Nová generace 21 tlačit, abychom reportáž na téma nevyhovující bydlení nevysílali. Kolega kameraman Roman Svoboda na to jen odvětil, že pokud to zamlčíme, nemusíme druhý den chodit do práce a já to jen potvrdil,“ dodal Bohumil Roub.

Zdroj:

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/145396-novinar-udajne-zmanipuloval-reportaz-o-uprchlicich-v-cesku-tlacili-na-nas-abychom-to-neodvysilali-oponuje-redaktor/

Za sebe říkám, že tohle mi osobně nestačí! To je ve stylu jedna paní povídala!  A zdaleka nedefinuje, kdo v dané věci mimořádně sprostě lže!!!

Pochybnosti může odstranit  jedině zveřejnění hrubého materiálu Primou . Hned!  Nebo žaloba, kterou podá nadace Generace 21. Například pro pomluvu a poškození dobrého jména! Hned! Protože taková  žaloba nepochybně donutí Primu  ukázat karty. Hned! 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.