JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložila  sestavil JF

Poznámka JF: Autorem všech ostatních poznámek je vlk

Tak se zase podíváme, co zajímavého bylo na anglo amerických serverech minulý týden a co by nemělo zapadnout

Ředitel CIA: ISIS se určitě pokusí zaútočit na USA

CIA Director: Inevitable ISIS Will Try to Attack US

Jason Ditz, AntiWar, 14.2.2016.

Ředitel CIA John Brennan pokračoval v nejnovějším vydání pořadu “60minut” v rozvíjení myšlenky, že se ISIS určitě pokusí o útok na území USA. Řekl, že to je “nevyhnutelné” a že ISIS bude pokračovat ve vytváření potřebné infrastruktury uvnitř USA. Brennan se pochlubil, že orgány USA již v minulosti zabránily “četným” útokům ISIS v USA a měly by být připraveny na další.

Osobně bych s panem Brennanem souhlasil. Není totiž žádný důvod, aby se IS se  svým terorem omezoval jen na Evropu.

USA: Britanie by měla investovat do jaderných zbraní, aby si zachovala své globální postavení

US: Britain Must Fund Nukes to Retain Global Standing

Jason Ditz, AntiWar, 14.2.2016

Ministr obrany USA Ash Carter se rozhodl zasáhnout do pokračující debaty, zda má Velká Britanie pokračovat ve svém nákladném zbrojním programu, a veřejně varoval, že země musí investovat do programu nukleárních zbraní, má-li si udržet své postavení ve světě.

Uniká mi, čím nový typ atomovky upevní postavení dnes už jen v podstatě parodie na kdysi mocnou Británii její postavení ve světě… Britové sice vojensky nejsou ještě úplně sterilní bezpohlavní mrzáci, jako většina evropských zemí, ale novými atomovými zbraněmi se globální mocností rozhodně nestanou..

Poselství Putinovi ve východní Evropě

http://www.bloombergview.com/articles/2016-02-15/send-putin-a-message-in-eastern-europe

Bloomberg View, 15.2.2016

Nový rozpočet presidenta Obamy je vůči Pentagonu velmi štědrý – 600 miliard je opravdu dost. Ale jedním z nejvítanějších návrhů je zečtyřnásobení vojenských výdajů ve východní a střední Evropě, na 3,4 miliardy. Jako vzkaz Rusku a jako prostředek ke zmírnění obav bývalých sovětských pobaltských republik by to mohly být dobře vynaložené peníze.

Nejsem si jist, jestli by u Bloombergů neměli vynaložit zásadně více prostředků na vybavení redakce výkladovými slovníky.  Čtyřnásobné zvýšení vojenských výdajů pro jednotky ve střední a východní Evropě není poselství Putinovi, ale výhružka Putinovi. Na kterou bude Rusko nepochybně reagovat. takže se dostáváme do klasické smrtící spirály… USA a svět si za ty 4x větší peníze koupí asi tak 2xvětší nebezpečí přímého termonukleárního střetu. Má někdo pocit dobře vynaložených peněz?

Lidstvo bojuje samo proti sobě

http://www.bloombergview.com/articles/2016-02-15/humanity-s-race-against-itself

Mark Buchanan, Bloomberg View, 15.2.2016

Lidstvo bylo zataženo do vysoké hry, do boje se svým vlastním růstem. Aby se naše nároky na materiál a energii nevymkly kontrole, musíme neustále inovovat a být stále efektivnější. Nejnovější výzkumy bohužel ukazují, že v tomto boji prohráváme.

A bohužel nejen u technologických a energetických inovací. Příroda si s námi nakonec definitivně poradí.

Evropa se přesvědčila, že USA nebude řešit její problémy

http://www.bloombergview.com/articles/2016-02-13/europe-s-convinced-u-s-won-t-solve-its-problems

Josh Rogin, Bloomberg View, 13.2.2016

Evropa se přibližuje k nejhorší krizi od II.světové války a převažující mínění představitelů zemí a expertů je takové, že USA již nemají ani vůli ani schopnost významným způsobem tuto krizi řešit. Na mnichovské bezpečnostní konferenci byly prvořadými tématy uprchlická krize, syrský konflikt, ruská agrese a možný rozpad vlastní struktury Evropské Unie.

To je ale překvapení….

Plán B v Syrii: Pokud příměří selže, měly by USA uvážit vytvoření bezpečné zóny

http://www.bostonglobe.com/opinion/editorials/2016/02/12/plan-syria-should-consider-safe-zone-cease-fire-fails/e6ApRgWgkZUnXLJvikUcdP/story.html

Boston Globe, 12.2.2016

Zvenčí to vypadá jako dlouho očekávaná dobrá zpráva. USA, Rusko a další světové velmoci se dohodly na začátku „zanechání nepřátelství“ v Syrii a umožnění humanitární pomoci strádajícímu obyvatelstvu. Ale příměří, které má nastat do týdne, přichází ve chvíli, kdy se syrská armáda a ruská letadla rychle blíží k Aleppu, které je již od roku 2012 střediskem oposice.

Takže ono příměří má možná jediný,ale v každém případě hlavní cíl – zachránit umírněné lidojedy, pardon – umírněnou opozici. Před definitivní porážkou. Protože tím by byl syrský konflikt definitivně vyřešen a uprchlíci by přestali mít důvod utíkat. A bojovat by se muselo už jedině s IS…. Hrozná představa!

Nejnovější čínské obchodní údaje jsou velmi varovným znamením pro globální růst

http://uk.businessinsider.com/chinas-latest-trade-data-is-a-very-worrying-sign-for-global-growth-2016-2

Paul Colgan, Business Insider, 12.2.2016

Data ukazují, že dramatický pohyb čínské ekonomiky pokračuje. Dovoz se v lednu snížil meziročně o 14,4% ve srovnání s odhadem 1,8% růstu a meziročního snížení 4% v roce 2015. Také export se místo očekávaného růstu o 3,6% snížil o 6,6%.

Ano Čína a její ekonomika je globální problém. Když neporoste dostatečně HDP Číny, mají ostatní velký průšvih. Kdo by to ještě před pár roky řekl…. Jak byste charakterizovali supervelmoc? Já , takhle!

Změna vnímání Západu na jižním Kavkazu: už žádné zbožňování

https://www.chathamhouse.org/publication/changing-perceptions-west-south-caucasus-adoration-no-more

George Mchedlishvili , Chatham House, 12.2.2016

Zatímco se vnímání Západu na jižním Kavkazu zatím stále zhoršovalo, obnovený zájem a angažovanost Západu v regionu by mohly jeho reputaci napravit. Koncem 80-tých a začátkem 90-tých let bylo vnímání Západu v Arménii, Azerbajdžánu a Gruzii jednoznačně kladné. Zajisté to byl následek deziluze ze sovětského experimentu a odraz ekonomické převahy Západu.

Docela aby mne zajímalo, co může na dnešním Západu a jeho selhávání na všech frontách bývalé zakavkazské  republiky lákat? Snad hrozba nekonečné občanské války, prázdné sliby a věčné mistrování? Příklad Ukrajiny? Ale nejsem znalec…

Syrské příměří: pět věcí, které byste měli vědět

View story at Medium.com

Chatham House, 12.2.2016

Konečně bylo dosaženo dohody o celonárodním „zanechání nepřátelství“, které by mělo začít tento týden. Experti Chatham House připomínají, co byste o dohodě měli vědět.

1. Jde o pokus mezinárodních velmocí nastolit mír v Syrii po neúspěchu snah OSN

2. Dohoda byla urychlena dvěma významnými aspekty vývoje situace, ruským zásahem a podobnými úmysly Turecka a Saudské Arabie

3. Pokud dohoda bude dodržována, zachrání okamžitě mnoho životů

4. Letecké údery proti teroristům budou pokračovat

5. Assad zůstane u moci – zatím

To všechno víme, nicméně naděje, že se to uskuteční ? Skoro nula. Bohužel.

Hillary Clintonová a syrská krvavá lázeň

http://www.commondreams.org/views/2016/02/14/hillary-clinton-and-syrian-bloodbath

Jeffrey D. Sachs, Common Dreams, 14.2.2016

Při debatě v Milwaukee se Hillary Clinton hrdě přihlásila ke své roli v současném rozhodnutí Rady Bezpečnosti OSN v otázce syrského příměří. Já bych však měl dodat ještě toto: jádrem dohody je dohoda z roku 2012, což Clintonová zamlčuje. Její role v Syrii byla v podněcování a protahování konfliktu, ne v jeho ukončení. Takový člověk nemůže být presidentem.

Jeffrey Sachs si u mne velmi šplhnul. Stejně jako kdysi prohlášením o tom, jak západ v době Gorbiho a Jelcina podváděl Rusko – viz Fakta o Ukrajině. Ohledně Cilntonové – naprosto souhlasím. Pro mne je její možné prezidenství, spolu s variantou, že za reps budou nominováni Cruz nebo Ribio  těžkou noční můrou.

Zfušovaný Nový Světový Řád

Bungling the New World Order

Graham E.Fuller, Consortium News, 13.2.2016

Tím, že se spoléhá na intervence NATO a další vojenské strategie, oslabují se USA ekonomicky a ničí svoji schopnost kooperace s Ruskem, Čínou a dalšími mocnostmi v tvořícím se multipolárním světě.

Ano! Tvrdím totéž!

Provokativní tahy NATO proti Rusku

NATO’s Provocative Anti-Russian Moves

Jonathan Marshall, Consortium News, 13.2.2016

Oficiální washingtonská démonizace Vladimíra Putina a neokonzervativní „skupinové myšlení“ o „ruské agresi“ měly za následek lehkovážné posouvání sil NATO co nejblíže k ruské hranici a tím zvyšování možnosti jaderné války. To v žádném případě neposloužilo skutečným národním zájmům USA.

Bingo!!! I v Americe se ještě všichni úplně nezbláznili!

Jak si BBC představuje III.světovou válku

BBC Imagines World War III

Gilbert Doctorow, Consortium News, 11.2.2016

Lídří Západu, kteří uvěřili vlastní propagandě o „ruské agresi“ budují síly NATO v pobaltských republikách a udržují tím etnickou ruskou menšinu jako druhořadé občany těchto zemí. Tím případně provokují Rusko k nukleární konfrontaci, kterou si nikdo nepřeje a kterou si BBC v dokumentárním filmu “World War Three: Inside the War Room” představuje jako nějakou „válečnou hru“.

Přesně tak! Není co dodat!

Jak vidí Krymané ukrajinskou krizi

How Crimeans See Ukraine Crisis

Natylie Baldwin, Consortium News, 11.2.2016

Před dvěma roky povstání na Majdanu svrhlo legálně zvoleného ukrajinského presidenta, vyvolalo odpor na východě Ukrajiny a na Krymu, který poté vyjádřil přání o znovupřipojení k Rusku, což vyvolalo novou studenou válku. Zatímco propaganda obou stran svým způsobem pokrývá tento problém, vypravila se Natylie Baldwin zjistit na vlastní oči, jaká je skutečnost.

Nemusela jezdit na Krym. Stačilo do Doněcka. Aby měla jasno, co by se bylo odehrálo na Krymu.

Obama připravuje válečnou situaci ve Východní Asii a používá jako záminku vypuštění severokorejské rakety

http://www.larouchepub.com/pr/2016/160209_obama_war_asia.html

Executive Intelligence Review, 9.2.2016

Obama hovořil s japonským premiérem Abem a jihokorejskou presidentkou Park Geun-hye, odsoudil akce Severní Koreje, zejména vypuštění rakety 7.února, a požadoval ostrou mezinárodní reakci, včetně usnesení Rady Bezpečnosti OSN.

Nemyslím, že Obama chce další otevřený vřed! Má jich i takhle dost. Mimochodem, zvážili  autoři tohoto textu, že silné reakce a souhlas  dalšími sankcemi přišel i z Moskvy a Pekingu?

V Jižní Koreji zní volání po preventivním úderu USA na Sever

http://www.larouchepub.com/pr/2016/160212_korea_attack.html

Executive Intelligence Review, 12.2.2016

Vedoucí dopisovatel listu Korea Times, Oh Young-jin, zveřejnil článek pod titulkem „Pomohl by preventivní úder proti Severní Koreji?“. Nejenže se v něm přimlouvá za shození „protipevnostních pum a vymazání komunistických vůdců, skrývajících se v podzemí“ ale odvolává se i na myšlenky z knihy současného ministra obrany USA Ashtona Cartera z roku 1999.

Ten Korejec má zřejmě chut vyzkoušet na vlastní kůži jak to bylo v Hirošimě v roce 1945… Carter si v roce 99, kdy Kimoland neměl atomovou zbran mohl psát, co chtěl. Dnes ji má  a v případě ohrožení ji klidně odpálí.Takže žádný preventivní americký úder s ekonat nebude.

Jižní Korea je ničena kapitulantstvím vůči Obamovi ohledně Číny

http://www.larouchepub.com/pr/2016/160211_s_korea_capitulation.html

Executive Intelligence Review, 11.2.2016

Jihokorejská presidentka Park Geun-hye kapitulovala před masivním tlakem presidenta Obamy na ukončení spolupráce s Čínou a Ruskem (kterou nazvala „Korejská Eurasijská vize“) a pod zástěrkou připojení se k Obamově útočnosti vůči Severní Koreji se v podstatě připojila také k jeho válečným plánům proti Číně.

Řekl bych, že korejské dějiny a zkušenosti Korejců s Čínou to více než legitimizují…

Eskalace směrem ke III.světové válce

http://www.larouchepub.com/other/2016/4307toward_wwiii.html

Robert Ingraham, Executive Intelligence Review, 7.2.2016

Pokud si chtějí zachovat své životy, měli by se dobromyslní političtí vůdci, vojenští velitelé a všichni lidé Evropy a USA rychle probudit ze svého fantastického snového světa.

Ano  hodiny ukazující atomovou zkázu jsou , podle poslední revize nastaveny na hodnotu za 3 minuty dvanáct!!!

Jak Čína vidí Rusko

https://www.foreignaffairs.com/articles/china/2015-12-14/how-china-sees-russia

Fu Ying, Foreign Affairs, 12.2.2016

Peking a Moskva jsou si blízké ale nejsou spojenci.

V době, kdy se vztahy mezi Ruskem a USA a Západní Evropou rychle ochlazovaly, relativně vřelé vztahy mezi Čínou a Ruskem naznačovaly obnovený zájem. Novináři a odbornící na Západě se začali zajímat o povahu těchto vztahů a dohadují se, zda se změní ve spojenectví.

Jde o spojenectví z nouze a rozumu. Nikoli z lásky. To je naprosto zřejmé. Kd eRusko je jednoznačně slabším z obou dvou. 

Ovládá Kreml církev?

https://www.foreignaffairs.com/articles/russian-federation/2016-02-11/putins-patriarch

George Soroka, Foreign Affairs, 11.2.2016

Ve „Střetu civilizací“ si Samuel Huntington postěžoval, že zatímco na Západě vedle sebe historicky existuje oddělená sekulární a církevní doména, všude jinde ve světě jsou tyto domény neoddělitelně prorostlé. V islámu je Bůh císařem, v Číně a Japonsku je císař Bohem, a v ortodoxní církvi je Bůh mladším partnerem císaře.

Takže logicky vzniká otázka – není náhodou naší tragedií a tím zoufalstvím,co předvádíme, to že jsme totálně rezignovali na víru? A věříme jen na prachy?

Okamžitě zrušte NATO, „šílenost, která nás žene do III.světové války“

http://www.globalresearch.ca/end-nato-now/5507590

Eric Zuesse, Global Research, 13.2.2016

Pokračování NATO, poté, co jeho protějšek, Varšavská smlouva, byla rozpuštěna již v roce 1991, je šílenost, která nás nezadržitelně žene do III.světové války. Rozbuškou je dnes Turecko, které chce napadnout sousední Syrii a má k tomu svolení komise Gulf Cooperation Council a v ní největšího nákupčího zbraní, Saudské Arabie.

Chyba není v NATO a jeho existenci. Chyba je v tom, jak je řízeno!  Že je zakázán zdravý rozum a hrají se naprosto nesmyslné a pochybné politické kalkuly. Ty jsou příčinou. A budou se hrát i bez formálních struktur, jako je NATO! Jen by jednu smlouvu vystřídal kopec smluv dvoustranných.

Falešná americko-ruská „mírová diplomacie“

http://www.globalresearch.ca/fake-us-russia-peace-diplomacy-the-syrian-conflict-deepens-war-between-false-friends-and-misaligned-enemies/5507880

Binoy Kampmark, Global Research, 15.2.2016

Diskuse o míru v sobě nesou zárodek příštích konfliktů. Smlouvy, dohody a pakty k ukončení války jsou dělány tak, aby ujistily bojující strany, že na sebe mohou v nějakém budoucím okamžiku znovu udeřit. I při jejich uzavírání se zúčastněné strany snaží o získání výhod a zahnání těch druhých do kouta.

Ano! Tohle pozorujeme už od roku 1990. Proto se svět dostal tam, kde je!

Irán bude bránit syrský vzdušný prostor, pokud o to Damašek požádá.

http://www.globalresearch.ca/iran-will-defend-syrias-airspace-if-damascus-requests-response-to-reports-that-turkey-and-saudi-arabia-preparing-joint-military-operations-on-syrian-soil/5507889

Press TV, Global Research, 15.2.2016

Velící důstojník iránských vzdušných sil prohlásil, že Irán je připraven bránit syrský vzdušný prostor, pokud o to Damašek požádá. Brigádní generál Farzad Esmaili, velitel na vojenské letecké základně v Khatam al-Anbiya to řekl v neděli v rozhovoru pro list Tasnim.

Další šílenec na scéně! A bude ho bránit čím? A odkud? Iránské letectvo je je naprosto iluzorní síla a protivzdušná raketová obrana? Bez ruských systémů?

Saudská vojska do Syrie: V nejbližších měsících se otevřou „brány pekel“. Tři možné scénáře

http://www.globalresearch.ca/saudi-troops-into-syria-the-gates-of-hell-will-be-open-in-the-coming-months-three-possible-scenarios/5507857

Elijah J.Magnier, Global Research, 15.2.2016

Vysoce postavený důstojník ve štábu operací v Damašku, kde je zastoupeno Rusko, Irán, Syrie a Hizbolláh, prohlásil, že existují tři pravděpodobné scénáře pro Syrii, které nevylučují účast saudsko-arabských vojsk.

Ano, pokud Turci nebo Saudi vstoupí do Sýrie, opravdu se otevře „brána pekel“. Sna djim v tom Američané zabrání. Pokud nechtějí III. světovou.

Konec hry v Syrii, „ztracená válka je nebezpečná“. USA, NATO, Saudská Arabie, Turecko jsou „zběsilí poražení“

http://www.globalresearch.ca/the-syrian-endgame-how-a-war-is-lost-is-dangerous-us-nato-saudi-arabia-turkey-losers-on-the-rampage/5507682

Tim Anderson, Global Research, 14.2.2016

Prohrát válku je vážná a nebezpečná záležitost. Poté co Henry Kissinger pomohl sabotovat mírové rozhovory v Paříži v roce 1968, válka ve Vietnamu běsnila dalších sedm let. Nakonec byl Washington ještě více ponížen a válka stála další milion mrtvých.

Správná úvaha. Erdogan investoval příliš mnoho , než aby přišel o tvář a pustil Sýrii.Rusko si také nemůže dovolit couvnout. Američané couvnout klidně mohou, protože Obama končí a porážka se dá svést na něj a tím omezit škody. Pokud Obama zastaví Turky a Saudy, za  sebe řeknu, že si nakonec tu Nobelovu cenu míru přeci jen zasloužil.

Plán B USA pro Syrii a hrozba III.světové války

http://www.informationclearinghouse.info/article44211.htm

Bill Van Auken, Informationr Clearing House, WSWS, 14.2.2016

Rozhovory o ukončení krvavého válečného konfliktu v Syrii byly zahájeny v Mnichově, na pozadí vládní ofenzivy, podporované ruským letectvem. Washington požadoval okamžité ukončení ruských leteckých úderů v Syrii, protože se Sadskou Arabií má obavy, že by jimi podporovaný Islámský Stát mohl utrpět fatální porážku.

Nemyslím na  IS, ale na ty tzv. umírněné opozičníky… O tyhle jde. IS to má spočítané. Je neudržitelný.

Syrie: otočení Karty Smrti

http://www.informationclearinghouse.info/article44213.htm

Jack Perry, Information Clearing House, Lew Rockwell, 14.2.2016

V Syrii je opět horko a nejen kvůli počasí. Rusko právě řeklo, že jestli USA vletí do války v Syrii, skončí to jako III.světová válka. Není žádný důvod Rusku nevěřit. Je to stále světová velmoc, i když Spojené Státy dělají co mohou, aby svět přesvědčily o opaku.

Přesně tak!

Proč je syrské příměří během na dlouhou trať

http://www.informationclearinghouse.info/article44212.htm

Finian Cunningham, Informationr Clearing House, RT, 14.2.2016

Je zoufale potřeba ukončit syrský konflikt. Ale poslední plány na „ukončení nepřátelství“ nejsou pravděpodobně uskutečnitelné. protože dohoda, prosazovaná mezinárodními mocnostmi, je založena na úplně odlišných předpokladech a požadavcích.

Mír se dá dohodnout celkem snadno. Ale USA musí sehrát roli zásadního lídra západního světa. Což znamená umravnit Turky a Saudy. Následně už se  s Putinem celkem snadno domluví. Pokud to neudělají a budou doufat v proxy válku s Ruskem, , dočkáme se rychle totálního konce světa.

Saudská Arabie posílá vojáky a stíhačky na vojenskou základnu v Turecku v rámci přípravy na intervenci proti ISIS v Syrii

Saudi Arabia Sends Troops And Fighter Jets To Military Base In Turkey Ahead Of Intervention Against Isis In Syria

Lizzie Dearden, London Independent, Prison Planet, 13.2.2016

Saudská Arabie posílá vojáky na stíhací letouny na vojenskou základnu Incirlik v Turecku jako základ pro možnou pozemní invazi do Syrie. Turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu potvrdil tuto skutečnost pro list Yeni Şafak den předtím, než mělo vstoupit v platnost příměří.

A co dělají Američané?!

Ředitel CIA director říká, že ISIS použily chemické zbraně a dovedou je vyrobit

CIA director says IS group has used, can make chem weapons

AFP, Prison Planet, 12.2.2016 Agentura CBS News uvedla, že ředitel CIA John Brennan prohlásil, že bojovníci Islámského Státu použili chemické zbraně a mají schopnost vyrobit malé množství chloru a hořčičného plynu. „Je mnoho případů, kdy ISIS použil chemickou munici na bojišti.“

A  co s tím US hodlají udělat?

Svět odsoudil vypuštění severokorejské rakety a je opět vedle

http://nsnbc.me/2016/02/08/the-world-condemns-north-koreas-rocket-launch-and-misses-the-point-again/

Robert Winstanley-Chesters, nsnsbc international, 8.2.2016

Kolektivní nesouhlasný pokřik světa, provázející vypuštění severokorejské družice Kwangmyongsong-4 is je povědomým zvukem. Všeobecné rozhořčení nad akcí Pchjonjangu bylo podobné tomu, které provázelo údajný podzemní test vodíkové pumy.

Ale nikdo si netroufne s korejským nebezpečím něco udělat! Takový je  dnešní svět! Bohužel!

 Na prezentaci Morgan Stanley je něco velmi znepokojivého

http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/something-very-disturbing-spotted-in-a-morgan-stanley-presentation

Tyler Durden, Ron Paul Liberty Report, 12.2.2016

Bankéři centrálních bank ztrácejí důvěryhodnost, a „efekt bohatství“ selhává, ať už je uplatňován na kohokoli. Nejbližší velkou otázkou je, kdy nám centrální plánovači po celém světě představí bezhotovostní společnost, která je nutnou a postačující podmínkou pro zavedení režimu globální záporné úrokové míry (NIRP, Negative Interest Rate Policy).

Mimořádně zajímavé téma, které na Kose ještě nebylo vůbec pojednáváno!!! Moje chyba! Snad to nějak napravím.

Magnitude 5.1 Earthquake, Third Strongest on Record in Oklahoma, Felt as Far Away as Kansas City

https://weather.com/safety/earthquake/news/tulsa-oklahoma-fairview-earthquake-aftershock-usgs

Weather.com, 13.2.2016

Oklahomou zatřáslo v sobotu třetí nejsilnější zemětřesení v dějinách státu a způsobilo jistí škody v epicentru. Předběžně byla síla zemětřesení stanovena na 5,1 stupně Mercallioho stupnice. Existuje podezření, že zemětřesení má nějakou spojitost s těžbou plynu technologií krakování.

Uvidíme…. Nic víc se k tomu říci nedá.

Fear of extremism doesn’t tell the whole story

http://www.csmonitor.com/ds/index.html?cmpid=DSHP

Christina Science Monitor, 12.2.2016

Několik názorných obrázků, ukazujících, že ne všechna fakta jsou v propagandě z obou stran podávána pravdivě a smysluplně.

Medvědáři

http://www.economist.com/news/europe/21690055-nostalgia-ostpolitik-fouling-up-german-diplomacy-bear-backers

The Economist, 5.2.2016

Nostalgie po „východní politice“ zaneřáďuje německou diplomacii. Tento týden si Horst Seehofer, premiér Bavorska a neukázněný spojenec Angely Merkel, natřásal své německé diplomatické peří při návštěvě ruského presidenta Vladimíra Putina. Cesta pana Seehofera neměla žádnou oficiální váhu. Jen objímání se s lídrem, se kterým paní Merkel jedná ostražitě, dále zpochybnilo zmatenou německou „východní politiku“.

Kdyby tohle na ČT 24 řekl některý z jejích „expertů“  typu Votápek, bral bych to normálně. Když ovšem takovýhle blábol napíše Economist, je to na pováženou! Termíny  jako zaneřáduje, natřásání peří A Seehoferova cesta neměla žádnou váhu svědčí o totální ignoranci autora.

Bývalí spojenci USA nyní bojují proti povstalcům, podporovaným CIA

http://www.veteranstoday.com/2016/02/14/u-s-allies-now-fighting-cia-backed-rebels/

GPD, Veterans Today, 14.2.2016

Není to dlouho, co stíhačky USA a šíitské milice pracovaly společně proti ISIS. Dnes se tyto milice snaží porážet americké spojence v Syrii. Poznámka editora: původcem této zprávy je skupina Newsweeku, vlastněná izraelským agentem Jane Harman.

Známá věc – ten , kdo prohrával a začne najednou vítězit, získává spojence velmi snadno. Vždycky to tak bylo. Nechápu, co na tom koho může překvapovat.

Saudská Arabie přesouvá letadla do Turecka. Společný útok na Rusy, Syřany a Kurdy začíná.

Breaking: Saudi Arabia moves planes to Turkey, Joint attack on Russian, Syrian and Kurdish forces begins (continually updated)

Gordon Duff, Veterans Today, 13.2.2016

Ruské a syrské letouny jsou v pohotovosti, připraveny sestřelit jakékoli turecké nebo saudské letadlo, které se objeví nad syrským územím. Turecko se připravuje na uzavření Bosporu a na útok proti ruským lodím ve Středozemním moři.

Doufám, že se autor fatálně plete!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JF a jeho rešerše se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.