Batta, gauneři z Malešic, anarchističtí žháři a papír, nůžky kámen


Psal jsem nedávno o reportáži TV Prima ohledně vyjádření syrského migranta, když si byl prohlédnout městem Jihlava nabízené byty pro jeho početnou rodinu. Zveřejnil jsem nejen obsah reportáže Primy, ale také reakci nadace Generace 21, která prohlásila, že televize vyjádření pana Batta účelově zfalšovala.  Přiznám se, že mne vzniklá situace velmi naštvala. Protože bylo jasné, že někdo opravdu drsným způsobem lže – buď televize, která jde přes mrtvoly za senzací nebo nadace, která si myslí,  že  svůj projekt zachrání tím, když bude krýt nestydatého vyžírku. A slíbil jsem, že se k celé záležitosti vrátím,  s pomocí  návštěvníků Kosy , kteří mají k věci svou nespornou kvalifikací co říci. Učiním tak nyní.

Ačkoli to nejdůležitější už víte.

Prima znovu zveřejnila  původní reportáž a nechala ji před kamerou přeložit dalšími úředními překladateli z arabštiny.  Výsledek jistě znáte – všichni potvrdili, že prostě, nikoli uprchlík, ale migrant Batto, prostě sdělil, že v přemalovaném  obydlí pro zvířata bydlet nehodlá a že radši půjde zpět.

Nespokojil jsem se  s tím, ale jak slíbeno v prvním článku – požádal jsem universitně vystudovanou arabistku Aves Passeri o její překlad inkriminované pasáže. Napsala mi toto:

„Kdybych žil v obydlí, které vypadá jako – a nezlobte se na mě za ta slova – stáj pro zvířata, upravená tak, aby vypadala dobře, nežil bych v takovém obydlí. Vrátil bych se.“

S poctivostí sobě vlastní ještě v mailu dodala:

Ale upřímně řečeno, v té části o tom „přemalovávání“ si nejsem úplně jistá. Irácký dialekt neznám. A dialekty jsou si v arabštině někdy vzdálené. A arabština již pro mě dlouho není jazyk, který bych aktivně používala. V dnešní době bych si již tlumočit netroufla..

Dovolím si Aves  poděkovat  za naprosto korektní /nezaměnit s politicky korektním přístupem – to je něco úplně jiného/ práci v dané záležitosti! Přesně tohle mi konvenuje!  Dát poctivý názor v mezích znalostí a připustit  možnou odchylku. Kdyby se toho všichni drželi, měli bychom o spoustu problémů méně.

Ale zpět k meritu věci – je zřejmé, že Prima nelhala, za prvoplánovou senzací nešla. Ale když už na ní narazila…. Tak ji odvysílala. Kdo  by to udělal jinak? Kdo by pustil podobný trhák? Kdyby dělal  pro Primu nebo pro nějaký sdělovací prostředek vůbec? Nebylo by od věci, kdyby  si tuhle otázku zkusili zodpovědět v Generaci 21. Nejlépe před tím, než se  sami vmanévrovali do pozice člověka, který šlápne do čerstvého obrovského kravince a místo, aby poodešel stranou a v tichu a klidu si snažil botu očistit,  neudělá nic lepšího, než že ten kravinec si rozmaže ještě po tváři. A při tom vykřikuje, že  ho na obličeji má Prima!

Nehodlám se nijak vozit po nadaci Generace 21. Kosa byla jedním z mála internetových webů, kde jejich snaha o přemístění iráckých křestanů, tehdy ještě neúspěšná, dostala nejen prostor, ale  i plnou podporu. Prostudoval jsem  to, co měli na svých internetových stránkách a usoudil, že to za podpoření stojí. Ano, lidem v nouzi a ohrožení života, je potřeba  pomoci!!! Slepé nenávisti je všude, je jí uhelnou lopatou jde nabírat!  Klíčové slovo jsou ovšem lidé v ohrožení života. Uprchlíci. Nikoli migranti. Uprchlík je ten, kdo prchá  v nouzi nejvyšší. Migrant je prostě vyžírka. Který jde za lepším. Ta definice je jednoduchá a dělící čára jasná.  A Iráčan Batto se ukázal být nikoli uprchlíkem, ale migrantem.

Aby bylo jasné, co on nazývá, po česku – maštalí pro dobytek, dám sem link na video z iDnes, kde je natočen interier obou bytů:

http://zpravy.idnes.cz/videa-tydne-nechtene-byty-navrat-legendy-a-pozar-muzea-p1f-/domaci.aspx?c=A160213_214138_domaci_mku

Ne, superluxus to rozhodně není. Ale velmi slušné bydlení, o kterém si nejméně 1/3 obyvatel republiky může nechat zdát  – určitě.

Nemíním se trefovat do nadace  Generace 21. Byli to totiž oni a jejich projekt, který migrant Batto a jeho syn svými vyhlášeními torpedovali. Generace  21 ovšem udělala to nejhorší, co udělat mohla – okamžitě se postavila  za něj a začala ho omlouvat. Místo toho, aby těch 17 lidí odvezla na Ruzyň a  naložila do prvního letadla, které by letělo směrem, který Battovým bude vyhovovat a odkud nehrozí riziko jejich vrácení do ČR. Tohle by smysl projektu podpořilo jako nic jiného. Veřejnost by to nepochybně ráda akceptovala a další podobní Battové , kteří se na cestu teprv chystají by  měli jasno, že ČR je pro ně naprosto nevhodnou destinací. Zbylo by místo pro potřebné – pro uprchlíky.

Místo toho byla hloupě a nesmyslně napadena Prima. Věřte, že kdyby byla  vina na její straně, s gustem a to nesrovnatelně větším, než u Generace 21, bych si jí podal. Ale je to přesně naopak.

Místo toho idiotského  útoku na účelový překlad kvůli senzaci měla Generace  21 okamžitě vydat prohlášení, které ředitel NF Generace 21, Jan Talafant, zveřejnil až 12.2.:

Vážení příznivci, partneři, přátelé,

dovolte, abych se jménem Nadačního fondu Generace 21 osobně omluvil za nepříjemnou situaci, která vznikla vyjádřením rodiny uprchlíku umístěných v Jihlavě pro zpravodajství TV Prima o jejich nespokojenosti s nabízenou pomocí.

V tuto chvíli nevíme, co je k takové reakci vedlo, ale chceme Vás ujistit, že během dnešního dne budeme vše okamžitě řešit na místě v Jihlavě a uděláme maximum pro to, aby tento exces nepoškodil celý projekt, který se snaží zachránit křesťany v nouzi. O dalším vývoji Vás budeme informovat okamžitě, jakmile připravíme další kroky.

Kdy už bylo jasné, že /tahle/ lež má prostě krátké nohy.

Ano exces se stal a projekt byl poškozen. Klidně může být, že nevratně.  Následky se dostavily okamžitě. Další skupina iráckých křestanů měla přijet do severomoravských Smilovic. Měla. Občané se postavili tvrdě proti – viz:

http://zpravy.aktualne.cz/regiony/moravskoslezsky/do-smilovic-ma-v-patek-pricestovat-14-irackych-uprchliku-cas/r~8bc5d45cd40d11e59e52002590604f2e/

Diví se jim někdo?

Projekt je skutečně na hraně zhroucení, což pochopila i inciativa  „153 křesťanů v Erbílu“, Ta na svém FB uvedla: „Vyjádření pana Batto šťastné nebylo a urazilo všechny, kdo (nejen) jim nezištně pomáhali a pomáhají. První reakce, posadit je do letadla a poslat zpět… S odstupem se dostáváme k podrobnostem. Leccos lze pochopit, na druhou stranu vypuštěná slova už nikdo zpět nevezme a pan Batto to zavařil všem, kdo k nám přiletí po něm…“

Nechci se  trefovat do Generace 21. Jednak je to laciné a hlavně – nemá to smysl. Chtěli dělat dobrou věc a skončilo to , jako mnohokrát v minulosti při podobných příležitostech-  podle přísloví – čin čertu dobře, peklem se ti odmění.

Nadace  udělala  dvě fatální   chyby

– nesprávně vyhodnotila potenciál rodiny Batto

-nesprávně reagovala na vzniklou situaci

Nic méně nic méně.  Ukřižujeme jí za to? Za velkého halasu a obecního souhlasu? Jo kdosi mi už po minulém článku napsal, že začínám čulíkovatět /pro neznalé Jan Čulík je vydavatel Britských listů a naprosto nekritický zastánce migrace, kvot a podobného/.  Může být, že  těch, kteří s tím to názorem souhlasí, je nyní ještě daleko více. Je mi to jedno. Na  nálepky všeho druhu jsem zvyklý. A že jich je opravdu obrovský rozsah – od agenta Moskvy, až po agenta Merkelové a CIA. Takže  nějaké čulíkování mne opravdu nebere.  Ale všem, kteří jdou tímto směrem chci připomenout, že ohledně chyb a tragických pochybení bychom si měli urychleně zamést před vlastním prahem!

Míním onu šikanu profesorky na průmyslovce v pražských Malešicích. Kterou tři darebáci, vydávající se za uprchlíky – pardon, za studenty,  ušikanovali k smrti.  A Generace 21, pardon, vedení školy, ostatní učitelé, spolužáci, snad  až na jednoho studenta, který na to  upozornil, s tím nedělali vůbec nic. Nechali ty darebáky řádit dál. Pardon – darebáci dostali 3 z chování a podmíněné vyloučení… A  pak uštvali tu kantorku.  Takže dnes je z toho smrtelná záležitost. Kterou šetří kriminálka. Nikdo neměl zapotřebí reagovat včas  adekvátně. Škola stejně jako Generace21, rozmazává kravinec – když tvrdí, že  úmrtí nebohé profesorky nesouvisí se školou!   Pobuřuje  vás  to? A šli jste do nějaké internetové  diskuse, abyste vyjádřili svoje rozhořčení? Ptám se těch, co jsou ochotni odsoudit nadaci Generaci 21 a postavit se proti jakýmkoli dalším kontingentům  Iráčanů z jejich projektu.

Pro mne ty dva případy jsou stejné – na jedné straně je někdo, kdo si myslí, že má zvláštní práva a nemusí respektovat žádná pravidla a všichni, že mají povinnosti jen k nim. Na straně druhé jsou ti, kteří mají dělat principiálně dobrou věc, ale selhávají ve své funkci, pokud je potřeba restrikce.  A ohánějí se  tzv. mravní přidanou hodnotou a vyšším principem mravním, který má jejich počínaní omluvit a jejich chyby vyretušovat – v prvním případě pomocí lidem v nouzi, v druhém případě vzděláváním mládeže. Jenže  ti lidé v nouzi nejsou lidmi v nouzi a ta mládež o nějaké vzdělání nestojí. Ovšem zkusit včas nutnou  represi..  To ne!!!  Hlavní myšlenka jejich poslání jim to nedovoluje!!!!

Takže posloužím případem třetím, který ukazuje, co všechno je ve vyšším zájmu  „posvátné myšlenky“ možné!

V neděli, podle informace ze včerejších Lidovek shořela v pražských Hájích dvě policejní auta. K odpovědnosti za žhářský útok se přihlásila jakási ultralevá bojůvka  s názvem  Buňka solidární subverze ze Sítě tzv. revolučních buněk.  Kvůli momentálně ve věznici zadržovanému anarchistovi Martinovi I. Který má být mučen tím, že mu není poskytována veganská strava!!! A proč je za katrem? Má se za to, že připravoval teroristický útok na transport s vojenským materiálem.

V prohlášení , které žháři vydali se praví, že:

Solidaritu, vyjádřenou v podvratné aktivitě namířené proti strukturám,, které mučí našeho soudruha a zajišťují pokračování kapitalismu. Policie je součástí takových struktur.  To proto sabotáž mířila na její auta,  která jí slouží jako podpůrná technika při  šíření útlaku.

Zdroj:

Komuniké: Policejní auta zapálena v solidaritě s anarchistou Martinem Ignačákem

Co mají tihle nesporní šílenci  žháři společného s migrantem Battem a krvelačnými grázly z Malešic?  Jsou jejich komplementárními doplňky! A nejen oni – také lidé kolem nich, v daném případě rodiče!

Pro mne platí tahle rovnice

Batto= „studenti“ z Malešic= anarchističtí žháři

a ještě další

Generace21=vedení Malešické průmyslovky a spolužáci= rodinné prostředí anarchistů

Ta první rovnice popisuje ty, co si myslí, že mají nějaká zvláštní práva. Ta druhá ty, co jim to umožnili a ten dojem v  nich vzbudili a posilovali  a co selhali, ačkoli si to nechtějí připustit!

Nepochybně se  najdou mezi čtenáři ti, co nebudou souhlasit s mými závěry. Klidně. Ale nemají šanci mne přesvědčit. Pro mne tyhle tři případy patří k sobě a tvoří dokonalý trojúhelník. Stejně jako ona známá hra  nůžky- papír -kámen.  Je to pro mne obdoba toho známého stříhání. Tak jako papír přebíjí kámen, nůžky papír  a  nad nůžkami zase vítězí  tvrdost kamene,  tak obecné celkové mínění  většiny levých i pravých vítězí nad  Battem a Generací 21. Ačkoli mezi těmi, co nad migranty i uprchlíky vítězí nejradikálněji je nemálo týpků se stejnou filosofií jako ti grázlové z Malešic -Češi Čechům a zrádcům šibenice! Nebo postřílet  kalašnikovem. Tohle jsou v budoucnu ti „studentíci“! Přebíjejí Batta! Jenže sami jsou přebiti Martinem I. a jeho soudruhy. Kteří bojují proti globálnímu kapitalismu a  nepochybně i  tak často, na  alternativních webech, trefovanému NWO.  O boj proti NWO tu přece běží! Pokud opravdu byl připravován útok na vlak s vojenskou technikou, vůbec nepochybuji, že  šlo buď rovnou o transport americké techniky nebo minimálně transport NATO.  A to jsou škůdci, takže anarchisté  mají vlastně taky omluvenku – jsou proti světovému   zlu! Ale tihle anarchisté jsou vlastně zase přebiti  vyžírkou  Battem. Protože ultralevá scéna, která bojuje proti proti univerzálnímu americkému zlu podporuje bezlimitní příchod uprchlíků i migrantů!

Bylo by dobře, kdyby ti co jsou ochotni dnes bičovat Generaci21 si tohle uvědomili!!! Půjdou a budou stejně bičovat vedení školy a spolužáky těch grázlů z Malešic? A  půjdou a budou stejně mrskat  ty  anarchistické bojůvkáře a  ty co v nich jejich světospásný pocit vypěstovali?

Ohledně událostí v Malešicích jsem s nevšiml nějaké aktivity na internetu. zejména ne ze strany oněch univerzálních ochránců lidských práv a strážců demokracie typu Pražský Majdan nebo Člověka  v tísni a podobných. Ale ani strážců demokracie  a morálky z pražské kavárny, mlčí například Martin C. Putna,Čulík, Gabal  i Štětina.  Prostě úplně všichni. I školské odbory, vláda, ombudsmanka, včera se velmi nesměle ozvala ministryně školství. Samozřejmě, že mlčí zřizovatel-město Praha.  Mlčí Babiš i Zeman, nemluvě o Okamurovi nebo Konvičkovi.  Stará bába  prostě nikoho netankuje.

Takže podle

http://www.novinky.cz/domaci/394987-zaci-hrozi-ucitelum-likvidaci-utoky-zazili-kantori-40-procent-strednich-skol.html

dnes šikanu nebo napadení zažilo snad až 40% všech středoškolských kantorů…. Jak by ne, když to nikoho „nahoře“ ani  „dole“ nezajímá!

Ovšem napadený Arab, to je jiné téma! Nebo vyžírka Batto! To je hned internet v plamenech.

Podobně zase  mlčí levá radikální scéna, když jde o žhářské bojůvky, pokud  s nimi rovnou nesouhlasí. Divím se, že za anarchisty neoroduje Čulík, protože ti , ohledně kvot a vstřícnosti k migrantům mu přece musí názorově konvenovat… Vlastně nedivím – má přece  ty ty stipendisty  Albrightové…. Jestlipak se například dočkáme odsouzení té žhářské akce ze strany Filosofické fakulty UK a její děkanky Mirjam Friedové, nejméně stejného kalibru, jako předvedli v případě útoku na komunitní centrum Klinika? Mělo by přijít, už proto, že  po internetu kolují zvěsti, že ty anarchistické bojůvky mají ke Klinice mít blízko…

Tohle je doslova šílený svět!!! Ve kterém odmítám žít. Nehodlám si hrát na spasitele vesmíru. Nikomu nehodlám pokud nebude sám chtít, nutit svoje názory. Ale rozhodně odmítám, aby mi někdo jiný silou nutil svoje. Mám  nastavené určité standardy. Tak jak mi je nastavili mí rodiče. Za těch už nemálo let, co jsem se jich už v životě držel / někdy nerad, jindy ne dost/, vím, že fungují a že se podle nich dá celkem slušně žít.  Nechci, aby mne někdo /zase/ přesvědčoval, že voda vlastně teče sama od sebe do kopce a prší ze země do nebe.

Chci jen , aby žlutý trojúhelník nebyl vydáván za modrou elipsu. Aby platilo, že 2+2 =4.  A aby platilo, že všichni máme stejná práva povinnosti. A také odpovědnost za to, co bud e zítra. Nehodlám hnát nikoho klackem do ráje a nechci, aby tam hnal někdo mne a mou rodinu.

A chci aby se hrála jen hra nůžky kámen- papír. A nikoli dnes Batta- Malešice- anarchisté a zítra jiná podobná šaráda.

Nechci tu migranta Battu, Nechci tu grázly z Malešic a žháře od anarchistů. Nechci, aby mi lhala Generace21, když selže, stejně jako chci, aby odpovědnost za tu mrtvou profesorku převzali ti, co ji měli a mohli chránit a ti, co vychovají někoho, kdo kvůli veganské stravě svého soudruha podpaluje policejní auta.  Vlastně nechci tu nikoho, kdo podpaluje policejní auta.

Nic více jsem tímhle článkem říci nechtěl.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.