Syndróm viny Nemecka a paralely s dneškom II.-Môže sa to zopakovať?


napsala paní Cagan

pokračovanie zo včarajška

Môže sa to zopakovať? Keď človek prihliadne k (v skratke) uvedeným okolnostiam, nemôže viniť celý ľud za toto tragické nemecké vyvrcholenie ad hoc. Všetkému predchádzala atmosféra v spoločnosti vyvolaná mnohými faktormi a formovaná postupne, nejednalo sa o nejaké náhle kolektívne pomätenie mysle celého národa, mimochodom najvzdelanejšieho na svete… Ak sa v dnešnej turbulentnej dobe občas spomenie, že atmosféra v našej európskej spoločnosti pripomína atmosféru predvojnovú, nedá sa naozaj nevidieť isté paralely, nech už sú príčiny vzniku hoci aj rozdielne (ale občas prekvapivo podobné).

Ak vezmeme pod drobnohľad “ neposlušný“ postkomunistický východ, nájdeme určité špecifiká. I spoločné celoeurópske znaky . Poďme postupne. Naša súčasná republika sa síce nezrodila v „bolestiach“ ako nemecký Weimar, zmena režimu dokonca prišla „nežne“ a bola vítaná s veľkým nadšením drvivej časti obyvateľstva. Príslušnosť k Západu nás tešila, k Európe tiež. (Na NATO sa nás veľmi nepýtali, možno pre istotu). Rozčarovanie prichádzalo pozvoľna s javmi ako je nezamestnanosť a napr. so zistením, že nie sme si v Európe rovnocenní, ako sa nám deklarovalo, postupne sme začali chápať, že sme len akousi polokolóniou ( Doc. Švihlíková) a montovňou , zároveň i odpadkovým košom výrobkov, z ktorých mnohé by sme si dokázali vyrobiť aj sami- a v lepšej kvalite, len nám to nie je dovolené. Trh práce nám Západ otváral zdráhavo ( a teraz nám ho plíživo chce obmedziť). Doma nám vládnu bábky, ktoré sme si síce zvolili, ale majú nulový dosah na dianie vo svete ( a tak ich reči o dôležitosti ukončenia vojny v Sýrii majú asi takú váhu, ako keď to poviem ja doma v obývačke) , naši domáci predstavitelia majú minimálnu moc v globálnej EU (dianie v EU parlamente nám to čoraz viac osvetľuje) a tak sa hrajú na svetových aspoň v kradnutí a klamaní. Doma. Naše životy zasa ovláda niekto spoza našej hranice. Nič sa nezmenilo.

c

Toto neblahé smerovanie vedie ľudí k čoraz väčšej vnútornej vzbure. O to viac, ak dnes viac ako inokedy počúvame o akejsi solidarite medzi národmi Európy a ako máme byť vďační za eurofondy … Mnohým Slovákom sa Lisabonská zmluva začína tiež javiť ako „nôž vrazený odzadu“, možno tak ako Nemcom sa javil Versailles kedysi… Cítime mantinely, ktoré sú ohradou, odkiaľ akoby nebolo úniku. Slogan „viac Európy“ začína na ľudí pôsobiť ako červené plátno na býka. Spoločnosť vo vnútri začína byť rozdelená na pomyselných zástancov Západu (EU, USA) a Východu. Zatiaľ sa chvalabohu nevraždíme, ale kýble špiny na nás padajú zo všetkých médií spolu so lžami a propagandou, ak idete proti prúdu len tým, že sa pýtate či oponujete čomukoľvek, čo nevyhovuje oficiálnej línii … Odpoveďou je zosmiešňovanie, odsúdenie a dehonestácia , prípadná ignorácia a tak sa čoraz viac čudujete, kde sa stratila tá sloboda a oslavovaná pluralita názorov. V demokracii by sme čakali osvietenecké Voltairovo „S vašimi názormi nesúhlasím, ale budem do smrti hájiť vaše právo ich hovoriť“. Tiež sme strašení bubákom z Ruska, tentoraz to nie boľševik Lenin, či neskôr Stalin, ale „expanzívny“ zlosyn Putin. Nie som si istá, či Východ zrovna stelesňuje čistotu a morálku, ale Západ sa iste od čias Weimaru nespreneveril „hodnotám“ ako je oslava dekadencie, materializmu, homosexuality dodnes, vyšperkovaná korporátnym konzumerizmom do nebotyčných výšok … svetové strany zmenil ale naisto marxizmus, tentoraz ako. tzv. kultúrny, či „neo“ na západný hybrid typu „všetci majú práva“ bezhranične a bez hraníc (až na domácu a tradičnú populáciu). Asociácia s „kultúrnou tyraniou“ sa núka aj sama….

c

Vo výsledku sa ľud cíti oklamaný elitami, tak ako tí Nemci po 1.svetovej vojne. V oblasti médií, kultúry a umenia máme taký pretlak „Západu“ a jeho „hodnôt“, že sa čoraz viac ľudí radšej vrhá k internetu ako ku spáse, kde je ešte možnosť výberu. Počúvať a čítať totiž nekritických velebiteľov Západu v jednosmernom mainstreame je nad psychické sily nejedného človeka. Nevynímajúc filmy , či seriály. (Opäť kultúrna tyrania….?)

Ale ako sa vysporiadať s neopodstatneným antisemitizmom, ktorý spôsobil vtedy toľko nešťastia? Kde je tu akýsi styčný bod, paralela s vtedajším Nemeckom ? No iste vás napadajú utečenci. Áno, ale máme tu opačné garde- my ich ako Nemci u nás (zatiaľ) nemáme . ( A naši čelní domáci predstavitelia ich nevítajú- tiež zatiaľ) .Ak teda nerátame pár prijatých kresťanských sýrskych rodín v Humennom a dočasné umiestnenie emigrantov v Gabčíkove, čím sme pomohli solidárne Rakúšanom. ALE!

Už teraz sme vraj nenávistní xenofóbovia a rasisti (aj fašisti- tu by som dotyčných okiadzačov poprosila doštudovať podstatu tohto termínu). Takže sme, či nie? Rozdiel nie je len v tom, že Židia boli povedzme takí šikovní a súdržní , že obsadzovali také „fleky“ naprieč vtedajšou nemeckou spoločnosťou, čo vyvolalo vlnu antisemitizmu. Bez urážky, toto nám od utečencov nehrozí, ja tam Einsteina akosi nevidím. Takže tu by náš strach bol neopodstatnený. Bude to skôr masa ľudí, ktorí sa v neúmernom množstve prisajú na náš (úbohý) sociálny systém. Nikto nám nevie povedať, že ich bude povedzme pre Slovensko pridelených tisíc, dvetisíc a potom už dosť. A ťažko nám niekto nahovorí nejaké stráviteľné a konečné číslo pri tej lavíne, čo sa (ešte stále) leje do Európy. Počasie – nepočasie. Nikto nevie, kto k nám prichádza, kto sú títo naši potenciálni budúci spoluobčania…. „Milujem“ argument milovníkov utečencov, že sú odporcovia nelegálnych migrantov takí úbožiaci, že sa boja ľudí, ktorý sem ani nechcú ísť. Tak to je trefa do vlastnej bránky! Áno, nechcú, lebo to tu často nie je žiadna výhra ani pre rodeného Slováka….so zámemím a so všetkým, čo k tomu prísluší.

c

To tlačenie emigrantov nasilu krajinám, ktoré ich nechcú a ktoré nechcú ani emigranti samotní, vyvoláva najväčší tlak, aký len môžu všetci tí „refugees welcome“ v ľuďoch vyvolať. Oni budú tí, čo si budú môcť neskôr sypať popol na hlavu za to, že celá Európa hnedne, lebo tam, kde prišli, ich už tiež nie všetci vítajú. Na čo sa čaká?

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/az-to-v-nas-nemcich-vybuchne-tak-nebudou-k-dostani-hnede-kosile/

Je evidentné, že v ľuďoch to vrie čoraz viac. Či už zámerná alebo skutočná bezmocnosť európskych elít rozpaľuje do biela ľudí tejto časti sveta tak, ako Nemcov predstavitelia a pomery Weimaru kedysi. Neschopnosť predstaviteľov EU, ich plané ročné táranie do vetra a ignorovanie faktov o desaťtisícoch „stratených imigrantov“ a totálna ignorácia vojenských analytikov a hlásení tajných služieb sú im nič! Stretávajú sa a jednajú bez výsledku a ako ten Daladier kričia „Bude mier!“ (Wir schaffen das!).

c

Je to priam neuveriteľné v dobe, kedy sa islamisti ani veľmi netaja, o čo im ide! Krajiny, ktoré si emigranti vybrali čoby raje na Zemi hlásia plný stav. A dobre vieme, že na stole je otázka: kam s nimi? Pri stave, kedy prichádzajú ďalší…. Plné stavy v Nemecku a inde v domácej populácii pripomínajú tlakový hrniec pred výbuchom…. ( a to zámerne nespomínam ďalšie faktory napätia, ako je napr. ekonomika). Veru, znovu a opäť, aj nám sa už varí žlčovitá kaša, ktorú – aby toho nebolo málo- dochucujú vojnoví jastrabi (Rusko je vraj horšie ako Daeš!) a ľudia platení za to, že nás budú presviedčať, ako je skvelé mať spoločnosť nekonzistentnú a nesúrodú. Takú multi kulti, pričom máloktorý z týchto hlásateľov nezištne a dobrovoľne preloží krížom slamky pre kohokoľvek , pokiaľ mu z toho neplynie plat (prípadné svetlé reflektorov v televíznych štúdiách sú len príjemným bonusom). Tých mimovládok a „aktivistov“ je ako maku na poli neoranom…

cc

A posledný bod porovnania- univerzitní študenti. Tak ako vždy v histórii, mladí boli nositeľmi revolty, spomeňme si našu „študentskú revolúciu“ v 89. Študenti sú plní entuziazmu, otvorení novým myšlienkam a ľahko zmanipulovateľní, v súčasnosti sa takto javia napr. mnohí mladí sociológovia, ktorí sú zjavne predvojom rôznych hnutí (ako napr. Zelení) podporujúcich slobodu , rovnosť a bratstvo pre všetkých, okrem domáceho obyvateľstva….lebo podľa nich má bežný Slovák a Čech len povinnosti voči celému svetu za ekologické, ekonomické, humanitárne, vojnové a iné problémy možno aj vrátane vírusu Zika a ak sa naštvú tak, nám prirátajú na vrub aj kolonializmus v kombinácii s obezitou celého Západu, čo je ukážka „NAŠEJ “ Západnej viny voči hladujúcim Afričanom… Kde sa hrabe Merkelová s jej pocitom viny za 2. svetovú vojnu… naozaj nepreháňam až tak veľmi, stačí pozorne počúvať týchto zástupcov (nielen študentských) všeobjímajúcej humanity, za čo všetko môžeme my Slováci a Česi! A akí sme nehumánni. Je to údesný zoznam, skrátka sa čaká už len národné vyhlásenie Mea cupla!

Toto podhubie obviňovania z nedostatku ľudskosti (!) je inkubátorom hnutí ako je Antifa, ktorá začína byť agresívnejšia ako samotní „fašisti“ z radov radikálnej pravice a futbalových chuligánov , čo je symptomatické…. Naviac- vyzerá to tak, že členov hnutia Antifa a im podobných, začína byť nepomerne viac, ako akýchsi rýdzich pravičiarskych radikálov…. Z tohto zmätku v spoločnosti a smradu tejto kalnej žlčovitej kaše povstáva nacionalizmus v podobe, ktorý má ďaleko od úprimného národovectva a zdravého patriotizmu. Akcia čoraz viac vyvoláva reakciu. (Hľadiac na „lídrov“ EU, tak reakciu vyvoláva aj pasivita …). Napätie sa kumuluje a stúpa. ..(názov „arabská jar“ môže nabrať nečakané európske kontúry).

Ako to zhodnotia dejiny? Na koho padne vina za tento čoraz zjavnejší rozvrat ? Opäť na celý nemecký národ, tak ako sa to dnes pripisuje Merkelovej čoby predstaviteľke národa, čo si ešte aj po vyše sedemdesiatich rokoch sype popol na hlavu za niečo, čo už treba nechať na pokoji? Bude čierny Peter v rukách Nemcov, lebo každý vie, že sú faktickí, hoci nemenovaní lídri EU? A prečo si vlastne Nemci ešte stále spôsobujú toto nezmyslené samotrýznenie? Nie je to náhodou tak, že sa to niekomu hodí neustále vyvolávať pocit viny v generácii, ktorá už s vojnou dávno nemá nič spoločné?

http://www.konzervativnyvyber.sk/gatestone-institute-umierajuce-nemecko-hlada-vykupenie-za-svoju-minulost/38968/

http://lbhero.blog.cz/0802/jak-dlouho-trva-pocit-viny

Prečo len Nemci trpia toľký čas týmto zvláštnym samodeštrukčným syndrómom, ak by sme aj pripustili túto možnosť ako motív jednania Merkelovej ? Prečo tento syndróm nenájdeme u iných národov, či štátov ? Čo taká Amerika? Čo milióny zabitých civilov vo Vietname, nestoja za spytovanie svedomia? Nie, Američanom nie. Ich mrzí akurát, že tam nevyhrali nad bojovníkmi, ktorí mali často bosé nohy…. Čo obete vojny v Iraku? Tí, čo tam zabíjali ešte žijú ako členovia spoločnosti, ktorú ani len nenapadne na nich ukazovať prstom ako na vrahov a agresorov. Američania skrátka reagujú inak…. https://www.youtube.com/watch?v=YDiWa9LiCjw

Pani Merkelová toto všetko iste vie. Ak nie, mala by si uvedomiť, že Európu ťahá do ťažkého prúseru a čoby Nemka by si to mala uvedomiť dupľovane. Aby sa nestalo, že biľag jej rozhodnutí Nemci ( opäť súhlasiaci, mlčiaci, či tentokrát umlčovaní ?) budú zo seba zase musieť zmývať aj po ďalších sedemdesiatich rokoch.

c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.