Má NATO na to?


napsal Pacho

Pred niekoľkými dňami, priniesli naše mienkotvorné noviny, ďalšiu bombastickú správu, že na simulovaný útok „zlého“ Ruska, na „bezbrannú“ východnú Európu, by: „NATO odpovedalo hrozivou silou a strašlivou odvetou“. Predpokladám, že v novej, zatiaľ nedokončenej budove NATO v Bruseli, sa politici, tajomníci a generáli, s diagnózou vojna v hlave, budú vyžívať v ešte chorobnejších simuláciach a v ešte paranoidnejších predstavách. Ale…Má tento vojnový klub dvadsiatich ôsmich hráčov vôbec na to, aby viedol plnohodnotnú vojnu s aspoň trošku seberovnejším protivníkom, s akým sa stretol doteraz?

Z pohľadu technologickej vyspelosti predbežne áno, ale k tomu sa ešte vrátim. Z pohľadu ľudských zdrojov a obyčajných vojakov, je to už zložitejšie. Podľa novinára Davida Wooda z The Huffington Post:“ Od vyhlásenia vojny proti teroru v r. 2001, bolo pri bojových akciách v Iraku a Afganistane, zabitých 5 225 amerických vojakov. Ďalších 1 572 vojakov prišlo o jednu alebo obe nohy. 1 410 vojakov utrpelo zranenie genitálií, hlavne pri výbuchoch podomácky vyrobených bômb. 2 542 vojakov a vojačiek utrpelo traumatické popáleniny a 142 prišlo o jedno a piati o obe oči. Celkový počet zranených v boji, za desať rokov trvajúcej vojny, do jej oficiálneho ukončenia v r. 2011, dosiahol hrozivé číslo 50 000. U ďalších 73 674 vojakov, v dôsledku bojového nasadenia, diagnostikovali posttraumatický stresový stav. Neuveriteľných 253 330 vojakov, vrátane podporného personálu a žien, na bojisku alebo inde, utrpelo najmeněj otras mozgu.

Linda Bilmesová, ekonómka z Harvardu, už v r. 2008 odhadla celoživotné náklady na liečenie týchto zranených vojakov, na sumu medzi 600 – 900 miliardami USD a odvtedy sa táto suma rapídne zvýšila. Medzitým minister pre záležitosti veteránov už niekoľkokrát rezignoval. Naposledy v r. 2014. Dôvod? Nedostatočná starostlivosť o zranených a teraz už nikomu nepotrebných vojakov. Ešte sa čudujete, že sa Obamovi do žiadnej vojny príliš nechce a že v Sýrii radšej bojuje so zástupnou, aj keď teroristickou armádou „tzv. umiernených?“

Zo zatiaľ najrozsiahlejšej štúdie amerického ministerstva pre záležitosti veteránov, zverejnenej v r. 2013 vyplynulo, že: denne spáchalo samovraždu 22 /!/ veteránov“ a len za rok 2012 aj: 349 /!/ aktívne slúžiacich amerických vojakov“. Čo je oveľa viac, ako boli celoročné straty na bojisku. Je na zamyslenie, s čím sa nedokážu títo, určite dobre vycvičení eliťáci, vysporiadať. Žeby s tým, že ako povedal jeden americký vojak: „Po príchode do Iraku som zistil, že najväčším teroristom som tu ja“…Je to šok precitnúť po demokratickom výplachu mozgu, keď sa z nadšeného osloboditeľa a nositeľa západných hodnôt, v očiach miestnych, stáva obyčajný okupant. Bohužiaľ, miestni tak berú aj našich vojakov.

o

Nadpis. „Neexistuje žiadna vlajka dosť veľká na to, aby zakryla hanbu zo zabíjania nevinných ľudí“.

Zdroj: https://syrianfreepress.wordpress.com/2016/02/16/nato-world-war/

Čo na to povedať. Má NATO skutočne na to, aby sme si ctili to, že sme jeho členom?

Vojnový klub hráčov, v rozpore s medzinárodným právom, „humanitárne“ zbombardoval bývalú Juhosláviu. V odtrhnutom a Slovenskom doteraz neuznanom Kosove, bol za prezidenta zvolený, škandálne obvinený drogový díler a obchodník s ľudskými orgánmi. Za napadnutie Afganistanu a Iraku by, podľa právnika Roberta Thomsona, v zmysle Norimberských princípov, Tony Blair, George Bush a ďalší predstavitelia americkej administratívy, mali byť: „Postavení pred medzinárodný súd a obvinení zo zločinov proti mieru, vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti“. Lýbiu pomáhali devastovať stíhačky krajín NATO, mimo platnej rezolúcie OSN. Rezolúciu si, terajšia kandidátka na prezidenta USA H. Clintonová, svojvoľne zmenila, na zvhrnutie režimu Kaddáfiho. „Plody“ tejto akcie, v podobe migrantov, žneme doteraz.

V Sýrii, sa štát NATO – Turecko, rozhodol investovať prostriedky do pádu, ďalšieho legálne zvoleného prezidenta suverénneho štátu OSN. Turecká činnosť, v podobe kriminálnych aktivít ako je pašovanie ropy, vyzbrojovania a podpory teroristov z An Nusry, je dostatočne známa. V BBC to na rovinu povedal aj bývalý veliteľ spojeneckých síl v Európe, generál Wesley Clark. Spojenec USA, feudálna Saudská Arábia, predsedajúca Rade OSN pre ľudské práva /!/, dodáva teroristom do Sýrie americké zbrane a rakety TOW. Sumár zatiaľ na zaplakanie.

o

Za pôsobenia vojakov NATO, rozloha ópiových polí v Afganistane, dosiahla do tých čias, nevídané rozmery. Ak sme členom nejakej organizácie, mali by sme byť na to patrične hrdí. Kriminálna činnosť, porušovanie medzinárodného práva a rezolúcii OSN, to veru, na žiadnu veľkú hrdosť nevyzerá. Vojaci NATO, v nezmyselných vojnách umierali a boli kaličení úplne zbytočne. Týka sa to aj tých našich.

NATO definovalo ako svojho nepriateľa Rusko a jeho hrozbu. To isté Ukrajina. Na príprave jej doktríny, sa podieľali aj jeho experti. Vo východnej Európe a v pobaltských štátoch sa rozmiestňujú spojeneckí vojaci a ich obrnené jednotky. Vznikajú akési centrá velenia, ako u nás vo Vajnoroch. „Vy sa približujete stále bližšie k Rusku a obviňujete Rusko za to, že je blízko NATO?“, neveriacky položil otázku americký novinár, viditeľne zaskočenému hovorcovi Pentagónu Johnovi Kirbymu a bývalej hovorkyni ministerstva obrany Jen Psaki.

Teda, má NATO na to, viesť plnohodnotnú vojnu so seberovným protivníkom? Zástupnú, ako na Ukrajine a v Sýrii, do ktorej Rusko podľa D. Rogozina: „niekoľko krát pozývali“, nepochybne áno. V priamom bojovom strete, tu by som bol dosť opatrný. Doteraz, tento klub vojnových hráčov /niekedy mám nutkanie vymeniť slabiku „h“ za „s“/, útočil na štáty vyzbrojené predovšetkým staršími sovietskymi zbraňami, na úrovni polovice sedemdesiatich, max. osemdesiatich rokov, minulého storočia. Bez protivzdušnej obrany.

Výsledok vojny na bojisku väčšinou rieši bojový duch a morálka. Nie mohutnosť, číslennosť a sila zbraní. Podľa niektorých zdrojov, v Afganistane nemeckí vojaci pôsobili, ako profesorský zbor. Talianskí, keď mali vystreliť na nepriateľa, tak radšej mesiac s ním vyjednávali a mier si kupovali cez rekonštrukčné tímy, peniaze ktorých končili, vo vreckách poľných veliteľov Talibanu. Lietadlá novodobej nemeckej Luftwaffe nad Baltským morom, začali lietať plne vyzbrojené. Zato v Sýrii, tie isté Tornáda zrazu zistili, že pre problémy s podsvietením kokpitov, nedokážu lietať v noci. Nad Sýriou ich doprevádzali plne vyzbrojené ruské Su-čka. „Spolupráca bola korektná“, prehlásil nemecký veliteľ. Zato na oficiálnej stránke NATO, ste si mohli prečítať, že: „Ruské lietadlá prenasledujú nemecké Tornáda“. Niekto tam zjavne trpí stihomamom /chorobná predstava o vlastnom ohrození a neustálom pocite prenasledovania/. Ináč, čo mal ten veliteľ povedať? Komisia pod vedením bývalého generálneho tajomníka NATO, Jaapa de Hoop Scheffera zistila, že z 31 vrtuľníkov v Bundeshwere, bolo schopných nasadenia desať a zo 400 BMP – 280 vozidiel. Samozrejme, nedá sa to zovšeobecňovať a „pozdravované“ a križujúce kolóny po našich cestách, svedčia o inom. Ale predsa len. Chuť bojovať s rovnocenným a na všetko odhodlaným protivníkom, ktorý nechce byť horší ako jeho dedovia vo veľkej vlasteneckej, to je o inom.

Rusi, po neblahých skúsenostiach z deväťdesiatych rokov, už sladkým rečiam neveria a prezbrojujú sa. Na nových komplexoch Iskander M v Burjatsku už cvičia regulérne ruské jednotky. Zbrojný koncern Almaz – Antej rozširuje výrobu a v novo otvorenom závode v Kirove, do konca tohto roka, v predstihu odovzdá do užívania, ďalších päť komplexov S-400 Triumf. Neoficiálne sa hovorí o urýchlení vývoja S – 500. Do výzbroje uviedli vylepšený protilietadlový systém Pancir – S2. Obnovujú výrobu raketových vlakov a ponoriek novej generácie. Zavádzajú tanky a bojové vozidlá na platforme Armata. Veliteľa americkej námornej flotily znekľudňuje zabiják lietadlových lodí, ruské torpédo ŠKVAL, momentálne nezachytiteľné žiadnym systémom obrany. Sami Američania priznávajú, že zaspali dobu, vo sfére rádioelektronického boja. Čomu som ja osobne doteraz neveril. Netreba však mať ilúzie. Aj Rusi majú rezervy. Sú v stave postupného prezbrojovania a pár rokov to ešte potrvá. Ak prezbroja úplne, Albrightovej sen o prerozdelení Sibíri a slová o nespravodlivosti toho, že toľko nerastného bohatstva vlastní len jedna krajina, sa rozplynú vo vzduchu ako ranná hmla. Ak sa teda už nerozplynuli. Rusi s novými zbraňovými systémami neustále cvičia a vrátili sa už späť do Arktídy.

Zo Sýrie si urobili plygón, kde skúšajú nové zbrane v podmienkach reálneho boja. Sýrčanom dodali guľomety Pečeneg a odstreľovacie pušky. Termobarické Solncepeky a BTR-y. Tank T-90 ukázal v priamom boji oproti strele TOW, svoju životaschopnosť. Zato sandáloví bojovníci z Jemenu, na juhu Saudskej Arábie, staršími sovietskými protitankovými strelami Kornet, ničia americké tanky Abrams, jeden po druhom. Bojovať na svojej pôde a za svoju vlasť, to je o niečom inom. Možno história raz ocení aj hrdinstvo, motiváciu a psychickú odolnosť mladých sýrskych kadetov na letisku Kuweires, takmer tri roky bojujúcich v beznádejnom obkľúčení. Celkovo piatym rokom boja proti všetkým okolo, pri strate polovice svojich jednotiek a stále sa nevzdajúc, už prekonali aj tých vo veľkej vlasteneckej. Nesplnili sa Erdoganove nádeje, že: „Po šiestich mesiacoch bude po všetkom“. Ak ich dobre vyzbroja, po tejto vojnovej skúsenosti, v boji nebudú mať sebe rovného. Proste, jeden /!/ ruský pluk v Sýrii dokázal to, čo nedokázalo alebo nechcelo dokázať 63 štátov, združených, v prazvláštnej koalícii „divných“. Za pár mesiacov zvrátili pomery na bojisku a nastolili mier.

Je legitímne zamyslieť sa. Prečo toto nedokázali alebo nechceli dokázať štáty NATO, teda naši spojenci, spolu s feudálmi z Arabského poloostrova? Prečo musíme ponížene akceptovať vydieračské požiadavky osmanského vládcu a tiež člena NATO? Prečo NATO nechráni naše hranice, cez ktoré, vo vlnách migrantov, prechádzajú teroristi zabíjajúci európanov ako vo Francúzsku? Vo všetkej úcte k uniforme. Na čo potom vojaci NATO, v cudzích krajinách, vo vojne proti teroru bojovali a zomierali, keď teroristi si prišli pre našich ľudí, cez otvorené hranice pohodlne, až k nám domov?

Možno aj na toto už odpovedal premiér Róbert Fico: „Summit /o migrantoch/ nechcú zvolať preto, lebo sa boja pravdy. Nechcú hovoriť o tom, že sú tu členské štáty EÚ, ktoré podporujú občiansku vojnu v Sýrii, odkiaľ pochádza veľké množstvo ľudí, ktorí prichádzajú do Európy. Summit nechcú zvolať preto, lebo by počuli pravdu o tom, že Líbya bola zbombardovaná talianskymi, francúzskymi a španielskymi stíhačkami“. Ďalším dôvodom nezvolania summitu je podľa neho aj to, že by sa veľmi ťažko rodili jednomyseľné rozhodnutia. „Keď bolo treba bojovať za banky, keď bolo treba bojovať za peniaze pre Grécko, tak sme summity zvolávali zo dňa na deň a pri takejto veľkej humanitárnej kríze, pri ktorej ide o podstatu Európy, nie sme schopní summit zvolať,“ kritizoval premiér.

Na smiech vyšlo prehlásenie Jensa Stoltenberga o tom, že sa lode krajín NATO, idú konenčne rozmiestniť v Egejskom mori. Na ochranu hraníc. Mimochodom, ochranu tej suchozemskej a zásah proti nelegálom, pri prezentácii Black Hawkow, nacvičovali aj u nás na Lešti. Ale po podpise zmluvy, na kúpu vrtuľníkov, to asi celé aj skončilo. Zatiaľ čo Rusi za pár hodín zdvihli do bojovej pohotovosti vyše 90 000 mužov, Jensove super rýchle námorné eskadry, sa rozvinúť doteraz – nedokázali. Sto českých „špeciálov“, z päťtisícového kontingentu v Pobaltí, môže vyvolať akurát tak útrpný úsmev. Nič nám už neostáva, len sa aspoň potešiť z tej megalomanskej a zatiaľ o vyše 500 miliónov eúr predraženej, veliteľskej budovy síl NATO, na ktorej sa ešte nabaľujú korporácie. Pravdupovediac.To sme teda dopadli.

Ale, aby to nebolo len o ruskej alebo konšpiračnej propagande, proti ktorej „dejepisec“ Smatana bojuje a sám je v tej svojej ponorený až po uši. Robert Kennedy jr., syn zavraždeného generálneho prokurátora, vo svojom článku „Prečo nás Arabi v Sýrii nechcú“, píše: „Ak uvažujeme historicky, každý náš násilný zásah na Strednom Východe vyústil do mizerného zlyhania a obrovských nákladov. Priznajme si, to čo nazývame „Vojnou proti teroru“ je naozaj len ďalšia vojna o ropu. Už sme premrhali šesť biliónov v troch vojnách v zahraničí a na zabezpečenie národnej bezpečnosti doma, pretože „olejár“ Dick Cheney vyhlásil dlhú vojnu. Jedinými víťazmi sú však vojenskí dodávatelia a ropné spoločnosti, ktoré si nabalili historické zisky, spravodajské agentúry s ohromným nárastom moci na úkor našich slobôd a džihádisti, používajúci naše zásahy na nábor nových členov. Za posledných sedem rokov Cheneyho gang, neokonzervatívci a ďalší, nasadili našu vojenskú a spravodajskú aparatúru do služieb korporácií, ropných spoločností a vojenských dodávateľov, majúcich zo zabíjania zisky“. Vyzerá to tak, že vždy ide o peniaze a preto stále potrebujú aj nejakého nepriateľa.

Konstantin Sivkov, doktor vojenských vied, hovorí o troch krokoch, ktoré by museli vykonať štáty NATO, pred priamym bojovým stretom s Ruskom.

1. Morálna a psychologická príprava obyvateľstva krajín NATO, na vykonanie rozsiahlej vojenskej kampane.

2. Potlačenie vôle politických elít /jednotlivých štátov/ a ľudí, klásť odpor takémuto scenáru.

3. Neutralizácia ruskej jadrovej kapacity, v kombinácii s možnou všeobecnou dezorganizáciou vojenskej správy.

Ten tretí bod je podľa samotného Sivkova v terajšom čase málo pravdepodobný. Vzhľadom na vyššie uvedené, z pohľadu ziskov sa najlepšie bojuje mimo svojho územia. Pretože pri priamom strete s Ruskom a prenesení vojny domov, by to už bolo len o stratách. Najväčším exportérom zbraní na svete je USA. Za posledných päť rokov ich export vzrástol 33%. Najväčšími odberateľmi sa stali štáty Blízkeho východu. Na druhom mieste je Rusko s 28%, pričom Rusi sa momentálne v Sýrii, neskutočne predali. Je vysoko pravdepodobné, že pri celom tom informačnom politologickom besnení a vojnovom hurjavku, ide práve o toto.

o

Takže, záverečnú odpoveď či má NATO po stránke morálnej, politickej a vojenskej na to, v strete so seberovnejším protivníkom, nechávam na osobnom posúdení každého. Spisovateľ Sam Gerrans na slová maďarského miliardára Georga Sorosa o tom, že súčasné Rusko: „Napadlo Sýriu a predstavuje pre existenciu Európy väčšiu hrozbu než Islamský štát“, odpovedal: „„Po rýchlej kontrole svojich životných funkcií som sa presvedčil, že som naozaj hore a že článok je skutočný…“Črty, ktoré Soros vykazuje, sú ako z učebnice psychopatie,“ napísal Gerrans. „Obviňovať iných zo svojich vlastných činov a napádať obete, to je to, čo robí psychopat.“

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=RY2Hmyc2vLk

http://www.zosity-humanistov.sk/2012/11/viac-ako-1-500-americkych-vojakov-stratilo-v-iraku-a-afganistane-nohu-alebo-ruku/

http://www.topky.sk/cl/11/1530169/Simulacia-utoku-Ruska-dopadla-pre-vychod-Europy-katastrofou–Odplata-NATO-by-bola-hroziva-

http://aktualne.atlas.sk/z-miliardy-na-nove-sidlo-nato-sa-neujde-slovenskym-firmam-ani-cent/slovensko/politika/

http://rusvesna.su/news/1456472097

http://politikus.ru/events/70895-raschet-okkupanta-podgotovka-vtorzheniya-v-rossiyu-nabiraet-hod.html

http://blisty.cz/art/36387.html

http://www.armadninoviny.cz/

http://www.politico.eu/article/why-the-arabs-dont-want-us-in-syria-mideast-conflict-oil-intervention/

http://dennik.hnonline.sk/slovensko/527774-europa-nechce-pocut-pravdu-ze-niektore-staty-podporuju-vojnu-v-syrii-vyhlasil-fico

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/164503/Rusko-vracia-uder-Soros-je-psychopat

Příspěvek byl publikován v rubrice Pachova zboj se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.