JF a jeho týdenní výběr ze světového tisku


vybral, přeložil a sestavil JF

Vlkův úvod:

minulý týden JF a jeho pravidelný přehled na Kose chyběl a někteří z vás to reklamovali. Chyběl jim. Odpovídal jsem, že  nemám tušení, proč jej JF nedodal a měl jsem strach, jestli se nestalo něco zlého, protože JF je pro mne  jistotou úterní zajímavosti Kosy. Naštěstí šlo jen o technické potíže s připojením, jak sděluji s velkou radostí. Takže dnes je tu  opět všechno v normálu – JF dodal svůj výběr zajímavých článků z angloamerických zdrojů. Jsem tomu velmi rád! A v téhle spokojenosti si dovolím připojit k nabízeným článkům pár rozverných komentářů kurzivou…

Selhání na Wall Street, rozprava o chudobě

http://abcnews.go.com/Politics/wireStory/ap-fact-check-misfires-flint-trade-dem-debate-37451218

David Eggert, Calvin Woodward, Associated Press, 6.3.2016

Hillary Clintonová si váží hybatelů z Wall Street vice, než přiznává. když tvrdí, že viní finanční průmysl za „zničení ekonomiky“. Kritika, kterou uděluje Wall Streetu, je vyvažována pochvalami – a díky za politickou podporu. Bernie Sanders, jako její presidentský soupeř, pak poněkud zlehčil to, co dělají představitelé Michiganu v případě problému s vodou ve Flintu, a řekl, že bílí lidé vůbec nevědí, co je to žít v chudobě.

Ano Hillary si nepochybně váží hybatelů z WS, financujících její kampaň. Nepochybně jim půjde na ruku stejně jako manžel Bill , když byl prezidentem a  v roce 1999 bankéřům nadělil dárek v podobě zrušení  Glass-Steagall Act, což byl přímý důvod finanční krize z roku 2008… Nepochybuji, že Bernie Sanders má také pravdu. Ale ne absolutně. Střední třída začíná mít vážné problémy..

Kurdské zprávy: USA budují dvě letecké základny v severovýchodní Syrii

1http://news.antiwar.com/2016/03/06/kurdish-report-us-building-two-air-bases-in-northeast-syria/

Jason Ditz, AntiWar, 6.3.2016

Letiště Rmelian je téměř hotovo, druhé se začíná budovat poblíž Kobani. Nové zprávy kurdských medií říkají, že Spojené Státy rozšiřují své operace v severovýchodní Syrii a budují dvě oddělená letiště na území, které kontroluje kurdská YPG.

To jsou věci! To lze, jen tak postavit na území cizího státu dvě vojenská letiště? Zajímalo by mne, co tomu říká Ankara! S americkými letišti u Kurdů  jednak klesá význam Incirliku a hlavně – Kurdi získávají určitý status nedotknutelnosti…

Potřebujeme skutečně „přebudovat armádu“?

Do We Need To ‘Rebuild the Military’?

Ron Paul, AntiWar, 7.3.2016

Republikánské presidentské debaty jsou natolik rozohněné a plné obvinění, že vypadají skoro jako zápasy ve volném stylu bez pravidel. Není vidět žádná zdvořilost a divím se, že dosud nepadly žádné rány. Ale v jednom se oponenti shodují: všichni slibují, že pokud budou zvoleni, „přebudují armádu“.

V tomhle Reps a jejich kandidátům věřím na 130%. Zejména  Cruzovi a Rubiovi..

Ruskou omezí vojenské výdaje na rok 2016 o 5%

Russia to Cut Military Spending by 5% in 2016

Jason Ditz, 6.3.2016

Ruské ministerstvo financí prosazuje škrty v důsledku klesajících cen ropy. Zatímco Pentagon uvádí jako omluvu zvýšení již tak dost vysokého vojenského rozpočtu možnost války s Ruskem, ruské ministerstvo obrany prozradilo, že rozpočet na příští fiskální rok významně klesne.

Rusko má hluboko do kapsy, to je bez debat. A armáda je drahý špás…

Turecko zatýká pašeráky uprchlíků a znemožnilo 120 Syřanům odplout do Řecka

http://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-turkey-idUSKCN0W70PC

Reuters, 5.3.2016

Turecké úřady zatkly v sobotu nejméně dva (!) převaděče lidí poté, co nalodili na pobřeží Egejského Moře asi 120 syrských uprchlíků. Tím se Turecko snaží naznačit, že stupňuje svou snahu bránit přílivu migrantů do Evropy.

Tak 120 se nenalodilo? A přes 2000 ano? A dva pašeráci? No asi odmítali platiti místní policii dostatečně  zajímavý ochranný poplatek.. Příště si dají pozor..

Bolavé body Číny

http://www.bloombergview.com/quicktake/china-economy-reform

Redakce, Bloomberg News, 6.3.2016

Ošetřování bolavé ekonomiky. Zde jsou některé bolestivé body čínské ekonomiky: nafouklé státní podniky, banky s rostoucím podílem špatných půjček, místní vlády topící se v dluzích, masivní nedostatky na realitním trhu, špatné investice na špatných místech.

Inu Čína si prožívá klasické nemoci  rychle rostoucí ekonomiky. Posměch Západu není na místě. Pokud Čína dostane ekonomickou rýmu, dost západních zemí bude mít ekonomickou chřipku. Pokud Čína dostane ekonomickou chřipku, bude na Západě ekonomický zápal plic, Když V Pekingu budou ekonomicky se zápalem plic, kde budou západní ekonomiky? Důsledek globalizace!

Volební strategie „Kdokoli jen ne Trump“

http://www.bloombergview.com/articles/2016-03-04/the-anyone-but-trump-strategy-of-voting

Megan McArdle, Bloomberg View, 4.3.2016

Jak se blížilo volební Superúterý, viděla jsem na Facebooku většinou zastánce strategické volby: volte kohokoli, kdo zastaví Donalda Trumpa. Později jsem se radila se známým politickým analytikem Seanem Trendem o tom, které volební strategie mohou vůbec fungovat a které nejvíc. Následuje jen lehce upravený přepis našeho rozhovoru.

Rusko propáslo svou příležitost být jako Amerika

http://www.bloombergview.com/articles/2016-03-04/russia-missed-its-chance-to-be-like-america

Leonid Bershidsky, Bloomberg View, 4.3.2016

Mnoho Rusů cítí, že USA a jejich země mají mnoho společného. Obě jsou velké, sdílejí smysl pro dobrodružství spolu s příslušným nedostatkem práva a s přemírou násilí. V obou zemích je přehlížena infrastruktura. Co tedy Rusku zabránilo, aby se stalo druhou Amerikou – demokratickou zemí a hospodářskou velmocí?

Tak to se, bohužel, vzhledem k chybějící angličtině nedozvím.. Škoda.

Jaké ponaučení si Rusko vzalo ze syrského příměří: vojenská akce funguje

https://www.chathamhouse.org/expert/comment/what-russia-learns-syria-ceasefire-military-action-works

Keir Giles, Chatham House, 3.3.2016

Se všemi nedostatky je současné příměří dobrou zprávou pro některé Syřany, alespoň pro nejbližší dobu – ale dlouhodobě špatnou zprávou pro Západ.

Souhlas s omezeným ukončením nepřátelství v Syrii dosáhlo některých okamžitých cílů – omezení krveprolití a vytvoření podmínek pro dodávky humanitární pomoci. Ale dosažení široké škály ruských cílů, neomezených jen na Syrii, přidělalo vrásky Západu.

Mne by spíše zajímalo, jestli si nějaké opravdové poučení vzal ze syrského dobrodružství Západ! Například nepouštět ven běsy, které neumí řídit, nevyvolávat zhroucení států, které se přetaví v migrační tsunami, atd. atd.

New York Times žalují na zabijáka Hillary Clintonovou

http://www.larouchepub.com/other/2016/4310nyt_v_hrclinton.html

Executive Intelligence Review, 4.3.2016

List New York Times publikoval zničující dokument o klíčové roli, kterou sehrála Hillary Clintonová v programu změny režimu a zavraždění Muammara Kaddáfího.

Tohle nikoho v USA nebude zajímat. Když se v Americe řekne Kaddáfí, ozve se Lockerbie a tím je všechno omluveno. A důsledky libyjského chaosu nese Evropa. Tak vo co go?

Hedvábná Stezka může způsobit, že syrské příměří bude úspěšné

http://www.larouchepub.com/other/2016/4310silk_rd_syria.html

Executive Intelligence Review, 4.3.2016

Když Izrael a Organizace pro Osvobození Palestiny podepsali v roce 1993 dohodu o ukončení zabíjení a vytvoření samosprávy pro Palestince, Lyndon LaRouche ihned řekl, že je nutno okamžitě pokračovat, pokud plán má uspět. O třiadvacet let později platí totéž o dohodě o zastavení nepřátelství v Syrii.

Špatné chápání činské ekonomiky

https://www.foreignaffairs.com/articles/china/2016-02-29/misreading-chinas-economy

Edoardo Campanella, Foreign Affairs, 29.2.2016

Proč staré míry růstu nefungují. Lednové pády na světových trzích byly původně předznamenány stoupajícími obavami o snížení čínské průmyslové výroby. Ale tyto obavy byly neopodstatněné. Nyní je zřejmé, že Peking dělá vše pro to, aby svou průmyslovou výrobu vyvážil službami.

Ano Čína rychle pochopila to, co Evropa našla až po třech stoletích průmyslového růstu. Že musí prostě z výrob přežít do služeb.A to z mnoha důvodů.

Feministická zahraniční politika

https://www.foreignaffairs.com/reviews/review-essay/2016-02-15/feminist-foreign-policy

Suzanne Nossel, Foreign Affairs, březen 2016

Těžká rozhodnutí Hillary Clintonové. Když právnička Hillary poprvé v roce 1992 zaujala media v kampani pro svého manžela, uvažovala, že by opustila právnickou praxi, zůstala v domácnosti a pekla cukroví. To vedlo ke známé soutěži mezi Hillary a Barbarou Bushovou, který Hillary vyhrála. O osmnáct let později jako ministryně zahraničí presidenta Obamy podporovala Hillary ambiciózní snahu dostat úspornou a ekologickou troubu do kuchyní sta milionů chudých hospodyněk po celém světě a tvrdila, že trouba „může zachránit a zlepšit miliony životů“.

Položíme rovnítko mezi slova Hillary a trouba? Bohužel neznám tuto kuchynskou vymoženost, u která by hrozilo , že nás dovede k třetí světové nebo další finanční velkokrizi…

Sankce OSN navržené s úmyslem způsobit utrpení lidem v Severni Koreji

http://www.globalresearch.ca/un-sanctions-designed-to-impose-suffering-on-the-north-korean-people/5512415

Gregory Elich, Global Research, 7.3.2016

Když se za posledních několik roků Obamova administrativa úspěšně vyhýbala severokorejským návrhům na jednání, podařilo se jí minulý týden v OSN prosadit tvrdé sankce, které povedou jen ke zhoršení již napjatých vztahů. Údajně přijatá pro omezení schopnosti Severní Koreje pokračovat v nukleárním zbrojním programu, způsobí resoluce OSN 2270 jen další narušení nebo kolaps její ekonomiky.

Nemyslím, že nějaké sankce pohnou Kimem. Navíc -Čína s postará, aby měl dost na  přežití. Číně se docela hodí, že  americké síly v Jižní Korei a Japonsku jsou v dosahu severokorejského nukleárního arzenálu.

Hlavní město Islámského státu Rakka: Obyvatelé v ulicích hlasitě podporují Syrskou armádu proti ISIS

http://www.globalresearch.ca/the-islamic-states-capital-raqqa-citizens-take-to-streets-to-voice-support-for-syrian-army-against-isis/5512442

Fars News Agency, Global Research, 7.3.2016

Velké množství obyvatel prošlo ulicemi Rakka při masivních demonstracích na podporu Syrských ozbrojených sil (SAF) a jejich vítězství proti teroristickým skupinám v zemí, zvláště ve východních a severovýchodních oblastech.

Podle některých zdrojů – například Sputniku dokonce obyvatelé a přeběhlíci od ISIS dostali pod kontrolu několik čtvrtí v Racce..

Spojené Státy zvažují nasazení dálkových strategických bombardérů B-52 v Syrii „proti ISIS“

http://www.globalresearch.ca/us-contemplates-deployment-of-b-52-long-range-strategic-bombers-in-syria-against-isis/5512311

Khaled Abd Elaziz, Global Research, World News, 6.3.2016

Zpráva cituje představitele letectva USAF. Bombardér B-52 Stratofortress je schopen současně shodit až 32 tun bomb. Letouny by nahradily nadzvukové bombardéry B-1 Lancer, které zasahovaly proti teroristickým cílům poblíž Kobani.

Proč  až nyní? Rusové své Tupolevy poslali na mise už před půl rokem…

Západ a Syrie: korporátní media versus realita

http://www.informationclearinghouse.info/article44366.htm

Ian Sinclair, Information Clearing House, 4.3.2016

Media nám neustále opakují, že Západ nemá v Syrii své zájmy. To zjevně není pravda. V předmluvě ke své knize Animal Farm napsal George Orwell již v roce 1945, že „smutný fakt o literární cenzuře je ten, že je většinou dobrovolná.“

Zdá se, že v Americe objevují a navíc velmi pozvolna -Ameriku! Kdo by to byl řekl?

Fotografické Caesarovy podvody, které podminovaly syrské rozhovory

http://www.informationclearinghouse.info/article44369.htm

Rick Sterling, Information Clearing House, Dissident Voice, 4.3.2016

Investigativní 30-stránková fotoreportáž „Caesar Torture Photos” byla zveřejněna a je k nahlédnutí zde. Následuje zhuštěná verse zprávy. Reportáž byla vyrobena podle vzoru pro senzacechtivé leč nepravdivé zprávy, které vedly k veřejnému souhlasu s vojenskými zásahy USA a Západu po celém světě.

Powell

Co budou mnozí voliči Bernieho Sanderse dělat po letošním červenci?

http://www.informationclearinghouse.info/article44372.htm

Ralph Nader, Information Clearing House, 4.3.2016 Těžce pokousaní korporátní demokraté protlačují Hillary Clintonovou presidentskými primárkami. Používají přitom „republikánskou mluvu“, aby zadupali do země Bernieho Sanderse s jeho Velkou Vládou a zvýšením daní, a neodvratně připravují scénu pro rozpad Demokratické strany.

Ano, tuhle otázku si jistě klade zejména Donald Trump…

Google staví velký a tajemný vysilač v poušti

Google Is Building a Big, Mysterious Radio Transmitter in the Desert

Popular Mechanics, Prison Planet, 4.3.2016

Spaceport America v poušti Nového Mexika za posledních několik let několikrát změnil svého majitele. Zařízení má jednu velkou výhodu pro ne-raketového zájemce. Je prosíťováno kabely ze skelných vláken, které čekají na využití. Zdá se, že by Google pro ně našel vhodné využití, ale konkrétní účel je zatím zahalen tajemstvím.

My v Čechách zase máme záhadnou betonovou megastavbu v krajině Křivoklátska, která je známá jako Maják Ptyč. Staví ji ex miliardáře Tykače…. Takže  mne ten Google nijak nepřekvapuje…

Gingrich: vládnoucí vrstva se obává Trumpa, protože “nepatří k tajné společnosti”

Gingrich: Establishment Scared of Trump Because He “Didn’t Belong to the Secret Society”

Paul Joseph Watson, Prison Planet, 4.3.2016

„Neprošel inicializačními obřady“, řekl bývalý mluvčí Bílého Domu Newt Gingrich reportéru Billu O’Reillymu v diskusi o proti-Trumpovské řeči Mitta Romneyho. Představa, že by se Trump stal nominantem, prý vládnoucí křídlo republikánské strany „přivádí k šílenství“

No a proto držím držkatému narcisovi palce!

Rusko má novou pozemní protidružicovou zbraň

RUSSIA HAS A NEW GROUND-BASED ANTI-SATELLITE WEAPON

Joseph P. Farrell, Giza Death Star, 29.2.2016

Příběh, který může v Pentagonu vzbudit obavy, a jen dokazuje, jak propojený je svět vědy, zahraniční politiky a finančnictví. Byl původně zvěřejněn zde:

Russian Weapon Can Shut Off Enemy Satellites

USA, Rusko,Turecko, Izrael, Irán – všichni mají pro Syrii svůj plán B

http://nsnbc.me/2016/02/24/usa-russia-turkey-israel-iran-all-have-a-plan-b-for-syria/

Christof Lehmann, nsnbc international, 24.2.2016

Po podepsání syrského příměří řekl ministr zahraničí John Kerry, že čas je podstatný, má-li územní celistvost Syrie zůstat zachována. USA však není zdaleka jediným hráčem, která má svůj vlastní plán B.

No , co takhle, kdyby místo vymýšlení plánů B, C, D a tak dále uskutečnili plán A?

Syrské oposiční síly žádají Rusko o ochrau před ISIL

http://nsnbc.me/2016/03/06/syrian-opposition-forces-ask-russia-for-protection-from-isil/

nsnbc international, 6.3.2016

Ruské ministerstvo obrany sdělilo, že ozbrojené syrské skupiny, které podepsaly dohodu o příměří, je požádaly o ochranu proti Islámskému státu. ISIL údajně útočí na všechny, kteří složili zbraně. Sdělil to generál Sergěj Kuralenko, vedoucí ruského koordinačního střediska na základně Hmeimim.

No ISIL není na listině chráněných.. Takže i kdyby nepožádaly, bylo by to stejné.

Šokující zpráva z lékařského prostředí

http://nsnbc.me/2015/06/19/shocking-report-from-medical-insiders/

F. William Engdahl, nsnbc international

Šokující přiznání vydavatele světově nejrespektovanějšího lékařského časopisu The Lancet bylo téměř ignorováno všemi světovými medii. Dr Richard Horton, šéfredaktor The Lancet, uveřejnil prohlášení, podle kterého šokující množství publikovaných výzkumů je přinejmenším nespolehlivé, pokud už ne přímo zfalšované.

Na to mohu udělat jediné … Tý joooo!

Vládnoucí vrstvy v panice

An Establishment in Panic

Patrick J. Buchanan, 3.3.2016

Donald Trump „vyzývá k rasismu” a „od počátku své kampaně vydělává na předsudcích a nenávisti voličů“ a representuje „autoritářský útok na demokracii“. Chtějí-li být vůdci republikánů považování za morální, musí se zříci Trumpa, i kdyby to mělo zničit Republikánskou stranu. Řekl to snad Svatý Otec v Římě? Ne. Řekl to The Washington Post.

No WP je  už pár let hodně často totálně „mimo mísu“.

A další významné příspěvky z téhož blogu:

Narodila se nová „Stará Dobrá Strana“?

Is a New GOP Being Born?

Donaldovy šance proti Hillary

The Donald’s Odds Against Hillary

Nacionalismus a populismus pohání Trumpa

Nationalism and Populism Propel Trump

Vzestup Trumpa je následek čtvrtstoletí Bushovského republikánství

Pat Buchanan: Donald Trump’s Rise Is Rejection of a Quarter Century of Bush Republicanism

Vidlák Trump

-bratře Vidláku , doufám , že jsi nedezertoval do Trumpova volebního štábu. To by byla hodně dramatický zpráva o dalším průběhu primárek a pokud by na tebe dal, zcela jsitě by se nastěhoval do Bílého domu. Ale  co Kosa? 🙂 🙂 🙂

Pitchfork Trump

Trump je dobrý v řemesle

Trump Is Right on Trade

Může NATO stále zvládnout boj proti Rusku?

http://blogs.reuters.com/great-debate/2016/03/03/can-nato-still-put-up-a-fight-against-russia/

Jason Fields, The Great Debate, Reuters, 3.3.2016

Po pádu Sovětského Svazu se NATO významně rozrostlo. Také však ztratilo svůj původní účel: postavit se do cesty témuž Sovětskému Svazu. To ovšem vůbec nevadilo bývalým spojencům Ruska – Polsku, České republice, baltským zemím, aby do NATO vstoupily a významně ho rozšířily na východ k ruským hranicím.

Otroctví versus Svoboda

http://www.ronpaullibertyreport.com/archives/slavery-vs-freedom

Lew Rockwell, Ron Paul Liberty Report, 3.3.2016 Superúterý možná znamenalo počátek konce kampaně Bernie Sanderse ale myšlenky, které prosazoval, ještě chvilku přetrvají. Někteří pisatelé srovnávají Bernieho s Ronem Paulem (ne ve smyslu ekonomiky a filosofie, ale jako neúspěšné kandidáty) a je tedy vhodný okamžik srovnat Sandersovo sdělení a dědictví s Ronovým.

Osobně si myslím , že po superúterý je už u demokratů rozhodnuto..

Evropa bez jednoty

https://www.stratfor.com/weekly/europe-without-union

Mark Fleming-Williams, Stratfor, 1.3.2016

Evropský projekt byl vždy spojen s možností selhání. Evropa je kontinent rozdělený zeměpisnými bariérami. Strávil dvě tisíciletí v masivních a nepřetržitých vnitřních válkách, a také v jejich popisování, což všem generacím po všechny časy poskytovalo informaci o tom, v čem se jejich předchůdci mýlili.

Bohužel. Ale hlupství a neschopnost současných evropských elit prostě k rozpadu vede.

Síla Trumpova volání k osvobození Ameriky od politické korektnosti

http://www.csmonitor.com/USA/Politics/2016/0306/The-power-of-Trump-s-call-to-free-America-from-political-correctness

Patrik Jonsson, Christian Science Monitor, 6.3.2016

Voliči Donalda Trumpa jej chválí pro to, že „mluví tak, jaký je“. Ale jeho jednoduchá řeč má mnohem hlubší dosah.

Doufám, že se najde nadkritické množství lidí, kteří ve volbách politkorektnost nahradí selským rozumem.A  to jednou pro vždy.

Německo se potýká s pozůstatky Třetí Říše

http://www.csmonitor.com/World/Europe/2016/0228/Germany-struggles-with-remnants-of-the-Reich

Sara Miller Llana, Christian Science Monitor, 28.2.2016

Země diskutuje o zachování Hitlerova areálu v Norimberku a vydávání knihy Mein Kampf. Jak má národ nakládat s památníky na minulost, které se zřekl?

Ty maj ale starosti…

Stoupající příliv

http://www.economist.com/news/europe/21693987-borders-closing-greece-starts-fill-migrants-rising-tide

The Economist, 5.3.2016

S uzavřením hranic se Řecko začíná zaplňovat migranty.

Ano, Řecko muselo být obětováno. Jinak to zvládnout nešlo.

Svět má problém: příliš mnoho mladých lidí

Somini Sengupta, The New York Times, 5.3.2016

V žádném okamžiku zaznamenaných dějin nebyl náš svět tak demograficky rozštěpen. Staří lidé se koncentrují v bohatých zemích, mladí v těch chudých.

Důsledek našeho sobectví. Které děti bere jako příliš velký náklad o životní omezení.

Opuštění Evropské unie by poškodilo britskou ekonomiku

Redakce, The New York Times, 6.3.2016

Bylo by Velké Britanii lépe mimo Evropskou Unii? Odpověď je s největší pravděpodobností NE. To by měli Britové vzít pečlivě v úvahu, až půjdou v červnu k urnám při referendu o setrvání v Evropské Unii.

Necháme to na Britech , ne?

To, že Rusové milují Putina, vůbec neznamená, že jsou spokojeni s ekonomikou

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/03/06/just-because-russians-like-putin-doesnt-mean-theyre-happy-about-the-economy/

Michael Birnbaum, The Washington Post, 6.3.2016

Lidé, podporující ruského presidenta Vladimíra Putina, se chlubí, že má mezi lidmi astronomicky vysokou míru preferencí. Ale znamená to vůbec něco ve skutečném životě většiny lidí?

Tohle bych zase nechal Rusům…

Rusko: Kdo ovládá ze zákulisí Spojené státy?

Russia: Who is managing the US behind the scenes?

South Front, Veterans Today, 6.3.2016

Ačkoli se zdá, že Rusku nezáleží na tom, kdo bude budoucím presidentem Spojených Států, protože to pro Rusko ve skutečnost příliš mnoho neznamená, je přesto velmi důležité, kdo bude následníkem Baracka Obamy, píše filosof Vladimír Lepechin v listu RIA Novosti.

Soudím úplně stejně. Opravdu nikomu nemůže být jedno, kdo bud epříští nájemním Bílého domu…

Syrie: Politický průlom na základně Hmeimim?

Syria: Political Breakthrough at Hmeimim?

South Front, Veterans Today, 6.3.2016

Schůzka, která se bez přehánění stane historickou, se konala na ruské letecké základně Hmeimim, která je současně základnou pro Koordinační středisko příměří (Ceasefire Coordinating Center,CCC). Vůdci různých oposičních iniciativ zasedli ke společnému jednacímu stolu – a bylo to z jejich podnětu!

Vida, vida…. Nespletli si náhodou Hmeimim s Rijádem nebo Ankarou? To nemají mobily, co má každý migrant?

Filantropové, účty nadací, špinavé peníze a zlodějna

http://www.veteranstoday.com/2016/03/06/philanthropists-trust-accounts-dirty-money-and-theft/

Katherine Frisk, Veterans Today, 6.3.2016

Budou bankéři Rothschildové uvězněni a posláni tma, kam patří? Pozornost se v současnosti obrací na barona Davida de Rothschild a Benjamina de Rothschild. Ale jak známe historii tohoto rodu, kdokoli, kdo kdy investoval s Rothschildy, by se měl červenat, protože by to měl vědět nejlíp.

Příspěvek byl publikován v rubrice JF a jeho rešerše se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.