Chvála České televize – není takhle náhodou její programový ředitel agentem Kremlu, aneb nekryl Ičko vraždy?


Zpravodajství veřejnoprávní televize považuji, když ne přímo za katastrofu, tak určitě  za jednosměrnou, velmi účelovou propagandu. Na tom nemám dlouhodobě co měnit. Abych uvedl malý příklad  ve čtvrtečních hlavních zprávách ČT komentovala tamní  snaživka  Zlatohlávková  skutečnost, že britské a  německé tajné služby získaly od jednoho z odpadlíků od Islámského státu mnoho tisíc náborových formulářů Islámského státu, vyplněných naverbovanými zahraničními fanatiky, kteří vstoupili do bojových jednotek islamistů. Což je samozřejmě dobře.  Ovšem všechno mělo vrcholit ještě úryvkem z rozhovoru s tím islamistickým dezertérem, který měl vysvětlovat, proč jakože přeběhl. Nevěřil jsme svým uším, když mi tahle moje moje velká oblíbenkyně s dojetím staženým hrdlem oznamovala že… zkrátka, že  islamisté pro něj nejsou dost oddáni  – islámu… aby mi vzápětí ještě sdělila, že na naproti tomu má velmi blízko k  režimu v Damašku!!!!

Tohle je prostě naše – vaše Česká televize, tak, jak ji známe zpravodajsky už hodně a hodně dlouho.   Prostě její zpravodajská klasika.

A za takovéhle  „zpravodajství“  to pravidelně schytává ze všech stran. Protože  lidí si dnes umí opatřit informace velmi snadno jinak.  Tedy ti, kteří chtějí. A ono jich je nějak stále více  a více.A to se nelíbí – jednak mocným  a jednak těm, které bych si dovolil označit za Lidové milice současné doby. Lidové milice bez stejnokrojů a beze zbraní, abych byl přesný. Ale stejně ideologicky pevných,  ostražitých a vždy připravených nás chránit a zachránit  před  hrozícím, všudypřítomným nebezpečím zlé a zákeřné kremelské propagandy a jejich tuzemskými  pomahači.

Jsou prostě neustále v střehu. Nedávno si dali tu práci, že uspořádali v Poslanecké sněmovně konferenci k prokremelské propagandě s názvem  Kremlin Watch Forum. Organizátorem byl think-tank Evropské hodnoty ve spolupráci s Evropským parlamentem, který byl zastoupen svou hlavní personou  – Jakubem Jandou, který, jak se zdá, už  definitivně opustil slibnou karieru začínajícího herce ve filmech pro jistou minoritu dospělých, a hodlá se stát politologem. Vedle něj byly hlavními hvězdami té taškařice   předseda podvýboru pro obrannou a bezpečnostní politiku Ivan Gabal, český expert týmu evropské diplomatické služby pro boj s ruskou propagandou Jakub Kalenský a  místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová.

Skvělé obsazení! Samozřejmě, že se jim dostalo ve sdělovadlech hojné pozornosti. Všichni bušili do bubnů bdělosti před lstivým a zákeřným nepřítelem a jeho tuzemskými pomahači.  Někteří prý to dělají z vrozené hlouposti, jiní se záměrem škodit, či za mrzký peníz. A ti nejhorší za to všechno dohromady. Aby nakonec dospěli k jednoznačnému závěru – rozvracečům je potřeba zmařit jejich temné rejdy – viz citát z  Gabalova vystoupení:

„…policie a výzvědné služby měly na weby šířící prokremelské postoje zaměřit, zjistit, kdo za nimi stojí, kdo je podporuje, jak jsou financované a začít jim ´legálními nástroji´ znepříjemňovat život“….

Maně jsem si vzpomněl na hlavního ideologa KSČ před Listopadem Jana Fojtíka! neřekl by to ani jinak, ani lépe! A myslel by to s tou policií a tajnými úplně stejně. Demokracie jak vyšitá – neumím  a nemohu cosi zdůvodnit, protože to nejde? No problem! Onálepkuji opačný názor jako prokremelskou propagandu, pošlu na jinak myslící policii a  Bretschneidery  a mám vystaráno!

Tohle si myslí nejen Gabal a spol. Tohle je prostě současný  základní trend evropských politických elit, selhávajících kam se člověk podívá! Viz řecká nebo ukrajinská krize, viz migrační tsunami! Vždycky je za tím podvratná práce Kremlu!Nikoli nějaké jejich selhání!  Tvrdí  to dokonce i   takový Jānis Sārts. Že jste to jméno nikdy neslyšeli? Vaše chyba! To  není žádné vořezávátko, nýbrž  ředitel strategického komunikačního centra NATO v Rize, tedy nejvýznamnější expert aliance pro úsek  strategické komunikace.Tvrdí, že je dokázáno, že Rusko financuje extremistické síly v Evropě a existují důkazy, že Rusko v Německu agituje proti Merkelové. Podle něj se Rusko snaží svrhnout Merkelovou tím, že vede informační válku, jejímž cílem je vyvolávat hněv proti uprchlíkům.

„Rusko buduje síť, kterou lze ovládat. Je možné ji použít, jak to nyní dělají v Německu, v souvislosti s legitimním tématem uprchlíků, k ochromování politických procesů velmi vážným způsobem. Rusko zkouší, jestli dokáže prohlubovat problémy, které už existují, a vyvolat hnutí, které způsobí v Německu politické změny,“ uvedl Särts. Jak dodává, využíváni jsou ruští mluvčí, sociální sítě i prohlubování existujících trhlin.

Jak se v anglickém originálu snadno angličtináři dočtou –  viz

Pro nejvýznamnějšího  experta NATO na    strategickou  komunikaci nebyl nějaký pokecík v nějakém Česku přirozeně dostatečně významný, aby zvedl zadek ze židle a obtěžoval se do Prahy. Nějaký Gabal nebo Langšádlová ho fakt netankovali, takže  si tuzemští Lidoví milicionáři na ruby museli vystačit s daleko méně zvučným expertským jménem – Jakubem Kalenským. Že vám to jméno jste už někdy zaznamenali? Že už jste na něj na Kose asi narazili? Máte pravdu! Není to tak dlouho – v půlce listopadu jsem psal o právě vytvořené speciální bruselské elitní jednotce protikremelské propagandy StratCom East    jejíž  je Kalenský členem a která čítá 25 placených elitních antipropagandistických superhrdinů.

Tehdy jsem také komentoval a to s gustem, její první výstupy. Bylo to fakt dobré kino! K nalezení zde:

Evropská bojová jednotka proti kremelské propagandě v akci.

Nějak nemohu dohledat, čím se na tom potlachu v parlamentu blýsknul, ale ono je to jedno. Protože jsem doufal, že najdu nějaké další ohromující výstupy tohohle  antipropagandistického Jamese Bonda na oficiálních stránkách Strat Com Eastu.

A taky že  ano! Nedalo to žádnou práci! Stačilo otevřít hned první, na co mi ukázal Google – tedy  číslo  jimi, každé úterý  vydávané, Disinformation Review.. Kde jsem jednak našel toho Jānise Sārtse, ale hlavně něco, co si jaksi mohu ověřit přímo na nebezpečnost konkrétního kremelsko propagačního zdroje, protože perfektně rozumím  a to i  v tom nejmenším detailu – obsahu. A tedy jsem schopen posoudit i podprahovou manipulaci. Což znamená, že ten prokremelský zdroj musí být český, či v tomto konkrétním případě – slovenský.

Kalenský je podepsán jako příslušný

For contributions, please e-mail jakub.kalensky@eeas.europa.eu.v tiráži vydání.

Do toho konkrétního vydání, mimo jiné, zařadil tenhle článek ze slovenského alternativního portálu “Zem a vek”

A tou prokremelskou propagandou má být to, že Zem a vek, v kremelském zájmu pomlouvá kancléřku Merkelovou, že chce diktovat Evropě! když si ten článek rozkliknete, zjistíte, že je to celkem  průměrný popis ve srovnání, jak třeba o Merkelové a jejím ambicích šéfovat starému kontinentu píše třeba  takový Spiegel.

merkel

Nemluvě třeba o karikaturách Merkelové jako Hitlera, které ne tak dávno, jak jistě pamatujete,  zveřejnila pravicová a doložitelně protiruská polská a řecká media.

Výsledek obrázku pro Merkel Hitler

Výsledek obrázku pro Merkel Hitler

A tak by se dalo pokračovat dál a dál….

Tak tohle je expert Kalenský. Pro něj je nebezpečnou. lstivou a zákeřnou prokremelskou propagandou naprosto  věcný článek na portálu Zem a vek, ačkoli ho v ostrosti vyjádření  strčí Spiegel do kapsy, kdy si vzpomene!

Jsem na  1000 slovech  a pořád ještě nic o tom, proč jako chci chválit Českou televizi, nota bene vůbec nic o nějakém Ičkovi a o tom, že by snad měl krýt nějaké vraždy….

No hned  se k tomu dostanu. Jen jsem musel popsat trochu podrobně prostředí, v kterém pracuje veřejnoprávní  televize, abych sám sobě připomenul, že  se to s kritikou na její adresu nesmí přehánět. Protože  dělat veřejnoprávní televizi v zemi, kde  v parlamentu, s krytím předsedy podvýboru pro obrannou a bezpečnostní politiku a poslance vládní většiny, je  uspořádán takovýhle seminář, kde právě on vyhrožuje nasazením represivních orgánů proti jinak smýšlejícím,  si musí každý novinář, existenčně závislý  od své práce v ČT ne 2x , ale rovnou 6x rozmyslet, než ve zpravodajství pustí něco, co by ostražitého pana předsedu Gabala / a přehršel dalších jemu a  Langšádlové podobných/ mělo iniciovat k tomu, aby jej označil za prokremelského agenta a  postaral se mu o vyhazov! Jde tedy o to, abychom my  nespokojení, takhle náhodou, nevylili s tou televizní propagandou i celou televizi! Byla by to totiž děsná chyba!

Nemám nyní, zejména ne při už dvou relacích na Slobodném vysielači, skoro žádný volný čas sledovat bednu. Ale čirou náhodou jsem se dostal k vysílání pilotních dílů dvou seriálů, které si nyní nejsem ochoten, za  žádnou cenu, nechat  ujít.

Tím prvním je  americký Dům z karet. Jeho vysílací čas je úterý večer na ČT 2 a  repríza je ve středu před krátce půlnocí.

Naprosto skvělá záležitost!!!Můžete mi věřit. Kevin Space prostě  doslova exceluje v roli zloducha, který ze své pozice kongresmana tahá za nitky a osnovuje ty nejšílenější zákulisní machinace, aby posílil svůj vliv  a protlačil, co potřebuje! Užasný matroš! Dal bych linky na jednotlivé díly, ale  v archivu ČT prostě nejsou, protože to licenční podmínky nedovolují. Jako u drtivé většiny přejatých zahraničních programů. A přesto, že první řada je už v půli, dovolím si vám doporučit další sledování. protože  řad tohoto seriálu je prý hned několik. Tudíž ještě máte šanci skoro všechno dohonit.

Já se fakt na každé další pokračování těším jako malé dítě. Mimo jiné proto, že si neumím představit, že scénář nebyl psán na základě reálných  příběhu z Kapitolu…..

Chválím  za zakoupení a vysílání Domu z karet  Českou televizi. Už je to tady zase jako za toho Fojtíka. Propagandistické zpravodajství a  … a zajímavé věci, které unikli bdělým strážcům jediné posvátné pravdy v dramaturgii ostatního vysílání!!! Zajímalo by mne  jestli se tenhle seriál také dívá Gabal s Langšádlovou.

A čekám, kdy ho Kalenský zařadí na evropský seznam prokremelské propagandy!!! Už se na to těším! Už dlouho jsem neviděl nic, co by se ohledně kritiky praxe současného  amerického politického establishmentu vyrovnalo Domu z karet! To musel točit nějaký obzvláště rafinovaný prokremelský agent! Jinak to není možné! už proto, že jde o jednu z nejsledovanějších světových TV serií na zeměkouli kolem dokola!

Česká televize  si za uvedení tohoto seriálu  u mne vysloužila obrovskou pochvalu. netuším ovšem, jak se  s tím vyrovnává Gabal a Langšádlová!  Ty musí nelidsky trpět, už po první minutě sledování.

To ale není všechno. Opravdu nemám čas moc sledovat  televizi. A proto vždycky se snažím pečlivě  volit. Jenže přesně před 14 dny, jsem v neděli večer nějak omylem namáčkl, po  zhléhnutí Tagesschau na ARD, ČT1, ačkoli to měl být jiný kanál. Věděl jsem, že tam budou dávat nějakou českou detektivní miniserii a to mne naprosto nebere. Nicméně   jsem hned nepřepnul, protože  zrovna byla scéna, kdy jakýsi  potetovaný gauner v sauně oslovil svého kámoše – elitního policistu, aby mu cosi zařídil, protože prý jaksi někoho, s vysokými politickými vazbami, jacísi prudiči utlačují a že kdyby to ten polda  správně vyřešil, tak … , že jsou na tom zainteresována nejvyšší místa na vnitru. Okamžitě jsem  zbystřil a  začal být zvědav, co a jak a jak se to bude odvíjet. S prstem na spoušti dálkového ovladače, že když to bude tuctovka, tak okamžitě přepnu jinam.

To se ale nestalo a já už u třídílného miniseriálu Modré stíny  zůstal. A dobře jsem udělal!  Po rozjezdovém úvodním dílu Modré stíny I, který v archivu ČT naleznete zde,  kde zkrátka  šlo o to, že kriminálka v Olomouci vyšetřuje záhadnou vraždu jednoho z profesorů místní univerzity, který  dělal po městě  dusno univerzitnímu kvestorovi kvůli  tomu, že  podle něj a dokumentů,co sesbíral, zodpovídal za výrazné předražení   při rekonstrukci univerzitních objektů. Jenže kvestor ve své funkci končí a má se stát náměstkem ministra vnitra…

Dále do detailů nepůjdu, chci totiž vzbudit vaši zvědavost abyste si to v tom archivu našli a pustili. Protože minulou neděli večer následoval Modré stíny -díl II.

A to tedy byla jízda! Nevěřil jsem vlastním očím a uším!!!! Děj se zamotával. padouši přidali další vraždu, tentokráte novináře, který začal vlastní šetření na základě materiálů a podnětů od  zamordovaného profesora. Samozřejmě, že policejní padouch se začal tvrdě činit v zametání stop, ale  zbylí kriminalisté jdou po zloduších jako pitbulové a šetřením se dopracovávají  k jednomu z bývalých olomouckých radních, kterého zničil současný ministr vnitra, jakýsi Gelner nebo Gelnar. Nevím přesně.  Což má být , řečeno jeho mluvou odeesácký svazák, který  řádil v Olmíku, coby místostarosta jako černá ruka, když šlo o majetek a karieru, přes známé získával dotace, například na golfový klub, atd. atd. a nyní je ministrem vnitra, ke  kterému má nastoupit ten pomazaný kvestor.  Já vím, že  autoři to okamžitě to popřou a  že jsem určitě přehlédl upozornění, že postavy jsou naprosto vymyšlené a nemají nic  společného s nějakou reálnou postavou, ale já prostě  podle těch charakteristik viděl jistého Ička. Vy, kteří byste viděli jakéhosi Langera, se musíte mýlit! Soud pravomocně rozhodl, že  Ičko není Ivan Langer a já to plně respektuji. Mně se asocioval prostě onen bájný Ičko a respektuji výrok soudu , že s Langerem nemá nic společného -a pokud to někdo vidí jinak, pak pro něj platí klasické „Honi soit qui mal y pense!“

Takže prostě – viděl jsem v té postavě jistého Ička. nemohu za to. Prostě moje představivost tak pracovala.

Dnes večer, ve 20,00 hod bude ČT1 vysílat díl poslední a závěrečný. Už se nemohu dočkat, jak to skončí.. Jestli bude platit, že dobrá věc se podařila  pravda láska zvítězila a padouši půjdou za katr nebo jestli i v  zde prostě autor bude respektovat české reálie mírou vrchovatou….

Fakt jsem napnutej jak kšandy!

Ale at to dopadne či tak – nikdy bych nevěřil, že současná Česká televize je schopna takovéhleho reálného  polittrileru!!!! Tohle zařadit do dramaturgického plánu, zafinancovat natáčení a zařadit do vysílání, ačkoli nutně musely být silné politické tlaky a pokud ne, tak určitě přijdou, to fakt chce odvahu a kuráž!!!! Řekl bych , že mimořádnou.
Opět chválím Českou  televizi, co se do ní vejde! Zalouží si to.

I přes snahu propagandistů a propagandistek z jejího zpravodajství co si eufemisticky  říkají  žurnalisté – nepřehánějme to s kritikou!  Snadno s  vaničkou vylijeme i ty, co v ní dělají fakt dobrou práci! Umím si představit, jak se na uvedení Modrých stínů dívá třeba takový sloup demokracie jakým je Marek Benda nebo třeba Kalousek….. Ale platí to i o řadě dalších z parlamentu a vládních struktur.  třeba někdy po čase  se další díl miniserie bude jmenovat Vejce z čapího hnízda! nebo to bude třeba  z maloobchodního  prostředí pod názvem Casa a kasa… Kdo ví….

Předpokládám, že Ivan Gabal a Helena Langšádlová už  vyrazili do protiútoku. Že už důkladně a důsledně hledají toho placeného kremelského  zákeřníka, co se vetřel nepozorovaně do vrcholných pozic na Kavčích horách a Modré stíny propašoval nejen do výroby, ale i do vysílání. K obrovské potěše  jakéhosi vlka, takto penzisty ze statutárního městysu! Další Lidoví milicionáři – eh, čo to tárám, protikremelští protipropagandističtí Rambové typu Janda a  Kalenský, pod jejich vedením, jistě  vykonají tu nutnou  černou práci nadmíru svědomitě! Putin nesmí dostat šanci!

Vlastně Putin… sakryš, sakryš.. není vlastně  Obama taky kremelskej agent?  Byl jsem totiž upozorněn, že na americkém serveru The Atlantic. com  je o něm velký článek, kde  prý říká  na adresu ruského prezidenta toto:

„Při všech našich setkáních byl Putin bezvadně slušný, velmi otevřený. Naše schůzky se konají ve velmi věcně, nikdy mě nenechal čekat, jako mnoho jiných…,“

A dodává, že

….ruský prezident přikládá vztahům se Spojenými státy je mnohem důležitější roli, než mnozí Američané myslí….

Ale  Gabal, Langšádlová, Janda a Kalenský nám říkají, že , že je to zkrátka všech podvratáků futrál a  jen nás chce rozvrátit svou propagandou! Neměli by si vzít do parády taky Obamu? Já myslím, že je nejvyšší čas!

Rád  bych měl konečně jasno v tom, jestli je Putin něco , jako Mordor nebo jestli je to  bezvadně slušný a otevřený chlápek, který má zájem vycházet dobře s USA… Jestli mám věřit Obamovi nebo Gabalovi. Ale  v každém případě  věřím České televizi. když vysílá Dům z karet nebo dnes večer Modré stíny.

Protože  to vypadá, že by  v Americe si za prezidenta mohli nezodpovědně zvolit nějakého trampa. Vlastně Trumpa. A ten prohlásil, že Putin je prima chlápek….

Ten tramp,eh , už zase?, Trump by měl jít na vandr s Honzou Vyčítalem. Ten už by mu to náležitě vysvětlil. Někde u vohně, s buřtama, pivkem by mu zazpíval Ve čtyřicátom pátom a následně  dal Radarina a bylo by…

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.