Naliehavé upozornenie ohľadom slovenských volieb: Neskracujte si chodníky, hrozí erózia!


napsal NavajaMM

Vlkův úvod:

Se  skvělými miniaturami se nyní roztrhnul doslov a pytel. Já jejich tvůrce bezmezně obdivuji.  A ještě víc tehdy, když vím, že normálně píší  vždycky vydatný článek. Což je NavajaMMův případ, jak sami dobře víte, protože je kmenovým autorem Kosy..Ale dnešní vyjádření tématu v pár slovech trefil excelentně! Počtete si.

Ide o Kotlebu a fašizmus. Prosím tých, ktorí v tom majú nekompromisne jasno, nečítajte ďalej. Ak veríte, že Kotleba je taký istý ako Hitler, Himmler, Goebels a Heydrych, že najlepšie, čo si zasluhuje, je opovrhnutie, vylúčiť zo spoločnosti, obliecť do oranžového rúcha, odrezať hlavu a naraziť na kôl, prosím, nepokračujte v čítaní, už vám niet pomoci.
Tento Vlkov ostrov kritického myslenia, dúfam, obývajú aj ľudia, ktorí vedia, že výstup do výšin pravdy a mravnosti je ako výstup na vysokú horu. Namáhavý a plný serpentín. Tí, ktorí už sú múdri, vedia aj to, že tá námaha výstupu je nutná a neboja sa jej.
Heslo „Kotleba-fašizmus-neprijateľné zlo“ je myšlienková skratka. Je to taká istá skratka ako výstup žľabom naprieč serpentínami. Áno, môže vám to uľahčiť výstup, aby ste sa na horu mravnosti a pravdy dostali skôr. Je však dobré, aby ste o tejto skratke vedeli toto:
1. Ak túto skratku používate často, alebo ak po nej budete viesť zástupy, spôsobíte eróziu. Nie je to vašim zámerom, viem. Erózia a devalvácia pravdy a mravnosti sa však v tomto prípade nedá zastaviť. Nebudete to len vy, čo to spôsobíte, budú to tisícky nôh hlupákov, ktorí vás budú nasledovať. V panike, aby nešli cestou, ktorá končí v koncentrákoch, vyšliapu cestu, ktorá skončí v Gulagu.
2. Táto skratka dokonca ani nefunguje. Je to „šidítko“, ako hovoria bratia Česi. Viete, koho obdivoval sám Hitler? Wagnerovu hudbu a veľkého humanistu Charlie Chaplina. Vedeli ste, že čistokrvný fašista Benito Mussolini bol veľkým obdivovateľom jedného z najväčších duchov, akých Česká kotlina darovala svetu – Majstra Jána Husa?
Prosím, neskracujte si chodníky.
Příspěvek byl publikován v rubrice Navajammova pošta se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.