Jsem Je suis Bruxelles – ale kdybych si mohl vybrat, radši bych s JFK byl ein Berliner!


Předevčírem zatkli tak dlouho hledaného teroristu Abdeslama. V bruselské ulici, na jejímž jednom konci je  sídlo belgické vlády. A  o pár metrů dále policejní stanice.  Televizní a rozhlasové štáby, které  zásah speciální jednotky   mediálně pokrývaly, byly vystaveny verbálním a neverbálním útokům obyvatel přilehlých domů a  jejich vozům s technikou byla vymlácena okna.

Ne nehodlám popisovat to, co už dávno víte. Nehodlám se dokonce vůbec navážet do belgických bezpečnostních složek, že jim nejhledanější terorista Evropy  seděl přímo u nosu, kousek od bytu své rodiny, ani komentovat to, že jim při zatýkací akci téměř uprchl, když stačilo, aby si nechal narůst bradku a dlouhé vlasy a když vyběhl z domu hlavním východem na ulici, tak si ho komando ani nevšimlo, s výjimkou jednoho muže, který ho nakonec výstřelem z pistole zastavil. Pro upřesnění dodávám, že střílel zezadu na prchajícího. takže ten belgický policista má obrovskou kliku, že není  příslušníkem Policie České republiky, protože  tady máme precedenční rozsudky, že  na prchající se střílet  nesmí a  šel by sedět. Doufám, že v Belgii se na jeho použití zbraně budou dívat jinak. Nic z toho není mým motivem proč píši tenhle článeček. Jsem přesvědčen, že belgické orgány dělaly vše, co bylo v jejich silách a dosahu, aby Abdeslama a ty, co mu pomáhali a byli na něj napojeni – dopadla a zneškodnila. A tím předešla dalším hrozbám. Protože  Abdeslam se při výsleších už stačil přiznat, že  když se mu nepodařil sebevražedný atentát  v Paříži, plánoval nějakou velkou a spektakulární akci v Belgii. Už to, naštěstí – nestihl.

Naneštěstí to dnes ráno stihli jiní. K momentu, kdy vydávám tento sloupek je známo, že při  dvou výbuších na bruselském letišti u přepážky  American Airlines  zahynulo až 17 lidí a je nezjištěný počet raněných a  že zřejmě o něco později  následně došlo ke třem výbuchům na zastávkách metra v bruselském centru, které jsou co nejblíže  bruselským institucím EU a objektům belgické vlády. Počet obětí  neznám.  A cynicky prohlásím, že vlastně  ani není důležitý.  Protože   prostě  Abdeslam je v báni a nemohl zaútočit a jeho organizace je nejspíš rozbitá. Ale hydra islámského terorismu má nepochybně mnoho hlav. Stejně nebezpečných, stejně připravených, ale nejspíš fungujících naprosto autonomně. A že  ani belgické ani další spolupracující tajné služby západního světa o nich nemají sebemenší konkrétnější tušení.

Ani se tomu nedivím, do muslimských ghet se proniká velmi těžko.  Pokud  se teroristická skupinka chová nenápadně  a hlavně naprosto autonomně a má malý počet fanatických členů, je obrovsky těžké je vůbec nějak identifikovat, natož zneškodnit. Dodejme, že Belgie má na  víc na svůj počet obyvatel nejvíce těch, co se zapojili  do bojů v Iráku, Sýrii a Libyi jako bojovníci Islámského státu nebo fronty Al Nusrá a to ve srovnání s ostatními zeměmi na světě. Takže je přímo predestinována pro podobné záležitosti.

Proč to tedy tohle vše uvádím? Z jednoduchého důvodu. Musím totiž zopakovat to, co tvrdím , v souvislosti s migrační krizí od jejího začátku. Největším nebezpečím nejspíš  pro naši civilizaci a způsob života nejsou ti, co se nyní do Evropy hrnou.   Jakkoli ten, v pravém slova  smyslu  – výbušný potenciál, mezi nimi určitě  je a to v míře  rozhodně větší než malé  a bude ještě výrazně umocněn totální frustrací z reality, která je většinově ve vytoužené Evropě  čeká a potká, ale těmi opravdu smrtelně nebezpečnými jsou migranti v druhé a třetí generaci!!!, kteří už v Evropě vyrostli, prošli jejími vzdělávacími   a integračními procesy, byl  na nich vyzkoušen  vliv multikulturalismu. A oni dnes Evropě opět sdělili, co si o jejích hodnotách  myslí  a  jak s  nimi chtějí naložit. A ti ho útočili při Abdeslamově zatýkání na  novináře a jejich auta měli zapotřebí jasně vyjevit, že   jsou stejného názoru  co Abdeslam.

Byli jsme Je suis  Charlie, pak Je  suis Paris, nepochybuji, že nyní budeme  Je suis Bruxelles!  Jenže být Je suise……. a  to neustále  a opakovaně  je k ničemu.  Stejně jako bude k ničemu  věčně  opakované / až vítr odvane dým z výbuchů, sanitky odvezou raněné, pohřební služby mrtvé a uklízečky setřou stopy krve/ prohlášení muslimských představitelů v Belgii i jinde, že se od teroru distancují a různých evropských i národních papalášů, že   nelze  uplatnit  režim kolektivní viny.

Klidně budu věřit jak muslimským autoritám, tak papalášům, že mají pravdu. Ale jen za předpokladu,  že Je suis Bruxelles je  posledním svého druhu. A další Je suise  už nebude. Nebo  ne v dohledné době. Jinak mi nezbývá než prohlásit, že  bud muslimští představitelé  nebo/a evropští a národní papaláši, v „lepším“ případě  nejsou vůbec  v obraze, v „horším“ vědomě lžou!  Ono je totiž po výbuchu bomby na letišti či v metru úplně jedno, jestli to bylo možné kvůli nevědomosti či prolhanosti odpovědných.

V každém případě se dá snadno dovodit jedna věc – teroristické útoky muslimských radikálů se  zatím uskutečnili v  evropských zemích s nejvyšší koncentrací obyvatel islámského vyznání z evropských států

Británii, Francii, Belgii, Španělsku   a……..  a ano -Rusku!  nepochybuji ani vteřinu, že se dočkáme i u nás. Nicméně nebezpečí je nejméně o dva matematické řády menší než  v západní Evropě nebo Rusku. S jednoduchým vysvětlením – neexistuje tu žádná významná muslimská komunita. Neexistují muslimské vyloučené čtvrti, neexistuje  zázemí příbuzných a známých, neexistuje frustrace z českého kulturního a ekonomického prostředí. Protože tu prostě muslimové nejsou, či skoro nejsou, nemají zde teroristé potencionální zázemí.

Teroristická  akce sem může být „jen“ dovezena. aby nám nějaký fanatik dokázal, že před islámským hněvem nikdo není  a nebude bezpečný. Ale nejde zevnitř, nefunguje  v sítích, nemá  a nemůže mít štafetový průběh. Zatím.

Schválně jak by asi dopadla hypotetická anketa v dnešní Belgii s otázkou:

Měnili byste  s Českou republikou národnostní složení Belgie

Ano                                                    Ne

Myslím, že výsledek by byl zcela jednoznačný.

Tady  asi s tímhle  rychlým flashem skončím. Jen ještě jedna supercynická poznámka –  je mi opravdu hluboce líto všech obětí bruselských atentátů, to mi věřte. A plně u mne platí Je suis Bruxelles! Ale pokládám a nyní vím, že jsem opravdu na hraně nesnesitelně hrubého cynismu,  za omyl, že v tomto okamžiku nepíši Je suis  Berlin! či Frankfurt, či Mnichov nebo třeba  Wiesbaden…..

Nikoli proto, že  bych obyvatelům těchto měst nebo kterémukoli Němci přál, aby se stal atentátnickou obětí. Ale jednoduše proto, že  kdyby  ty dnešní výbuchy práskly na Tempelhoffu a na stanicích metra Nollendorfplatz , Friedrich Str nebo Hauptbahnohof a nikoli v Bruselu, dočkali bychom se konečně opravdu účinného a funkčního řešení migrační krize. V řádu několika málo dnů. Tohle už by Merkelová nemohla ustát. Bez ohledu na Turecko  a kohokoli jiného a právě podepsané potupné smlouvy. Jsem Je suis Bruxelles, ale kdybych si měl vybrat, pak bych byl daleko radši, pronesl, jako kdysi JFK   -Ich bin ein Berliner! Ale je to hrubě morbidní uvažování. Nicméně  důvodné. Přesto se za něj částečně stydím a zcela omlouvám.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.