Když soud odsoudí zdravý rozum -významně doplněno!


Tak nějak jsme si zvykli, že paragrafy jsou gumové a  soudní praxe ještě gumovější. Máme s  tím v  Česko republice opravdu hluboké a drsné zkušenosti. Nebojte se, nebudu na vás tentokráte  valit  znovu všechny možné kauzy kdy elementární spravedlnost, zdravý rozum, slušnost  a poctivost dostaly těžce na zadek a všelijací gauneři získali  soudní posvěcení, že to co dělali bylo naprosto ready a nikdo na ně nemůže. Abych sedl za klávesnici a něco v tomto smyslu zase začal psát,  tak musím mít v záloze opravdu velkou a naprosto jasnou věc, nad kterou se už musí pozastavit i někdo s IQ  pod 50.

A takovou mi včera mailem poslal Jarda Hudec. Viz následující obtah z deníku Právo. Pokud Právo neodebíráte, pak doporučuji, abyste si před dalším pokračování ve čtení tohoto článku, sedli. A měli po ruce mobil s vytočeným číslem záchranky, které v případě akutní potřeby jen odmáčknete. Sedíte, mobil nastaven? Takže ready Go!

Jarda mi včera poslal tenhle scan z Práva:

Vzdělávání Romů rozsudek

Česká republika byla znovu, za svou vzdělávací politiku  přibita  těmi, co mají ve všem jasno,  na pranýř hanby jako země, kde je vzdělávání determinováno rasismem, xenofobií a kdo ví čím dalším. Přesto, že  dost početná minorita  soudců vyjádřila velmi silné  nesouhlasné,  ba tvrdě odporující stanovisko. Viz zažlucené  části tohoto článku.

Je zřejmé, že  ti, kteří rozhodovali, ale zejména  ti, co  „znevýhodněné“  české Romy zastupovali, evidentně neznali fakta této materie a  ani se nijak neobtěžovali je nalézat. U obhájců to chápu- britský nebo americký právník jde tvrdě za svým byznysem a  nic jiného ho nezajímá. Soudci, zejména u takové instituce jakou je, či přesněji – měl by být Evropský soud pro lidská práva, by však měli být v obraze  a měli by znát objektivně zjištěná fakta, když si  nárokují vynést konečný verdikt. Zejména tehdy, když je k disposici   studie speciálně věnovaná vzdělávání Romů a jejich životní úrovni podmínkám v  11 vybraných zemích EU, kterou společně  vypracovaly a zveřejnily Evropská komise, unijní Agentura pro lidská práva (FRA), Program OSN pro rozvoj (UNDP) a Světová banka.  Nic nevadí, že je z roku 2012, protože popisuje stav a fakta  v roce, kdy si čeští Romové začali na české školství stěžovat. Takže  si dáme  výsek z toho, co komise ohledně  jejich vzdělávání, v kontextu dalších 10-ti států EU zjistila.

 vzdělávání Romů studie EUZdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1169443-diskriminace-vylouceni-a-chudoba-tak-ziji-romove-v-eu

Takže si to shrneme – Česká republika se prý dopouští ve vzdělání Romů nezákonností a omezuje je. Ačkoli prokazatelně, podle velmi renomované studie, je vzdělanost tohoto etnika právě v  diskriminujícím  Česku nezpochybnitelně a s odstupem NEJLEPŠI A NEJVYŠŠI a  právě čeští Romové jsou nejúspěšnější vůbec na evropském trhu práce….

Evropský soud pro lidská práva   dokonale a drsně nafackoval zdravému rozumu, poctivosti a zjevné skutečnosti!  Kam se hrabou české soudy s jejich absurdními kauzami typu Nagyová nebo trafikanti  Šnajdr, Tluchoř, Fuksa….

A nepřehlédli jste ty vyžlucené věty v samém závěru  článku Práva?  Kosa už několikráte psala o inkluzi. Tohle téma také hýbá českou veřejností. Právo tam uvádí  to, co jsem napsal už ve svém článku k inkluzi před časem – že podnětem k ní jsou právě rozsudky   proti českému státu ve věci vzdělávání Romů…

Takže nejen , že  se menšinové etnikum , co do vzdělanosti nepochybně propadne na „evropskou “ úroven. Ale bohužel , při tomto svém propadu si přibere  ještě  část  z většinové populace. Protože  zkrátka  česká škola místo vzdělávání  se bude věnovat inkluzi.  Soud přece rozsudkem s nejvyšší právní validitou v Unii potvrdil, že  prokazatelná kvalita  vzdělávání není rozhodujícím kritériem!!!

P.S. a pak , že nedokáži napsat krátký text. Ten můj má jen 570 slov.

Díky jednomu z Kosířů jsem dostal link  na celou studii o níž je v tomto článku řeč.  Zájemci ji najdu na internetu na této stránce –Studie o Romech

Za tenhle link jsem tomu, kdo mne upozornil velmi vděčen! Díky!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.