Babišovy parlamentní koblihy


Dokonale jsem se  včera odpoledne potrestal,. Navíc totálně masochisticky. Sledoval jsem totiž Babišovu  parlamentní exhibici na mimořádné parlamentní schůzi ohledně Čapího hnízda. To tedy  bylo něco! Ještě v době, kdy tyhle řádky čtete, je mi z toho tyjátru krajně nevolno kolem žaludku. Chtě nechtě  jsem musel polykat Babišovy  „koblihy“, které napekl pro český  parlament.  Jsem z české reálpolitiky  za těch více než 25 let zvyklý od Klausů, Kalousků, Zemanů, Bártů, Nečasů, Topolánků, Grossů a mnohých a mnohých dalších, zvyklý skutečně na ledacos, ale tohle byla fakt síla! Pokud jste včera nesledovali, rozdělím se s vámi. Dodávám, že nerad. Byl bych skutečně  daleko šťastnější, kdybych podobný článek nikdy psát nemusel. žilo by  se mi podstatně lehčeji. Máte li chuť na Babišovy pokroutky a pochoutky,  čtěte dále. Patříte li k většině z následujícího grafu, který jsem ohledně důvěry v předmětného pekaře  stáhl z Parlamentních listů…..  No pak zřejmě tenhle text píši marně, ačkoli právě vám je vlastně určen.

Graf podpory Andreji Babišovi mezi čtenáři PL

Babiš

Ano,  2/3 návštěvníků PL Babišovi věří…. Má nějaký smysl vůbec něco psát? Předevčírem jsem měl na tapetě  šílený rozsudek Evropského soudního dvora  pro lidská práva,    který měl mezi čtenáři pro svou absurditu velkou rezonanci. Drtivá většina snadno uplatnila selský rozum.  Ale ohledně Babiše? Bude stejný selský rozum fungovat i tentokrát?  No uvidíme…. Pusťme  se do těch vypečených koblih mistra Babiše. Jsou opravdu vypečené. Takže si je dáme jednu po druhé.

Ale než začneme tak si rychle  připomeňme  celou historii Babišova, vlastně Čapího, hnízda a oč vlastně jde.

  Zkrátka, v roce 2007 se jedna z firem Babišov a impéria  nejdříve přejmenovává na farmu Čapí hnízdo, aby následně změnila svou formu na  akciovku s akciemi na doručitele, takže nelze zjistit skutečného vlastníka  a následně je přejmenována  a prodána. Tato prodaná firma, s  až do včerejška neznámými vlastníky, vzápětí žádá o dotaci 50 milionů z fondů EU, který je určen  pro malé a   střední firmy.  Na které by  samozřejmě neměla  nárok, kdyby zůstala nominálně v Babišově impériu…  Podmínkou pro nevratnost dotace  bylo jednak regulérní dokončení projektu podle přesně  stanovených pravidel a  následně  pětileté období, kdy  firma nemůže změnit svou strukturu a projekt musí sloužit  svému účelu.  Což samozřejmě Čapí hnízdo dodrželo, ovšem  hned po uplynutí této lhůty – světe dív se, se vrací do náruče nikoli mama Merkel, ale Agrofertu! To je ale překvápko!   Těch 50 míčů z EU a od českého státu – ano i od českého státu! je už nevratitelně a nezvratitelně  v kešeni. Takže proč ne? Detail dáme v grafice ČT:

bab3

Leč našla  se drobná vada na kráse – jedna z kontrol našla ,  přiznejme- drobné  technické pochybené – Čapímu hnízdu byla  vyplacena dotace a to v době, kdy ještě nemělo uhrazeny veškeré faktury dodavatelům. Což je ostře sledováno. A také  sankcionováno. Prostě  Čapí hnízdo inkasovalo evropské prašule dříve než mělo. A dohlížecí orgán vypálil penaltu 6 milionů korun. A světe div se  znovu – tahle pokuta  byla redukována rozhodnutím dozorového orgánu o  99% , na mizerných pár desítek tisíc!

Jistě náhoda…  To se stává a  drobné pochybení, že proč jako  z toho dělat aféru?  No jak se to vezme. Na Silvestra  loňského  roku bylo poslední zvonění pro projekty  financované EU z minulé dotační periody.  Měl jsem možnost sledovat závody s časem v rodné vísce mojí ženy, kde  z evropských peněz financovali obecní vodovod, kanalizaci a čističku… A měli to těsně a největším dramatem bylo, jestli v závěru roku budou mít všechny faktury a všechny zaplacené! Stihli to. Jinak hrozila děsivá pokuta  a nejspíše totální  bankrot celé obce! Starostovi i zastupitelům bylo totiž nad slunce jasné, že jim nikdo nic neodpustí!  Tak jako neodpustili nic  městu Strakonice ohledně evropské dotace  na rekonstrukci tamního hradu. Strakonickým nic nepomohly  rozklady, vysvětlení a  žádosti – hádejte  kam – na ministerstvo financí a museli vysolit 1,6 milionu korun. Protože jim  ve stavebním deníku při kontrole scházela  tři razítka!!!!  Tři razítka!   Detaily o strakonickém případu

Čapímu hnízdu bylo odpuštěno 99%…..  Inu co je dovoleno Jovovi není dovoleno volovi. A slavné město Strakonice bylo ve srovnání s Čapím hnízdem za totálního vola!

Ale pojďme k těm koblihám z včerejší sněmovny. Ne nejde o tyhle:bab2

To zase  až před volbami!  Ono některé koblihy lze  sice snadno upéci, ale  nelze je zabalit do pytlíku. Například koblihu, kterou si sám pro sebe nazývám

Kobliha prolhané

dodávám  – sám pro sebe. Jak si ji nazvete  vy. Babiš včera ve sněmovně opět tvrdil – já s tím nemám nic společného! Agrofert chtěl sice postavit kongresové centrum,hotel, společenské centrum, ale nevycházelo to ekonomicky a nebyl to náš byznys, tak jsme to prodali někomu, kdo to umí -Čapímu hnízdu:

Takže  si dáme opět  pár obrázků – z dokumentu o cestě Andreje Babiše  do vrcholné politiky Matrix AB, který byl natočen s jeho souhlasem: a konkrétně ty  screenshoty jsou z oficiálního otevření Čapího hnízda  pro velvyslance  zemí zastoupených diplomaticky v České republice!

bab6 bab7 bab8 Screenshoty jsem pořídil ze sestřihu z pořadu ČT 168 hodin, který byl vysílán 20.03.2016

Omlouvám se, že klíčové titulky jsou trochu hůře, ale přesto čitelné!  Ty klíčové si dovolím ještě jednou přepsat je  to snadné – překopíruji je  z Babišova serveru iDnes:

„Myslím, že je to nejlepší projekt, co jsem kdy vymyslel. Napadlo mě to, když jsem s dětmi čekal ve frontě v pražské zoo na krmení koz. Byla tam obrovská fronta a já nesnáším čekání. Tak jsem si řekl, že udělám podobný projekt…Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/casova-osa-capi-hnizdo-babis-agrofert-dsw-/domaci.aspx?c=A160311_135345_domaci_jw

Slyším námitku, že vymyslet ještě neznamená realizovat a tudíž být odpovědný?  Pak si klikněte na uvedený link pořadu a nastavte si čas  2:11 min, kdy hovoří poslanec za ANO Ivan Pilný. O tom, jak to pro něj bylo s vlastnictvím Čapího hnízda  a Andrejem Babišem!!!  Dodávám , že se Pilný a Babiš dlouhodobě znají a s týkají a opakuji, že jde o jednoho z nejvýznamnějších poslanců ANO.

Budu Pilného parafrázovat – měl jsem dojem, že mu to patří…  Co je právně čisté nemusí být košer….

Kobliha  – jsem oběť

Tohle hraje Babiš od  samého začátku !

Jeho jsem obětí brutálního mediálního útoku.Špiní mne, křivdí mi.

Tohle hraje od  samého začátku kauzy a samozřejmě , že to předvedl včera ve sněmovně. Vyjmenoval všechny mediální zmetky, kteří mu křivdí. Takže Bakalu a jeho média – při čemž   zde bylo hlavní exhibicí  jak Bakala okradl horníky o byty, dalším na řadě  byl mediální magnát Soukup, jehož tisk a hlavně TV po něm prý jdou a to proto, že  od Soukupa nekoupil Medeu.. Po které si ovšem před pár týdny rádi sáhli Číňané… Dalším, kdo se mstí, je daňový podvodník Savov a jeho tiskoviny. Dál Česká televize- ti přece lžou obecně! A ten hnusnej Moravec….  Co ten si dovoluje! Na to fakt Andy od  svých zaměstnanců není zvyklý, že???? Pak ještě Frydrychová ze 168 hodin a Vrána  z Wollnerových Reportérů…  Od obou jsem  pro tento článek čerpal. 168 hodin je již nalinkováno, dám i toho odporného Vránu a  jeho naprosto „odpudivou“ reportáž   . Doporučuji obé shlédnout. Abyste zjistili , jak je tam Babišovi křivděno……

Ne, Babiš není žádnou obětí. Jen je mu měřeno úplně stejně, jako těm, které si bere tak rád do parády Babišův tisk!!!!    Třeba takový poslanec Šincl  nebo ministr Němeček či premier Sobotka by mohli dlouhé hodiny  a hodiny vyprávět! A že o něm píše Bakalův, Savovův tisk a vysílají ČT a  Barrandov?  A kdo jiný by to asi tak měl dělat? Babišovky – pardon Lidovky nebo iDnes  nebo radio Impuls? I chovanec z Bohnic má jasno, že tohle opravdu nehrozí! Podobně jako to nehrozí z mediální divize ovládané  skupinou J and T, kam patří třeba Blesk! Možná , že i vás  už práskolo do očí, jak Babišova  sdělovadla zásadně nekomentují nic spojené s J and T a naopak. A totéž platí pro mediální skupinu Penty, která ovládá  lokální síť Deníků!   Ti zjevně mají vzájemně totální pakt o neútočení!  U J and T je to navíc okořeněné tím, že  Křetínského partnerka Klára Cetlová byla  u Babiše   na financích ve vysoké pozici, kterou vyměnila za ještě vyšší na ministerstvu spravedlnosti, které řídí také ANO šéfe! Z uvedeného logicky vyplývá, že  je jen omezený počet médií, které se mohou jeho kauze aspoň trochu volně věnovat! Velmi omezený.  A navíc, ten novinář , který se dnes do Babiše pustil má na dosmrti jistotu, že  u Andyho nikdy práci nenajde! A velmi bych se divil, kdy u Křetínského a Penty… Ale to je jiný příběh.

Babiš není žádná oběť.  Co že to sliboval , když  šel do politiky? Připomeňme si to jeho předvolebními plakáty:

babbab1

A přitom dělal pravý opak!

Babiš lidem, naštvaným z korupce, rozlezlé napříč politickou scénou, sliboval totální změnu. Ti jednoznačně volili  Andyho   právě kvůli  slibům, že zatočí s korupcí. Aby pravda, když už ne taky láska ,  konečně aspoň sem tam, zvítězila.  A nyní se  ukazuje, že Babiš by měl být vlastně stejný jako ti, proti kterým se vymezuje  a vymezoval. Takže  jen další kozel zahradníkem. Což si ovšem většina jeho voličů naprosto odmítá připustit.

Že  zkrátka  v době, kdy ještě neuvažoval o vstupu do politiky, kdy už  svůj majetek počítal v desítkách miliard, mu  stálo za to nebo  abych mu nekřivdil, mu  nevadilo, při tom obřím majetku nebránit provedení strukturální  transakce, aby  se vydojila evropská dotace. Ani mne nenapadne tvrdit, že to vymyslel nebo organizoval. Ale nemohl o tom nevědět. To je zřejmé. A nijak tomu nebránil. Stejně  tak je zjevné, že kdyby nebyl šel do politiky, tak mu to bez potíží prošlo!

Jenže on do té politiky  šel! A  navíc  se slibem, že  s tou korupcí něco podnikne! Aby to tady nebylo za  chvilku jako na  Ukrajině!  Varoval jsem před tím. Kalousek v politice je  totální průser! Odpusťte mi ten výraz, pokud  chodíte  číst pravidelně, víte, že podobné výrazy zásadně nepoužívám, ale  u Kalouska je každý jiný termín odporným eufemismem…. Jenže  Babiš  je ještě větší. Je mi líto. Protože my  jsme jeho volbou tu Ukrajinu nejen dohnali, ale předehnali. protože  tam si oligarchy přímo do vlády a na prezidentský stolec navolili až  po České republice! Vzpomínáte ještě na jeho slogan, že bude stát řídit jako firmu? Tak nyní s Čapím hnízdem máte  jasno  jak!  Když o to stojíte. Když ne, tak prostě ne.

Jsou to už všechny koblihy? Určitě nikoli. Ještě si musíme například kousnout do  té , která má obzvláště povedenou náplň – demagogickou!

Včera  Babiš  složil  skutečně profesorskou zkoušku z demagogie! To se musí nechat!  Moje babička  by jistě řekla – jo vlkouši, drzé čelo je více než poplužní dvůr!  Mlhavě  tuším, co to byl poplužní dvůr, nicméně vím co je mistrovská demagogie.  To je například to, když si včera podal jistého Lukáše  Wagenknechta, který prý napsal to  anonymní udání , na základě kterého začala šetřit PČR a úřad  šetření podvodů EU – OLAF. Já dodávám, že  takový OLAF jen tak nějaký anonym nebere  do agendy. někde jsem zaznamenal informaci  /ale bohužel neuložil/,  že ze všech podání , které mu přijdou  jeho úředníci se ročně začnou  zabývat  max. 15%!!!

Takže  ten Babišův případ  asi není banalita! Ale  proč decentně nenaznačit , že  jako OLAF je Brusel a Brusel dneska nikdo nemá rád / dokonce ani vlk ne/ a  tím ho předem v Čechách shodit?

Ale k tomu Wagenknechtovi – je to skoro na den přesně 2 roky, co právě Babiš ho  jmenoval  do funkce náměstka, co bude   odpovídat za finance, audit a provoz na ministerstvu . A zdůrazňoval, že jde o špičkového nekompromisního a neúplatného fachmana.     Ovšem za 3/4 roku bylo všechno jinak, když  Wagenknechtovi lidé našli  velká a hrubá pochybení na Ministerstvu pro místní rozvoj, který má v gesci opět ANO šéfe!  a konkrétně ministryně  Šlechtová… . Detaily o kauze Šlechtové     Wagenknecht musel z auditu vypadnout. Babiš mu  nabídl pozici politického náměstka, tedy pozice, které Němci trefně říkají Fuehstickdirektor /snídaňový ředitel/, což ten odmítl a  šel. Takže  dnes z Wagenknechta přece musí být mstivý podrazák.    Jinak to ovšem vidí v Bruselu – takhle:

. “Od roku 2012 jsme viděli zlepšení situace kolem evropských fondů v Česku. Ale teď považuji za znepokojivé, že Auditní orgán Ministerstva financí bude mít třetího šéfa během jednoho roku. To jsou vážné kroky zpět..“

A mají pravdu! Vlastně má pravdu. Tahle  slova totiž řekla jistá  Ingeborg Grässle,šéfka Výboru rozpočtové kontroly Evropského parlamentu .   Takže  ta  Babišovi také křivdí, ba přímo po něm jde a tudíž  se  s ní , skutečně vzorově, v parlamentu včera  vypořádal. Budu ho parafrázovat – no paní Grässle, ta mne taky nemá ráda, ačkoli jsem jí koupil  kytku a všechno jí vysvětlil, ale ona je od Merkelové…  Víc není třeba dodávat j eprostě fuj! Merkelová v  Čechách je dneska stejné dráždidlo jako kropenka  se  svěcenou vodou v pekle. A když je někdo od  Merkelové, tak je to automaticky lhář a podrazák!  Andy, pochopil jsem to správně?

Pak přišla ještě dlouhá tiráda o všech velkých skandálech, co jich od převratu bylo. Zejména  o těch Kalouskových.  A  že jako – nikdo tenkrát nesvolával mimořádné schůze! Ano nesvolával, přesto, že  se opozice snažila. Ale nebylo jí přáno. Všichni to víme. Co mne ale překvapilo, byl fakt, že  Babiš ve  svém výčtu velkých korupčních kauz  a jejich krytí opomenul jak generální pardon pro privatizační velkopodvody – tedy KlausZemanovu  opoziční smlouvu a také Klausovu amnestii.. Pročpak asi?  No snadno se  nabízí odpověď  – jmenoval jen ty , co mu zákeřně křivdí a špiní ho!!! Přiznám se, že  mne Andy dostal do stavu stavu označovaném – ani jedno voko suché!

Nepochybujme že volič Kobliha  to zbaštil i s navijákem. Zejména  když  Babiš  ještě  neopomenul jaksi naznačit, že tady se dělá problém z nějakých 50 mega a za Kalouska se kradly miliardy! Ano správný Kobliha  si nyní řekne – voni dělaj z komára velblouda, kvůli pár  drobným a sami kradli  po náklaďácích!  Vzpomene si ještě Kobliha, proč to tomu Babišovi vůbec hodil? Aby nikdo už neukradl ani pěťák! Jenže on ukradl. S předstihem, jak se  někomu, kdo chce Babišovi  přirozeně – jen křivdit, může zdát!

No a spějeme do finále! Je tam ještě jedna kobliha  z těch včerejších parlamentních – nazvu ji rodinná.

Babiš dlouho tvrdil, že

-s Čapím hnízdem nemá nic společného

-že   majitele Čapího hnízda neznal

-že je znal, ale nemůže je prozradit

-že to byli nějací právníci

a hlavně , že s  Čapím hnízdem neměl nikdy nic společného.

To podle toho co ti, co se v případu šťourali už dokázali  ověřitelně najít. A bylo toho už  v poslední době docela dost. Například  tohle:

Že  firma Čapí hnízdo byla sice  firmou s  neznámými vlastníky  navíc s kapitálem směšných 2 milionů korun, ale byla povolána k tomu , aby realizovala projekt  v rozměru skoro miliardy. Nejen to. Pro realizaci toho projektu jí nutné nemovitosti – budovy a pozemky -pronajala Babišova  firma Imoba, dokonce na 30 let!

-že  se opět Imoba zaručila u bank za skoro 400 milionový úvěr pro Čapí hnízdo.

Připomenu, že tatáž Imoba  následně zfůzovala s Čapím hnízdem, jakmile  karenční lhůta uplynula.

To se  přece děje naprosto běžně, ne, Že někdo někomu, kdo vlastně nemá žádný majetek pronajme velkoryse rozsáhlé nemovitosti a  ručí bankám za  400 milionů  za tu firmu s neznámými vlastníky!!!  Škoda, že nelze nahlédnout do  úvěrového failu, co si vypracovaly úvěrující banky!!! Tam by byly  asi věci!  Kdo s bankou jednal, jak byly bance objasněny  vlastnické vztahy,  kdo podepisoval ručitelská prohlášení , atd. atd. Doporučil bych orgánům činným v trestním řízení a OLAFU, aby si tu bankovní úvěrovou dokumentaci opatřily. Pokud ovšem ještě existuje. O čemž si dovolím pochybovat!  Předepsané skartační lhůty jsou už asi  naplněné…Ale co kdyby?

Babiš prostě  svá vyjádření upravoval v  čase  tak, aby nikdy neřekl ani o fous  více, než už bylo zjištěno. A neřekl to ani včera  v parlamentu, když objasňoval, komu Čapí hnízdo , de jure, v době přidělování dotace patřilo. protože  už dávno před  včerejší show  uvedla například ČT tohle:

bab4

No a co řekl včera Babiš o majitelích Čapího hnízda, kterým firmu před dotací prodal a které tak odmítal světu jmenovat?

Byly  to mé už dospělé děti a bratr mojí ženy!!! 

Elemntary drahý Kobliho, Elementary! Ta zlovolmá a  difamizující ČT, které je potřeba  se pořádně podívat na zoubek, to věděla i bez Babišova burleskního expozé v parlamentu!

Takže  Babiš  věděl samozřejmě od prvního okamžiku, že to nebyli žádní nějací právníci a podobné blafy – firmu, v době jednání o dotaci převzali jeho děti a nejbližší příbuzní. Jakže  to udělal Krejčíř, když mu hrozilo nebezpečí, že mu bude zabaven majetek? Tak nějak podobně. Ne, nehodlám Andreje Babiše srovnávat s gaunerem typu Krejčíř ani nic takového naznačovat. jen říkám, že  že oba postupy – Krejčíř na manželku a matku, Babiš na své děti a bratra  manželky, jsou  a já dodávám bez jakéhokoli postranního úmyslu – bohužel- totožné.

Je také jasné, proč banky klidně poskytly těch snad  400 milionů a proč Imoba dala k dispozici nemovitosti. Tihle všichni  měli dokonale jasno, jak to s vlastnictví je de facto. Jen EU a ti co za ni v Čechách přidělovali dotace, nikoli.

A proč že  Babiš neoznámil skutečné vlastníky  dříve? No proto, že rodina je mu nadevše /rád věřím!/ a  on prostě cítil potřebu rodinu chránit!!!!  Zvláštní ovšem je, že ji začal chránit a  to důkladně, už v roce  2007, kdy firma Čapí hnízdo přešla z dohledatelných vlastníků na anonymní akcionáře!!!  Co tenkrát  těm rodinným příslušníkům hrozilo strašného, kdyby  svět znal jejich jména? Nic! Vůbec  nic! Jen to, že by si každý jouda sečetl  2+2 a  ono se žádalo o dotaci… Navíc  Babiš nemůže  ani náhodou doložit, že  v firmu nevlastnil, místo dětí a příbuzných – on sám. Tohle by se dalo ověřit jen z toho úvěrového failu….

Mimochodem, jaké že bylo zdůvodnění, proč bylo Čapí hnízdo prodáno? Protože  Agrofert se necítil být povolán k realizaci takového projektu , jako bylo Čapí hnízdo! Nebyl to jeho byznys a chtěl, aby to dělal někdo , kdo tomu rozumí! Tedy Babišovy dospělé děti a bratr jeho ženy!!!

Takže mi nezbývá nic jiného , než souhlasit s názorem ředitele české odbočky Transparency International Davidem Ondráčky,  že čapí hnízdo vykazuje všechny znaky  dotačního podvodu!  A Babišova  koblihová parlamentní  show na tom včera naprosto nic nezměnila! Nemohla. Pro toho, kdo měří stejně Kalouskovi, jako Klausovi, jako Sobotkovi, jako ..  prostě jako Babišovi.

Ale co že to  řekl Babiš o Ondráčkovi? No že se mu přece také mstí, protože  chtěl být za ANO ministrem vnitra. A  když se jím stal, tak dneska po něm jde!  Už se těším, co nám sdělí o pánech Janečkovi, Jančurovi , Randákovi a  Bernardovi, kteří dříve patřili mezi jeho velké podporovatele stejně  jako Ondráčka a on s  touto jejich podporou rád na veřejnosti pracoval a  dnes od Babiše veřejně  dali ruce pryč. Co se o nich dozvíme za hrůzy, které je motivují,a by se Andymu mstili.. Už se těším!

V jednom má ovšem Babiš  pravdu, že  je cílem ho dostat z politiky. Nepochybně!  Já si totiž myslím, že jestli nechceme velmi rychle zde mít ukrajinské poměry, tak by  Babiš politiku měl kvaltem opustit.  Kalouska  a další podobné lze odvolit. Ale  velcí žraloci v politice a přímo u kormidla? Katastrofa. Dnes je velkým tématem TTIP. Že prý to znamená totální nadvládu multigigantů.  Spousta těch, co jsou zásadně proti TTIP volila Babiše.To jim nevadí,  že  v Čechách má všechno pod palcem přes finance, místní rozvoj, obranu, spravedlnost  a životní prostředí  Babiš? V čem bude jako ta TTIP horší?

Pokud si říkáte, že tímhle kauza Čapí hnízdo skončila, bez ohledu na to jestli Babišovi  fandíte nebo ne, tak vás ujišťuji, že pro nás,  minimálně jako pro daňové poplatníky tahle kauze  stejně končí a nějak vyšumí, tak vás  vyvedu z omylu. Mám ještě pár screenshotů z filmu Matrix AB -co že to cizím diplomatům ještě  Babiš říkal?

bab9 bab10Co že  to Andy říká na té trachtaci v Čapím hnízdě?

Radši ty titulky přepíši:

Nevede sem dálnice , takže se  s kolegy z vlády snažím především investovat do infrastruktury.

Voliči Kobliho hej!  EU spoluzacvákla  Čapí hnízdo. Ty  a já  zacvákneme zřejmě  Babišovi do Čapího hnízda  nejspíš  dálnici!!!! Aby  se mu tam líp jezdilo  a těm kolem něj. Ty  určitě rád a  s porozuměním. OK. Ale proč já?

Pro úplnost sděluji, že  jsem se nikdy s Andrejem Babišem nepotkal, ani s jeho rodinou, nic mi neudělal  ani jsme od něj nikdy nic nechtěl. Nemstím se mu, nemám vůči němu zášt. Nejsem placen nikým, ani Bakalou, ani Savovem, ani Soukupem, ani ODS , natož Kalouskem nebo nějakými dalšími podobnými. Letěli by  vysokým obloukem. A v případě Kalouska by to jen vedlo k tomu, že  bych místo toho článku, co jste právě přečetli, napsal jiný – úplně opačný.  Kalousek je pro mne koncentrované zlo české politiky.  Babiše nemám za zlo. Ale za děsivou temnou sílu.  S kterou se ani Kalousek nemůže  měřit. Kalouska nakonec systém semele, ale Babiš je ten, co představuje systém, co sežere nás všechny.

Babiš  měl pravdu, když  dnes v parlamentě prohlásil směrem ke Kalouskovi a ODS , že oni ho stvořili. Tohle je přesné. Ano, politické monstrum jménem Bbaiš stvořili rukou společnou a nerozdílnou Kalousek, Topolánek, Nečas, Schwarzenberg, Langer, Bárta a ti ostatní kolem nich… Což není omluva. Jen to vede k otázce, jak může  asi vypadat  to, co tenhle  spolek  stvořil…. Položil  jsi si někdy tuhle otázku voliči Kobliho?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.